fbpx
Dev Bir Köpek! Mastiff Eğitimi ve Özellikleri

Dev Bir Köpek! Mastiff Eğitimi ve Özellikleri

Bu ırk büyük köpek ırklarındandır. Gerekli sosyalleştirmeler uygulanırsa eğer diğer hayvanlarla ve insanlarla iyi geçinirler. Asil bir köpektir, yalnız takılır, ağır ve büyüktür. 1989 senesinde 145 kile gelen bir İngiliz Mastiff Gines Rekorlar Kitabına girmiştir. Mastiff ırkı köpeklerin genelde kısa, yayvan bir ağız yapıları vardır. Büyük yapıda kafaları vardır ve V biçiminde kulaklara sahiptir. Patileri kocamandır. Dili her zaman dışarıdadır. Yüzü buruşuk olabilir

Dev Bir Köpek! Mastiff Eğitimi ve Özellikleri
Dev Bir Köpek! Mastiff Eğitimi ve Özellikleri

Mastiff Eğitimi

Sakin, yavaş, düzenli bir eğitim uygulanmalıdır. İtaat eğitimi çok önemlidir aksi halde kafasına buyruk bir köpek olabilir. Eğitim uzmanlar tarafından uygulanırsa eğer kolay eğitim alır. Bazı komutları kabullenmeleri çok zor olacaktır. Köpek eğitimleri hakkında uzmanlar tarafından destek alırsanız köpek eğitimi süreçleri kolay ve verimli bir şekilde halledilebilir. Köpek eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir! Golden Retriever ırkı eğitimi ve özellikleri yazısını okumanızı öneriyoruz….


Dev Bir Köpek! Mastiff Eğitimi ve Özellikleri
Dev Bir Köpek! Mastiff Eğitimi ve Özellikleri

Mastiff Bakımı

Çok bakım istemeyen ırklardandır. Tüy dökme dönemlerinde ölü kılları fırçalar yardımı ile köpek üzerinden arındırılması gerekir. Diğer tüm köpekler gibi uyku için yumuşak bir yere ihtiyaç duyar. Ömür olarak 9 ila 11 yıl arasında değişen bir aralığa sahiptir. Öğünler gün içine yayılmalıdır birden çok fazla oranda mama tüketmemelidir. Obezite unsuru bu köpekler için her zaman söz konusu olabilir.

Mastiff Karakter Yapısı

Güven veren, kibar ve sevimli bir köpektir. Ailesini ve bölgesini korumak için elinden geleni yapar ama gereksiz yere havlamaz. İyi bir bekçi olabilir. Salya akıtma gözlemlenebilir. Ailesi ile birlikte yürüyüşler yapmaktan çok mutlu olur. Ailesinin ona yeterince vakit ayırması gerekir. İş köpeğidir, tembelliği ve işsizliği hiç sevmeyen ırklardandır.

Mastiff Tüy Yapısı

Kısa, kahve ve sarı bir tüy yapısı vardır. Gümüş ve kayısı sarısı tonlarında olabilirler. Yüzleri maskeli olmalıdır. Kulak ve ayak bölgesi siyahtır.

Mastiff Egzersiz İhtiyacı

Çok geniş bir bedene ve ağır bir kiloya sahip olsa da Mastiff ırkı köpekler yoğun egzersizler yapmazlar.
kısa yürüyüşler ve bahçede serbest kalmak onun için en ideal egzersizdir. Yavru mastifler egzersiz yapmamalıdır. Ekmek ve kemik gelişimine zarar verebilir. Apartman içinde daire içinde yaşaması pek mümkün değildir.

Dev Bir Köpek! Mastiff Eğitimi ve Özellikleri
Dev Bir Köpek! Mastiff Eğitimi ve Özellikleri

Mastiff Yaşam Ortamı

Büyük köpekler oldukları için bahçeli evlerde yaşamalılardır. Apartman dairelerinde yaşamak için uygun köpeklerde değillerdir. Yürüyüş yada çitli bir bahçe içinde koşmayı seven köpeklerdir özellikle aile bireyleri ile koşular yaparsa daha mutlu olur.

Mastiff Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiDüşük
Egzersiz ihtiyacıDüşük
OyunculukDüşük
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışOrta
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiYüksek

Daha önce ele aldığımız Köpeklerde titreme nedenleri yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpeklerle ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek