Antalya Köpek Eğitim Merkezi

Antalya Köpek Eğitim Merkezi

Kurulduğu günden bu yana başarılı faaliyetleri ve müşteri memnuniyeti odaklı sonuçları ile öne çıkan Antalya Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde çok sayıda köpek eğitim uzmanı görev yapmaktadır. Köpeklerin gerekli temel eğitimleri almaları sadece onların hayatlarında değil aynı zamanda köpek sahiplerinin de yaşamlarında pozitif bir katkı yaratmaktadır.

Özellikle apartman dairesinde ve ilk defa köpek bakımını üstlenen ailelerin mutlaka ihtiyaç duyduğu bu eğitimlerde temel öncelik köpeğin iyi davranışının pekiştirilmesi ve ödüllendirilmesi olmalıdır.

Bu nedenle yeterince sabırlı olmayan ve köpek eğitimi konusunda ince detaylara dikkat edemeyen kişilerin bu tarz eğitimleri vermeleri tavsiye edilmemektedir. Sertifikalı ve alanında uzman köpek eğitmenleri, köpekler ile aynı dili konuşabilme yetenekleri sayesinde her köpek için bireysel ve özel eğitim metotları uygulayabilmektedir.

Köpek eğitiminde tüm köpeklerde anında ve maksimum verimde etkili olabilecek tek bir yöntem bulunmamaktadır. Dolayısıyla verimli yöntemlerin tespit edilmesi açısından profesyonel köpek eğitmenlerinin tecrübelerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Köpek eğitimlerinde ırk ve yaş fark etmeksizin dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle yavru köpeklerde bazı temel itaat eğitimlerinin verilmesi yetişkin köpeklere göre çok daha kolay olmaktadır. Çünkü Yavru köpek eğitimi sırasında köpeklerin oyuncu dünyaları ve meraklı yapıya sahip olmaları kolay öğrenmelerini pratik bir hale getirmektedir. Kısa sürede etkili köpek eğitimi verebilmek için şu kriterlere dikkat edilmelidir:

  • Köpek eğitimini üstlenecek kişinin sabırlı ve bilgili olması
  • Köpek eğitinin her iki taraf için de eğlenceli ve katlanabilir olması
  • Köpek eğitiminde pozitif yaklaşımın benimsenmesi
  • İstenen iyi davranışların yapılması durumunda anında ödüllendirme yapılması
  • Köpekleri ödüllendirirken hem duygusal hem de ödül maması gibi materyal kullanılması
  • Kesinlikle cezalandırma ya da fiziksel müdahalede bulunulmaması
  • Köpeklere öğrenme konusunda gerekli sürenin verilmesi

İşte bu tür kriterlere dikkat ederek köpeklerin çok daha verimli bir şekilde eğitim alması sağlanabilmektedir. Köpek yürüyüş eğitimi tasmalı veya tasmasız bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bu eğitimlerin hangi seviyede ve hangi yöntemler kullanılarak yapılacağına bu alanda sertifika sahibi olan deneyimli köpek eğitim uzmanlarının karar vermesi daha faydalı olacaktır.

Köpek Sosyalleştirme Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde köpek bakımını üstlenen ailelerde karşılaşılan en büyük problemlerden biri de köpek sosyalleştirme sorunlarıdır. Köpeklerin diğer aile bireyleri ile iletişiminin yanı sıra diğer evcil hayvanlarla da dostluk bağları kurması beklenmektedir. Bu eğitimlerin başarıyla verilmesi sonucu köpekler ev içinde birlikte yaşayacakları kuş, kedi ve daha pek çok evcil hayvanla dost olabilmektedir.

Köpeklerin doğuştan gelen iyi özelliklerinin yanı sıra tüm olumlu davranışları kendi bünyelerinde bulundurmadıkları unutulmamalıdır. Bu yüzden köpeklere hangi davranışların iyi ve olumlu hangi davranışların da kötü ve olumsuz olduğu öğretilmelidir.

Köpek eğitim metotları, farklı özellikteki köpekler için değişim gösterebilmektedir. Sertifika sahibi tecrübeli köpek eğitmenleri hangi köpekler için hangi eğitim metotlarının kullanılacağını bazı testler ve gözlemler yaparak tespit edebilmektedir.

Köpek sosyalleştirme eğitimi de bu yüzden eğitmenin tecrübesi doğrultusunda verimli bir şekilde tamamlanabilmektedir. Antalya köpek eğitim merkezi bünyesinde her ırktan ve her yaştan köpeğe istenen eğitimler verilebilmektedir.

 

Yavru Köpek Yürüyüş Eğitimleri

Doğumdan sonraki süreçte kardeşleri ile oyun oynayarak büyüyen ve köpeklerin doğal ortamındaki hiyerarşik düzeni kavramaya başlayan yavru köpeklerin, ev ortamında da benzer sistemleri algılaması gerekmektedir.

Köpekler yapıları gereği kendilerini insanlar ile bir tutmamakta ve onların farklı bir canlı olduğunun bilincinde olmaktadır. Bu nedenle yavru Köpek itaat eğitimi kapsamında verilen eğitimlerden biri de tasmalı veya tasmasız yürüyüş eğitimleridir. Köpeğinizin size itaat etmesi ve tasmasını çekiştirmeden gezinme yapabilmesi için bu eğitimlerin de alanında uzman köpek eğitmenlerinden destek alınarak yapılmasında fayda vardır.

Eğer yavru köpeğinizi gezdirirken başına buyruk hareket ediyorsa ve gitmek istediğiniz yönün tam tersi istikamette hareket etmeye çabalıyorsa vakit kaybetmeden yürüyüş eğitimlerine başlamanız tavsiye edilmektedir.

Köpeklere sunulan bu eğitimlerde her köpek için başarılı bir şekilde uygulanan ve anında çözüm veren tek bir yöntem bulunmamaktadır. Köpeğin sahip olduğu özellikler ve mizacına göre eğitim metotları tercih edilmektedir. Bu yüzden köpek eğitim merkezlerinde uzmanların gözetiminde yürüyüş eğitimi almalarında fayda vardır. Böylelikle köpeğinizi gezdirirken yönünüzü değiştirmek zorunda kalmadan ve köpeğinizin peşinde koşturmadan rahatça gezinti yapabilirsiniz.

Köpek Eğitim Uzmanı Desteği

Her köpek doğuştan gelen farklı yetenekler ve özellikler ile eğitim sırasında farklı tepkiler vermektedir. Dolayısıyla bu alanda deneyim sahibi olan köpek eğitim uzmanlarından destek almak oldukça faydalıdır.

Sertifikalı köpek eğitim uzmanları, köpeklerin dilinden anlayarak onlara pozitif bir yaklaşım sergileyerek eğitim vermektedir. Bilgi ve birikim bakımından yeterli donanımda olan uzmanlar sayesinde köpekler herhangi bir travma yaşamadan eğitimlerini tamamlayabilmektedir. Köpeklerinin canının yanmadan ve mutlu bir şekilde gerekli temel itaat eğitimleri almasını isteyen köpek sahipleri bu sebeple uzmanları tercih etmeye devam etmektedir.

Köpek bakımında daha konforlu ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyen köpek sahipleri, bu tür uzman desteği sayesinde bütçelerini yormadan ideal çözümlere kavuşabilmektedir.

Uygun Fiyatlı Köpek Eğitim Merkezi

Her yaştan ve her ırktan köpeklere yönelik sunulan bu eğitimlerde temel esas köpeğin iyi davranışını ödüllendirmek ve böylelikle istenen davranışları alışkanlık haline getirmelerini sağlamaktır. köpek eğitiminde bu tür detaylara dikkat ederek ideal sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Antalya Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde de sertifikalı ve gerekli eğitimleri tamamlamış köpek eğitim uzmanları görev yapmaktadır. Her köpeğin dilinden anlayan ve onlarla sağlam bağ kurarak eğitimlerini en kısa sürede tamamlayan köpek eğitim uzmanlarından siz de yararlanabilirsiniz.

Beylikdüzü Liva Veteriner CEO’su Veteriner Hekim Selman Özbaş , “Bir köpek seçmek veya sahiplenmek , en iyi arkadaşı dostu seçmek gibidir – bu kişisel bir seçimdir.” diyor. Her şey, evcil hayvanınızla kurduğunuz bağlantıya bağlı , Vet. Hekim Selman Özbaş “Çoğu ırkın özellikleri bilinse de, tıpkı insanlardaki gibi , her köpek benzersizdir ve kendi kişiliğine sahiptir.”

Detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Eğitim Merkezi S.S.S

Köpekler nerede kalıyor?

Antalya aköpek oteli tesisimizde köpekler gün içinde isterlerse bahçede açık havada isterlerse içeride kapalı alanda vakit geçirebilirler. Geceleri ise içeride konforlu yataklarında uyumaktadırlar.

Köpeğimin mamasını kendim mi getireceğim?

Her köpeğin beslenme durumu farklı olduğu için köpek oteli tesisimiz bu konuda sorumluluk almamayı tercih etmemektedir. Köpekle birlikte getirilen köpek mamaları köpeğin beslenmesine uygun olarak köpeğe sunulmaktadır.

Antalya Köpek Eğitim Fiyatlar Ne Kadar?

Bu konu tamamen köpeğinizle yaşadığınız soruna ırkına ve diğer bilgilere göre değişmektedir. İletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Köpeğimi Getirirken Yanında Neler Getirmeliyim?

Aşı Karnesini ve Mamasını Yanında Getirmelisiniz.

Puanla!
[Toplam: 10 Ortalama: 4.7]
Comments are closed.