fbpx
Dachshund Irkı Köpek Eğitimi ve Özellikeri

Dachshund Irkı Köpek Eğitimi ve Özellikeri

Ailesini yabancılara karşı korumak isteyecektir ve yabancılara havlayabilir. Karakter olarak çok cesur olduğu için büyük köpeklere korkmadan havlayabilir ve saldırabilir. Heyecanlı, maceracı ve insanlarla iyi dostluk kurabilecek köpeklerdendir. Ailesinden olan çocuklarla iyi anlaşabilir ama yabancı çocuklardan pek haz etmeyecektir.  Minyatür olan türleri daha sakin olabilirken biraz daha büyük olanlar çok hareketli ve oyuncu olabilir. Burun bölümü sivridir. Gözleri badem şeklinde ve kulakları ovaldir. Kısa bacakları ve uzun vücudu vardır.

İlgili! Evde yaşamaya en uygun ırklar yazısını okumanızı öneriyoruz…

Dachshund (Sosis) Eğitimi

Bu ırkın eğitim süreci sabır ve profesyonellik istemektedir. Korkak ve özgüvensiz olmaması için ona nazik davranmanız gerekecektir. Doğru bir eğitim için pozitif eğitim ilkeleri uygulanmalıdır ve yanlış yaptığı davranışlar için sakin bir biçimde uyarılmalıdır.

Dachshund (Sosis) Bakımı

Uzun, düz tüyleri olan Dachshund düzenli olarak taranmalıdır. Böylelikle ölü kıllar temizlenmiş olur. Uzun tüylü olanların kılları birbirine dolaşabilir. Bu yüzden sık sık kırpılmalıdır. Sert ve tel gibi tüylü olanlar yılda iki kere kırpılmalıdır.

Dachshund (Sosis) Karakter Yapısı

Sosis köpek olarak bilinen Dachshund ırkından köpekler özgür ruhlu, cesur ve zekidir. Sevecen ve heyecanlıdır arada sırada yaramazlık yapabilir. Ev için çok iyi niyetli yaklaşımlar gösterecektir. Sahibi ile beraber olmaktan ve iletişime geçmekten çok hoşlanır.

Dachshund (Sosis) Tüy Yapısı

Dashshund ırkının ipek gibi tüyleri vardır. Her biri farklı bir tüy görüntüsüne sahip olabilir, renk olarak ise; kızıl, kahve siyah ve ten rengi olabilirler. Tüyleri sert olan türlerin kılları sert ve düzdür.

Dachshund (Sosis) Egzersiz İhtiyacı

Çok az egzersiz ihtiyaçları vardır. Kısa yürüyüşler yada bahçede bir süre oyun oynamak onlar için yeterli olacaktır. Çabucak yorulurlar bundan dolayı ona dinlenmeleri için vakit verilmelidir. Apartmanda yaşamaya uygun ırklardandır. Ama bazen dışarıda olmaları onları mutlu edecektir. Sık sık koşmamaları ve zıplamamaları gerekir.

Dachshund (Sosis) Yaşam Ortamı

Fazla egzersiz ihtiyacı olmayan Dachshund ırkından köpekler apartman ve ev içinde yaşamak için çok uygun köpeklerdir.

Dachshund (Sosis) Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıDüşük
OyunculukÇok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeOrta
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışOrta
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiOrta

Daha önce ele aldığımız Chow Chow Irkı  yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek