Yavru Köpekler İçin Tasma Eğitimi

Yavru Köpekler İçin Tasma Eğitimi

Yavru köpeklerde tasma eğitimi çok önemli bir süreçtir. Köpeğinizle rahatlıkla dışarıya çıkmanızı sağlayan en önemli araç diyebiliriz. yavru köpeğinizi kucağınızda gezdirmek yerine tasma takarak rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Bu konuyla ilgili sorun yaşıyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

Minik dostumuz eve geldiğinde genelde köpek sahipleri onun tasmasız dolaşmasını ister çünkü hem köpek rahatsız olur hem de minik dostumuzun görüntüsünü sevimliliğin olumsuz olarak etkiler. Bu nedenlerden dolayı yavru köpekler ilk zamanlar tasmasız olması daha fazla tercih edilir. Ancak bu tercih çok yanlıştır yavru köpeğin en hızlı şekilde tasmaya alışması gerekir.

Minik dostunuz eve geldiğinden itibaren tasma ile dolaşmalı ırkına uygun küçük veya büyük bir tasma minik dostumuza takılmalıdır. Tasmaya ev içerisinde ödül mamaları ile alıştırılması genelde uygulanan bir eğitimdir. İstanbul Köpek Eğitimifirması olarak köpek eğitimleri konusunda siz değerli köpek sahiplerine hizmet vermekten onur duyarız.

Yavru Köpekler İçin Tasma Eğitimi
Yavru Köpekler İçin Tasma Eğitimi

Yavru Köpek Tasma Eğitimi Nasıl Verilir?

Eğer minik dostumuza tasma takmazsak veya tasma eğitimini geciktirirsek yavru köpeğimizin tasmaya alışması ilerleyen dönemlerde daha zor olacaktır. Minik patilere sahip köpeğimize tasmayı ne kadar erken kabul ettirirseniz gelecekte o kadar rahat edeceksiniz demektir.

İlk başta genel olarak evde olacak olan minik dostumuz için en iyi eğitim ortamı burasıdır. Her tasmayı taktığınızda ödül maması ile ödüllendirdiğiniz köpeğiniz zamanla “eğer tasmayı takarsam mama alacağım” şeklinde düşünerek tasmaya ev içinde alışmış olacaktır. Bu şekilde gerçekleştirilmesi gereken yavru köpek tasma eğitimi zamanla içerisinde park, bahçe ve yürüyüşler sırasında tekrarlanmalıdır.

Minik dostunuzla önce tasmasız bir haldeyken oyun oynayın ve daha sonra ise tasmalı şekilde oyuna devam edin tasmayı taktıktan hemen sonra onu ödül maması verin ve yürüyüş yaparak ona ödül vermeye devam edin.

Eğitim sırasında köpeğiniz tasmadan nefret etse de sizin ona uyguladığınız sevgi ve disiplin sayesinde zaman içerisinde tasmaya alışacak ve gelecekte daha sağlıklı bir birliktelik geçirmenizin ilk adımlarını atmış olacaktınız.

Unutmamalısınız ki evinize aldığını her canlı evinizin bir bireyi olacaktır, ilk zamanlarda eğitimlerinize cevap vermeyen yavru köpeğiniz zaman içerisinde sizin liderliğinizi kabul edecek ve tasmaya alışacaktır. Eğer yavru köpek tasma eğitimi konusunda desteğe ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçip yavru köpek eğitimleriyle alakalı ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

Köpeğinize profesyonel olarak destek alarak tasma eğitimi verdirtebilirsiniz. İletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Yetişkin köpeklerede tasma eğitimi vermekteyiz. Yavru köpeklere nazaran biraz daha zor eğitilmektedir. Pet Okulu firması olarak tecrübemiz den dolayı bu gibi konularda zorluk yaşamamaktayız.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]