köpek hayır komut eğitimi

Köpek Hayır Komutu Eğitimi

Pek çok köpek sahibi ilk kez köpek sahiplendiğinde köpek eğitimlerini pek fazla önemsemese de diğer köpek sahiplerinin Hayır komutu ile köpeklerini yaramazlıktan vazgeçiriyor oluşu köpek sahiplerinin çok ilgisini çeker. İnternet üzerinde "Köpek Hayır Komutu Eğitimi Nasıl Verilir?" şeklinde aramalar yapmaktadır. Bu yazımızda köpeğe hayır komutunu öğretmek ile alakalı önemli bilgileri sizinle paylaşacağız.

Köpek Hayır Komutu Eğitimi

Köpeklere eğitim verilirken önemli olan konulardan biri hayır komutu öğretmektedir.  Hayır komutunu köpeğimize öğretirken sevdiği oyuncaklar, ödül maması ve bolca sevgi ye ihtiyacımız olacak çünkü köpeklere eğitim verirken onları mutlu ederek zamanla yaptıklarının yanlış olduğunu öğretmemiz gerekiyor örnek olarak köpeğinize hayır komutu eğitimi verirken hayır komutu verdiğinizde yaptığını bırakırsa onu ödüllendirmeniz gerekecek ve zaman içinde hayır komutunun yaptığı şeyi bırakması ve yapmaması anlamına geldiğini öğrenecektir.

Ses Tonunuzu Doğru Ayarlayın

Komutu öğretirken kelimeyi uzatarak söylemelisiniz “hayııııııır” şeklinde ve ses tonunuz onu rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır. Köpek eğitimleri sırasında şiddete başvurmak eğitim sürecini zorlaştıracaktır ve ahlaklı olan olmayacaktır, her köpek bir candır onlara asla şiddet uygulamayın. İstanbul köpek eğitimi tesisi olarak köpeklerinize eğitim konusunda güvenebileceğiniz bir firmayız konu hakkında bilgi almak için iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Köpek Hayır Komutu Eğitimi
Köpek Hayır Komutu Eğitimi

Yanlış Davranışlarını Gözlemleyin

Köpek Hayır Komutu Eğitimi konusunda iyi bir gözlemci olmalısınız her zaman köpeğinizi gözlemleyerek yanlış davranışlarını konusunda neler yaptığını ve gün içinde kaç kere yaptığını not alabilirsiniz ve eğitim sürecinde gidişatın nasıl olduğu konusunda notlar almalısınız bilmelisiniz asla kolay bir eğitim süreci değildir ama diğer tüm köpek eğitimlerinin anahtarı olacak bir komut eğitimidir. Bu eğitim uzman köpek eğiticilere veya bizim gibi köpek eğitimi tesislerine köpeğinizi teslim ederek gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde köpek hayır komutu eğitimi  sürecinden daha fazla verim alabilirsiniz.


İlgili Yazı => Koruma köpek eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.


Ödülleri Unutmayın

Bir şeyleri başarmak adına bizlerinde diğer tüm canlılarında ödüllere ihtiyacı vardır. Köpek eğitimlerinde pek çok köpek eğiticisi köpeklere oyuncaklar ve ödül mamaları vermektedir sizlerde köpeğinize eğitim uyguladığınızda bunları kullanabilirsiniz ancak köpeklere eğitim sırasında ödül verirken dikkat etmeniz gereken en önemli konu doğru vakitte ödülü sunmanız olacaktır.

Köpeğin sizi yanlış anlaması sonucu altından kalkamayacağınız sorunlara sebep olabilirsiniz ve köpek davranış eğitimi konusunda destek almanız gerekecektir, öte yandan köpeğiniz her mama istediğinde istenmeyen davranışlar sergileyebilir bunu da neden olabilirsiniz.

Köpek Eğitimi konusunda başarılı bir eğitim süreci için uzman köpek eğiticilerden destek almanızı öneriyoruz.


ilgili yazı! köpeklerde davranış eğitimleri yazısını okumanızı öneriyoruz.


Daha önce ele aldığımız Pendik Köpek Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimi konusunda destek almak için iletişime geçebilirsiniz

Puanla!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.