fbpx
İngiliz Bulldog Eğitimi ve Özellikleri

İngiliz Bulldog Eğitimi ve Özellikleri

Diğer köpekler ve evde yaşayan farklı hayvanlarla vakit geçirmekten mutlu olurlar. Yabancılar karşı dikkatli olabilirler ve çocuklarla iyi anlaşırlar. İnce, yuvarlak bir yapıları vardır. Geniş, kısa bir ağız, sarkmış bir görüntüye sahip yüzü vardır. Sinirli ve gergin bir yüz ifadesi olsa da aksine heyecanlı ve oyun severdir. Bacakları ve kuyruğu kısa olan İngiliz Bulldogların bazen horladığına şahit olabilirsiniz.

İlgili! Evde yaşamaya en uygun ırklar yazısını okumanızı öneriyoruz…

İngiliz Bulldog Eğitimi

Eğitim sürecinde nazik davranılması gerekir sert tepkilere karşı kırılgan ya da inatçı olabilir. Küçük görevleri ve ödüllendirilmeleri sever. Köpek eğitimleri konusunda bizimle iletişim kurarak ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

İngiliz Bulldog Bakımı

Tüy döküm zamanlarında fırça ile tımarlanması gerekir ve kauçuk fırçalar tercih edilmelidir. Ömürleri ortalama olarak 8 ila 12 senedir. İngiliz bulldog ırkından köpeklerin dişleri fırçalama gerektirebilir aksi halde tartar olabilir. Kuyrukları ve yüz bölgesi temizlik krem veya losyonuna ihtiyacı olabilir.

İngiliz Bulldog Karakter Yapısı

Cesur, nazik, zeki ve çoğu zaman sıradan olan İngiliz Bulldog küçük bedeni ile hassas bir bünyeye sahiptir. Ailesine çok bağlanacaktır. Agresif gözükse de çok enerjik ve eğlencelidir. Sahiplerinin yanında olmaktan ve oyunlar oynamaktan keyif alırlar. Yalnız kalmak onları üzecektir ve dikkat çekmek için şımarmasına neden olacaktır. Köpek eğitimi almazsa ev içinde çok gürültülü olabilir.

İngiliz Bulldog Tüyleri

Tüy yapısı düz ve kısadır. Parlak bir görüntüye sahip tüylerinin rengi genel olarak kahve tonlarıdır. Üzerinde farklı benek yada lekeler olabilir.

İngiliz Bulldog Egzersiz İhtiyacı

Apartman yaşamına en uygun köpeklerden olan İngiliz Bulldog ırkı çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar. Sağlam kemik yapısı ve kas yapısı için yeterli oranda dinlenmesi gerekir. Uzun koşulara ayak uyduramaz ve yükseklerden atlaması pek mümkün olamaz. Apartman hayatına uyum sağlayacaktır.

İngiliz  Bulldog Yaşam Ortamı

İngiliz Bulldog için apartman hayatı çok uygundur. Ev içerisinde çok hareketli olmayacaktır. Bahçesiz evlerde de mutlu bir yaşam sürmesi mümkündür. Bu köpek her zaman bir insanın bakımına ihtiyaç duyacaktır bundan dolayı dışarıya terk edilmemelidir. Bulldog ılık iklim köpeğidir, sıcak veya soğuk iklimler yerine ılık iklimlerde keyifli bir yaşam geçirecektir.

İngiliz  Bulldog Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukÇok oyuncu
Başka köpeklerle geçinmeDüşük
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışİyi
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiOrta

Daha önce ele aldığımız Chihuahua Eğitimi ve Özellikleri yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Ara
Whatsapp Destek