Sağlıklı Sindirim Destekçisi En İyi 7 Tahılsız Köpek Maması

Sağlıklı Sindirim Destekçisi En İyi 7 Tahılsız Köpek Maması

Köpeklerin yaşam kalitesini arttıran en önemli etken beslenmedir. Tüylü dostlarımızın yaşam kalitelerine uygun olarak beslenmeleri sağlıklı bir yaşamı beraberinde getirir.

Köpeklerin ırkına göre beslenme çeşitliliği değişebiliyor. Özellikle etçil beslenme tipine yakın olan köpek ırkları, mutlaka günlük besin içerisinde protein almalıdır.

Yeteri miktarda protein almayan, tahıllı ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen köpeklerin yaşlılık dönemlerinde bir takım hastalıklarla karşılaşması kaçınılmaz olacaktır.

Köpeğinizin sağlıklı yaşamını desteklemek için tahılsız kuru köpek mamalarını tercih edebilirsiniz. Yavruluktan yaşlılık dönemine kadar bu mamalar köpeğiniz için çok faydalı bir seçim olacaktır.

İçerisinde bulunan yüksek enerji sayesinde yalnızca köpeğinizin günlük enerji ihtiyacının karşılanmakla kalmaz aynı zamanda kolay da sindirilebilirler.

Oldukça doyurucu olan en iyi tahılsız Köpek maması çeşitleri sizler için araştırdık. Marka ve içerik tercihlerinden  siz de köpeğiniz için uygun olanı seçebilirsiniz.

1- Hill's Tahılsız Tavuklu Köpek Maması

Hills Tahılsız Tavuklu Yetişkin Köpek MamasıHill's Tahılsız Tavuklu Köpek Maması yetişkin dönemdeki orta boy köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için özenle hazırlanan bir üründür. İçerisinde tahıl yoktur. Aynı zamanda glüten de içermez.

Bu sebeple gıda intoleransına yatkın köpekler için uygundur, hipoalerjeniktir. İçerisinde bulunan taze tavuk ile köpeklere protein desteği sağlar.

Hill's Tahılsız Tavuklu Köpek Maması yağsız etten üretildiği için köpeğin sağlıklı vücuduna katkıda bulunur. Sindirimi olumlu yönde etkileyebilecek besinler içerir.

Aynı zamanda köpeğinizin sorunsuz bir diyet döneminde olmasını desteklemek için buğday, mısır ve soya içermez.

İçerisindeki vitaminler sayesinde köpeğinizin bağışıklık sistemi güçlendirilir. Antioksidanlar ile de genel sağlığı desteklenir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

2- Profine Tahılsız Kuzu Etli Köpek Maması

Profine Tahılsız Kuzu Etli Köpek Ödül MamasıProfine Tahılsız Kuzulu Köpek Maması her ırktan köpek için özenle hazırlanmış, zengin içeriklerden oluşan harika bir konserve mamadır.

Tahılsız olması sayesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Yarı nemli ve tahılsız bir ürün olması, mamanın kolaylıkla ödül olarak kullanılmasını desteklemektedir.

Profine Tahılsız Kuzulu Köpek Maması tek başına bir öğün gıdası olarak uygun değildir.

Bu yüzden tavsiye edilen kullanım şartlarına uygun olarak gün içerisinde köpeklere verilmelidir.

İçerisinde faydalı pek çok sebze ve vitaminler dışında ördek eti ve patates bulunmaktadır.

Üstelik somon yağının katkısı ile köpeğe kazandırılan omega yağlar ile köpeğinizin sağlığı desteklenmektedir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

3- Orijen Puppy Tahılsız Köpek Maması

Orijen Puppy Large Tahılsız Tavuklu Yavru Köpek MamasıOrijen Puppy Tahılsız Köpek Maması yavru köpeklerin biyolojik gelişimleri dikkate alınarak hazırlanmış bir üründür. Onların hızlı büyümesini ve gelişmesini destekler.

İçerisinde bulunan taze bütün et çeşitlerinden gelen yağ ve proteinler sayesinde köpeğinizin ihtiyacı olan zengin beslenme rutini tamamlanmış olur.

Orijen Puppy Tahılsız Köpek Maması %38 oranda besleyici protein ve %17 oranda düşük glisemikli karbonhidratlar ile harmanlanmış bir üründür.

Yoğun besleyici tahılsız içeriği ile köpeğinize çinko ve vitamin takviyesi imkanı da sağlar.

Tavuk eti başta olmak üzere pek çok besleyici, faydalı besin ile zenginleştirilen mama sayesinde köpeğinize et ağırlıklı bir beslenme imkanı sunulur.

Ürünü Ayrıntılı İncele

4- Profine Tahılsız Hindili Köpek Maması

Profine Tahılsız Hindili Köpek Ödül MamasıProfine Tahılsız Hindili Köpek Maması köpeğinizi mutlu edebileceğiniz her türlü besin ve lezzeti içerisinde barındıran bir üründür. Ona ödül olarak verebileceğiniz bir mama arıyorsanız ve içeriğinin tahılsız olmasını tercih ediyorsanız bu ürün tam da aradığınıza uygun.

Hindi başta olmak üzere pek çok protein, vitamin ve mineral desteği ile zenginleştirilmiş içeriğe sahiptir.

Profine Tahılsız Hindili Köpek Maması yenilebilirliği en yüksek olan ödül mamalarının başında geliyor.

Somon yağı, patates ve doğal aromalar ile lezzetlendirilen mama aynı zamanda omega yağları bakımından da besleyicidir.

Tüm köpek ırkları için uygun olarak üretilmiştir. Tam mama formunda olmadığı için yalnızca ödül ihtiyaçlarında verilmesi uygundur.

Ürünü Ayrıntılı İncele

5- Profine Tahılsız Ördekli Köpek Ödül Maması

Profine Tahılsız Ördekli Köpek Ödül MamasıProfine Tahılsız Ördek Etli Köpek Maması ödül maması formatında hazırlanan, lezzetli bir atıştırmalıktır.

Köpeğinizin sağlığını destekleyen pek çok faydalı besin içeriği ile zenginleştirilmiştir. İçerisinde köpeğinizin sindirimini zorlaştıracak katkı maddeleri yoktur.

Ayrıca ilave olarak koruyucu ve şeker de içermez, GDO'suzdur.

Profine Tahılsız Ördek Etli Köpek Maması belirli cinsteki köpekler için üretilmemiştir.

Her ırktan köpeğin rahatlıkla tüketebileceği formda ve içerikte hazırlanmıştır.

Küp şeklindeki kuzu, somon yağı ve patates gibi besleyici gıdalar ile zenginleştirilmiş içeriğe sahiptir.

Bu keyifli atıştırmalığı ödül olarak köpeğiniz de çok sevecek!

Ürünü Ayrıntılı İncele

6- Nutri Canin Tahılsız Geyik Etli Yetişkin Konserve Köpek Maması

Nutri Canin Tahılsız Geyik Etli Yetişkin Konserve Köpek MamasıNutri Canin Tahılsız Geyik Etli Köpek Maması içerisinde yüksek oranda bulunan geyik eti, köpeğiniz için gereken ana protein miktarını belirler.

Enerji açısından da yüksek olan konserve mama ile köpeğinizin doğru ve dengeli beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Köpeğinizin ihtiyacı olan E vitamini, D vitamini, çinko, kalsiyum ve mineral gibi bileşenleri karşılar. Böylece tüylü dostunuzun kemik ve diş yapısının da güçlenmesi sağlanır.

Nutri Canin Tahılsız Geyik Etli Köpek Maması oda sıcaklığında verilmesi gereken bir üründür.

Öğün miktarını köpeğinizin günlük enerji harcama durumuna göre belirleyebilirsiniz.

Sindirimini kolaylaştırmanız açısından su ile birlikte vermeniz önerilmektedir.

Son derece besleyici olan bu tam öğün maması en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Ürünü Ayrıntılı İncele

7- Plaisir Tahılsız Yavru Köpek Maması

Plaisir Tahılsız Tavuklu Ezme Yavru Konserve Köpek MamasıPlaisir Tahılsız Yavru Köpek Maması yavru köpek dostunuzun kolayca yiyebileceği bir formda hazırlanmıştır. Konserve mamanın içeriğindeki lezzeti köpeğiniz de çok sevecek.

İçerisinde onun günlük enerji ihtiyacını karşılayabilecek, yavruluk döneminde ihtiyacı olan protein ve mineral dengesini sağlayabilecek içerikler mevcuttur.

Plaisir Tahılsız Yavru Köpek Maması köpeğinizin damak tadına hitap eden pek çok lezzetle harmanlanmış bir üründür.

Tavuk etli ezme olarak hazırlanan yaş mamayı köpeğiniz rahatlıkla çiğner ve sindirir.

Üstelik tahılsız ve karbonhidrat oranı düşük olması da küçül dostunuz için ekstra avantaj sağlar.

Ürünü Ayrıntılı İncele

Tahılsız Köpek Maması Faydaları Nelerdir?

Tahılsız köpek maması yavru, yetişkin ve yaşlı her yaştan ve her ırktan köpek için son derece faydalı bir üründür. Tahılsız köpek mamaları içeriğinde sahip olduğu protein, vitamin, mineral ve kalsiyum ile yüksek enerji miktarı sağlarlar.

Bu da gelişim çağındaki köpekler için önemli bir durumdur. Sağlıklı büyüme döneminde sağlıklı beslenen köpekler, diğer yaş evrelerinde de sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürebilirler.

Doyurucu özellikleri ile bilinen tahılsız köpek mamaları aynı zamanda kolayca sindirilebilir. Bu da dışkılamanın kolaylığını destekler.

Köpeklerde sık görülen böbrek hastalıklarının oluşumunun önlenmesinde ya da tedavisinde tahılsız mamalar tercih edilebilmektedir. Özellikle böbrek yetmezliği ve böbrek taşı gibi durumlarda bu mamanın önemi ayrıdır.

Köpeklerin kas gelişimini destekleyen tahılsız köpek mamaları, yaşlılık döneminde oluşan kemik erimesi gibi durumların etkisini azaltmaktadır. Glisemik indeksi düşük olan tahılsız gıdalar, köpeklerin yaşlılık dönemlerinde şeker hastalığına yakalanma durumunu da azaltır.

Aynı zamanda tüylü dostlarımızın dişlerinin gelişmesinde önemli yer tutan vitamin ve minerallerin değerini de arttırır. Sindirim çiğnemede başlayıp dışkılamada son bulduğu için tahılsız köpek maması baştan sona fayda sağlar.

İlginizi Çekebilir: Yavru Köpekler İçin Gerekli 20 Malzeme Listesi

Tahılsız Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tahılsız köpek mamaları köpek dostlarımız için hem yaş hem de kuru mama formunda üretilmektedir. Tam bir öğün olarak verilebileceği gibi onlara “ödül” olarak, atıştırmalık şeklinde de verilebilir. Sağlıklı bir yaşamı doğrudan etkilediği için tahılsız köpek maması seçerken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi protein içeriğinin dengeli olup olmadığıdır. Tahıllı mamanın içeriğinde yüksek oranda protein ve düşün oranda karbonhidrat bulunmalıdır ki köpeğinizin sağlığını desteklesin.

Bunun yanı sıra içeriğinin besin maddeleri ile zenginleştirilmiş olması gerekir. Yani içerisinde yer alan ekstra bir meyve ya da sebze köpeğiniz için bir artıdır. Her meyve ve sebze ekstra mineral ve vitamin demektir.

Tahıllı köpek mamasının besin miktarı açısından zengin olmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri de içerisindeki ettir. Zengin ve doğal et içerikli mamalar almaya özen gösterilmelidir. Gerçek et yerine kullanılan yan et ürünlerinden kesinlikle kaçınılmalıdır. Tüm bunlara ek olarak sağlıklı yağlar köpekler için faydalıdır.

Hem tahılsız hem de doğal yağlar bakımından zengin olan mamalar doğru tercih olacaktır. Burada balık başta olmak üzere ideal yağ asitlerinin içerikte yer alıp almadığına bakılabilir.

Tahıllı bir köpek maması alınacakken ürünün nasıl formül edildiğini bilmek önemlidir. Formül edilirken içeriğinin temiz olması, probiyotikler bakımından zengin olması, katkı madde, renklendirici ya da koruyucu içermemesi gibi önemli noktaların mutlaka kontrol edilmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir: Sokak Köpekleri Mama Dışında Hangi Yemekleri Yer?

Tabii ki en önemli noktalardan biri de son kullanma tarihidir. Özellikle büyük paket ürünler tercih edilirken tarihin uzun olup olmadığının dikkate alınması gerekir.

Tahılsız Köpek Mamaları Hipoalerjenik midir?

Köpeklerde alerjen madde olarak bilinen besinler genellikle tahıllardır. Bu yüzden hipoalerjenik olarak tercih edilen mamaların tahılsız olmasına dikkat edilir.

Düşük Tahıllı Mamaların Tahılsız Mamalardan Farkı Nedir?

Düşük tahıllı mamaların içerisinde az miktar da olsa buğday, yulaf, arpa, çavdar ve pirinç gibi tahıllar bulunmaktadır. Tahılsız da bu oran 0'dır.

En Çok Tercih Edilen Tahılsız Köpek Mamaları Hangileridir?

Piyasada çok sayıda marka köpek maması vardır. En çok tercih edilen tahılsız köpek mamalarının başında Hill's Tahılsız Köpek Maması, Orijen Tahılsız Köpek Maması, Profine Tahılsız Köpek Maması, Nutri Canin Tahılsız Köpek Maması, Plaisir Tahılsız Köpek Maması gelmektedir.

Puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]