Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi

Anasayfa , Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi

KÖPEKLERDE TEMEL İTAAT EĞİTİMİ

İyi bir köpek sahibi olmak için Köpek Eğitimi çok önemlidir gerek köpeklerde tuvalet eğitimi gerekse köpeklerde itaat eğitimi minik dostunuzla sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Eğitim eksikliği; saldırganlık ve sürekli havlama dahil olmak üzere bir dizi davranış sorununa yol açabiliyor. Ayrıca eğitim eksikliği köpeğiniz için de tehlikeli olabilir;

Örneğin çağrıldığında gelmeyi öğrenmezse, kaybolabilir veya zarar görebilir. Büyüklüğü ne olursa olsun, iyi eğitimli bir köpek, kötü davranışa sahip olandan çok daha hoş bir arkadaştır.

Temel İtaat Eğitimi

Köpeklerde temel itaat komutlarına hakim olmak, sorumlu bir köpek sahibi olmanın hayati bir parçasıdır. Bu temel komutlar, hayvan ve hayvan sahibi arasındaki ilişkide gezinmeyi çok daha kolay hale getirir ve acil durumlarda hem sizi hem de evcil hayvanınızı güvende tutar.

Temel itaat eğitimi özellikle sizler için yararlıdır çünkü köpeğiniz ve sizin uyum içinde yaşamanızı sağlar.

Temel Köpek Eğitimine Ne Zaman Başlamalı?

Temel İtaat Eğitimi
Temel İtaat Eğitimi

Yavru köpek sahipleri ya da yeni köpek sahiplenmiş insanlar temel itaat eğitimine kaç aylıkken başlayabiliriz şeklinde sorular sormaktadır.

Köpeğinizin temel itaat eğitimine 3-9 aylıkken başlayabilirsiniz. Özellikle Alabay , kangal, Rottweiler, Cane Corso, Mastif, Chow Chow, Husky, Samoyed gibi inatçı ve güçlü köpek ırklarında 3 aylık olduğunda temel itaat eğitimi almasını öneriyoruz. Köpeklerin yaşı ilerledikçe itaatlere uymaları ve eğitim almaları zorlaşır çünkü köpeklerin karakterleri oturmaya ve kasları güçlenmeye başlar.

Yavru köpekler hızlı öğrenir ve çevrelerine hızlı bir şekilde adapte olurlar. Bu yaşta merak korkudan ağır basar. Bu kritik dönemde eğitilmezlerse köpek yavruları korkutucu ve agresif hale gelebilir. Ancak ileri yaş köpekler de daha zor olmakla birlikte elbet eğitilebilir.

Köpeğinizi eğitirken; yavruları mümkün olduğunca yeni insanlarla, yeni yerlerde ve hayvanlarla olmasını sağlayın. Evcil hayvanınızın temel komutlarını ve uygun davranışlarını öğretmeye başlayın, ancak hemen öğrenmelerini beklemeyin.

Ustalık aşamalı olarak gerçekleşir. Köpeklerde temel itaat eğitimi yaklaşık 4 hafta sürmektedir ve genel de eğitimlerin üç haftası köpek eğitmenleri ile son hafta ise hem eğitmenimiz hemde sahibi ile geçer.

Temel köpek itaat eğitimi otur, yat, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutlarını içerir

Otur komutu ile köpeğinizin gösterdiğiniz yere oturmasını sağlarsınız ve bu komut sayesinde istediğiniz anda köpeğinizi duraklatabilir siniz. Köpeğiniz fazla heyecanlandığında ya da şımardığından bu komut ile sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

Otur komutu otur bekle komutunun temelini oluşturur. Yat komutunda köpeğiniz komutu aldığında sol tarafınıza ya da gösterdiğiniz yere yatar. Otur bekle  komutu köpek eğitiminde en kolay ve en önemlisidir.

Otur komutu ile köpeğiniz oturur ve bir sonraki komuta kadar sizi o şekilde bekler. Her hangi bir dış etken gözetmeksizin köpeğiniz sakin bir şeklide oturur. Köpeğiniz yanınızda iken kısa işlerinizi kolayca yapabilmeniz için önemli komutlardan biridir.

Yat bekle komutu ile köpeğinizin sizin belirlediğiniz yere yatıp bir sonraki komuta kadar sakince beklemesini sağlayabilirsiniz.

Yat bekle komutu da otur bekle komutu gibi kısa işlerinizi yaparken köpeğinizin size izin vermesini sağlamak için güzel bir komut. Bu komutu verdikten sonra siz ortamdan uzaklaşsanız bile köpeğiniz sizi uzaktan da olsa gördüğü sürece o şekilde kalır.

Hayır komutu ile ise sizin istemediğiniz davranışları köpeğiniz yapamaz. Hayır komutu köpeklere verilmesi gereken en önemli temel itaat kurallarından biridir.

Hayır komutunu köpeğiniz ile geçirdiğiniz her an kullanabilirsiniz. Hayır komutu sayesinde köpeğiniz sizin o davranışı istemediğinizi anlayacaktır ve bu davranışı yapmayacaktır. Ayrıca köpeğinizin istemediğiniz bir hareket yapacağını düşünüyorsanız öncesinde hayır komutunu vererek köpeğinizin o davranışı yapmasını engelleyebilirsiniz.

temel itaat eğitimi komutlarının başlıcaları şunlardır ve köpek eğitiminin olmazsa olmazlarıdır. Köpeğinizle iyi anlaşmak istiyorsanız Temel itaat komutlarını köpeğiniz öğrenmeli.

Temel İtaat Eğitimi Köpekler İçin Neden Önemlidir

Temel İtaat Eğitimi köpeğinizin profesyonel olarak aldığı ilk eğitimlerden biri olacaktır. İnsan içgüdüsünden çok farklı bir yapıya sahip olan köpek içgüdülerini değiştirmek biraz zor ve zahmetli bir süreç ama köpeğinizle uzun ve sağlıklı bir birliktelik geçirmek istiyorsanız eğer mutlaka köpek eğitimleri konusunda destek almanızı öneriyoruz.

Köpekler sahiplerini her zaman mutlu etmek isterler ama bunu nasıl yapacaklarını bilmezler temel itaat sayesinde köpeğinizle ortak bir dile sahip olabileceksiniz yani köpeğinizin sizin ondan beklentilerinizi net bir şekilde anlayabilecek.

Temel İtaat eğitiminden sonra köpeğinizle zaman içerisinde daha kuvvetli bir bağınız olacak sizi mutlu etmekten mutlu olan köpeğinizle sosyal ortamlarda, parklarda ve misafirlik olduğunu ortamlarda rahat olmanızı sağlayacak.

Temel itaat aslında bir çocuğun okula başlaması ve hayata hazırlanmasına benzerlik gösterir. Çocuklar ilk okulda arkadaşlık kurmayı, birlikte oyunlar oynamayı ve birlikte sorumlulukları yerine getirmeyi öğrenir temel itaat de aynı şekilde köpeğiniz için doğru olanı öğreneceği bir süreçtir.

Temel İtaat Eğitimi Köpekler İçin Neden Önemlidir
Temel İtaat Eğitimi Köpekler İçin Neden Önemlidir. Temel İtaat Köpekler İçin Neden Önemlidir

Köpek eğitimleri konusunda bizimle iletişime geçerek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Köpek sahipleri köpeklerinden en çok beklediği şey komutlarını anlamasıdır. Bu köpeklerde doğal olarak var olan bir özellik değildir ancak kolayca eğitim verilerek bu özelliği köpeklerimize ekleyebiliriz.

Köpekler zaten sahiplerini mutlu etmek isteyen canlılardır. Temel İtaat Eğitimi alarak komutlarımızı anlamaları sağlanacaktır.

Köpeklerin ırkına bağlı olarak temel eğitimi zor veya çok kolay olabilir bazı ırklar bu eğitimde çok başarılı olabiliyorlar. Mesela Border Collie ırkı temel eğitim ve ileri itaat eğitimi söz konusu olunca en başarılı köpeklerdendir.

Köpekler Ne Zaman Temel İtaat Eğitimi Alabilir?

Köpekler altı ve dokuz aylık süreçleri arasında genelde ergenlik dönemine girmiş olacaklardır yavaş yavaş büyüyen köpeğinize artık Temel İtaat Eğitimi verilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bazı ırklarda özellikle; Ancak Alabai, kangal, Rottweiler, Cane Corsa, Mastif, Chow Chow, Husky, Samoyed gibi ırklarda temel itaat eğitimi 5 ile 5.5 aylık iken verilebilir.

Temel İtaat Eğitimi Komutları; eğitimi otur, yat, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutlarını içerir

Köpeklerin davranışlarını değiştirmek ve kontrol altına sağlamak amacıyla uygulanan bu eğitim ile birlikte köpekler otur, yat, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutunu öğrenir. Köpeklere her bir komut için eğitmenlerin özel olarak geliştirdiği uygulamalar uygulanır.

Temel İtaat Eğitimi Fiyatları

Eğitim fiyatlarımız köpeğinizin cinsine , yaşına ve yaşadığınız soruna göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğitim Fiyatları sayfamıza bakabilirsiniz. Detaylı bilgi için aramanız yeterli olacaktır.

Temel İtaat Eğitimi Köpekler İçin Neden Önemlidir

Temel itaat eğitimi köpekler için çok önemlidir. İnsanların sosyal yaşamına adapte olamayan köpekler genelde orman yada barınaklara terk ediliyor bundan dolayı tüm köpek sahiplerine temel itaat eğitimi almaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Köpeklerin davranışları bizimkinden çok farklıdır. Ancak davranışlarını istediğimiz şekle sokabileceğimiz köpekler iyi eğitildiklerinde gerçekten insanlar için en iyi dost olabilecek potansiyele sahip bir hayvandır.

Köpek eğitimleri olan Köpekler Tuvalet Eğitimi, temel itaat eğitimi , Yavru köpek eğitimi ve ileri itaat eğitimi gibi eğitimler için profesyonel olarak destek almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Temel İtaat Eğitimi Sık Sorulan Sorular

Temel İtaat Eğitimi Ne Zaman Başlar?

Köpeğinizin temel itaat eğitimine 3-9 aylıkken başlayabilirsiniz. Özellikle Alabay , Kangal, Rottweiler, Cane Corso, Mastif, Chow Chow, Husky, Samoyed gibi inatçı ve güçlü köpek ırklarında 3 aylık olduğunda temel itaat eğitimi almasını öneriyoruz.

Temel İtaat Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Bu süre tamamen köpeğinizle yaşadığınız soruna bağlı olarak değişmektedir. Eğer köpeğinizin problemi (dengesizlik, agresiflik, korkaklık vb.) yoksa 4-5 hafta sürer.

Temel İtaat Eğitimi Fiyatları

Köpeğin türüne , yaşına ve yaşadığınız sorunlara göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 4000 TL ile 7000 TL arasında değişebilir. Tam bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Puanla!
[Toplam: 23 Ortalama: 4]
Comments are closed.