Australian Cattle Eğitimi ve Özellikleri

Australian Cattle Eğitimi ve Özellikleri

Erken dönemlerde doğru bir biçimde Köpek Eğitimi alırsa eğer diğer petler ve çocuklarla iyi anlaşır. Atik ve çevik bir köpektir ve iyi bir kas oranına sahiptir. Yabancılara her zaman temkinli yaklaşır ve hatta iyi bir eğitim alırsa bekçi köpeği olabilir.

Australian Cattle görünüş olarak büyük bir baş, ucu sivri kulaklar ve oldukça keskin dişlere sahiptir.

Çok zeki ve enerji dolu bir ırk olması nedeniyle eğer yapacak bir işi olmazsa etrafına zarar verebilir. Sahibine karşı aşırı derecede sadık bir ırktır. Köpek eğitimi konusunda pek çok köpeğe göre çok başarılıdır. Australian Cattle Dog genel olarak tek bir lidere körü körüne bağlanır çok fazla insanla yanı oranda sıcak bağ kuramaz.

Yabancı insanlara karşı ve yabancı hayvanlara karşı her zaman tetikte olan bu ırk aşırı derecede baskın bir karaktere sahiptir diğer köpeklere karşı çok agresif tavırlar sergileyebilir.

Avustralya kökenli olan bu ırkın belirgin özellikleri arasında çok fazla dayanıklı olması, çevik olması, iyi bir çoban köpeği olması ve bir o kadar bekçilik görevinde de başarılı olmasıdır. Geniş ova ve arazilerde vakit geçirmek onu mutlu eder. Çok uzun mesafeleri yürüyebilir.  Avustralya sığır köpeği enerjiktir, asla yorulmak bilmez.

Bedeni ve zihni daima fazla fazla egzersize ihtiyaç duyar. Uzun, yorucu ve önemli görevlerde yer almak onu mutlu eder asla tembel bir köpek değildir.


Irk Boyutu :,Orta boy
Yükseklik : Erkek 45 – 51 cm / Dişi 43 – 49 cm
Ağırlık,Erkek 12 – 20 Kg / Dişi 12 – 18 Kg
Ortalama Yaşam : 11-13 yıl


Australian Cattle Dog Eğitimi

Hızlı Köpek Eğitimi alabilir tabi ki doğru uygulanırsa. Görevlerini yerine getirmeyi severler ve boş kalmak istemezler. Dostluk ve sevgi beklerler. Australian Cattle Dog eğitimi konusunda her zaman profesyonelliğinden emin olduğunuz köpek eğitimi tesisleri ile çalışın. Çünkü kolay eğitim alan Australian Cattle Dog ırkından köpekler eğer köpek eğitimi sırasında kötü olumsuz bir davranış edinirse bunu değiştirmek eğitim vermekten daha zor olacaktır.

Köpek eğitimi konusunda en çok temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi gibi köpek eğitimleri bu ırkta önemli olabilir. Çünkü genelde görev köpeği olarak kullanılan bu ırk görevleri ve işleri sırasında tam anlamıyla sahibinin kontrolü altında olmalıdır.

Köpek eğitimleri, konusunda Petokulu.com ile iletişime geçerek aklına takılan her türlü sorunun cevabını alabilirsiniz.

Australian Cattle Dog Eğitimi
Australian Cattle Dog Eğitimi

Australian Cattle Dog Bakımı

Australian Cattle Dog’un ortalama yaşam ömürleri 13 yıldır. Her seferinde 4 ila 8 yavru köpek yapabilirler. Tüy sağlığı çok önemlidir. Ölü tüylerinden fırça ile sık sık taranarak arındırılmalıdır. Diğer tüm köpekler gibi köpek hastalıklarına karşı sık sık uzman köpek veterinerine görünmelidir.

Australian Cattle Dog Bakımı
Australian Cattle Dog Bakımı

Australian Cattle Dog Karakter Yapısı

Australian Cattle için öncelikle söylememiz gereken kesinlikle çalışkan olduğudur verilen görevleri yerine getirmek ve bunun karşılığında ödüllendirilmek Australian Cattle için çok önemlidir.

Çoban köpeği olarak kullanılabilirler. Serbest ve kafasına buyruk hareketleri olabilirler ancak köpek eğitimini doğru bir şekilde alırlarsa çok iyi bir dost olurlar.

Australian Cattle Dog ırkından bir köpek ile sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız mutlaka  köpek eğitimlerine önem vermelisiniz. Özellikle temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi işinizi çok kolaylaştıracaktır. Hizmetlerimizle alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.


Australian Cattle Dog Egzersiz ve Yürüyüş

Australian Cattle  düzenli bir şekilde egzersiz ihtiyacı olan bu köpek egzersizlerinden sonra mutlu olacaktır. Düzenli yürüyüş ve spor aktivitelerini Australian Cattle için gerçekleştiremeyecekseniz bu köpek sizin için asla uygun değildir.

Köpek iç güdüsel olarak gerekli egzersizler yapılmayınca çok yıpranacaktır ve zaman içerisinde kendisine yaşam alanına ve insanlara karşı daha saldırgan bir karakteri olacaktır. Eğer ev içinde besleyecekseniz o zaman onun egzersizden mahrum kaldığı günler sağa sola hızlı hızlı yürüdüğünü göreceksiniz.

Australian Cattle Apartmanda Yaşayabilir mi ?
Australian Cattle Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Australian Cattle Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Bu köpek türü için geniş yaşam alanlarına ihtiyaç duyulduğu için apartman yaşantısına uygun değildir. Apartmanda yaşamı uygun olmayan bu ırkın bahçeli ve imkan varsa geniş ovalı bir yaşam alanına ihtiyaç duyduğunu bilmeniz gerekir. Yeşillikler içinde geniş alanlarda sahibi ile vakit geçirmekten çok keyif alır.

Australian Cattle Dog ve Tüyleri

2 katmanlı tüy yapısı vardır dış kısım kısa ve sertken iç tüy kısımları kalın ve kısadır. Senede 1-2 sefer tüy döküm zamanları geçirirler. Yavru iken açık renklere sahipken erginleştikçe koyu bir hale gelirler.

Australian Cattle Dog Kökeni

Avustralya çoban köpeği 19. yüzyıl civarlarında küçük ve büyük çiftliklerde çiftçiler tarafından sığır gütme işi için kullanılmıştır. Vahşi Avustralya dingoları ile İskoçya'dan ve İngiltere'den getirilen günümüzde var olmayan mavi benekli Collie, Smithfiaeld Collie, Dalmatian, Australian Kelpie, Bull Terrier köpek ırkları ile melezlenerek ortaya çıkan bu ırka genel olarak Avustralya çoban köpeği ismi verilir. AKC tarafından 1980 yılından ırklar listesine eklenmiştir.

Sitemiz üzerinden diğer köpek cinslerine bakabilirsiniz.

Australian Cattle Dog Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Yüksek
Egzersiz ihtiyacı Yüksek
Oyunculuk Orta
Başka köpeklerle geçinme Orta
Başka petlerle geçinme Orta
Çocuklarla anlaşma Orta
Yabancılara davranış Mesafeli
Eğitebilirlik Yüksek
Koruma özelliği Yüksek

Daha önce ele aldığımız Beagle Eğitimi ve Özellikleri okuyabilir, Köpek Eğitimi konusunda ayrıntılı bilgiye sahip olmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.