En iyi kedi tasmaları

Antialerjenik ve Sağlam Clipsli En İyi 5 Kedi Tasması

Kedi tasması, kedi bakımında önemli bir yere sahip olan araçlardır. Her ne kadar daha çok estetik amaçlı olarak kullanılsalar da kedi piresi gibi sağlık sorunları ile baş başa kalmamak ve sahipli kedi olduklarını belirtmek için önemli bir araçtır.

Kediler, evcil hayvanlar arasında en çok beslenen varlıklardır. Bazı kediler, sokak ile ev arasında gidip gelmeyi severler. Özellikle mahallesine alışık olan ve mahallesindekilerin de alışık olduğu kediler, evde durmaktan pek hoşnut olmayabilirler.

Ancak kedilerin evden uzaklaşmaları, kaybolmalarına neden olur. Bu yüzden kedi tasması kullanmak, bir anlamda onun sahipli olduğunu göstermek için en iyi yöntemdir.

Kedi Tasması Modelleri

Hem erkek hem de dişi kediler için üretilen kedi tasması modelleri, hem estetiklik açısından hem de işlevsellik açısından değerlendirilebilecek modellerdir. Bu yazımızda, kullanıcıların en çok tercih ettikleri en iyi kedi tasmaları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

İşte en iyi kedi tasması listesi

Sıra Model Kullanım Tipi Kullanıcı Puanı
1 Trixie Elastik Kedi Boyun Tasması Boyun 10/9,8
2 Garden Mix Deri Kedi Boyun Tasması Boyun 10/9,6
3 Eastland ayarlanabilir kedi boyun tasması Boyun 10/9,4
4 Ferplast kedi göğüs tasması Göğüs 10/9,2
5 Natura kedi göğüs tasması Göğüs 10/9,3

En İyi Kedi Tasması Önerileri

Kediniz için ideal ve kullanışlı bir kedi tasması seçmek için doğru yerdesiniz. Şimdi sizlere özellikleri ile birlikte sunacağımız kedi tasma modelleri, kullanıcılarından olumlu puan almış ve en çok önerilen modellerdir.

1) Trixie Elastik Kedi Boyun Tasması

Trixie Elastik Kedi Boyun TasmasıKediniz dışarı çıkarken kaybolmasını engellemek için kullanabileceğiniz ergonomik tasarımlı Trixie elastik kedi boyun tasması, kullanıcıların en çok tercih ettikleri modeller arasında yer almaktadır.

Kedi tasması, metal tokalı ve zilli olarak tasarlanmış, ayarlanabilir özelliğe sahiptir.

En iyi kedi tasmaları arasında değerlendirilen Trixie kedi boyun tasması, farklı renk seçenekleri arasından seçebileceğiniz bir üründür.

Kedinizin sahipli olduğunu göstererek kaybolma riskini ortadan kaldırmak için tercih edebileceğiniz kedi tasması ile kedinizin sokakta güven içinde gezmesini sağlayacaksınız.

Ürünü Detaylı İncele

2) Garden Mix Deri Kedi Boyun Tasması

Garden Mix Deri Kedi Boyun TasmasıFarklı renk seçenekleri ile üretilen ve dünyanın en kaliteli kedi ürünleri imalatçısı Garden Mix tarafından sunulan deri kedi boyun tasması, hem aksesuar olarak kullanabileceğiniz hem de kedinizin sahipli olduğunu göstermenize yardımcı olacak bir tasma modelidir.

Kediniz bahçeden dışarı çıkarken kaybolmasını önleyebilmek için mutlaka bir tasma edinmeniz gerekir. Ancak edineceğiniz tasmanın kaliteli ve uzun süre kullanıma açık olması da önemlidir.

Garden mix kedi boyun tasması, hem kaliteli malzemelerden üretildiği için uzun süre kullanabileceğiniz bir modeldir, hem de kedinizin sokakta özgürce gezmesine yardımcı olur.

En iyi kedi tasmaları arasında değerlendirilen ve kullanıcılarından olumlu dönüş alan kedi tasması ile kedinizin özgürce gezmesine fırsat sağlayacaksınız.

Ürünü Detaylı İncele

3) Eastland Ayarlanabilir Kedi Boyun Tasması

Eastland Elastik Ayarlanabilir Kedi Boyun TasmasıKediniz ile dışarıda zaman geçirmeyi seviyor ancak kedinizin kaybolmasından endişe duyuyorsanız onun için bir tasma edinmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Kedi tasmaları, kedileri hem pirelere karşı korur hem de dışarıda iken güvenli bir şekilde gezmelerini sağlar.

Bu anlamda değerlendirmenizi önerdiğimiz ve kullanıcıların da en çok tercih ettikleri

Eastland ayarlanabilir kedi boyun tasması, tercihleriniz arasına almanızı tavsiye ettiğimiz bir üründür.

Kedinizle dışarıda daha rahat vakit geçirirken kaybolması riskini ortadan kaldırmak için en iyi kedi tasması modelleri arasında yer alan ve zengin renk seçeneklerine sahip olan Eastland kedi boyun tasmasını tercihleriniz arasına alın.

Ürünü Detaylı İncele

4) Ferplast Kedi Göğüs Tasması

Ferplast Jogging Extra Büyük Boy Kedi Gögüs Tasması XLargeÖzellikle daha fazla hareketli bir dostunuz varsa, hem onu korumak hem de kaybolma gibi durumları ortadan kaldırmak için kedi göğüs tasması kullanabilirsiniz.

Ergonomik tasarımı ve 4 farklı boyda ayarlanabilir kedi tasması, emniyet kemerli özelliği ile kedinizle dışarıda hoşça zaman geçirmenize yardımcı olacak bir modeldir.

Ferplast güvencesi ile sunulan kedi göğüs tasma modeli, Çıtçıtlı klips ve cırt cırt bant ile kapatma özelliği ile kullanımı da son derece kolay olan bir modeldir.

Kedinizin güvenliğini sağlarken pire ve kene gibi parazitlerden de korumanıza yardımcı olan Ferplast kedi göğüs tasması ile kedinizi daha fazla güvene alacaksınız.

Ürünü Detaylı İncele

5) Natura Kedi Göğüs Tasması

Natura Yetişkin Kedi Göğüs TasmasıEn çok tercih edilen kedi tasma modelleri arasında yer alan Natura kedi göğüs tasması, hafif olmasının yanında ayarlanabilir bir özelliğe sahiptir.

Kedinizin boyutu ne olursa olsun, kolaylıkla kullanabileceğiniz kedi göğüs tasma modeli, hem dışarıda hem de ev içerisinde kedinizde kullanabileceğiniz bir modeldir.

Kediyi sıkmayan materyallerden tasarlanan kedi göğüs tasması, kullanıcı değerlendirmesinde en yüksek puanları almış modellerden biridir.

Çeşitli renk seçeneklerine sahip kullanımı son derece kolay ve ayarlanabilir Natura kedi göğüs tasması ile kediniz dışarıda gezmenin keyfi ile hayatını devam ettirecek.

Ürünü Detaylı İncele

Kedi Tasması Ne İşe Yarar?

Kedi bakımı, kedi sahiplerinin üzerinde en çok durmaları gereken konulardan biridir. Özellikle dışarıda zaman geçiren kediler, pire gibi parazitlerle daha sık karşılaşırlar.

Pireler, sadece kedilerin kaşınmasına neden olmaz. Aynı zamanda çeşitli bazı hastalıklara da neden olurlar.

Kedi tasması, kedilerin hem dışarıda zaman geçirirken kaybolmalarını önlemeye yardımcı olur ve aynı zamanda onları pire gibi parazitlere karşı koruma altına alır.

Kedi tasmaları, künyeli olarak da tasarlandıkları için özellikle dışarıda zaman geçirirken kaybolmalarını engeller.

Sahipli olduğunun anlaşılması için kedi sahipleri tarafından tercih edilen künyeli kedi tasması modelleri ile kedilerin özgürce dışarıda zaman geçirmeleri sağlanabilir.

İlginizi Çekebilir: Pati Sağlığını Destekleyen En İyi 8 Kedi Tırmalama Tahtası

Kedi Tasması Nasıl Takılır?

Kedi tasmasını ilk defa kullananlar, tasma takarken biraz zorlanabilirler. Kedi, tasmaya alışık olmadığı için tepki verebilir ya da kaçabilir. Bunu önlemek için özellikle kedinizi korkutmamaya dikkat etmelisiniz.

Tasmayı iyice açarak kedinizi sevdikten sonra usulca tasmayı takabilirsiniz. Daha sonra kedi tasmasının emniyetini kilitleyin. Bir süre kediniz bundan rahatsızlık duysa da bu duruma alışacaktır.

İlginizi Çekebilir: Tüylerin Kolaylıkla Atılmasını Sağlayan En İyi 4 Kedi Macunu

Kedi Tasması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kediler, köpekler gibi tasma takmaya alışık varlıklar değiller. Bu nedenle hem onların tasmaya alışmasını kolaylaştırmak hem de kedinize zarar vermemek için kedi tasması seçerken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Bunlar;

  • Kedi tasmasının kediyi rahatsız edecek materyallere sahip olmamasına,
  • Tasmanın künyeli olmasına
  • Tasmanın zilli olmasına,
  • Sıkışma ve takılma durumunda kolay açılır olmasına dikkat edilmelidir.

Yukarıdaki koşullara dikkat ederek kedi tasması seçiminde bulunmanız, kedinizin sağlıklı kalması ve aynı zamanda tasmaya alışmasını kolaylaştıracaktır.

İlginizi Çekebilir: Sağlık ve Vitamin Deposu En İyi 5 Kedi Maltı

Kedilere Tasma Takmak Zararlı mı?

Her ne kadar kedi tasması, son dönemlerde popülarite kazanmaya başlasa da yine de bazı kedi sahipleri, tasmanın zararlı olabileceğini düşünmektedir.

Kedi tasması seçerken yukarıda belirttiğimiz koşullara uygun bir tasma modelinin kediye herhangi bir zararı olmaz. Özellikle hareketli oldukları için sıkışma ve takılma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Bu nedenle tasma seçerken önceliğinizin sıkışma ve takılma durumunda kolay açılır olmasına dikkat etmek olmalıdır. Bu özelliklere sahip bir kedi tasmasının kedinize herhangi bir zararı olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kolay Taşınabilir Konforlu En İyi 8 Kedi Taşıma Çantası

Kedi Tasması Pireleri Engeller mi?

Kedi bakımında sahiplerinin en çok dikkat etmeleri gereken konulardan biri de onları pirelerden korumaktır. Pireler, sadece kedinin kaşınmasına yol açmaz aynı zamanda çeşitli bazı hastalıklara yakalanmasına da neden olur.

Kedi pire tasması, ya da pire kovucu özelliğe sahip bir tasma kullanmanız durumunda, kedinizi dış parazitlerden koruyabilirsiniz.

Kedi tasması gerekli mi?

Kedi tasması, özellikle dışarıda zaman geçiren kediler için gereklidir. Bununla birlikte kedinizi pirelere karşı korumak için de kedi tasması kullanmalısınız. Kedi tasmaları, kedilere zarar veren araçlar değildir.

Kedi tasma ile gezdirilebilir mi?

Toplum tarafından henüz tam benimsenmiş olmasalar da kedinizi de köpeğiniz gibi tasma ile dışarıda gezdirebilirsiniz. Kedi boyun tasması ya da göğüs tasması ile kolaylıkla gezdirmeye çıkartabilirsiniz.

En iyi kedi tasmaları hangileridir?

Birçok farklı markanın tasarladığı kedi tasmaları arasında seçim yaparken zilli olmasına ve ayarlanabilir olmasına dikkat edin. Bu konuda tercih edebileceğiniz bazı kedi tasmaları; Trixie, Garden mix, ferplast, Eastland, Natura kedi tasmaları, tercih edebileceğiniz en iyi modellerdir.

Puanla!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]