Ankara Köpek Eğitim Merkezi

Ankara Köpek Eğitim Merkezi

Sahiplendiğiniz köpekleriniz için Ankara köpek eğitimi bünyesinde deneyimli eğitmenlerden profesyonel destek alabilirsiniz. Profesyonel anlamda köpek eğitimi ve öğretimi ilk önce eğitmen ile köpek arasındaki dostluk bağı ile başlamaktadır. Bunun hemen ardından eğitimde hiyerarşik yapıların iyi kurulması gerekmektedir.

Köpeğin cinsini, ırkını, beden dilini iyi bilen ve onunla aynı dili konuşabilen eğitmenler sayesinde köpek eğitimi istenen seviyede gerçekleşebilmektedir. Dolayısıyla yavru veya yetişkin fark etmeksizin köpeğinizin iyi bir eğitim almasını istiyorsanız bu eğitimlerini başarılı merkezlerde yaptırmaya özen göstermeniz tavsiye edilir.

Köpek Eğitiminin Önemi

Köpeklerin bakımında bazı eğitim ve öğretim aşamalarından geçmiş olmaları çok önemlidir. Köpek sahibinin köpek hakkında verdiği olumsuz bilgileri de iyi bir şekilde süzgecinden geçiren uzman eğitmenler, köpeğin dilini anlama konusunda daha başarılı bir sonuca imza atabilmektedir. Köpeklerin yaşam kalitesini daha iyi hale getirmede ve köpek sahipleri ile sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri açısından Köpek Eğitimi oldukça önemlidir.

Köpek sahibinin de bu eğitimlerden çıkaracağı dersler ile daha kaliteli bir iletişim bağı oluşturarak dostluk ve arkadaşlık bağının kuvvetlenmesi sağlanabilmektedir. Birbirini anlayan ve sürünün sahibinin kim olduğu konusunda hemfikir olmuş bir iletişim ortamında köpekler ile sahipleri arasında gerekli hiyerarşik bağ da oluşturulabilmektedir.

Köpek eğitimleri, tuvalet eğitiminden yemek eğitimine, yürüyüş eğitiminden sosyalleşmeye kadar çok farklı kategorilerde önemli dersleri içermektedir.

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Yavru köpekler, doğuştan iyi davranışlar ile donatılmış olarak gelmemektedir. Dolayısıyla köpek sahiplerine bu konuda büyük görevler düşmektedir.

Yavru köpek eğitimi, eğitim ve öğretim bakımından diğer yaştaki köpeklere kıyasla daha kolay ve hızlı sonuç vermektedir. Çünkü yavru köpeklerin alışkanlıkları tam oturmadığı için öğrenme süreçleri daha kolaydır. Bu yüzden köpek eğitimine mutlaka en kısa süre içinde başlamak gerekmektedir.

Yavru köpeğin eğitiminde mutlaka onu ödüllendirici bir yaklaşım benimsenmelidir. Köpek eğitim merkezlerindeki uzmanlar da kesinlikle fiziksel şiddet uygulamadan, pozitif hareketleri ödüllendirme koşullamasıyla eğitim vermeye dikkat etmektedir.

Sadece uzman köpek eğitmenleri tarafından değil aynı zamanda köpek sahiplerinin de iyi olan davranışı ödüllendirmesi ve pekiştirmesi tavsiye edilmektedir.

Köpekler yaşlı veya yetişkin olması fark etmeksizin her yaştan mama, övgü veya her ikisini de kapsayan ödüller ile olumlu tepkiler vermektedir. Bu tepkilerin sonucunda istenen davranışlar iyice öğrenilmiş ve pekiştirilmiş olmaktadır.

Dolayısıyla cezalandırmak, şiddet uygulamak, korkutmak veya bu tarzda olumsuz davranışlara girmek yerine planladığınız davranış ile ödül arasında bağlantı kuracak şekilde köpek eğitimleri vermeniz tavsiye edilmektedir.

Köpek Eğitiminde Sosyalleşme

Köpek eğitiminde sosyallik konusu da kaliteli bir yaşam kurma konusunda önem taşımaktadır. Sosyalleşmenin en kritik yönü, köpeğinizin başka köpekler ile tanıştırılması ve dost ilişkileri kurmasıdır. Bu sayede köpeklerin özellikle yavruluk dönemlerinde daha sosyal ve insancıl davranışlar geliştirmesi sağlanabilmektedir.

Ankara köpek eğitim merkezi kapsamında sosyalleşmiş köpeklerin bir araya geldiği ve uygun ortam oluşturulduğu görülmektedir. Ancak bu konuda köpekleri sosyalleştirirken karşıdaki köpeğin iyi bir şekilde sosyalleştirilmiş olduğuna mutlaka dikkat edilmelidir.

Aksi halde çevresinde diğer köpekleri istemeyen ve yeterince sosyal olmayan köpekler ile bu tür çalışmalara girildiğinde ters olaylar gerçekleşebilmek durumu vardır. Özellikle yavru bir köpeğin sosyalleşme sırasında yaşayabileceği kötü bir deneyim, bu köpek üzerinde yaşam boyunca olumsuz bir etki bırakabilmektedir.

Çevresinde yetişkin köpeklerin bulunması durumunda, yavru köpek sosyalleştirme çalışmaları kapsamında köpeklerin büyüklerine karşı saygılı olması öğrenilebilmektedir. Köpekler arasında da yaş hiyerarşisi bulunduğu için sosyalleştirilen canlılarda bu kurallara uygun hareket edilmesi önemlidir.

Köpek İtaat Eğitimi Aşamaları

Başarılı ve alanında uzman köpek eğitmenleri ile gerçekleştirilen köpek itaat eğitimleri, oldukça önemli ve üzerinde dikkatle durulması gereken bir konudur. Köpeğin tüm eğitim koşullarını ve hatta sahibi ile arasında olan bağı da derinden etkileyen bu tür itaat eğitimi konusunda bazı aşamaları tamamlamadan bir diğerine geçiş yapılmaması tavsiye edilmektedir. İtaat eğitimleri sırasında yavru veya yetişkin fark etmeksizin tüm köpeklere uygulanana eğitimler şunlardır:

Tasmalı veya tasmasız bir şekilde gerçekleştirilebilen itaat eğitimlerinde köpeklerin öncelikle profesyonel bir eğitimden geçmesi çok önem taşımaktadır. Kayış elinizdeyken komutlarınıza uyulması için köpeklerin ilk başta temel itaat eğitimi alması şarttır. Bu eğitimin başarıyla ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından sonra diğer itaat eğitimi aşamalarına geçiş yapılabilir. Aksi halde köpek eğitmenlerine göre işlemin başarılı olmaması diğer aşamaları da olumsuz etkileyecektir.

Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları

Temel itaat ve komut eğitimlerinde köpeklere uygulanan; otur, yat, kalk, bekle, al getir , ayakta bekle, takip et, sağa veya sola dön, koş gibi komutlar sayesinde köpeklerin tepkileri ve eğitim seviyeleri ölçülebilmektedir. Bu şekilde hızlı öğrenen köpeklerin yanı sıra yetişkin olup eğitime direnen köpeklerde de istenen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Ancak tüm bu süreçlerde başarılı bir köpek eğitim sürecinden geçilmek isteniyorsa mutlaka köpek eğitim uzmanlarının desteğine başvurulmalıdır.

Köpeklerin ihtiyaç duydukları eğitimde köpek eğitim merkezi fiyatları da farklı kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Öncelikle köpeklerin yavru veya yetişkin olup olmaması, ırkı ve daha önceden eğitim alıp almaması gibi detaylar bu eğitimlerin fiyatlarında temel belirleyici unsurlardır. Daha kaliteli bir yaşam sürebilmek ve köpeğinizle daha sağlıklı bir süreç yaşayabilmek için siz de köpek eğitimlerinden profesyonel seviyede yararlanabilirsiniz.

Özel yetenekleri bulunan köpeklerin bu yeteneklerinin keşfedilip ortaya çıkarılması için de köpek dilinden iyi anlayan uzmanlara başvurmakta fayda vardır. Ankara Köpek Eğitim Merkezi kapsamında aradığınız tüm kaliteli sonuçlara en uygun fiyatlarla ulaşarak köpeğinizle mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Ankara Eğitim Merkezi S.S.S

Köpekler nerede kalıyor?

Ankara köpek oteli tesisimizde köpekler gün içinde isterlerse bahçede açık havada isterlerse içeride kapalı alanda vakit geçirebilirler. Geceleri ise içeride konforlu yataklarında uyumaktadırlar.

Köpeğimin mamasını kendim mi getireceğim?

Her köpeğin beslenme durumu farklı olduğu için köpek oteli tesisimiz bu konuda sorumluluk almamayı tercih etmemektedir. Köpekle birlikte getirilen köpek mamaları köpeğin beslenmesine uygun olarak köpeğe sunulmaktadır.

Ankara Köpek Eğitim Fiyatlar Ne Kadar?

Bu konu tamamen köpeğinizle yaşadığınız soruna ırkına ve diğer bilgilere göre değişmektedir. İletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Köpeğimi Getirirken Yanında Neler Getirmeliyim?

Aşı Karnesini ve Mamasını Yanında Getirmelisiniz.

Puanla!
[Toplam: 9 Ortalama: 4.4]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.