Yetişkin Köpeklerde Eğitim

Yetişkin Köpeklerde Eğitim

Köpek sahibi olmak beraberinde köpeklere bir bebek gözü ile bakıp onlar hakkın pek çok şeyi bilmek gibi sorumluluklar getiriyor. Bilmeniz gereken önemli konulardan biri yavru köpek sahibi olan insanların köpekleri 18 ila 20 aylarına geldiklerin artık yavru değil ergenlik dönemine girmiş bir köpeğe sahip olduklarıdır.

Köpekler ergenlik döneminde daha agrasif, özgür ve deli dolu olabilir. Bu dönemde köpekler çok enerjik olacaktır. Yavruluk dönemlerinde temel itaat eğitimi almış olsa bile ergenlik döneminde yapacağı davranışlarla sizleri şaşırtabilir. Bu dönemde ki köpeklerde büyük bir davranış değişimi sezebilirsiniz.

Şüphe yok ki yavruluk döneminde itaat eğitimi alan yavrular bu dönemi çok kolay bir biçimde atlatacaktır.

Yetişkin Köpeklerde Eğitim
Yetişkin Köpeklerde Eğitim

ilgili yazı! Köpeklere Komut Eğitimi Nasıl Verilir? yazısını okuyarak köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz!


Yetişkin Köpeklerde Eğitim

Köpekler her dönem köpek eğitimi alabilir, evet! Yetişkin köpeklerde iyi bir köpek eğitimi süreci atlatabilir. Tüm köpeklerde olduğu gibi sabır, düzen, sevgi ve profesyonellikle köpeklerimize istediğimiz davranışları kazandırabilir. Köpek eğitimlerinde şiddet, bağırma, fiziksel ceza gibi olumsuz öğeleri kullanmayacağız. Pozitif köpek eğitimi kurallarına uygun olarak köpek eğitimi uygulanması taraftarıyız. Şu bilinmelidir ki köpekler yavruluk döneminde çok daha kolay bir Köpek Eğitimi alabilirler, yönlendirilmeleri daha kolay olur. 18 haftayı dolduran köpeklerde ilgi odakları daha genişleyeceği için köpek eğitimi sırasında dikkati çok daha fazla dağılabilir ve bu dönemlerde sizinle eğitime vakit harcamak yerine diğer köpeklerle tanışmayı, yeni yerler keşfetmeyi isteyebilirler. Köpek eğitimlerinde en önemli unsur daha öncede söylediğimiz gibi köpeğin yaşı değil, devamlılık, sevgi, sabır ve profesyonelliktir.

Biz köpek severler olarak en çok sevindiğimiz durumlar barınaktan köpek sahiplenmektir, geçmişte kötü bir süreç geçirmiş olan köpeklerin hayata tutunmasını mutlu olmasını sağlayan insanlar her zaman teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Köpeğinizin öncelikle travmalardan dolayı geliştirmiş olduğu davranış bozukluklarını gidermek için uzan bir köpek eğitici ile birlikte hareket etmenizi öneriyoruz. Ya da bunun haricinde köpeğiniz yavruyken köpek eğitimi almayı ertelemiş olabilirsiniz. Bunun için endişelenmeyin. Yetişkin köpekler de başarılı bir şekilde köpek eğitimi alabilir.

Daha önce ele aldığımız Kadıköy Köpek Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.