pozitif köpek eğitimi

Pozitif Köpek Eğitimi İstanbul

pozitif köpek eğitimi sadece git, gel, yat ve otur komutlarını öğrettiğiniz basit köpek eğitiminin ötesinde bir eğitimdir. Öyle ki hayvanla insan arasında ki ilişkinin tümünü içine alan bir yöntemdir.
bu Köpek Eğitimi evcil hayvanınızla sizin aranızda sevgi ve güvene dayalı bir iletişimin sonucunda oluşacak eğitimdir aslında.

pozitif köpek eğitimi
pozitif köpek eğitimi

Köpek eğitimleri arasında pek çok seçenek ve yöntem vardır. Diğer eğitimler arasında fazlaca tartışmalar ve taraflar arasında fikir ayrılıkları gibi durumlar söz konusudur. Birçok hayvansever bu tartışmalar arasında kalmış durumdadır. Ancak pozitif köpek eğitiminin önde gelen isimlerinden Victoria Stillwell’in bu tartışmaların sonlanması içi sorduğu soruyu sizlere iletiyorum.

“Köpeğinizin sizi istediği için mi, yoksa yapmadığı takdirde olacaklardan korktuğu için mi izlemesini isterseniz? “

 

İyi bir hayvanseverseniz cevabınızı tahmin etmek hiçte zor değil.
Bugün hayvan haklarını tanıyan ve iyi bir hayvansever olan eğitimciler dikkat edin sadece köpek eğitimleri için değil tüm hayvanlar üzerinde pozitif bilimi kullanmayı tercih etmektedir.

Pozitif Köpek Eğitimi Nedir Ne Değildir ?
Pozitif Köpek Eğitimi Nedir Ne Değildir ?

Pozitif Köpek Eğitimi Nedir? Ne Değildir? Nasıl Verilir?

Köpek eğitimi hakkında pek fazla bilgisi olmayan insanlar Pozitif köpek Eğitimi nedir? birçok soru yöneltmektedir. Bu konu ile alakalı internet üzerinde pek çok yazı bulabilirsiniz. Pozitif Eğitim bir bilimsel terim değildir veya tekniğin bir adı da değildir. pozitif köpek eğitimi sadece git, gel, yat ve otur komutlarını öğrettiğiniz basit köpek eğitiminin ötesinde bir eğitimdir. Evcil hayvanınız ve eğitimci arasında ki sevgi ve güvene dayalı bir iletişimin sonucunda oluşacak eğitimdir.

pozitif köpek eğitimi
pozitif köpek eğitimi

Köpekler için pozitif eğitim de baskı, ceza ve şiddete asla yer yoktur. Köpeğin hareketlerini dikte etmeye ve zorbalığa asla yer verilmemektedir. Acı ve korkuyla zor eğitim asla kullanılmaz. İnsanlık dışı tekniklerle sağlıklı bir ve sevgi dolu bir eğitim vermek mümkün değildir.

Köpek eğitimleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Günümüzde modern ve ahlaken doğru olan kabul edilen pozitif köpek eğitimi pozitif pekiştirmeler sayesinde köpeğinizin komutlarınızı anlamasını sağlayan Köpek eğitim sistemidir. Son yıllarda negatif unsurlar içeren eğitimlerin almıştır. Ceza ve şiddet içeren eğitimlerin köpekler üzerinde ki olumsuz etkileri uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.

pozitif köpek eğitimi tamamen ödül sistemine dayalıdır. Zorlama, baskı ve köpekte olumsuz etki bırakacak hiçbir eylem barındırmamaktadır. pozitif köpek eğitimi hakkında bilgi almak için iletişime geçebilir ya da ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evde Pozitif Köpek Eğitimi
Evde Pozitif Köpek Eğitimi

Evde Pozitif Köpek Eğitimi

Eğer bir köpek sahibi olduysanız köpeğinizi mutlaka bir eğitim sürecine sokmanız gerekmektedir. Sosyal yaşantınızda size zorluklar çıkartmaması adına köpek eğitimlerini en erken şekilde minik dostunuza uygulamak gelecekte yaşayacağınız türlü problemlerin önüne geçebilmektedir.

Pet Okulu olarak Köpek Eğitimi konusunda mutlaka bir köpek eğitimi uzmanı tarafından destek almanızı öneriyoruz çünkü köpeğiniz ve sizin için zorlu olan bu süreci profesyonel köpek eğitimcileri en iyi şekilde yerine getirecektir. Ancak siz evcil hayvanınıza Evde Pozitif Köpek Eğitimi vermek istiyorsanız.

Eğitim sürecinde sizi ve köpeğinizi hızlı bir şekilde başarıya götürecek bazı ip uçlarını sizlere sunmak istiyoruz;

  • Köpeğinizin öğrenmesini istediğiniz komutları kısa tutmalısınız. Onların algıları bizimden çok farklı olduğu için tek kelimelik komutlarla araları her zaman daha iyi olmaktadır. Örnek olarak; gel, otur, bekle komutlarını verebiliriz.
  • Minik dostunuzdan beklediğiniz davranışları yaptığı anda onu ödüllendirmeniz gerekir. Ödül maması ve övgülerle bunu yapabilirsiniz. Ancak bu noktada zamanlama oldukça önemlidir. Hangi davranışı ödüllendirdiğinizi anlaması gerekir.
  • Genelde eğitim süreci Yavru köpek eğitimi ile başladığı için bu dönemlerde her zaman odak halinde olamazlar ve hemen sıkılırlar. Evde köpek eğitimlerinden daha fazla verim alabilmek adına eğitimler kısa tutmanızda fayda var. Bu sürecin onun için kısa ve eğlenceli geçmesini sağlayın.
  • Köpeğiniz eğitim sürecinde verdiğiniz komutları öğrenmeye başladığında yavaş yavaş ödül mamasını azaltıp en sonunda tamamen keserek ona sadece övgüler ve sözlü olarak ödüllendirme devam edin.
  • Yapması gereken davranışlarda onu sık sık ödüllendirin ve her zaman pozitif eğitim kurallarından dışarı çıkmayın. Unutmayın pozitif eğitim sürecinde hem siz evcil hayvan sahiplerinin istediği davranışları kazandırırsınız hem de aranızda ki güven duygusu artış gösterir.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki Köpek eğitimi evcil hayvan sahipleri tarafından uygulandığında çok az başarı elde edilmektedir. Bu da gelecekte muhtemel bir ayrılık sonucuna kadar gidecek bir problemdir. Bu nedenle köpek eğitimi uzmanlarıyla çalışmanız hem sizin hem de minik dostunuz için daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

Köpek eğitimleri, hakkında ayrıntılı bilgi almak için  iletişim sayfamızda bulunan numaradan bizi arayabilir ya da daha önce ele aldığımız Köpek eğitimleri, yazılarına göz atabilirsiniz.

pozitif köpek eğitimi insanlar tarafından sadece bazı komutların öğretildiği Köpek Eğitimi olan bilinmektedir.  Ama pozitif köpek eğitimi terimi çok daha farklı anlamlar taşımaktadır. pozitif köpek eğitimi hayvan ile eğitmen arasında özel bir bağ kurarak köpeğe sevgi ile bazı komutları öğretmeye dayanan bir eğitim türüdür bu eğitim türü evcil hayvanınızın tüm sosyal yaşamını olumlu bir şekilde etkileyecektir. 

Bu eğitimin her şeyden önce amacı eğitilen hayvanların eziyet ve işkenceden uzak tamamen ödül sistemiyle eğitilmesini hedefleyen bir çalışma sistemidir.

Pozitif köpek eğitimi konusunu daha önce ele aldık okumanızı öneriyoruz.

Pozitif Köpek Eğitim Merkezi

Pozitif Köpek Eğitim Merkezi
Pozitif Köpek Eğitim Merkezi

İstanbul Beykoz 'da pozitif köpek eğitim merkezimizde minik dostlarınızı sosyal hayatınıza daha kolay adapte olabilsin diye onlara farklı ödüller içeren uygulamalar ile eğitiyoruz. Eğitimlerimizde pozitif eğitim kurallarına uygun olarak ödüllü sistemler ile süreçleri yönetiyoruz ve asla baskı, bağırma, şiddet ve korku içeren eğitim türlerini minik dostlarımıza uygulamıyoruz.

Neden Pozitif Eğitim
Neden Pozitif Eğitim

Neden Pozitif Eğitim

Biz insanlarda da aslında pozitif eğitim diğer eğitim türlerinden daha başarılıdır. Ailenizden ve öğretmenlerinizden taktir ve tebrikler almak ne kadar mutlu ediciydi değil mi ? Evcil hayvanınız olan köpeğiniz içinde aynı durumlar söz konusudur.

Sizi lideri olarak kabul eden minik dostunuz sizin tarafınızdan tebrik aldığı hareketleri ve komutları öğrenmesi daha hızlı olacaktır ayrıca aranızda ki bağ güçlenecektir. Bu eğitim yiyecek, sevmek, övgüler ve oyuncaklar  gibi ödüller içerebilir tamamen köpeğinizin karakterine kalmış bir durumdur.

Bazen yiyecekle bazen ise oyuncaklarla minik dostunuza eğitim verebilirsiniz. Pozitif köpek eğitimi davranış bilimlerini ve bunun yanında öğretme teorilerini birlikte kullanır.

Aslında genel olarak insani duygularını kaybetmemiş insanların tercih ettiği bir eğitim türü olarak da tanımlayabiliriz. Bu eğitim türü Minik dostlarımıza sizin veya eğitimci rehberliğinde doğru davranışları tamamen pozitif bir şekilde öğretmeyi hedeflemektedir.

Eğer köpek sahibi olmak istiyorsanız öncelik olarak düşünmeniz gereken köpek eğitimidir, eğitim süreci başarılı bir şekilde sonlanırsa eğer köpeğinizle uzun yıllar boyunca sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Ancak eğitimsiz bir köpek veya eğitimini tamamlayamamış her köpek sahibi için büyük acılara davetiye çıkartmaktadır.

pozitif köpek eğitimi konusunda veya diğer köpek eğitimleri konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz

Son Güncelleme: 9 Ekim Cumartesi 2021

Puanla!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]
Comments are closed.