Toy Fox Teriyer Eğitimi ve Bakımı

Toy Fox Teriyer Eğitimi ve Bakımı

Toy Fox Teriyer aktif, aile köpeği, dost canlısı ve cesur bir köpek şeklinde tanımlanabilir. Toy Fox Teriyer ırkından köpekler pek çok köpek ırkında göre daha iyi eğitilebilirler. Yaşlı ve engelli insanlar tarafından çok fazla talep görmektedir.

İçgüdüsel olarak her zaman dikkatli ve tetikte bir köpek olduğu için bekçilik görevlerinin başarıyla üstesinden gelir. Farklı oyuncaklarla oynamak ve ailesiyle beraber olmaktan keyif alır. Sahiplerinin kucaklarına yatarak sevgi bekleyecektir.

Toy Fox Terrier küçük bir köpek olmasına rağmen normal Fox Terrier'in bütün özelliklerine sahiptir. Bu ırk küçük olduğunu göz önünde bulundurmadan her an cesur olabilir. Çoğu zaman kararlı ve inatçıdır. Enerjik bir ırktır. Tüm yaşam süresi boyunca canlı ve aktif bir köpek olan Toy Fox Terrier diğer küçük memelilere karşı her zaman saldırgandır. Köpek Eğitimi ve özellikle köpek temel itaat eğitimi konusunda üstün bir başarı sağlar. Rehber köpek olma özelliği taşıyabilir. Çocuklarla iletişimi iyidir ancak sadece olgun çocuklu ailelere önerilir.


Popüler Yazı => Köpeklerde Ergenlik Dönemi Nasıl Geçer 
Popüler Yazı => Köpeğim Neden Titriyor Olabilir?
Popüler Yazı => Şişli köpek eğitimi
Popüler Yazı => Fransız Bulldog Eğitimi ve Özellikleri


 

Toy Fox Terrier

Toy Fox Teriyer Eğitimi

Toy Fox Teriyer ırkından köpekler oldukça zekidir ve kolayca eğitim görebilir. Toy Fox Teriyer çok fazla komut öğrenebilir bundan dolayı pek çok sirk organizasyonlarında tercih edilmektedir. Köpek eğitimleri, konusunda ayırıntılı bilgi almak ve köpeğinizi eğitime sokmak için iletişime geçebilirsiniz.

Toy Fox Teriyer Bakımı

Toy Fox Teriyer ırkından köpeklerin tüyleri çok fazla bakım gerektirmez. Tüy dökmemesi için zaman zaman fırçalanması gerekebilir. Toy Fox Teriyer çok fazla duygularını belli eden bir köpek değildir, içine kapanıktır. Rahat uyuması için yumuşak bir yatak sağlanmalıdır. Sokağa çıkacağı zaman ise köpek süveteri giydirilmeli ve kulak koruyucuları takılması gerekir. Toy Fox Teriyer ortalama olarak 13 ile 15 sene arasında yaşayan bir ırktır.

Toy Fox Terrier Karakter Yapısı

Toy Fox Teriyer küçük bir bedene sahip olduğu için çocuklarla yalnız kalmamalı ve çocuklarla oyunlar oynarken gözlemlenmelidir. Yabancıları pek fazla sevmezler ama diğer köpeklerle vakit geçirmeye müsait olan köpeklerdendir. Toy Fox Teriyer yeteri seviyede egzersiz yapmazsa eğer havlama ve kazma gibi istenmeyen davranışlar gösterebilir.  Toy Fox Terrier genel olarak çok iyi bir aile köpeğidir çünkü küçük yapısı onun apartman dairelerinde yaşamasına olanak sağlıyor aynı zamanda egzersiz ihtiyacını ev içinde giderebilmesi onu çok iyi bir ev köpeği yapıyor. Eğer ilk kez köpek sahibi olacaksanız Toy Fox Terrier çok iyi bir tercih olacaktır.


Daha önce ele aldığımız köpeklerimiz neden yüzümüzü yalar yazısını okumanızı öneriyoruz.


Toy Fox Terrier

Toy Fox Terrier Tüy Yapısı

Toy Fox Teriyer’in kısa, parlak ve kıvırcık olmayan düz tüyleri vardır. Toy Fox Teriyer ırkının genel olarak 3 farklı renk kombinasyonu olabilmektedir. beyaz bronz ve çikolata rengi  - beyaz ve çikolata kahverengi - Bronz ve Beyaz bu yazdığımız 3 farklı renk kombinasyonu Toy Fox Teriyer ırkında genel olarak görülen renklerdir.

Toy Fox Terrier istanbul

Toy Fox Terrier Egzersiz ihtiyacı

Toy Fox Teriyer geni egzersizlere ihtiyaç duymayacak bir köpektir, hareket gereksinimlerinin büyük bir kısmını ev içinde karşılayabilir. Toy Fox Teriyer farklı oyunlarla oynayarak zaman geçirebilir ayrıca sahipleri ile vakit geçirmek onu mutlu edecektir. Ev içinde yaşamak için uygun bir köpektir. Pek çok hayvan sever apartman için bu köpek ırkını tercih etmektedirler.

Toy Fox Terrier temel itaat

Toy Fox Terrier Yaşam Ortamı

Son zamanlarda ülkemizde ki yaşam standartları genel olarak apartman yaşamı tarzında olduğu için hayvan severler apartmanda yaşayabilecek köpek ırklarını tercih etmektedir. Toy Fox Teriyer ırkına mensup köpekler genel olarak apartman ve ev için çok uygun köpeklerdir. Öyle ki sadece ev içinde yapacağı hareketler ile egzersiz ihtiyacını karşılayabilir.

Toy Fox Terrier Karakteri

Enerji Düzeyi Düşük
Egzersiz ihtiyacı Düşük
Oyunculuk Düşük
Başka köpeklerle geçinme Orta
Başka petlerle geçinme Düşük
Çocuklarla anlaşma Orta
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik İyi
Koruma özelliği Düşük

Daha önce ele aldığımız King Charles Köpek Irkı yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilrisiniz.

 

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.