fbpx
Ev İçin İdeal Bir Köpek! Havaton Eğitimi ve Özellikleri

Ev İçin İdeal Bir Köpek! Havaton Eğitimi ve Özellikleri

Hatavon ırkından köpek çok eğlenceli ve sevecen köpeklerdir. İnsanlarla hemen iletişim kurarlar ve yeni insanlarla tanışmayı severler. Ailesi ile olduğu zaman eğlenceli karakterini ortaya çıkartarak gösteri yaparlar. Hatavon ırkı verilen görevleri ve talimatları yerine getirmeye bayılırlar. Küçük çocuklarla iyi vakit geçirir onlara sevgi ile yaklaşır. Ev halkı ile çok iyi ilişkiler kuracaktır. Çok iyi evcil hayvan olarak bilinir.

İlgili! Evde yaşamaya en uygun ırklar yazısını okumanızı öneriyoruz…

Havaton Eğitimi

Bu ırk çok kolay eğitim alan ırklardan olarak bilinirler. Havaton’un akrabası olan Havanese uzun yıllar boyunca sirk gösterilerinde kullanılmıştır bu oyuncu karakteri özellikler Havaton’da da vardır. Köpek eğitimleri konusunda başarılı bir eğitim süreci için uzman köpek eğiticilerle çalışmanız çok önemlidir. Köpeğiniz eve geldiği andan itibaren köpek eğitimine başlamalısınız konu ile alakalı ayrıntılı bilgi sahibi olmak için iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Havaton Bakımı

Bu ırkın düzenli olarak tüy bakımına ihtiyacı vardır. Havaton tüy yapısı  gereği düzenli tarama uygulanması gerektirir matlaşma olmaması için her gün taranmalı ve düzenli olarak yıkanmalıdır. Güzel bir görüntü için tüyleri uzman köpek kuaförleri tarafından kırpılabilir. Ölü tüylerinin temizlenmesi gerekir bu şekilde tüyleri daha parlak olacaktır.

Havaton Karakter Yapısı

Havaton, Havanese ve Coton de Tulear cinslerinin birleştirilmesi sonucu melez bir ırk olarak dünyaya getirilmiştir. Kanında barındırdığı ırkların özelliklerini almıştır bundan dolayı bir Havaton sahiplenmeden önce mutlaka melezlendiği ırklar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Havaton Tüy Yapısı

Havaton’un kürkü Havanese ve Coton de Tulear ırkının kürklerine benzer. En fazla sevilen kürk yapısı ise düz, parlak beyaz veya açık renkli, kabarık olanlardır.

Havaton Egzersiz İhtiyacı

Çok fazla egzersiz ihtiyacı olmadığı gibi dışarıya  da pek merakı olmayan köpeklerdir. Aile bireyleriyle olmaktan keyif alırlar onların kucaklarına yatarak zaman geçirmeyi tercih ederler bundan dolayı ev köpekleri arasında yer alacaktır.

Havaton Yaşam Ortamı

Apartman hayatı onun için en ideal yaşam türlerindendir. Her zaman bir insanın bakımına ihtiyaç duyar. Ev içi yaşama ne kadar uygun olsa da dışarıda vakit geçirmesi onun için gereklidir.

Havaton Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiNormal
Egzersiz ihtiyacıNormal
OyunculukÇok İyi
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışİyi
EğitebilirlikÇok İyi
Koruma özelliğiOrta

 

Daha önce ele aldığımız Daschshund Irkı Eğitimi ve Özellikleri yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek