fbpx
Toy Fox Teriyer Eğitimi ve Bakımı

Toy Fox Teriyer Eğitimi ve Bakımı

Toy Fox Teriyer aktif, aile köpeği, dost canlısı ve cesur bir köpek şeklinde tanımlanabilir. Toy Fox Teriyer ırkından köpekler pek çok köpek ırkında göre daha iyi eğitilebilirler. Yaşlı ve engelli insanlar tarafından çok fazla talep görmektedir. İçgüdüsel olarak her zaman dikkatli ve tetikte bir köpek olduğu için bekçilik görevlerinin başarıyla üstesinden gelir. Farklı oyuncaklarla oynamak ve ailesiyle beraber olmaktan keyif alır. Sahiplerinin kucaklarına yatarak sevgi bekleyecektir.

Toy Fox Teriyer Eğitimi

Toy Fox Teriyer ırkından köpekler oldukça zekidir ve kolayca eğitim görebilir. Toy Fox Teriyer çok fazla komut öğrenebilir bundan dolayı pek çok sirk organizasyonlarında tercih edilmektedir. köpek eğitimleri konusunda ayırıntılı bilgi almak ve köpeğinizi eğitime sokmak için iletişime geçebilirsiniz…

Toy Fox Teriyer Bakımı

Toy Fox Teriyer ırkından köpeklerin tüyleri çok fazla bakım gerektirmez. Tüy dökmemesi için zaman zaman fırçalanması gerekebilir. Toy Fox Teriyer çok fazla duygularını belli eden bir köpek değildir, içine kapanıktır. Rahat uyuması için yumuşak bir yatak sağlanmalıdır. Sokağa çıkacağı zaman ise köpek süveteri giydirilmeli ve kulak koruyucuları takılması gerekir. Toy Fox Teriyer ortalama olarak 13 ile 15 sene arasında yaşayan bir ırktır.

Toy Fox Terrier Karakter Yapısı

Toy Fox Teriyer küçük bir bedene sahip olduğu için çocuklarla yalnız kalmamalı ve çocuklarla oyunlar oynarken gözlemlenmelidir. Yabancıları pek fazla sevmezler ama diğer köpeklerle vakit geçirmeye müsait olan köpeklerdendir. Toy Fox Teriyer yeteri seviyede egzersiz yapmazsa eğer havlama ve kazma gibi istenmeyen davranışlar gösterebilir.


Daha önce ele aldığımız köpeklerimiz neden yüzümüzü yalar yazısını okumanızı öneriyoruz…


Toy Fox Terrier Tüy Yapısı

Toy Fox Teriyer’in kısa, parlak ve kıvırcık olmayan düz tüyleri vardır. Toy Fox Teriyer ırkının genel olarak 3 farklı renk kombinasyonu olabilmektedir. beyaz bronz ve çikolata rengi  – beyaz ve çikolata kahverengi – Bronz ve Beyaz bu yazdığımız 3 farklı renk kombinasyonu Toy Fox Teriyer ırkında genel olarak görülen renklerdir.

Toy Fox Terrier Egzersiz ihtiyacı

Toy Fox Teriyer geni egzersizlere ihtiyaç duymayacak bir köpektir, hareket gereksinimlerinin büyük bir kısmını ev içinde karşılayabilir. Toy Fox Teriyer farklı oyunlarla oynayarak zaman geçirebilir ayrıca sahipleri ile vakit geçirmek onu mutlu edecektir. Ev içinde yaşamak için uygun bir köpektir. Pek çok hayvan sever apartman için bu köpek ırkını tercih etmektedirler.

Toy Fox Terrier Yaşam Ortamı

Son zamanlarda ülkemizde ki yaşam standartları genel olarak apartman yaşamı tarzında olduğu için hayvan severler apartmanda yaşayabilecek köpek ırklarını tercih etmektedir. Toy Fox Teriyer ırkına mensup köpekler genel olarak apartman ve ev için çok uygun köpeklerdir. Öyle ki sadece ev içinde yapacağı hareketler ile egzersiz ihtiyacını karşılayabilir.


İlgili! Köpeğiniz evde ne kadar yalnız kalabilir? yazısını okuyabilirsiniz


Toy Fox Terrier Karakteri

Enerji DüzeyiDüşük
Egzersiz ihtiyacıDüşük
OyunculukDüşük
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeDüşük
Çocuklarla anlaşmaOrta
Yabancılara davranışİyi
Eğitebilirlikİyi
Koruma özelliğiDüşük

 

Daha önce ele aldığımız King Charles Köpek Irkı yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilrisiniz.

 

Hemen Ara
Whatsapp Destek