Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Dünyanın en uzun köpeklerinden olan Danua’nın Alman kökenli olduğu ve domuz avları için üretildiği bilinmektedir. Korkusuz ve süratli bir köpek olmalarının yanında korkutucu bir büyüklüğe sahiptir. Dünya genelinde popüler köpeklerdendir hatta Scooby Doo çizgi filminde ki Scooby Doo isminde ki köpeğin cinside Danua’dır.

Alman köpek ırklarından olan Danua'nın İrlanda kurdu ve Mastifler melezlenerek üretildiği tahmin ediliyor. 1876 yılında ulusal Alman köpeği olarak seçilen bu ırk dünya genelinde popülerliğini bu dönemden sonra kazandı. Boyu çok büyük olmasına karşın bu ırk aslında çok kibardır. Hatta kibar dev olarak isimlendirilir.

  • Danua ırkından köpekler tüm aile bireylerine çok iyi davranır ve korumak için elinden geleni yapar.
  • Danua ırkından köpekler vahşi görünümüne karşın çok az saldırganlık vakası yaşatır.
  • Eğer bir Danua'nız varsa önceliğiniz sosyalleştirme olmalıdır.
  • Bu dev köpekler çok iyi bir ev köpeğidir. Büyük olmasına rağmen apartman dairelerine ve ev ortamına uyumludur. Ama tabi ki egzersizleri karşılanırsa.
Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Doğru bir Köpek Eğitimi alırsa eğer diğer hayvanlar, köpekler ve çocuklarla iyi anlaşır tüm köpeklerde olduğu gibi yetiştirilme biçimi bu ırkta çok önemlidir. Özellikle yavruluk döneminde sosyalleştirilmesi gelecek dönemlerde daha problemsiz bir yaşam sürmelerini sağlar. Yabancılara karşı her zaman tetikte olan Danua ırkından köpekler aile içinde ki bireylere sıcak yaklaşım sergilerler.

Popüler Yazı => Temel İtaat Eğitimi Nedir ve Neden Gereklidir?
Popüler Yazı => Sibirya Kurdu Eğitimi ve Karakteristik Özellikleri
Popüler Yazı => Köpeklerde Davranış Bozukluğu Sorunları Neden Meydana Gelir?
Popüler Yazı => Köpeğimin Saldırganlığını Nasıl Engellerim ? 


Daha önce ele aldığımız Temel İtaat Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz.


Danua Irkı Eğitimi

Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Yumuşak ama dominant bir eğitim gereklidir. Çok büyük ırklardan olduğu için küçüklük dönemlerinde eğitime başlamak gerekebilir. Bu ırk için en önemli eğitimlerden biri tasma eğitimidir ama İtaat eğitimleri de bir o kadar önemli bir unsurdur . Köpek eğitimleri, konusunda destek almak için iletişime geçmenizi öneriyoruz...

Danua Bakımı
Danua Bakımı

Danua Bakımı

Şişkinlik ve aşırı kiloya dikkat edilmelidir. Düzenli beslenme ve öğünlerin güne yayılması gerekir. Kalça çıkığı bu ırk köpeklerde sık görülür. Sadece tüy döküm dönemlerinde fırçalamak gerekecektir. Egzersizler önemlidir ama aşırı egzersiz yapmamalıdır. Yemek sonrası kısa egzersizler en ideal egzersiz biçimidir. Ömürleri ise yaklaşık olarak 8 ila 12 yıl arasındadır.

Daha önce ele aldığımız Köpek Eğitimi Tesisi İstanbul yazısını okumanızı istiyoruz.

Danua Karakter Yapısı

Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Danua ırkından köpekler sakin, itaatker ve zekidir. Çok fazla ses çıkartmazlar ama her zaman iyi bir gözetleyicidir sıkıntılı durumlarda havlayabilir. Kontrol ve sorumlulukları konusunda bilinçli ırklardan olan Danua daima cesur ve sadıktır ve iyi bir bekçi köpeği olacaktır. Ailesini ve evini korumak için tüm gücünü kullanacak köpeklerdendir. Erken dönemlerde sosyalleştirilmelidir ve bu şekilde gelecekte saldırgan olması engellenebilir. Ailesini korumak için eğitilmemelidir bunu zaten içgüdüsel olarak yapacaktır. Köpek Eğitimi konusunda küçüklük dönemlerinde eğitime başlanması önemlidir. Danua dev bir köpek olduğu için insanların üzerine atlamaması öğretilmemelidir.

Danua Karakter Özellikleri
Danua Karakter Özellikleri

Danua Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Yüksek
Oyunculuk Çok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme Orta
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği İyi

 

danua eğitimi

Danua Tüy Yapısı

Tüm tüyleri sert, kısa ve kalındır. Sık tüylüdür ve rengi bir o kadar parlaktır. Renk olarak pek çok renkte olabilir. Parlak siyah olanlar siyah gözlü açık mavi olanlar ise açık renkte göze sahip olabilir.

Danua Egzersiz İhtiyacı

Bu ırk köpeklerde egzersiz her zaman dikkat edilmesi gereken bir aktivitedir. Her zaman dengeli bir egzersiz planına sahip olmalıdır. Küçükken çok fazla egzersiz yapmamalıdırlar. Düzenli olarak kısa ve orta uzunlukta yürüyüşler ve bir bahçede oyunlar oynamak onun için yeterli olacaktır. Çok büyük bir ırktır bundan dolay bir apartmanda sağlıklı bir biçimde yaşaması pek mümkün olmayacaktır.

Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri
Danua Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Danua Yaşam Ortamı

Yeteri kadar büyük bir ev ve gerekli egzersizler sağlanırsa ev içinde ve apartmanda yaşayabilir ama unutulmamalıdır ki Danua ırkı köpekler dünyanın en büyük köpeklerindendir. Ev içlerinde yatmaları için özel yumuşak bir alana ihtiyaç duyacaktır. Eğer bir Danua sahiplenecekseniz eğer mutlaka kendinize uygun olduğundan emin olmalısınız.

Köpek eğitimleri olan Köpekler Tuvalet Eğitimi, temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi gibi eğitimler için profesyonel olarak destek almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.