Evde Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi

Anasayfa , Evde Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi

Köpek sahibi olmaya karar verdiğinizde bunun ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunu biliyor olmalısınız. Ama bu sorumluluklar tüm ilişkilerde olduğu gibi minik dostunuzla karşılıklı olarak gerçekleşmesi gereken sorumluluklardır. İşte tam bu nokta da Köpek Eğitimi devreye girmektedir.

Köpekler her ne kadar akıllı varlıklar olsa da bir insan gibi bir zeka’ya ve öğrenme şekline sahip değillerdir. Evde köpek eğitimine başlamadan önce köpeğiniz için evinizde özel bir alan oluşturmanız gerekmektedir. Köpeğinizin bedenine göre 5 ila 15 metrekare bir alan yeterli olacaktır. Bu konuya Yavru köpek eğitimi yazısında ayrıntılı olarak değindik.

Köpeğimizin evde yalnız kalacağı zamanlarda ağlamaması ve etrafa zarar vermemesi için evde eğitimine başladığınızda evde olsanız dahi onu gün içerisinde 1-2  saat yalnız bırakıp yalnız kalmaya alışmasını sağlayın bu süreci pelüş bir oyuncak ve sizin kokunuzu bulunduran bir atkı ile aşabilirsiniz. Bu şekilde yalnızlık onun için korkutucu değil eğlenceli olabilir.

İstanbul Köpek Eğitimi
İstanbul Köpek Eğitimi

 Evde içerisinde eğitiminde en fazla zorlanılan konulardan biri kesinlikle tuvalet eğitimidir. Bu konuda çoğu köpek sahibi profesyonel olarak köpek tuvalet eğitimi desteği almaktadırlar. Daha önce ele aldığımız köpekler için tuvalet eğitimi yazısından daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Köpekler için evde tuvalet eğitimi zorlu bir süreçti bu süreçte sabırlı, disiplinli ve sevgi dolu olmalısınız aksi halde minik dostunuzla aranızda soğuk rüzgarlar esebilir ve size olan güveni kırılabilir.

İstanbul evde Köpek Eğitimi
İstanbul evde eğitimi

Köpekler neyi yemesi neyi kemirmesi gerektiğini asla bilmeyen canlılardır ve sizin minik dostunuz yavruysa bunu hiç bilmiyor olabilir. Bu yüzden önünde bulduğu her şeyi yiyebilir veya kemirebilir bu yüzden onu evde köpek eğitimi sürecinde sık sık gözlemleyiniz ve ona ayrılan bölümde zehirlenmesine yol açacak, zarar vermemesi gereken ürünleri, eşyaları bulundurmayın.

Köpeğinizin saldırgan ve huysuz olmasını istemiyorsanız yavruluk döneminde ve evde eğitim sürecinde sürekli gezdirin bu süreç içerisinde çocuklara, yabancılara, seslere, araçlara, otobüslere farklı şehir hayatı unsurların alıştırın eğer evde eğitim sürecinde bu alışkanlıkları veremezseniz gelecekte sık sık farklı problemler karşılaşabilirsiniz.

Evlerde köpek eğitimi sürecinde her ne konuda eğitiyor olursanız olun bir şeyi çok iyi bilmelisiniz köpekler ödüllerle eğitim almaya daha yatkın canlılardır. Ev içerisinde verilen eğitiminde köpeğinizin olumsuz hareketlerini cezalandırmak yerin olumlu hareketini ödüllendirin bu köpeğinizin öğrenme ve alışma sürecine hız katacaktır.

Olumsuz hareketlerine sürekli bağırarak tepki verirseniz eğer minik dostunuz ile aranızda güven problemi başlar ve dostunuz sizinle vakit geçirmek yerine yalnız başına takılmayı tercih edebilir bu durumu toparlamak inanında daha zor olacaktır.

Minik dostunuzla sürekli egzersizler ve yürüyüşler yapın bu onun ruhsal ve fiziksel gelişimi için çok gereklidir. Farklı zeminlere basıp yeni zeminler  tanıması da önemlidir. Evde eğitim sırasında köpeğinize mutlaka box alışkanlığı da kazandırın çünkü köpeğinizle seyahat ederken problem yaşamak istemeyeceğinize eminim.

Köpeğinizin box alışkanlığı için box’u onun yatağı olarak kullanabilirsiniz böylece box’a biraz daha alışkan olacaktır. Evde yalnız kalacağı zamanlar için sık sık yeni oyuncanlar alın sürekli farklı oyuncaklarla oynamak köpeğiniz için ruhsal ve bedensel sağlını olumlu yönde etkileyen faktörler arasında yer alır. Köpeğiniz eve gelir gelmez evde eğitim sürecine başlamalısınız köpeğiniz eğitimlere ne kadar erken başlarsa o kadar verimli sonuçlar alırsınız.

Evde içerisinde köpeğinizle yaşadığınız komik anları sık sık kayıt altına alın bunlara gelecek yıllarda bakmak inanın çok keyifli bir aktivite ve eğitim sırasında sizi ne kadar kızdırırsa kızdırsın onun siz olmadan yaşayamayacağını hatırlayın ve minik dostunuzdan asla vazgeçmeyin.

Ev İçerisinde Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslında köpeğinizle aranızdaki bağı güçlendirecek bir süreçtir köpek eğitimini köpeğinize uyguladıkça zaman içerisinde ortak bir dil geliştireceksiniz ve aranızdaki bağ çok güçlü bir hal alacak ancak sürecin doğru bir şekilde ilerlemesi için, köpeğinizle aranızdaki bağın her zaman güçlü kalması için ve köpeğinizin psikolojik sağlılığı için ona bağırmaktan ve şiddet uygulamaktan kaçınmalısınız.

Bilmelisiniz ki köpek eğitimi zorlu bir süreçtir bu konunun altından tek başınıza kalkmayı planlıyorsanız eğer mutlaka bilinçli bir eğitici ve öncelikle iyi bir hayvan sever olmalısınız. Onların algıları bizimkinden çok farklı bir çocuk eğitiyor gibi sakin, dikkatli ve iyi bir gözlemci olarak köpek eğitimi konusunda başarıya ulaşabilirsiniz.

Süreç boyunca onu ödüllerle mutlu etmelisiniz ki oda sizi zamanla mutlu etmeyi öğrensin. Aslında köpekler sahiplerini mutlu etmekten çok keyif alırlar ama bunu nasıl yapacaklarının bilincinde olmazlar doğru bir eğitim ve zamanla bu konu hakkında doğru bilinci ona sunabilirsiniz.

Köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak ve köpeğiniz için eğitim fiyatlarını öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz.


Ayrıca! evde beslemek için en uygun köpekler yazımızı okuyarak köpekler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz...


İstanbul Köpek Eğitimi için profesyonel insanlarla çalışmak için bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Köpek Eğitimi

İstanbul Köpek Eğitimi
İstanbul Köpek Eğitimi

İstanbul dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir ve ülkemizin tek metropolüdür. Nüfusu 15 milyonu aşmış olan İstanbul içinde pek çok köpek sahibi vardır. Köpek sahiplerinin köpeklerini sosyal yaşamlarına uyumlu bir hale getirmeleri onların sorumluluğudur.

Köpek sahipleri İstanbul köpek eğitimi konusunda destek alabilecekleri profesyonel hizmet veren köpek eğitimi tesisleri aramaktadır. Biz Pet Okulu olarak İstanbul içinde ki köpek sahiplerinin ihtiyaçlarını gözlemleyerek nokta atışı hizmetler veren bir köpek eğitimi firmasıyız hedefimiz sadece köpek dostlarımızı insan hayatına uyumlu bir hale getirmek değil bunun yanında köpek sahiplerini daha bilinçli yapmak onlara köpekler hakkında bilgiler vermek.

İstanbul köpek oteli firması olarak tesisimizde uzman köpek eğiticileri ve uzman veteriner hekimlerini bünyemizde bulunduruyoruz. Köpek eğitimi hizmetimizin yanında köpek oteli hizmeti de veriyoruz. Bu güne kadar pek çok köpek eğitimi hizmeti verdik. Ve eğitimimiz alan köpek sahiplerinin memnuniyetleri sayesine işimize daha sıkı sıkıya sarıldık. Şuan sadece İstanbul köpek eğitimi değil tüm ülke genelinden köpek eğitimi talebi almaktayız. Konu ile alakalı bizimle iletişime geçerek ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz. 

Daha önce ele aldığımız temel itaat eğitimi yazısını okuyarak hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz

Köpek eğitimleri olan Köpekler Tuvalet Eğitimi, temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi gibi eğitimler için profesyonel olarak destek almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 6 Ortalama: 5]
Comments are closed.