İleri itaat eğitimi

Anasayfa , İleri itaat eğitimi

itaat-egitimi

Köpeğinizle iletişiminizin kuvvetli olması için yada daha sağlıklı bir birlikte yaşam için mutlaka Köpek Eğitimi alması gerekir. Köpek Eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi ve köpeklerde tuvalet eğitimi bu eğitimler muhteşem bir birliktelik için gerekli eğitimlerdir.

Eğitim eksikliği durumlarında saldırganlık, huysuzluk ve devamlı havlama gibi davranışlarla sizi sosyal hayatınızda farklı problemler yaşamanıza neden olacaktır. Ayrıca köpeklerde eğitim eksikliği minik dostlarımız içinde çok tehlikeli olabilir gel komutunu öğrenemez ise kaybolabilir yada zarar görebilecek şekilde davranış gösterebilir. Büyüklüğü, davranışı ve ırkı ne olursa olsun her köpeğin eğitim alması gerekmektedir. İyi eğitimli köpekler her zaman daha arkadaş canlısı ve daha sevimli olmaktadır.


Daha önce ele aldığımız temel itaat eğitimi nedir? yazısını okumanızı öneriyoruz bu şekilde köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İleri İtaat Eğitimi

Köpekler için ileri itaat eğitimi, temel itaat eğitimini aldıktan sonra uygulanması gerekilen zor bir eğitimdir. İleri itaat eğitiminde serbest tasmasız bir halde köpeğiniz sizin komutlarınızı uygulamayı öğrenir. İşin aslını öğrenmek isterseniz temel itaat eğitiminde öğrendiği komutları öğrenir ancak bu eğitimde tamamen serbest ve tasmasız bir şekilde komutlarınızı yapacaktı. Bu sebepten dolayı öncelik olarak temel itaat eğitimlerini iyi bir seviyede tamamlamış olması gerekiyor. Bu eğitimde köpek sahiplerinin komutları net ve kararlı bir şekilde köpeğe iletebilmesi, aynı şekilde uygulatabilmesi gerekmektedir.

Evcil hayvanınız olan köpeğinizin size itaat edebilmesi için otoritenizi köpeğinize tam anlamıyla kabul ettirmeniz gerekir tabi ki aranızdaki sevgi ve güveni kaybetmeden.  Bazı ırklar her zaman lider ruhlu olduğu için köpeklerde itaat eğitimini alamayabiliyor yani karakter yapıları bu eğitim için uygun olmuyor. Eğitim süreçlerinin sizin ve köpeğinizin sağlığı için ve de sağlıklı bir eğitim süreci için Pet Okulu‘ndan destek alabilirsiniz. İstanbul’da Köpek Eğitimi ihtiyacınız varsa hemen iletişime geçebilirsiniz.

itaat-egitimi-ileri

İleri itaat eğitimi bazı ırklarda farklılık gösterse de genel olarak çoğu ırkta 9 ve 12. Ay arasında verilebilir. Daha önce sık sık söylediğimiz gibi temel itaat eğitimini başarıyla tamamlamayan köpekler için ileri itaat eğitimi alması mümkün değildir. Aslında temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi arasında komut farkı yoktur sadece ileri itaat eğitiminde ek olarak gel komutu da öğretilir ayrıca bekle komutu bu eğitimde daha uzun süre boyunca uygulanır.

İleri İtaat Eğitimi; Komutları

Takip komutunda minik dostumuz tasmasız bir halde sahibinin sol tarafından sahibinin adımlarına uygun bir şekilde sahibiyle yürümeyi öğrenir. Otur komutunda ise minik dostumuz yanımızda olmasa bile komutu duyduğu anda oturmayı öğrenecektir. Yat komutunda minik dostumuz yine aranızda mesafe varken komutu duyduğunda yatacak ve sizden tekrar komut bir alana kadar asla hareket etmeden pozisyonunu korumayı öğrenecektir.

Temel itaat eğitiminde olmayan gel komutu ise köpeğiniz sizden her ne kadar uzak olsa bile komutu verdiğiniz zaman yanınıza gelmeyi öğrenecektir. Komutu aldığı anda ne yapıyor olursa olsun sizin yanınıza hızlı adımlarla gelecektir. Gel komutu daha önce öğrenmeği yani temel itaat eğitiminde olmayan bir komut olduğu için minik dostumuza ilk zamanlarda biraz zor gelecektir.

İleri itaat eğitiminde bekle komutu ile köpeğinize yat veya otur komutlarından birini verdikten sonra bekle komutu vererek sizi istediğiniz süre kadar beklemesini sağlayabilirsiniz.

Yat komutunu verdikten sonra bekle komutunuzu temel itaat eğitimine göre daha uzun tutarak beklemesini sağlamalısınız.

İleri itaat eğitiminde köpeğinizle iletişiminizi kuvvetlendirmelisiniz ayrıca bu komutları minik dostunuza uygularken görüş alanınızdan çıkmasına izin vermemeniz gerektiğini asla unutmayın.

Her şeyden önce minik dostunuzun sağlıklı bir eğitim süreci geçirmesi için ve aranızda ki bağın riske girmemesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pet Okulu olarak İstanbul’da yıllardır Köpek Eğitimi hizmeti veriyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişim sayfamızdan iletişim bilgilerimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Blog sayfamızı sık sık takip ederek köpek eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İleri İtaat Eğitimi Neden Önemlidir?

İleri itaat eğitimi köpeğinizin üzerinde ki hakimiyetini artıracaktır. Sizin istemediğiniz davranışları tek kelimeniz ile yapmayı kesecektir ve bunu isteyerek yapacak olması önemli bir detaydır.

Köpeklerin bilinci bizimki ile çok farklıdır onlar doğru olanı öğrenmek için birilerinin göstermesine muhtaç olan köpeklerdir uzman köpek eğiticileri bunu yapmak için eğitim almış insanlardır köpeklerin beraber yaşadığı ailesine uyumlu olabilmesi için mutlaka uzman bir köpek eğiticiden destek almalıdır.

Köpek eğitimleri ile birlikte sosyal yaşamda hiç başınızı ağrıtmayacak bir köpeğe sahip olabilirsiniz yani örnek verecek olursak; köpeğinizle birlikte sakin bir akşam yürüyüşüne çıktığınızda oturup dinlenmek istediğiniz köpeğiniz sağa sola tasmasını çekiştirmek yerine siz komut verene kadar yanınızda oturup sizinle olmayı tercih edecektir bu noktada en öneli unsur ise köpeğiniz bunu isteyerek yapacak.

İleri İtaati Eğitimi İstanbul

İstanbul ileri itaat eğitimi firması olarak sizlere köpeklerde ileri itaat eğitimi konusunda bilgiler vermek istiyoruz. Köpek eğitimleri söz konusu olunca akıllara ilk gelecek bir kaç eğitimden biri olan bu eğitim için bir takım gereklilikler vardır bunlardan biri ise temel itaat eğitimi başarı ile tamamlanmış olmasıdır.

İleri itaat eğitimi ile birlikte köpeklerin algıları daha kuvvetli bir şekilde değiştirilir köpekler insan yaşamı için uyumlu olmakla kalmaz faydalı olmaya başlayabilir yani koruma köpek eğitimi, bekçi köpek eğitimi, bakıcı köpek eğitimi gibi köpek eğitimleri almadan önce mutlaka köpeklerimizin ileri itaat eğitimini almaları önerilir aksi halde köpeklerimize lafımızı dinletmek onları kontrol etmek inanılmaz zor olacaktır.

İstanbul İleri İtaat Eğitimi firması olarak öncelikle sizlere önereceğimiz köpek eğitimleri konusunda her zaman uzman insanlarla çalışmalısınız bu sayede köpeklerin eğitim almak yerine olumsuz davranışlar öğrenmesini engelleye bilirsiniz. Köpek eğitimlerinde daha önce sıklıkla bahsettiğimiz en önemli konulardan biri köpeklere her zaman sevgi, saygı, disiplin ve dikkatle yaklaşmamız gerekiyor.

İstanbul Köpek Eğitimi Fiyatları

Köpek eğitimi fiyatlarını pek çok etken farklı açılardan etkilemektedir, köpeklerin ırkı, yaşı, öğrenim kolaylığı hangi eğitimleri aldık eğitim zamanı gibi pek çok farklı etken köpek eğitimi fiyatları üzerinde etki sahibidir.

İstanbul köpek eğitimi fiyatları konusunda detaylı bilgi alabilmek için iletişime geçmenizi öneriyoruz. Ancak ortalama olarak fiyatların 2500 TL ile 5000 TL arasında olduğunu söylemeliyiz ancak bekçi, koruma gibi köpek eğitimlerinde fiyatlarda daha fazla artış gösterebilir. Fiyatlar biraz pahalı gelebilir ama unutmayın ki köpek eğitimleri köpeklerin sizinle uzun bir ömür geçirebilmesi için çok önemlidir.

Köpek sahipleri köpek sahip olduktan sonra internet üzerinde temel itaat eğitimi nedir? ve ileri itaat eğitimi nedir gibi aramalar yaptığını dile getiriyor bizde köpek eğitimi istanbul firması olarak bu konuda değerli köpek sahiplerine cevap niteliğinde bir yazı hazırlamaya karar verdik.

Golden Retriever Irkı Özellikleri, Bakımı ve Eğitimi

İleri İtaat Eğitimi Nedir?

İleri itaat eğitimini anlatmadan önce bu eğitimin temel itaat eğitiminden sonra uygulandığını belirtmemiz gerekiyor.  Hali hazırda temel itaat eğitiminden başarıyla eğitimini tamamlayan köpeklerde uygulanan eğitim olan İleri itaat eğitimi köpeklerimizin komutlara daha hakim olması hedeflenir.

Irklar arasında farklılık gösterebilecek olan bir eğitim süreci gerekebilir. Bazı ırklar tam anlamıyla görev köpeği olduğu için ileri itaat eğitimi konusunda çok başarılıdır.  Bunun için köpeklerimizin ırkına ve karakterine göre eğitimler farklılık gösterebilir. İstanbul köpek eğitimi firması olarak bizim köpek eğitimleri konusunda uyguladığımız yöntemler sadece pozitif köpek eğitimi kuralları dahilinde olmaktadır.

Fransız (French) Bulldog Eğitimi

İleri İtaat Eğitimi Nasıl Uygulanır?

temel itaat eğitimi başarı ile tamamlamış olan köpeklere aslında serbest ve tasmasız bir biçimde uygulanacak olan eğitime ileri itaat eğitimi ismi verilir ancak böyle olması sizin gözünüzde ileri itaat eğitimini değersiz kılmasın.

Tasmasız uygulanacak olması köpeğin üzerinde ki kontrolümüzü artmak için yapılır. Ancak genel olarak temel itaat eğitiminde yer alan eğitimleri tekrar alarak pekiştirecektir. İleri itaat eğitimi konusunda görev ve iş köpeklerinin daha başarılı olduğu biliniyor.

İleri İtaat Eğitimi Neden Önemlidir?

İleri itaat eğitimi görev köpeklerinin sahiplerine bağlılığı önemli olduğu için özellikle görev köpekleri için çok gereklidir.

Köpekler Ne Zaman İleri İtaat Eğitimi Alabilir?

Öncelik olarak tabi ki temel itaat eğitimi alan bir köpeğiniz olmalı, yaş olarak ise 6 ay ve 12 ay arası en iyi eğitim dönemleridir. Ama bazı ırklar için ise daha erken eğitim süreçleri başlayabilir bu ırklar ise; Alabai, kangal, Rottweiler, Cane Corsa, Mastif, Chow Chow, Husky, Samoyed ırklarıdır.

İleri İtaat Eğitimini köpeğinize uygulayacak olan kişinin köpek eğitimleri konusun uzman olmasına dikkat ediniz. Çünkü köpek eğitimleri konusunda yanlış verilen eğitimlerde köpeklerimiz üzerinde kalıcı davranış bozuklukları olabilir. Köpek eğitimleri konusunda bizimle iletişime geçerek ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

Köpek eğitimleri olan Köpekler Tuvalet Eğitimi, temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi gibi eğitimler için profesyonel olarak destek almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 5 Ortalama: 5]
Comments are closed.