Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Eğitimi ve Bakımı

Diğer köpeklere, hayvanlara ve kedilere saldırmazlar. Yabancıları çok fazla dert etmez ancak sesli bir şekilde havlaması ve büyük bedenli olması yüzünden insanlar korkabilir. İnce yapıda kulaklara uzun bir kafa yapısına ve derin bir ağza sahiptir. Stopu belirgin bir köpektir ve siz bir kuyruğu vardır. Görünüş olarak atletik bir yapıdadır.

Pointer ırkından köpekler genel olarak  atletik ve karizmatik bir görünüme sahiptirler. Kafası her zaman diktir ve kendinden emin bir duruşu vardır. Pointer ırkından köpeklerin göz renkleri kürklerinin rengine göre ela yada kestane olabilir.


Popüler Yazı => köpek eğitimi fiyatları
Popüler Yazı => Köpeğimin Beslenmesini Nasıl Ayarlamalıyım?
Popüler Yazı => Köpeklerim diğer köpeklere saldırıyor ne yapmalıyım?
Popüler Yazı => Fransız Bulldog Eğitimi ve Özellikleri


Ortalama Ömrü : 13/14 yıl

Köken: İngiltere

Ağırlık: 20-30 kg

Boy:

Erkek: Ortalama 55-62 cm
Dişi: Ortalama  54-60 cm

Kullanım: Bekçi ve Av Köpeği


Daha önce ele aldığımız köpeklerimiz neden yüzümüzü yalar yazısını okumanızı öneriyoruz.


Pointer Eğitimi ve Bakımı
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Eğitimi

Akıllı olması nedeniyle kolay eğitim alabilir ama dikkati hep dağınıktır eğitimi özel olarak uygulanmalıdır. İtaat eğitimi önemli bir unsudur. Kuşlara çok ilgilidir.


İlgili En iyi köpek maması markaları yazısını okumanızı öneriyoruz.


Pointer Eğitimi ve Bakımı
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Bakımı

Tüy döküm dönemlerinde tüy dökme oranını azaltmak için sık sık fırçalanması gerekir, ölü tüyler arındırılırsa eğer daha güzel bir kürke sahip olur. Dışarı yaşamına ayak uydurabilir ama kulübesi sıcak olmalıdır ve yumuşak bir yatağı olmalıdır ancak ev içinde yaşamak onu daha fazla mutlu edecektir.

Pointer Eğitimi ve Bakımı
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Karakter Yapısı

Sakin, nazik ve güzel bir köpektir kendine has bir duruşu vardır. Eğitim konusunda dikkat dağınıklığı olsa da uzman köpek eğitimciler sayesinde aşılabilir bir sorundur. Sahipleri ile sağlım bir bağ kurar. Av konusunda çok gelişmiş özellikleri vardır. Özellikle av sırasında hareketsiz kalarak avının en savunmasız anını bekler ve atağını gerçekleştirir. Dünyada en iyi av köpekleri arasında gösterilir. Eğer aile köpeği olarak kullanacaksanız mutlaka Köpek Eğitimi almasını sağlamalısınız özellikle temel itaat eğitimi çok önemlidir.

Pointer Eğitimi ve Bakımı
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Tüy yapısı

Sık, kısa ve parlak tüy yapısı vardır. Limon, siyah, turuncu veya ciğer renklerinde olabilirler. Mat ve tek renk olabildiği gibi beyaz üstü farklı renklerde şekillerde olabilir. Koyu renklere sahip sadece siyah Pointerler de olabilir.

Pointer Egzersiz İhtiyacı

Atletik bir vücudu olduğu için sık ve yoğun egzersiz programına ihtiyacı vardır ve düzenli bir şekilde programa uymalıdır. Bunun için gerekli büyüklükte bir bahçeye ihtiyacı vardır. Koşması ve av oyunları oynamasına olanaklar sağlanır mutlu olacaktır. Ailesi ile birlikte oyunlar oynadığında gerçekten çok mutlu ve akıllı bir köpek olur.


İlgili Yazı => Ev içinde yaşamak için en iyi ırklar yazısını okuyabilirsiniz.


Pointer apartmanda yaşayabilir mi ?

Pointer genel olarak ev içinde yaşamaya uygun olsa da apartman içinde yaşamak için pek uygun değildir. Çünkü geniş hareket imkanı olan mekanlara ihtiyacı vardır. Bahçeli bir ev her zaman tercih nedenidir.  Eğer ev içinde yaşaması tercih edilecekse mutlaka egzersizler vaktinde gerçekleştirilmelidir. Köpek eğitimi konusunda her zaman hassas olunması gerekir özellikle aile köpeği olacaksa köpek eğitimi asla ertelenmemelidir. Avcılık iç güdüleri yüzünden erken dönemlerde köpekler için sosyalleştirme etkinliklerine katılması önemlidir.

Pointer Eğitimi
Pointer Eğitimi

Pointer Kullanım Alanları Nerelerdir?

Pointer ırkından köpeklerin güçlü bir avcılık içgüdüleri vardır. Koku alma yeteneğinin güçlü olması sayesinde zaman içerisinde çok popüler olmuştur. Bu ırkın en çok kullanıldığı av etkinliği ise kuş avlarıdır ama memeli hayvanların avlarında da iyi bir performans gösterebilir. Sıcak iklimli ülkelerde yaşamaktan mutlu olur. Aşırı soğuk havalara uygun bir köpek olmadığı gibi su içerisinde girmekten kaçınır. Avcılar tarafından en sevilen özelliği vurulan avın yerini çok net gösterir ama avı avcıya getirmez. Günümüzde av köpekliğinden ziyade çok iyi bir aile köpeği olabilmektedir.

Pointer Kullanım Alanları?
Pointer Kullanım Alanları?

Pointer Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Yüksek
Egzersiz ihtiyacı Yüksek
Oyunculuk Yüksek
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış Orta
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Orta

Daha önce ele aldığımız Toy Fox Teriyer Köpek Irkı yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilrisiniz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.