fbpx
En İyi Köpek Maması Markaları

En İyi Köpek Maması Markaları

Köpek mamaları üreten markalar arasında kalite farkı olsa da köpeklerin besin ihtiyacına göre üretilmiş köpek mamaları, köpeklerin tüm beslenme ihtiyacını karşılayacaktır. Kaliteli köpek mamaları daha maliyetli olacaktır ama evcil hayvanınızın sağlığı için onları her zaman iyi şartlarda üretilmiş mamalarla beslemelisiniz.

Evcil hayvanlarımız olan köpekler kendi beslenme gereksinimlerine göre özel olarak hazırlanan mamalar ile beslenmesi gerekir. Evde yemek artıkları ya da kendi yemeklerinizden onlara ayırmak yanlış bir davranış olabilir ve köpeğinizin sağlını olumsuz etkileyebilir. Siz değerli köpek sahipleri için bu yazımızda en iyi markalardan ve iyi mama kullanmanız da ki önemden biraz bahsedeceğiz


İlginizi Çekebilir! Evde beslemek için en uygun köpek ırkları


 

En İyi Köpek Mamaları

Köpeklerimiz, bizimle aynı besinleri yiyerek beslenme gereksinimlerini tam anlamıyla karşılayamaz. Bundan dolayı köpek mamaları ile sonların sağlıklı bir şekilde yaşam sürmesi hedeflenir. Eskiden çiftliklerde ve köylerde yal adı verilen köpek besleme türü ile köpeklere arpa unu, et, süt ve yumurta gibi malzemelerle yemekler hazırlanıyordu ancak bu günümüzde uygulanması çok zor olan bir beslenme türü ayrıca her köpeğe uygun olmayacak bir köpek besleme türü. Köpek mamaları, köpeklerin tüm beslenme ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak şekilde üretilmektedir. Köpek mamaları genel olarak hayvansal protein ve diğer besin değeri olan bileşenlerle üretilir.

En iyi köpek mamaları diye adlandırabileceğimiz mamalar genelde büyük oranda hayvansal protein ile üretilen mamalarıdır. Sadece hayvansal protein içermesinin önemi ise köpeklerde alerji problemlerini engellemek sağlıklı köpek maması üretmektir. Köpekler etobur hayvanlar olduğu için bitkisel ürünlerin onların sağlığını olumsuz etkileyeceğini unutmayın.

Kaliteli köpek maması markaları, taze et tercih etmeleri ile diğer markalardan ayrılabilir. Hem taze et kullanırlar hem de besin değeri yüksek mama üretirler.

Köpeğim için en doğru köpek maması ?

Evcil hayvan sahipleri devamlı olarak köpeğim için en iyi köpek maması şeklinde aramalar yapmaktadır. Sizler için rehber niteliğinde bir yazı hazırlayarak köpeğiniz için doğru mama seçme konusunda sizlere yardımcı olacağız.

Köpeğinize mama seçim sürecinde köpeğinin yaşı, boyutu gibi faktörlere göre mama seçmeniz önemli bir konudur çünkü köpek mamaları ırklara ve besin değeri ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilir.

Örnek verecek olursak; büyük ırk olan köpeklere yavru köpek maması uyumlu olmayacaktır. Yine yavru köpeklere de büyük ırk köpek maması çok uyumlu olmayacaktır. Tüm mamalar üretildiği amaca göre farklı besin değerlerine sahiptir ya da diğer açıdan bakacak olursak tüm köpekler yavruyken ayrı besin değerine sahip mamaya yetişkinlik döneminde ayrı besin değerine sahip mamaya ihtiyaç duyar.

Besin değeri faktöründen ayrıca mama lezzeti de köpeklerimiz için önemlidir. Bizlerde olduğu gibi köpeklerde bazı lezzetleri sevmez bazı lezzetlere bayılır. Sevmediği bir tatta olan köpek mamasını yemeyecek olan köpeğiniz için pek çok farklı köpek maması markası denemek zorunda kalabilirsiniz.

Son olarak verdiğiniz mamalardan sonra köpeğiniz olumsuz etkiler ve alerjik durumlar gözlemlerseniz mama vermeyi kesmeli ve veterinere danışmanızı öneriyoruz.

İşte sizin için hazırladığımız en iyi köpek mamaları listesi;

NUTRO Köpek Maması

Bu marka evcil hayvanlarınız olan köpeklerin doğal bir şekilde beslenmesini sağlamayı hedeflemektedir. Taze ve kaliteli malzemeleri kullanan Nutro, ürettiği her mamanın evcil hayvanınız için özel bir amacı vardır. Sadece köpeğin beslenmesini sağlamaz ayrıca köpeğinizin kürkü, dişleri gibi köpek sağlığı için önemli olan bölgelerine de faydalı olmayı hedefleyen mamalar üretir.

Wellness Core Köpek Maması

Wellness Core markası köpeğinizi tamamen doğal beslenmesini sağlamak için ürünlerinde büyük oranda hayvansal protein kullanır. Köpek sağlığını desteklemek için köpek mamalarında alerjik problemler yaratmayacak olan bitki içerikleri de bulundurur.

Acana Köpek Maması

Acana köpek maması Kanada menşeili bir markadır. Diğer mama markalarından ayrıcalıkları köpek mamalarında kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri hayvanların etini kullanırlar. Slogan olarak “biyolojik olarak uygun” sloganını kullanırlar ve ürettikleri mamalar ile gerçekten sloganlarını doğruluyorlar. Çiftliklerinde ürettikleri; kırmızı et, beyaz et(tavuk), balık eti ve yumurta ile minik dostlarımıza sağlıklı besinler sunuyorlar.

Royal Canin Köpek Maması

Royal Canin markası, köpek maması ürünlerine sürekli yeni bakış açıları getirmesi sayesinde insanlar tarafından keşfedilmiş bir üründür. Köpekler için gerçekten sağlıklı mamalar üreten Royal Canin şirketi evcil hayvanların sağlığı için sürekli yeni ürün fikirleri sunmaktadır. Bu marka İspanyol markasıdır ve tüm dünyada bilinirliği hızla artan bir köpek maması markasıdır. Markanın temel çalışma mantığı ise; Kalite, sorumluluk, karşılıklılık, verimlilik, ve özgürlüktür.

True Instinct Köpek Maması

True Instinct markası Amerika St. Lous şehrinde kurulmuştur. Köpeklerin sağlığı için tüm ürünlerinin içeriği hayvansal protein ve doğal ürünler içermektedir.  Ürettikleri köpek mamalarının tüm içeriği doğal olan bu firma köpeğinizin bedensel ve psikolojik gelişimine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Fromm Köpek Maması

Fromm ürünlerinin tamamı insan eliyle üretilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sıkı hijyen denetimlerinden başarı ile geçen Fromm ürünlerinde kalite kaybı yaşamamak için köpek maması üretimini yavaş yavaş gerçekleştirir. Müşteri ilişkileri çok iyi olan bu marka ürünleri hakkında yaşadığınız her problemde destek alabilirsiniz.

Pet Okulu olarak köpek sağlığı için olumlu etkileri olan en iyi köpek mamalarını listeledik sizlerde köpekleriniz için en sağlıklı köpek mamasını seçerek köpeklerinizle uzun bir ömür geçirebilirsiniz. Ancak her ihtimale karşı köpeğinize mama seçme konusunda veterinerlerden destek almanızı öneriyoruz.

Köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek