fbpx
En Uyumlu Köpek! Fransız Bulldog Eğitimi ve Özellikleri

En Uyumlu Köpek! Fransız Bulldog Eğitimi ve Özellikleri

Fransız Bulldog ırkından köpek diğer hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler.  Çocuklarla çok iyi ilişki kurabilirler ve her ortama ayak uydurabilirler. Bu özellikleri sayesinde pek çok aile tarafından tercih nedenidir. Yabancılara dikkatli bir yaklaşım sergilerle ama genel olarak bakılınca tüm insanlarla iyi anlaşacak sıcaklığa sahiplerdir. Bu köpek ırkında horlama ve salya akıtma gibi durumlar gözlemlenebilir. Bu ırk köpekler önce ki yüz yıllarda boğa yada ayı güreşleri için kullanılan bir tür olan İngiliz Bulldoglardan üretilmiştir.  Endüstri Devrimi zamanında işçi olarak İngiltereden Fransaya gelen insanların bu köpeği yanlarında getirmesi ile bölgede popüler olmuştur. İngiliz Bulldogların aksine dik yarasa diye adlandırılan bir kulak biçimi vardır.

Fransız (French) Bulldog Eğitimi
Fransız (French) Bulldog Eğitimi

 

Fransız (French) Bulldog Eğitimi

Bu köpek türlerinde eğitim önemli bir unsur olmakla birlikte ses tonu, eğitici bilgisi gibi faktörler eğitime doğrudan etkilidir. Basit köpek komutları öğrenmek onlar için çok kolaydır ama uzman bir köpek eğitici onu eğitime hazırlamalıdır. Köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilir ayda İstanbul’da bulunan köpek eğitim merkezimize uğrayabilirsiniz.

Fransız (French) Bulldog Bakımı

Kuyruk ve yüz kırışıklıkları tahrişe karşı özel losyon veya kremler ile temizlenmelidir. Diş fırçalama işlemi gerekebilir çünkü dişlerinde tartar olabilir. Fransız Bulldog Ailesinden köpeklerde tüy dökme dönemlerinde kauçuk bir firça yardımı ile tımarlanması önerilir. Bu köpekler yüzemezler ve sıcak havalara karşı hassaslardır.

Fransız (French) Bulldog Eğitimi
Fransız (French) Bulldog Eğitimi

Fransız (French) Bulldog Karakter Yapısı

Zeki, sevimli, korkusuz ve narin bir köpektir, insanları özellikle sahiplerine karşı çok iyi niyetlidir ama yüzü daima üzgün ve kızgın bir şekilde durabilir ama aksine çok heyecanlı, mutlu ve enerjiktir. Aile ile vakit geçirmeyi çok sever ancak ihmal edilirse farklı psikolojik problemlere girebilirler.  Aşırı gürültücü olduğu söylenemez, aktif, oyuncu ve vefalıdır.

Fransız (French) Bulldog Tüy Yapısı

Düz, uzun olmayan tüylere sahip bir köpektir. Benekli ve çizgili olabilirler. Üzerlerinde kendileri için özel lekeler ve izler bulunabilir. Derileri yüz ve omuz alanlarında kırışıktır, derileri yumuşak ve gevşek bir biçimdedir.

Fransız (French) Bulldog Egzersiz İhtiyacı

Bu köpek çok hassastır bundan dolayı uzun mesafeler koşmamalı ve yüksekten atlamamalıdır. Apartman ve ev içinde yaşama uyum sağlayabilecek köpeklerdendir. Basit ve kısa süreli egzersizler Fransız Bulldog sağlığı için yeterli olacaktır. Güçlü bir beden ve sağlıklı bir zihin için mutlaka dinlenme vakitleri olmalıdır.

Fransız (French) Bulldog Eğitimi
Fransız (French) Bulldog Eğitimi

Fransız (French) Bulldog Yaşam Ortamı

Apartman yaşamı için fazlaca ideal olan bu ırk evinizin için sakin bir yaşam sürecek ve kimseyi rahatsız etmeyecektir. Sadece oyun vakitlerini ve ilgiyi ihmal etmemelisiniz. İklim koşulları bu ırk için önemlidir serin yerlerde olmaktan mutlu olurlar. Fransız Bulldog sahiplenmeden önce onun için yumuşak bir keyif köşesi yapmanız önerilir çünkü bu köpekler için kestirme vakitleri çok önemlidir.

Fransız (French) Bulldog Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
Oyunculukİyi
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışOrta
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiİDüşük

 

Fransız (French) Bulldog Eğitimi
Fransız (French) Bulldog Eğitimi

Daha önce ele aldığımız Danua Irkı Köpek Eğitimi ve Özellikleri yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek