Kedi Tırmalama Tahtası

Pati Sağlığını Destekleyen En İyi 8 Kedi Tırmalama Tahtası

Tırmalama tahtası kediler için en önemli ihtiyaçlardan bir tanesidir. Çünkü kediler gün içerisinde tırnaklarını törpüleme ve esneme hareketlerini yaparlar. Bunun için ise ev içerisinde bulunan mobilyaları, perde ya da halıları kullanma ihtiyacı hissederler.

Kaşınma, tırmanma, tırmalama ve tırnak törpüleme için kedi tırmalama tahtaları pek çok çeşit ile tüylü dostlarımız için sizlere sunuluyor.

Kedilerin tırnaklarının da bakıma ihtiyacı vardır. Bu konuda kediler uzmandır. Tırmalama tahtaları sayesinde kediler tırnaklarını törpüler. Evdeki eşyalarında zarar görmesi engellenmiş olur.

Onlar için özel olarak tasarlanan bu ürünler sayesinde hem sağlıklı hem de güvenli bir şekilde vakit geçirebilirler. Yaşam standartlarını olumlu yönde destekleyen böyle ürünler piyasada yer alırken neden onları farklı eşyaları kullanmaya itelim?

Bunun için büyük oranda bütçe harcamaya da hiç gerek yok. Kediniz için uygun olduğunu düşündüğünüz uygun fiyatlı ürünlerden tercih edebilirsiniz.

Tırmalama tahtaları kedilerin büyüklüğüne, ihtiyacına ve zevkine uygun modellerden seçilebilir. Piyasada yer alan en iyi tırmalama tahtası modellerini sizler için araştırdık. Oyuncaklı, tek katlı, çok katlı pek çok model arasından siz de kediniz için uygun olanları inceleyebilirsiniz.

1- Kralle Kapaklı ve Yuvalı Kedi Tırmalama Tahtası

Kralle Kapaklı ve Yuvalı Kedi Tırmalamalı Oyun Evi Kahve 50x50x115h CmKralle Kapaklı ve Yuvalı Kedi Tırmalama Tahtası, hayvan sağlığına zararsız malzemeler ile üretilmiş, doğal hammaddelerden üretilmiş bir üründür.

Perde, koltuk ve halı gibi alanlarınızı koruyabileceğiniz alternatif olarak üretilen tırmalama tahtası, kediniz için hem sağlıklı hem de güvenlidir. Kediniz bu ürün sayesinde tırnak törpüleme ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilir.

Kralle Kapaklı ve Yuvalı Kedi Tırmalama Tahtası, tüylü dostunuzun tırmanma, uyku ve dinlenme ihtiyacını karşılar. Diğer tırmalama ürünlerine göre çok fonksiyonlu bir yapıya sahiptir.

Aynı zamanda kedinizin seveceğini düşündüğünüz renkten satın alabileceğiniz çok renkli bir üründür. Yumuşak dokusu, kaliteli malzemesi ve fonksiyonel olması ile kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Ürünü Ayrıntılı İncele

2- Karlie Lastik I Kedi Tırmalama Tahtası

Karlie Lastik I Kedi Tırmalama Kahverengi 35x35x44 CmKarlie Kedi Tırmalama Tahtası hasır dokusu ile sevilen bir üründür. Tırmalama alanında kullanılan hasır ipi son derece kaliteli malzemelerden sık bir şekilde dizayn edilmiştir.

Kalın ve sık örgüsü kolay deforme olmaz. Kedinizin ilk kullanımında ürüne alışması için kedi otundan faydalanabilirsiniz. Yıkanabilir ve kolay temizlenebilir bir üründür.

Karlie Kedi Tırmalama Tahtası kediler için oldukça önemli bir üründür.

Doğası gereği tırnaklarını törpüleme ihtiyacı hissettiklerinden bu ürünle hem sağlıklı hem de güvenli bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Sık hasır ipli bu ürün uzun ömürlü olmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik yer de kaplamıyor.

Ürünü Ayrıntılı İncele

3- Fat Cat Big Mamma's Kedi Tırmalama Tahtası

Fat Cat Big Mamma's Tırmalama ve Oyun Rampası OyuncağıFat Cat Big Mama's Tırmalama Kutusu kedinizin tırnaklarını törpülemek için koltuk ve diğer mobilyalarınızı kullanmaması adına üretilmiş bir üründür.

Tırmalama tahtası ihtiyaç doğrultusunda tercine çevrilebilir ya da değiştirilebilir.

Kediniz bu tırmalama kutusu sayesinde hem tırnaklarını törpüleyebilir hem de esneme hareketleri yaparak vücudunu rahatlatabilir.

Fat Cat Big Mama's Tırmalama Kutusu kenarlarında bulunan şeritler ile dikkat çekici bir üründür.

Aynı zamanda dört bir tarafından bulunan püskülleri kedinizin oynayabileceği tarzda hazırlanmıştır.

Bu ürün sayesinde mobilyaları yenilemeye son!

Ürünü Ayrıntılı İncele

4- Trixie Toplu Ahşap Kedi Tırmalama Tahtası

Trixie Kedi TırmalamasıTrixie Toplu Ahşap Kedi Tırmalama Matı kaliteli ahşaptan üretilmiş bir üründür. Tırmalama matı oval şekilde tasarlanmıştır.

Kenarlarında bulunan oluklu kısımlar içerisine toplar yerleştirilmiştir. İçerisinde iki adet pembe iki adet sarı olmak üzere toplam dört adet oyun topu bulunuyor.

Ortasındaki kedi tırmalama kartonu ile kediniz güvenle tırnaklarını törpüleyebilir.

Çevresinde bulunan toplu oyun alanında toplar dışarı çıkamayacağından kediniz onlarla oynarken eğlenerek vakit geçirebilir. Ortada bulunan mat ihtiyaç dahilinde Trixie markası bir mat satın alınarak değiştirilebilir.

Böylece kedinizin eğlence ve sağlıkla ihtiyacını gidermesini uzun süreli kullanımla sağlamanız mümkün hale gelir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

5- Trixie Kedi Köşe Kedi Tırmalama Tahtası

Trixie Kedi Köşe Tırmalama Tahtası 50X23cmTrixie Kedi Köşe Tırmalama Tahtası evinde fazla yeri olmayan ya da portatif bir ürün arayanlar için özel olarak üretilmiş harika bir üründür.

Köşe tırmalama tahtası istek dahilinde duvara kolayca monte edilebilir. Özellikle koridorlarda bulunan köşeler ya da odadaki kolonlar bu ürün için tercih edilen alanlardandır.

Böylece kedinizin tırnak törpülerken ürünü düşürme ihtimali de ortadan kaldırılmış olur.

Trixie Kedi Köşe Tırmalama Tahtası seyahat için de uygun bir tırmalama tahtasıdır.

Eğer kediniz ürünü yadırgadıysa kedi otu sayesinde kolay alışmasını destekleyebilirsiniz.

Böylece tüylü dostunuz ürüne güven duyar ve ihtiyacını karşılamak için kendisine uygun zamanı belirler.

Ürünü Ayrıntılı İncele

6- Cat Hause S02 Yuvalı Kedi Tırmalama Tahtası

Cat Hause S02 Yuvalı Kedi Tırmalama Kahve 97 CmCat Hause S02 Yuvalı Kedi Tırmalama Evi kedinizin bir yandan keyifle vakit geçirmesini sağlayacak diğer yandan da tırnaklarını törpülemesini destekleyecek bir üründür.

Hayvan sağlığına zararsız olan doğal hammaddelerden üretilmiştir.

Cat Hause S02 Yuvalı Kedi Tırmalama Evi tek evden oluşuyor.

Kare şeklindeki kedi evi üç oval gözden oluşuyor. Tek girişi mevcuttur.

Kediniz bu tırmalama evi sayesinde yükseğe tırmanabilir, kare ev içerisinde dinlenip, uyuyabilir ve tırnak törpüleyerek ihtiyacını karşılayabilir.

En iyi hammaddeler seçilerek üretilen bu ürün yumuşacık formu ile kedinizi mutlu etmeye aday.

Ürünü Ayrıntılı İncele

7- Cat Hause T03 Palyaço Kedi Tırmalama Tahtası

Cat Hause T03 Palyaço Kedi Tırmalama Leopar 54 CmCat Hause T03 Palyaço Kedi Tırmalama yaş ya da ırk fark etmeden tüm kediler için üretilen eğlenceli bir üründür.

Tırnak ve ağız bakımı için en sık tercih edilen üründür.

Kedinizin hem gerilme hem de oyun oynama ihtiyacını karşılayabilecek kedi tırmalama ürünü sayesinde onların tırnaklarını güvenle törpülemesini destekleyebilirsiniz.

Cat Hause T03 Palyaço Kedi Tırmalama en kaliteli malzemeler ile üretilmiştir. Ürün içerisinde bulunan tırmalama alanındaki ipler yerli malzemelerin kullanılması ile tasarlanmıştır.

Tüm malzemeler, kedi dostlarımız için en kaliteli malzemelerden güvenle seçilmiştir. Sağlığa zararsız olan tırmalama tahtası eğlenceli palyaço tasarımına sahiptir.

Ucundaki boncuklarla kediniz hem oynarken eğlenir hem de esneme hareketleri ile gerinebilir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

8- Kralle Yuvalı Büyük Kedi Tırmalama Tahtası

Kralle Yuvalı Kedi Tırmalama ve Oyun Evi Koyu Gri 35x40X95h CmKralle Yuvalı Büyük Kedi Tırmalama Evi birbirinden güzel renklerle tasarlanmış büyük bir üründür. Üründe iki adet orta basamak tahtası mevcuttur.

Yetişkin kedilerin rahatlıkla kullanabileceği üst sökülebilir ve yıkanabilir sepeti vardır.

Üzerindeki sabit hamak, yuvarlak formda tasarlanmıştır ve kedinizin dinlenmesi için uygundur.

Kralle Yuvalı Büyük Kedi Tırmalama Evi kedinizin tırnaklarını törpüleme dürtüsünü yaşayabileceği tırmalama borularından oluşuyor. Halatlar %100 organik renklendirilmiştir.

Ürün kolay kuruluma sahiptir.

Parçaların zamanla zarar görmesi durumunda tedarik edilmesi sağlanabilir. Kediniz için ayıracağınız özel alanlarınız mevcutsa, bu ürün onu çok mutlu edecektir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

Kedi Tırmalama Tahtasının Faydaları Nelerdir?

Kedilerin hem keyifli hem de güvenli zaman geçirmesi sizin elinizde. Ona alabileceğiniz ürünler ile eğlenceli vakitlerine ortak olmak isterseniz, kedi tırmalama ürünlerinden satın alabilirsiniz.

Kedi tırmalama tahtası, yavru, yetişkin ve yaşlı kediler için özenle üretilen pek çok çeşitten oluşur. Tırnak törpüleme ve tırnak bakımı kediler için çok önemlidir. Bu yüzden kedi tırmalama tahtaları da onlar için son derece faydalıdır.

Kedi dostlarımız için halı, perde, koltuk gibi kumaş dokusu bulunan pek çok alan, tırnak törpülemek için uygundur. Onlar bu ihtiyaçlarını giderirken aynı zamanda vücutlarını gererek rahatlama da sağlarlar.

Aslında tırnak törpüleme alanında onlar doğuştan uzmandır. Yapıları ve özellikleri itibarı ile pek çok modele ve çeşide sahip olan tırnak törpüleme tahtaları, kedinizin eşyalara zarar vermesini engelleyen bir aracı gibidir.

Kedigiller, avcı hayvanlardır. Her ne kadar evcilleşseler de patileri ile neler yapabileceklerinin farkındadırlar. Etrafındaki herhangi bir uyarıcıya karşı tetikte beklerler.  Kedi tırnaklama matı sayesinde tırnaklarının törpülenmesini sağlayarak saldırma durumlarında bir zararı önleyebilirsiniz.

Birbirinden farklı ölçülerde ve modellerde üretilen kedi tırmalama tahtaları, birden fazla ihtiyaçları gideren özelliğe de sahiptir. Bazıları yalnızca tırnakları törpülemeyi amaçlarken bazılarında ekstra oyuncaklar, kedi yatakları gibi bölümler yer alıyor.

Böylece kedilerin hem daha neşeli hem de daha aktif olmaları sağlanıyor.

Kedi tırmalama tahtaları aynı zamanda kedilerin becerilerini de geliştirir. Özellikle yavru kediler, bu ürünleri kullandıkça refleksleri de daha hızlı gelişir. Kendi başlarına kedi evine tırmanmaya çalışırken kendilerine güvenleri artar.

Oyun konusunda da pratik hareketleri kavrarlar.

İlginizi Çekebilir: Kedilerde Tüy Dökülmesinin 8 Nedeni ve Önlemek İçin Yapılacaklar

Kediler Tırmalama Tahtasına Nasıl Alışır?

Kediniz yavru ya da yetişkin kaç yaşında olursa olsun kedi tırmalama tahtası kullanmak istemeyebilirler. Onlara eğitim verirken, bir şeye alıştırırken ödül mamalarından ve kedi otundan faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Kedi otu sayesinde kediniz, ürüne biraz daha kısa sürede güven duyar ve arasında bir bağ kurar.

Yöntem olarak değerlendirilebilecek bir diğer davranış da, onun patilerini ürüne sürterek, ürünü nasıl kullanabileceğini göstermek olabilir. Sevdiği bir oyuncağı ürün ile bütünleştirmek, onun seveceği renk ve modelde ürün satın almak da onun tırmanma tahtasına çabuk alışmasını destekleyecektir.

İlginizi Çekebilir: Sağlık ve Vitamin Deposu En İyi 5 Kedi Maltı

Kedi Tırmalama Evi Alırken Yükseklik Önemli midir?

Kedi tırmalama evi alırken yükseklik önemlidir. Çünkü yavru kediler yüksekliği dolayısıyla ürünü kullanamayabilir ya da ürün onlar için tehlikeli olabilir.

Tırmalama Tahtasının Çeşitleri Nelerdir?

Tırmalama tahtaları kedilerin ihtiyacına özel yuvarlak, düz, oval, rampalı olabileceği gibi dikey ya da yatay formda üretilebiliyor. Bazıları sadece tırmalama tahtasından oluşurken bazılarında yatak ve oyun alanları da mevcuttur.

Kediler Eşya Tırmalamaktan Nasıl Vazgeçer?

Kedilerin en çok tırmaladığı eşyaların yanına tırmalama tahtası koymak önemli bir çözümdür. Mobilyalar için yapışkan bantlar kullanmak da onların eşyaya zarar vermesini önler.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Comments are closed.