fbpx
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Eğitimi ve Bakımı

Diğer köpeklere, hayvanlara ve kedilere saldırmazlar. Yabancıları çok fazla dert etmez ancak sesli bir şekilde havlaması ve büyük bedenli olması yüzünden insanlar korkabilir. İnce yapıda kulaklara uzun bir kafa yapısına ve derin bir ağza sahiptir. Stopu belirgin bir köpektir ve siz bir kuyruğu vardır. Görünüş olarak atletik bir yapıdadır.


Daha önce ele aldığımız köpeklerimiz neden yüzümüzü yalar yazısını okumanızı öneriyoruz…


Pointer Eğitimi ve Bakımı
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Eğitimi

Akıllı olması nedeniyle kolay eğitim alabilir ama dikkati hep dağınıktır eğitimi özel olarak uygulanmalıdır. İtaat eğitimi önemli bir unsudur. Kuşlara çok ilgilidir.


İlgili! En iyi köpek maması markaları yazısını okumanızı öneriyoruz…


Pointer Eğitimi ve Bakımı
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Bakımı

Tüy döküm dönemlerinde tüy dökme oranını azaltmak için sık sık fırçalanması gerekir, ölü tüyler arındırılırsa eğer daha güzel bir kürke sahip olur. Dışarı yaşamına ayak uydurabilir ama kulübesi sıcak olmalıdır ve yumuşak bir yatağı olmalıdır ancak ev içinde yaşamak onu daha fazla mutlu edecektir.

Pointer Eğitimi ve Bakımı
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Karakter Yapısı

Sakin, nazik ve güzel bir köpektir kendine has bir duruşu vardır. Eğitim konusunda dikkat dağınıklığı olsa da uzman köpek eğitimciler sayesinde aşılabilir bir sorundur. Sahipleri ile sağlım bir bağ kurar.

Pointer Eğitimi ve Bakımı
Pointer Eğitimi ve Bakımı

Pointer Tüy yapısı

Sık, kısa ve parlak tüy yapısı vardır. Limon, siyah, turuncu veya ciğer renklerinde olabilirler. Mat ve tek renk olabildiği gibi beyaz üstü farklı renklerde şekillerde olabilir. Koyu renklere sahip sadece siyah Pointerler de olabilir.

Pointer Egzersiz İhtiyacı

Atletik bir vücudu olduğu için sık ve yoğun egzersiz programına ihtiyacı vardır ve düzenli bir şekilde programa uymalıdır. Bunun için gerekli büyüklükte bir bahçeye ihtiyacı vardır. Koşması ve av oyunları oynamasına olanaklar sağlanır mutlu olacaktır. Ailesi ile birlikte oyunlar oynadığında gerçekten çok mutlu ve akıllı bir köpek olur.


İlgili Yazı! Ev içinde yaşamak için en iyi ırklar yazısını okuyabilirsiniz…


Pointer apartmanda yaşayabilir mi ?

Pointer genel olarak ev içinde yaşamaya uygun olsa da apartman içinde yaşamak için pek uygun değildir. Çünkü geniş hareket imkanı olan mekanlara ihtiyacı vardır. Bahçeli bir ev her zaman tercih nedenidir.

Pointer Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiYüksek
Egzersiz ihtiyacıYüksek
OyunculukYüksek
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışOrta
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiOrta

 

Daha önce ele aldığımız Toy Fox Teriyer Köpek Irkı yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilrisiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek