Ev İçin İdeal Bir Köpek! Havaton Eğitimi ve Özellikleri

Ev İçin İdeal Bir Köpek! Havaton Eğitimi ve Özellikleri

Hatavon ırkından köpek çok eğlenceli ve sevecen köpeklerdir. İnsanlarla hemen iletişim kurarlar ve yeni insanlarla tanışmayı severler. Ailesi ile olduğu zaman eğlenceli karakterini ortaya çıkartarak gösteri yaparlar. Hatavon ırkı verilen görevleri ve talimatları yerine getirmeye bayılırlar. Küçük çocuklarla iyi vakit geçirir onlara sevgi ile yaklaşır. Ev halkı ile çok iyi ilişkiler kuracaktır. Çok iyi evcil hayvan olarak bilinir.


Popüler Yazı => Danua Irkı Köpek Eğitimi ve Özellikleri
Popüler Yazı => Köpeğim evde ne kadar yalnız kalabilir ?
Popüler Yazı => Köpeklerde Sık Görülen 15 Köpek Hastalığı


Havaton ırkı genel olarak çok sevimlidir. Küçük köpekler kategorisinde yer alan bu ırk son zamanlarda başta avrupa olmak üzere dünya genelinde popüler bir hale gelmektedir. Havaton ırkı köpekler genel olarak sahiplerini mutlu etmek için elinden geleni yapmaktadır.


Irk Boyutu :
Küçük Boy

Yükseklik :
Erkek 26 - 30 cm Dişi 24 - 28 cm

Ağırlık
Erkek 4 - 6 Kg Dişi 3 - 5 Kg

Ortalama Yaşam :
12–15 yıl


İlgili Evde yaşamaya en uygun ırklar yazısını okumanızı öneriyoruz.

Havaton Eğitimi
Havaton Eğitimi

Havaton Kökeni

Havaton, aslında ataları tam olarak bilinmeyen bir köpektir. Ama bu ırk hakkında yapılan tahminlerde Havanese ve Coton de Tulear ırklarının birleşmesi sonucu ortaya çıktığı düşünülmektedir. Kırma bir ırk olan bu melez köpek çok güzel olmasına karşın AKC için yeterli derecede görülmemiş klübe kabul edilmemiştir. Amerikan Canine Melez Kulübü kayıt olan bu ırk bunun yanında Designer Dogs Kennel Kulübü, Dog Registry of America Inc. ve International Designer Canine Registry gibi farklı kulüplere kayıt olmuştur.


Daha önce ele aldığımız Köpek isimleri isimli yazısını okuyabilirsiniz ayrıca köpek eğitimi konusunda bilgi almak adına hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Havaton Eğitimi

Bu ırk çok kolay eğitim alan ırklardan olarak bilinirler. Havaton’un akrabası olan Havanese uzun yıllar boyunca sirk gösterilerinde kullanılmıştır bu oyuncu karakteri özellikler Havaton’da da vardır. Köpek eğitimleri konusunda başarılı bir eğitim süreci için uzman köpek eğiticilerle çalışmanız çok önemlidir. Köpeğiniz eve geldiği andan itibaren köpek eğitimine başlamalısınız konu ile alakalı ayrıntılı bilgi sahibi olmak için iletişime geçmenizi öneriyoruz...

Havaton Bakımı
Havaton Bakımı

Havaton Bakımı

Bu ırkın düzenli olarak tüy bakımına ihtiyacı vardır. Havaton tüy yapısı  gereği düzenli tarama uygulanması gerektirir matlaşma olmaması için her gün taranmalı ve düzenli olarak yıkanmalıdır. Güzel bir görüntü için tüyleri uzman köpek kuaförleri tarafından kırpılabilir. Ölü tüylerinin temizlenmesi gerekir bu şekilde tüyleri daha parlak olacaktır.

 


Köpek Eğitimi konusunda yardım almak veya soru sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Havaton Karakter Yapısı
Havaton Karakter Yapısı

Havaton Karakter Yapısı

Havaton, Havanese ve Coton de Tulear cinslerinin birleştirilmesi sonucu melez bir ırk olarak dünyaya getirilmiştir. Kanında barındırdığı ırkların özelliklerini almıştır bundan dolayı bir Havaton sahiplenmeden önce mutlaka melezlendiği ırklar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Havaton Tüy Yapısı

Havaton’un kürkü Havanese ve Coton de Tulear ırkının kürklerine benzer. En fazla sevilen kürk yapısı ise düz, parlak beyaz veya açık renkli, kabarık olanlardır.

Havaton Egzersiz İhtiyacı

Çok fazla egzersiz ihtiyacı olmadığı gibi dışarıya da pek merakı olmayan köpeklerdir. Aile bireyleriyle olmaktan keyif alırlar onların kucaklarına yatarak zaman geçirmeyi tercih ederler bundan dolayı ev köpekleri arasında yer alacaktır. Eğer diğer büyük ve fazla enerjili köpekler için uygun olmadığınızı düşünüyorsanız. Havaton sizin için çok uygun olacaktır. Havaton günümüzde başta avrupa olmak üzere pek çok ülkede popülerliğini artıyor.


Daha önce ele aldığımız Aksaray Köpek Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.


Havaton Yaşam Ortamı

Apartman hayatı onun için en ideal yaşam türlerindendir. Her zaman bir insanın bakımına ihtiyaç duyar. Ev içi yaşama ne kadar uygun olsa da dışarıda vakit geçirmesi onun için gereklidir.  Ev içinde daha söz dinleyen bir Havaton için mutlaka Köpek Eğitimi alınması gerekir. Köpek eğitimi hizmetimiz hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Havaton Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Normal
Egzersiz ihtiyacı Normal
Oyunculuk Çok İyi
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik Çok İyi
Koruma özelliği Orta

Daha önce ele aldığımız Daschshund Irkı Eğitimi ve Özellikleri yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.