Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Yavruluk dönemlerinde sosyalleştirilmelidir. Diğer köpeklere karşı agresif bir tutum sergilerler aynı zamanda yabancılara karşı dikkatli olacaktır. Çocuklara karşı ise kontrollü, oyuncu ve sevgi dolu bir yaklaşım sergiler ama yine de çocuklarla yalnız kaldığında gözlemlenmelidir. Sık sık olmasa da bazı durumlarda havlar ve ara sıra etrafta bir şeyler keşfetmek ister. Küçük, oval patileri vardır. Çevik bir vücut ve uzun kuyruğu vardır.

Bu akıllı köpeğin tarihi 1800'lü senelere kadar ulaşır. Tür olarak tescillendiği sene ise 1876'dır. İlk olarak 1570'li senelerde bir İngiliz hekim tarafından betimlendi. Bur ırkın çevik bir yapısı ve güçlü dişleri vardır. Eğer bir Fox Terrier ırkından köpeğe sahip olmak istiyorsanız mutlaka Köpek Eğitimi almasını sağlamalısınız


Popüler Yazı => Dünyanın En Popüler Köpek Irkı Golden Hakkında Bilgiler
Popüler Yazı => Köpeğim Titriyor Nedeni Ne Olabilir?
Popüler Yazı => Köpeğim Kusuyor Nedeni Ne Olabilir?
Popüler Yazı => Köpeğim Diğer Köpeklere Saldırıyor Bunun Nedeni Nedir?


Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Fox Terrier Eğitimi

Yavruluk döneminde sıkı ve düzenli bir eğitim almalıdır bazı durumlarda baskıcı bir karakter olduğu için başkaldırabilir ama bu durumu uzman köpek eğiticiler halledebilir. Köpek eğitimleri konusunda uzmanlardan destek almanızı öneriyoruz. Bu ırkın Temel İtaat Eğitimi alması beraber yaşayacağı insanlar için çok önemlidir.

Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Fox Terrier Bakımı

Çok sık banyo ve yıkanma istemez kendi kendini temizleyen köpeklerdendir. Ancak haftada birkaç kere ölü tüyleri temizlenmelidir. Bağımsız bir karakteri vardır ancak sevgi ve ilgiye de meraklıdır sahibiyle özel bir ilişki kurabilir

Size her zaman yaklaşıp kucağınıza oturacak ya da sizinle her an oyunlar oynayacak bir köpek istiyorsanız Fox terrier sahiplenmemelisiniz. Çünkü bazı durumlarsa sizi görmezden gelecek ve tek başına, sakince uzaklara dalacak bir köpektir.

Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Fox Terrier Karakter Yapısı

Ailesi ve lider olarak kabul ettiği insana ayrı bir bağ kurar. Oyuncu ve özellikle enerjik olmasıyla dikkat geçer. Cesurdur, küçük büyük tüm tehditlere saldırabilir. Fox Terrier ırkından köpekler çok iyi bir avcıdır bundan dolayı her hedefe karşı tetikte olur. İyi bir bekçi köpeği olması için tüm özellikleri barındırır ancak ev içinde yaşam onun daha mutlu yaşamasını sağlar. Çocuklar için çok iyi bir dost ve dadı olur. Sahiplerini korumak için kendi hayatlarını umursamazlar.


İlgili Evde beslemek için en uygun ırklar yazısını okuyabilirsiniz.


Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Güçlü kişilikleri vardır

Bazı köpek bilimciler Fox Terrier ırkından köpeklerin huysuz olduğunu söylerler ama bu asla doğru değildir sadece kendi başına kalmayı seven bir köpektir. Erken dönemlerden itibaren doğru bir sosyalleştirme uygulanmalıdır. Bu eğitim sağlanırsa eğer köpeklerle ve insanlarla iyi anlaşırlar.


ilgili yazı! Alaska Kurdu Eğitimi ve Özelliklerikalabilir yazısını okumanızı öneriyoruz...


Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Fox Terrier Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Toprak Eşeleme

Fox Teriye köpekleri gerekli egzersizleri yapılmadığında veya sıkıldıklarında toprak eşeleme davranışını sergilerler bu köpekler için çok eğlencelidir ancak tehlikeli ve can sıkıcı olaylara sebep olabilir. Bunun yerine av oyuncakları ile onun eğlenmesini sağlayınız. Bahçeniz olmasa da evinizde ki saksıları toprak olduğu için devirebilir bu onun suçu değil sadece içgüdüsel olarak bunu yapması tetikleniyor.


ilgili yazı! köpekler evde ne kadar yalnız kalabilir yazısını okumanızı öneriyoruz...


Fox Terrier Egzersiz İhtiyacı

Çit ile çevrilmiş bir bahçede serbest kalmak onun için mutlu olma nedeni olacaktır, uzun yürüyüşler de onun sağlığı için önemlidir. Bu ırk köpekleri sahiplenmeden önce onun egzersiz ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayıp, karşılayamayacağınızı bir düşünün ve ondan sonra karar verin çünkü bu ırk köpekler egzersizleri karşılanmadığında fazlaca şımarık olabilir. Egzersiz ihtiyaçları karşılanmadığında vücutlarında bulunan enerji gergin olmalarını sağlar. Ayrıca bedensel ve zihinsel sağlıkları için egzersizleri çok önemlidir.

Bu ırk köpeklerle beraber koşmak, yürümek, bisiklet turuna çıkmak çok eğlencelidir. Fox teriye ırkı köpekler için 5 dakikalık egzersizler yeterli olmayacaktır bu köpeği sahiplenmeden önce egzersizleri hakkında bir uzmandan bilgi almanızı öneriyoruz.


ilgili! Köpeklerde Sık Görülen 15 Hastalık yazısını okuyarak köpekler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Fox Terrier Apartmanda Yaşar mı ?

Pek çok hayvan sever artık apartmanda yaşadığı için köpekler hakkında bilgi alırken apartmanda yaşamaya uygun mu? Sorusunu yöneltiyor.

Toy teriye köpekleri apartmanda yaşamaya uygun olan köpeklerden ama bu ırkın egzersiz ihtiyaçları ile ilgili ayrıntılı olarak bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz. Bunun yanında köpek eğitimi ile apartman dairelerinde daha yaşanabilir, daha kontrollü bir köpek sahibi olabilirsiniz.  Köpek Eğitimi hakkında bilgi almak yada taleplerde bulunmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.


Daha önce ele aldığımız köpek sahibi olmanının sorumlulukları nedir yazısını okumanızı öneriyoruz.


Fox Terrier Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Yüksek
Egzersiz ihtiyacı Yüksek
Oyunculuk İyi
Başka köpeklerle geçinme Düşük
Başka petlerle geçinme Orta
Çocuklarla anlaşma Orta
Yabancılara davranış Orta
Eğitebilirlik İyi
Koruma özelliği Orta

 

Daha önce ele aldığımız Fox Terrier Eğitimi ve Özellikleriyazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilrisiniz.

 

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.