fbpx
İşte! Chow Chow Eğitimi ve Özellikleri

İşte! Chow Chow Eğitimi ve Özellikleri

Diğer hayvanlara üstünlük kurmak isterler bu tamamen içgüdüsel olarak liderlik özelliğidir. Ancak çocuklarla iyi geçinirler. Küçük dönemlerde sosyalleştirilmelidir ve köpek eğitimi almalıdır. Yabancılara karşı sıcak olamazlar ama onlara asla saldırmazlar.

Chow Chow Eğitimi

En uysal köpek ırklarından olan Chow Chow hızlı öğrenme yeteneği ile pek çok kez sahibini şaşırtacaktır. Bazı köpek uzmanları uzun kürkü olan Chow Chow köpeklerinin kısa kürklü olanlardan daha iyi öğrendiğini iddia etmektedir. Öğrenim yeteneği ne kadar iyi olursa olsun köpek eğitimi bu ırklarda çok önemlidir kendi kafasına buyruk bir karakteri olabilir. Köpek eğitimi konusunda profesyonel olarak destek almak istiyorsanız eğer bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz…

Chow Chow Bakımı

Chow Chow ırkında dirsek Displezyası riski vardır. Diz –  kalça gibi bölgeleri sürekli kontrol halinde tutulmalıdır. 13-16 yıl ömürleri olan bu ırkın kürkü düzenli bakım istemektedir.

Chow Chow Karakter Yapısı

Özgür bir karaktere sahiptir. Yavaş gibi gözükse de uyanık ve zekidir. Kabarık tüyleri, kocaman görüntüsüyle farklı bir görüntüsü vardır. Kendi sahiplendiği alanı korumayı sever diğer köpeklere üstünlük sağlamak ister. Başarılı bir Chow Chow sahibi köpeğinden daha baskın bir karakter olmalıdır, ona patronun kim olduğunu fark ettirmelidir.

Chow Chow Tüyleri

Chow Chow ırkında kürk konusunda 2 farklı tür vardır. Düz, tırtıklı ve uzun olanlar ve kısa, tırtıksız olan tüyler. İki tür tüyde sık bir biçimdedir. Boyun bölümü daha sıkı ve kalındır, yele görüntüsü vardır. Her renkte olabilen bu ırk çok farklı renklere aynı anda sahip olamazlar.

Chow Chow ve Egzersiz İhtiyacı

Chow Chow ırkı genel olarak çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar ancak sahibi ile dışarıda vakit geçirmekten keyif alacaktır. Günlük olarak biraz yürüyüş yada korunaklı bir bahçede olmak onun için yeterli olacaktır. Yaz dönemlerinde serin yerlerde olmak isteyecektir. Sıcağı sevmeyen bu köpek ırkı apartmanda yaşam için çok uygun olan köpeklerdendir.

Chow Chow Yaşam Alanı

Chow Chow için gerekli olan yürüyüş ve egzersizler yerine getirilirse apartman ve evde yaşam için uygun köpeklerdir. Küçük bir bahçede vakit geçirmekten keyif alacaktır. Gerekirse dışarıda yaşayabilir.

Chow Chow Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiYüksek
Egzersiz ihtiyacıYüksek
OyunculukOrta
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeOrta
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışMesafeli
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiİyi

 

Daha önce ele aldığımız İngiliz Bulldog Eğitimi ve Özellikleri yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Ara
Whatsapp Destek