Cane Corso Eğitimi ve Özellikleri

Korkusuz! Cane Corso Eğitimi ve Özellikleri

Köpeklere ve tanımadığı insanlara karşı saldırgan olan bu Cane Corso erken dönemlerde Köpek Eğitimi alması gerekir çünkü korkusuz ve güçlü bir köpektir. Sahiplerine ve çocuklara yumuşak ve sevgi dolu yaklaşım sergiler. Ne kadar sosyalleştirme süreci yaşasalar da her zaman gergin olabilirler.

Çevik ve korku verici bir görüntüsü vardır. Üçgen yapıda kulaklar, geniş ağız, belli oranda bir alın stopu vardır. İnternette köpek hakkında pek çok Cane Corso fiyatları ile alakalı arama yapılıyor ama Cane Corso ırkından bir köpek sahiplenmeden önce dikkatli olmalısınız çünkü bu ırk çok fazla kontrolsüz ortamda üretiliyor.

Mutlaka profesyonel köpek çiftliklerinden yardım almalısınız. İstanbul köpek eğitimi firması olarak köpek bakımı ve köpek eğitimi gibi önemli konularda yardım almak için bizi aramaktan çekinmeyin. Firmamız kurulduğu günlerden bu günlere kadar binlerce köpeğe özel olarak eğitim uygulamıştır.


ilgili yazı! Sibirya kurdu eğitimi ve özellikleri yazısını okumanızı öneriyoruz.


Cane Corso Eğitimi

Gerçekten zorlayıcı bir köpek olduğu için daha önce köpek beslememiş insanların tercih etmemesi gereken bir köpektir Cane Corso. İtaat eğitimleri sağlıklı ve problemsiz bir birliktelik için gereklidir.

Köpek eğitimleri, konusunda zeki olduğu için hızlı öğrenim gösterir ve bir çok şeyi hızlıca öğrenebilir.

Çok iyi bir öğrenci olan Cane Corsoköpek eğitimi sırasında eğiticisi ile sağlam bir bağ kurar köpek eğitimi sonrasında ise aynı kuvvetli bağı sahibi ile daha kuvvetli bir hale getirir.

Köpek eğitimleri, söz konusu olunca bizim önerimiz her zaman profesyonel köpek eğiticileri ile çalışmanız olacaktır. Eğer bir Cane Corso ırkından köpeğe sahipseniz ve Köpek Eğitimi almak istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmelisiniz.

Cane Corso İtaliano Köpek Görünümü

Aşırı güçlü ve ihtişamlı bir görünüşü vardır. Kaslı yapısı ile insanların ondan çekinmesini sağlar ama çok iyi niyetlidir. Mastiff köpek türündendir. Büyük kafa yapıları vardır.

Ön taraftan bakılınca biraz kavisli bir yapıya sahip kafası vardır. Cane Corso ırkından köpeklerde güçlü ve dikkat çekici yapıda çene vardır. Bu ırkın en çok görülen rengi siyah olsa da gri, açık gri ve kahverengi tonları da vardır. Ortalama olarak ağırlıkları 40-45 kg arasında değişiklik göstermektedir. Erkek ırkların dişi köpeklere göre daha iri bedenleri olur.

Cane Corso İtaliano Köpek Kişiliği

Güven veren, itaatkar ve ailesine sevgi besleyen bir ırk olan Cane Corso ırkından köpeklerin her zaman nazik ve sevgi dolu olduğu bilinir. Güçlü, kasları belirgin ve bir o kadarda aktif bir koruyucudur.

Yabancı insanlara çok dikkatli yaklaşır, tehditlere her zaman aşırı derecede temkinlidir. Sık sık görülmese de bu ırk köpeklerin arada bir saldırgan olduğu bilinir. Bedeni hızlı büyür ama zihinsel olarak biz insanlar gibi geç olgunlaşır ortalama olarak 3 veya 4. yaşına kadar yavruluk karakterini kaybetmez. Bundan dolayı ailesine aşırı derecede düşkündür.

Köpek eğitimi konusunda çok başarılı ırklar arasındadır çünkü aşırı derecede zekidir. Rutin egzersizleri konusu bu ırk köpeklerde çok önemlidir. Yalnızlıktan nefret eder bundan dolayı bir Cane Corso sahiplenecekseniz yaşamınıza uygun olup olmadığını göz önüne bulundurun. Yoğun bir insansanız yalnız süresi uzun olacaksa eğer köpeğiniz ayrılık kaygısı yaşayabilir.

Korkusuz! Cane Corso Eğitimi ve Özellikleri
Korkusuz! Cane Corso Eğitimi ve Özellikleri

Cane Corso Bakımı

Cane Corso beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken köpeklerdendir. Kalça Diplezyasına dikkat edilmesi gerekir. Çok fazla tüy bakımına gerek duymaz sadece arada sırada ölü kıllarından arındırılması gerekir. Sağlıklı bir yuvası olduğu sürece dışarıda yaşayabilir. Bu ırk için en önemli faktör Köpek Eğitimi ve sosyalleşme durumudur.

Kaslı ve aynı zamanda çok güzel bir görünüme sahip olan bu özel köpek ırkının sağlığı için devamlı olarak uzman köpek veterinerleri ile görüşmeniz gerekir. Aslında sadece bu ırk değil tüm ırkların sık sık veteriner kontrolüne girmesi önemlidir.

Cane Corso Önemli Özellikleri

  • Sahibine bağlıdır.
  • Köpek eğitiminde başarılıdır.
  • Agresif olmaya her zaman hazırdır.
  • Her zaman kendinden emin ve tetikdedir.
  • İyi bir bekçi köpeğidir.
  • Kavgacı bir yapısı vardır, kavga sırasında durdurulamaz bir hal alırlar.
  • Korkusuz yapısı ile rakibinin boyutuna bakmadan baş kaldırabilir.

Cane Corso ve Tüyleri

cane corsa eğitimi

Kısa, sık ve sert tüyleri vardır. Renk bakımından siyah, gri bu ikisi karışık olabilir. Tüy dökme zamanlarında fazla tüy dökmez.

Cane Corso Egzersiz ve Yürüyüş Gereksinimleri

Düzenli egzersiz, yürüyüş ve farklı aktivitelere ihtiyacı olan bu ırk çok atletik olduğundan sahibi ile kilometrelerce yol alabilir ve bundan çok keyif alır. Genelde geniş ve korunaklı bir bahçede yaşaması tavsiye edilir.

Apartman hayatı Cane Corso için ideal değildir. Eğer bir Cano Corso sahiplenecekseniz Köpek sahibi olmanını sorumlulukları yazısını okuyarak bilgilenebilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı olarak bilgi almak için iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerinden bizi arayabilirsiniz.


ilgili yazı! Ümraniye köpek eğitimi yazısını okuyarak köpek eğitimi konusunda ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.


Cane Corso Apartmanda Yaşayabilir mi ?

cane corsa eğitimi

Kesinlikle apartman köpeği değildir diyebiliriz balkonunuzdan sokakta ki her yabancıyı tehlike olarak algılaması olağan bir durumdur. Geniş bahçeli ve korunaklı bir alan her zaman Cane Corso için idealdir. Apartman köpeği olmayan Cane Corso ırkından köpeklerin sağlığı ve mutluluğu için egzersiz yapabileceği ortamlar tercih edilmelidir. Aksi durumlarda çok agresif olabilir.

Cane Corso Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Düşük
Egzersiz ihtiyacı Düşük
Oyunculuk Düşük
Başka köpeklerle geçinme Düşük
Başka petlerle geçinme Orta
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış Mesafeli
Eğitebilirlik İyi
Koruma özelliği Yüksek

 

Daha önce ele aldığımız Australian Cattle Dog okuyabilir, Köpek Eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 6 Ortalama: 4.3]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.