Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Alaska Kurdu oldukça akıllı ve arkadaş canlısı bir köpek olma özelliği taşımaktadır. Liderine çok bağlı olan bu köpek türü sakin olmasına karşı ulumalara uluma olarak tepki verebilir ve toprakları eşelemeyi çok sever. Kontrolde olduğu sürece dışarıda yaşamaya uygundur. Yaşlılık haricinde tüm ömürleri boyunca hızlı, hareketli bir köpektir. Bazı durumlarda başına buyruk hareket edebilir.

Popüler Yazı => Yavru köpek eğitimi

Popüler Yazı => Köpek Eğitimi

Popüler Yazı => evde köpek eğitimi

Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri
Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Alaska Kurdu Eğitimi

Ne olursa olsun ırkında kurt genleri taşıdığı için eğitim süreci zorludur. Ne kadar terbiyeli ve sakin olsa da Alaka Kurdu eğitimi zor geçebilir. Kendine lider olarak belirlediği insanlardan bazı şeyleri öğrenmesi kolay olacaktır. Köpek Eğitimi konusunda yapılan bazı hatalar sonucu köpeğinizle aranızda ki güven duygusunu zedeleyebilirsiniz bu durumu yaşamamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Köpek Eğitimi, Alaska kurdu köpekler için zorlu bir süreç olabilir sürecin doğru yönetilmesi gerekir eğer Alaska Kurdu ırkından köpeklerde Köpek Eğitimi süreci doğru bir şekilde yönetilirse sorunsuz bir şekilde köpek eğitim alabilir bunun için uzman köpek eğitimi tesislerinden yardım alabilirsiniz.

İlgili Yazı => koruma köpek eğitimi yazısını okuyarak köpek eğitimi konusunda ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.

Alaska Kurdu Bakımı

Bu tür 3-10 arasında yavru dünyaya getirebilir. Ömürleri 10 veya 12 sene sürebilir. Bu köpeğin dermatolojik ve kas-iskelet hastalıklarına zaafı olduğunu söyleyebiliriz. İsminde bulunan Alaska’dan anlayacağınız üzere sıcak iklimler için uygun değildir. Eğer ki sıcak iklimli bir bölgede bu köpeği besleyecekseniz serin bir ortama bol su ile birlikte tutmalısınız. Alaska kurdu önüne ne gelirse her şeyi yiyen bir hayvandır bundan dolayı kilo kontrolü yapmanız gerekebilir.

Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri
Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Alaska Kurdu Karakteri

Çok fazla arkadaş canlısı olabilir bu yüzden onun iyi bir bekçi ve çoban köpeği olacağını söyleyemeyiz. Aynı cinste arkanlarına karşı agresif olabilir. Erken yaşta köpek eğitimi alması ve sosyalleşmesi onun herkesle daha sağlıklı ilişkiler kurmasını sağlar. Genele çocuklarla iyi anlaşır.

Alaska Kurdu Tüy Yapısı

Kürkü saf beyaz ya da beyazın gri, samur, siyah ya da kırmızı ile karışmış rengi olur, Alaska kurdu soğuk iklimlere ayak uyduracak şekilde kalın bir kürke sahiptir. Bu türün genelde tüyleri yazın dökülür, kışın tekrar çıkar.

Alaska Kurdu Egzersiz İhtiyacı

Alaska kurdu çok fazla hareket ihtiyacı duyan bir köpektir. Her gün periyodik olarak egzersiz yapması onun sağlığı ve psikolojisi için çok önemlidir. Yeterli egzersiz sağlanmazsa bulunduğu ortama zarar verir ve sürekli uluyarak rahatsızlık çıkartabilir. Böyle durumları yaşamamak adına Köpek Eğitimi hakkında detaylı bilgi verdiğimiz web sayfalarımızı okumanızı öneriyoruz. Alaska kurdu kızak çekmeye bayılır.

Alaska Kurdu Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Alaska kurdu için apartman hayatı uydun değildir. Hareketli bir ırk olmasından dolayı mutlaka geniş hareket olanakları sağlayan bir bahçeye ihtiyaç duyar. Bu türün bir diğer ilginç özelliği ise bahçenin çitlerini üstünden atlayarak değil de altından kazarak geçmektedirler.

Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri
Alaska Kurdu Eğitimi ve Özellikleri

Alaskan Malamute Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Yüksek
Egzersiz ihtiyacı Yüksek
Oyunculuk Orta
Başka köpeklerle geçinme Düşük
Başka petlerle geçinme Düşük
Çocuklarla anlaşma Orta
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Düşük

Australian Shepherd eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için  iletişime  geçebilirsiniz ve daha önce ele aldığımız  Köpek eğitimleri,  ile alakalı olan bloğumuza göz atmanızı öneriyoruz.

Daha önce ele aldığımız alabay-eğitimi-ve-özellikleri yazısını okumanızı öneriyoruz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.