köpek ödülü

Düşük Kalorili Çok Lezzetli En İyi 7 Köpek Ödülü

Köpek ödülleri, köpeklerin beslenmesinde ve eğitimlerinde önemli yere sahip olan öğünlerden bir tanesidir. Ödül mamaları sayesinde köpek dostlarımızın en basit komutlardan en zor komutlara kadar pek çok durum ve Davranış öğrenmesi amaçlanır.

Ödül mamasını ne zaman vermeniz gerektiği, eğitiminizle doğru orantılı olarak ilerlemelidir. Aynı zamanda bu süreçte verme sıklığı da önemlidir. Beslenme düzeninin bozulmaması ve kilo problemi ortaya çıkmaması ödül tüketme sıkılığına bağlıdır.

Ödül mamaları köpekler için oldukça eğlenceli ve lezzetli bir içeriğe sahiptir. Ancak tadı çok güzel diye onlara ödül mamasını sık sık vermemelisiniz. Zaten ödül mamasını kullanmadaki amaç, farklı tatları köpeğinizin denemesini sağlamak değil, köpeğinizin öğrendiği olumlu davranışların pekişmesini desteklemektir.

İlginizi Çekebilir: Yavru Köpekler İçin Gerekli 20 Malzeme Listesi

Kullanıcıların Önerdikleri En İyi Köpek Ödülleri

Doğru zamanda kullanılan ödül mamaları, disiplin problemine de yol açmaz. Bu sebeple eğitimin en başında nereden başlamak istediğinize karar verebilirsiniz. Sizler için köpeğinize verebileceğiniz en iyi köpek ödül mamalarını araştırdık:

1- 8 in 1 Tavuklu Köpek Ödül Kemiği

8 In 1 Delights Bones Tavuklu Ağız Bakım Kemiği S Boy 35 Gr8 in 1 Tavuklu Köpek Ödül Kemiği, kemik şeklindeki görünümü ve eşsiz tavuk lezzeti ile köpekleri mutlu eden bir üründür.

Antioksidanlar ile geliştirilen özel formüllü içeriği sayesinde köpek dostlarınızın bağışıklık sistemini destekler. İçerisinde şeker ve gluten yoktur.

Bu yüzden eğitim sırasında köpeğiniz için rahatlıkla bu ürünü kullanmanızı destekler.

8 in 1 Tavuklu Köpek Ödül Kemiği, tüylü dostunuzun sağlıklı beslenmesine katkı sağlar. Aynı zamanda düşük yağ oranına sahiptir. %26 oranında tavuk eti içeriğine sahiptir.

Aynı zamanda vitamin, mineral ve sebzeler ile dengeli bir beslenme sunar.

Eğitim ya da komut amaçlı kullanabileceğiniz bu ürün hem köpek hem de köpek sevenler tarafından sevilerek tercih ediliyor.

Ürünü Detaylı İncele

2- Delibon Deri Beyaz Ödül Kemiği

Delibon Deri Press Köpek Kemik 27Cm M Boy 1Li Paket BeyazDelibon Deri Beyaz Ödül Kemiği, köpeklerin kemik zaaflarını göz önünde bulundurarak üretilmiş bir ödül ürünüdür. Çiğneme kemikleri köpeklerin en sevdiği ödül çeşididir.

Son derece kaliteli ve sağlıklı bir üründür. %100 hayvan derisinden üretilmiştir. Aynı zamanda zengin içeriği ile de köpekler arasında popülerliğini korumaktadır.

Delibon Deri Beyaz Ödül Kemiği, bir yandan köpeklerin kemirme ihtiyacını giderirken diğer yandan da mekanik etkisi ile onların diş ve diş etlerinin sağlıklı oluşumunu destekler.

Köpeğiniz bu kemikle hem koşullanır hem de sağlıklı dişlere sahip olur.

Ağız kokusunu da önleyen ödül kemiği diş taşı oluşumunun da önüne geçer.

Hem ödül hem de sağlık diyenlerdenseniz bu ürünü mutlaka deneyin.

Ürünü Detaylı İncele

3- Nutri Canin Ördekli Köpek Ödül Maması

Nutri Canin Ördekli Tahılsız Köpek Ödül Maması 80 GrNutri Canin Ördekli Köpek Ödül Maması, içerisinde %90'ın üzerinde ördek eti bulunan damak dostu bir ödül mamasıdır. Gluten ve GDO içermez.

Aynı zamanda içerisinde yapay renklendirici ve yapay tatlandırıcı da bulunmamaktadır. %100 doğal etten üretiliyor olması bu ürünü en çok sevilen ürünlerin başında getiriyor.

Nutri Canin Ördekli Köpek Ödül Maması, vitamin, mineral ve besin dengesi ödül maması yapısına uygun olarak hazırlanmış içeriklerden oluşuyor.

Kalori alımı fazla olmaması açısından doğru zamanda ve doğru miktarda köpeğe verilmesi gereken bir üründür.

Kullanıcı yorumlarından tam not alan bir üründür.

Ürünü Detaylı İncele

4- Smart Bones Tavuklu Fıstıklı Köpek Ödülü

SmartBones Tavuklu Fıstık Ezmeli Mini Düğüm Kemik Köpek Ödülü 8'Li 128 GrSmart Bones Tavuklu Fıstıklı Köpek Ödülü, mini düğümler şeklinde form kazandırılmış, fıstıklı içeriği ile fark yaratan bir üründür.

Eğer fıstık seven gurme bir köpeğiniz varsa tavuk ve diğer vitamin ve mineral deposu yiyecekler ile zenginleştirilen bu ödül mamasını mutlaka ona hediye edin.

Sığır eti ve sebzeli lezzet küpleri, aynı zamanda köpeğinizin diyetini de korumasını destekler.

Smart Bones Tavuklu Fıstıklı Köpek Ödülü içerisinde kurumuş deri yoktur.

Bu yüzden hassas mideye sahip köpekler için uygundur.

Uzun ve yoğun çiğneme yapılmasını destekler.

Bu sayede köpeğinizin diş ve diş etlerinde temizlik sağlanır.

Ürünü Detaylı İncele

5- Flamingo Glutensiz Kuzulu Şerit Köpek Ödülü

Flamingo Hapki Glutensiz Kuzulu Şerit Köpek Ödülü 85 GrFlamingo Glutensiz Kuzulu Şerit Köpek Ödülü, köpek dostlarınızın severek tüketmek isteyeceği lezzetli bir üründür.

Yumuşak şeritler halinde hazırlanmış olması, köpeklerin onu kolayca tüketebilmesini  destekler.

Köpekler için hem davranış destekleyici hem de besleyici bir ek besin olarak formüle edilmiştir.

Flamingo Glutensiz Kuzulu Şerit Köpek Ödülü, şeker ve gluten içermediği için oldukça sağlıklıdır.

Kurutularak hazırlanan ürünün % 100 içeriği kuzu etindendir.

Ambalajının tekrar kapatılabilir olması, ürünün tazeliğini korumanızı sağlar.

Ürünü Detaylı İncele

6- Brit Köpek Ödül Maması

Brit Antiparasitic Parazit Önleyici Somonlu Köpek Ödül Maması 150 GrBrit Köpek Ödül Maması, tıpkı bir madeni para büyüklüğünde atıştırmalık olarak hazırlanan lezzetli ödül mamasıdır. % 85 oranında hayvansal protein ile zenginleştirilmiş bir içeriği vardır.

Bu sayede köpeklerinizim dengeli miktarda protein alması desteklenmiştir.

Eğer köpeğiniz farklı tatlardan hoşlanıyorsa, hindistan cevizi yağı ile harmanlanan bu ödül mamasını eğitimlerinizde kullanabilirsiniz.

Brit Köpek Ödül Maması, doğal antioksidanlar bakımından zengindir.

Günlük mamaya ek olarak diyet bozmaz ve lezzetli ek ürün olarak verilebilir.

Ödül mamasıyla birlikte köpeğin su tükettiğinden emin olarak bu ürünü onlara hediye edebilirsiniz.

Ürünü Detaylı İncele

7- Delibon Deri Burgu Çubuk Köpek Ödülü

Delibon Deri Burgu Çubuk Orta Boy 50Li Paket NaturelDelibon Deri Burgu Çubuk Köpek Ödülü, köpeğinize bir komut öğreteceğinizde size iyi bir alternatif olabilir.

Eğitimde ve oyun aktivitelerinde güvenle kullanabileceğiniz burgulu ödül çubukları, köpeğinizin iç güdüsünü arttırır ve komutları kolay öğrenmesini destekler.

Doğal kemirme iç güdüsü ile bu çubukları kolaylıkla tüketebilir.

Delibon Deri Burgu Çubuk Köpek Ödülü, diş dostu bir üründür.

Dişlerde zaman içerisinde oluşabilecek plakların ve diş taşlarının oluşumunun önlenmesine, oluşum giderilmesine destek olur.

Aynı zamanda ağız kokusunu engeller.

İçerisinde yüksek protein, düşük yağ ve kalori olduğundan sağlıkla köpeğinize ikram edebileceğiniz bir üründür.

Ürünü Detaylı İncele

Köpeklere Verilen Ödül Mamaları Nelerdir?

Köpeklere ödül olarak en çok piyasada yer alan güvenilir ve kaliteli köpek mamaları verilebilir.

Şekli ve birbirinden lezzetli içerikleri ile atıştırmalık olarak da görebileceğiniz köpek ödül mamaları, eğitim döneminin vazgeçilmezlerindendir.

Ödül mamaları bir davranışı pekiştirme niteliği taşıdığından doğru zamanlarda verilmelidir.

Köpek bu lezzeti seviyor diye her zaman mama verilmez.

Çünkü hem ödül maması normal mama ihtiyacını karşılamaz, kalorisi fazla gelir hem de bir davranışın öğrenilmesinin ödülü olduğundan yanlış anlaşılmaya yol açabilir.

Piyasada pek çok markada pek çok içerikte ödül mamaları mevcut. Köpeğinizin damak tadına en uygun olan ürünü bulmakta işe başlayabilirsiniz.

Köpekler fazla tüketilen ödül maması obezite ve davranış bozukluğu gibi durumlara sebep olabilir. Günlük kalori alımına bağlı olarak ödül mamasının verilme zamanını ayarlayabilirsiniz.

Köpeğinizin sevdiği aromatik tatları biliyorsanız, ona uygun ödül mamasını seçebilirsiniz. Protein desteği olan ve içerisinde katkı maddesi bulunmayan ürünleri satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Saldırgan Köpeğe Yaklaşmanın 8 Önemli İpucu

Besleyici ve Pratik Köpek Bisküvileri

Ev yapımı bisküviler ve kurabiyeler, tüylü köpek dostlarımız için en güvenilir besinler arasında yer alıyor. Hem onların sağlıklı beslenmesini desteklemek hem de ödüllendirmek için harika köpek bisküvileri hazırlayabilirsiniz.

Köpeğinizin hangi tatlara duyarlı olduğunu biliyorsanız ve aynı zamanda alerji duyduğu bir besin var mı bunu tespit etmişseniz, harika bisküviler yapmaya başlayabilirsin.

Pratik köpek bisküvisi tarifleri içerisinde patates, et parçaları, sebzeler, fıstık ezmesi, pastırma, rendelenmiş peynir, buğday tohumu, yulaf, pirinç, yumurta, tavuk gibi ürünler kullanılabilir.

Malzemeler içeriklerin uyumuna bağlı olarak birleştirilip tarife uygun pürüzsüz hale getirilerek muhteşem köpek bisküvileri hazırlanabilir. Bisküvi hazırlarken içerisinde baharat olmaması ve tuz miktarının az bulunması gerektiği unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Köpeklerde 12 Mutluluk Belirtisi

Köpeklere Ödül Maması Verilirken dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Köpeklere ödül maması verilirken ilk olarak ürünün piyasada yer alan güvenilir ve kaliteli bir mama olmasına dikkat etmek gerekir. Güvenilir ve kaliteli olmayan ürünler doğrudan köpek sağlığını olumsuz etkiler.

Mama içerisinde bulunan ürünlerin köpeğinize dokunup dokunmayacağını inceleyebilirsiniz. Aksi taktirde köpeğinizin alerjisi olan bir besin yemesi kaçınılmaz olur.

Ödül mamaları, doğrudan köpeklerin motivasyonu ve keyifleri ile ilgilidir. Eğer köpeğinizin tadını sevmediği bir ürün almışsanız, onu köpeğinize vermeye devam etmemelisiniz.

Ödül maması köpeğinizin motivasyonunu etkilediği için tat yoğunluğunun dengeli olması önemlidir. İçerisinde yapay gıda boyası içermemesi, GDO bakımından temiz olması ve koruyucu madde içermemesi de önemli bir husustur.

Ödül maması seçiminde köpeğinizin kilosu, boyu, çene yapısı ve hatta yaşına dikkat edilmesi gerekir.

Genellikle köpeklerin çiğnemesi için yumuşak ve küçük formda hazırlanmış olsalar da bu ödül mamasının her yaş grubu için uygun olduğunu göstermeyebilir. Tabii ki özen gösterilmesi gereken bir diğer durum da mamanın son kullanma tarihinin geçmemiş olmasıdır.

SSS

Köpekler Ne Zaman Ödüllendirilmeli?

Köpekler doğru yapılması gereken davranışı yaptığında, komuta doğru yanıt verdiğinde ödül maması ile ödüllendirilmelidir.

Ödül Maması Günlük Öğün Yerine Geçer mi?

Ödül maması günlük öğün maması kadar zengin içeriğe sahip olmadığından günlük öğün yerine geçmez. Dengeli bir atıştırmalık olarak, davranış pekiştirilirken verilebilir.

Yavru Köpeğe Ödül Verilir mi?

İçeriği yavru köpekler için uygun olan ödül mamaları yavru köpek dostlarımıza ikram edilebilir.

Puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Comments are closed.