Kedi maltları

Sağlık ve Vitamin Deposu En İyi 5 Kedi Maltı

Kedilerin en belirgin özelliği kendilerini temizlemesidir. Anatomik, pürüzlü bir yapıya sahip olan dilleri ile tüylerinde biriken kirleri ve pislikleri temizlerler. Aynı zamanda tüylerin deriden kopmasına neden olur. Bu gibi durumlarda kopan tüyler yutularak mideye gidebiliyor.

Yutulan tüyler mide ve bağırsak rahatsızlıklarına yol açıyor. Kedi maltı, kedinizin bu tür sorunlardan uzak kalmasını destekleyen, yaşam kalitesini yükselten ürünlerin başında geliyor.

Piyasada yer alan pek çok markada, pek çok sayıda kedi maltı var. Malt içerisinde kedinizin sağlığı için gerekli olan bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlayan destekleyici vitamin ve mineraller vardır. Atıştırmalık olarak verebileceğiniz bu ürünler kedi otuna alternatif olarak piyasada yer alıyor.

Bu sayede yediklerini ya da tüy yumaklarını kusmadan onlardan kurtulmaları sağlanmış oluyor. Tüylü dostunuzun sağlıklı yaşam sürmesi için en iyi kedi maltı markalarını sizler için inceledik.

1- Trixie Kedi Maltı

Trixie Kedi Maltı 100GTrixie Kedi Maltı, tüy yumağı önleyen en iyi kedi maltlarından bir tanesidir.

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen bu ürün, zengin içeriği için tercih ediliyor.

Kedilerin damak tadına hitap edebilecek lezzete sahip bir üründür.

Özel formülü sayesinde hem kedilerin tüy yumağından kolayca kurtulması destekleniyor hem de rahatlaması sağlanıyor.

Trixie Kedi Maltı içerisinde dengeli miktarda protein, yağ, lif ve koruyucular mevcuttur.

Aynı zamanda antioksidanlar tarafından zenginleştirilmiştir.

Kedinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi için günlük 1-2 gram olacak şekilde mamasına ekleyerek de takviye yapabilirsiniz.

Uzun tüylü kediler için birkaç gram fazla tüketilebilir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

2- Gimcat Kedi Maltı

Gimcat Malt Tabs Kedi Ödül Tableti 40 GrGimcat Kedi Maltı, tüy yumağı problemlerine karşı kullanılabilecek ürünlerden bir tanesidir. Değerlendirmelere göre tam puan alan ürün, kullanıcılar ve kediler tarafından çok seviliyor.

Kedilerin damak tadına uygun içerikler ile zenginleştirilmiştir.

Sindirim sistemin korur, tüylerin kedinizi rahatsız etmeden vücuttan atılmasını sağlar ve ağrı oluşumunu engeller.

Gimcat Kedi Maltı içerisinde sebze türevleri, laktoz türevleri, malt özü ve faydalı yağlar vardır. Bu malt sayesinde kedinizin yaşadığı mide ve sindirim problemlerinin önüne geçilmesi mümkündür.

Bu tür ürünler içerisinde şeker olabileceğinden dengeli olarak kullanılmalıdır. Direkt olarak ya da mama içerisine karıştırılarak kedilere verilebilir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

3- Zoovital Biovital Kedi Maltı

Zoovital Malt Paste Kedi Macunu 30 GrZoovital Biovital Kedi Maltı, hem kedi hem de köpekler için uygun içerikle üretilmiştir. Tüy yumağı sorunlarını en iyi çözüme ulaştırması ile bilinir.

Düzenli olarak bu ürünü kedinizde kullanırsanız bu problemin ortadan kaldırılmasını desteklemiş olursunuz.

Deri ve tüy sağlığını güçleştiren B12 vitamini, B2 vitamini, B7 ( Biotin), selenyu ve çinko gibi içeriğe sahiptir.

Kedinizin rahatlamasını destekleyen Zoovital Biovital Kedi Maltı, kedilerinizin tüy sağlığında etkili içeriğe sahip olmasını sağlar.

Köpekler için büyük porsiyonlar verilebilirken, kediniz için birkaç gramı geçmeyecek şekilde vermeniz uygun olacaktır.

Ürünü Ayrıntılı İncele

4- Miamor Cream Kedi Maltı

Miamor Cream Malt Özlü Sıvı Kedi Ödülü 6x15 GrMiamor Cream Kedi Maltı, peynirli lezzete sahip olan ve kedilerin tüy topaklarını rahatça vücuttan atmayı destekleyen bir üründür.

Temiz içeriklidir. Şeker, renklendirici ve koruyucu içermez. Aynı zamanda düşük kalorili olması ile de güven verir. Bu malt, kediniz için sağlıklı ve besleyici bir içerik sahibidir.

Peynire ek olarak et, sebze ve süt ürünleri ile lezzetlendirilmiştir.

Miamor Cream Kedi Maltı, düzenli kullanımda kedinizin tüylerindeki topaklanmayı rahatlıkla sindirmeyi destekler. Günlük bir fasulye tanesi olarak direkt verilebilir ya da mamasına eklenebilir.

Yalnızca tüy topaklanması için değil, aynı zamanda tüylerin parlaklığını arttırdığı için de tercih edilen bir üründür. Güneş almayan yerde muhafaza edilmesi ve taze kullanılması önemlidir.

Ürünü Ayrıntılı İncele

5- Beaphar Duo Active Malt Tüy Yumağı Engelleyici Kedi Macunu 100 gr

Beaphar Duo Active Malt Tüy Yumağı Engelleyici Kedi Macunu 100 grBeaphar Kedi Maltı, içeriğinde yer alan faydalı bileşenler sayesinde tüylü dostlarınızın mide ve bağırsak sağlığını destekler.

Sindirim sisteminde sıkıntılara yol açan ve kusma gibi rahatsızlıklara sebep olan tüy yumağı sorununu ortadan kaldırmak için geliştirilmiş formüle sahiptir.

Midede birikmiş olan tüylerin yumuşayıp vücuttan ağrısız atılması sağlanır.

Beaphar Kedi Maltı, kabızlık yaşayan dostlarınız için de vazgeçilmez bir üründür.

Kullanıcı yorumlarından da tam puan alan kedi maltı, sindirim sorunu ve kabızlığın önüne geçer.

Günde birkaç gram olarak verilebilecek ürünü kabızlık döneminde bir doz arttırmanız uygun olacaktır.

Sağlıklı tüy yapısı ve sindirim sistemi için ideal bir üründür.

Ürünü Ayrıntılı İncele

Kedi Maltı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi maltının tercih edilmesinin en belirgin özelliği, tüy yumağı oluşumunu engellemek ve rahatsızlıkların önüne geçmektir. İçerisinde bulunan lifler, malt özleri, bitkisel içerikler ve aromalar ile lezzetlendirilmiş kedi maltı, tüy yumaklarının vücuttan sağlıkla atılmasını sağlar.

Üstelik bunların yanı sıra tüylerin birbirine yapışmasını önler ve bağırsak tıkanıklıklarının önüne geçilmesini destekler. Her kedi sahibinin favorisi olan bu ürün, kediler için ödül olarak da tercih edilebilir.

Böylece kedilerin vücut rahatsızlıklarının yanı sıra, strese girmesi, kusma eyleminde bulunması ve ağrı çekmesinin de önüne geçilmiş olur.

Bütçe seçimi, kedi maltı tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Piyasada pek çok marka adı altında ürün yer aldığı için markaların kalitesine ve fiyatına uygun seçimler yapılmalıdır.

Sırf fiyatı diğerlerine göre daha uygun olduğu için kalitesine bakılmadan alınan ürünler, kedinizin sağlığını olumsuz etkileyerek riske atabilir.

Kedilerin tüy kalınlığı, tüylerinin uzunluğu ve dışkısından çıkan tüy miktarı birbirinden farklıdır. Bu sebeple malt seçerken bu kriterlerin de dikkate alınması gerekir. Uzun ve yoğun tüyleri olan kedilerin maltı ayrı, kısa ve ince tüylü kedilerin maltı ayrı içeriklere sahiptir.

Uygun olanın seçilmesi önemlidir. Malt kullanılırken miktarı da iyi ayarlanmalıdır. Her ne kadar ürünler temiz içeriklere sahip olsa da fazla tüketim sağlığı olumsuz etkiler. Ürünün kullanım şartları iyi okunmalı ve ona göre tüketilmesi sağlanmalıdır.

Kedi maltları tablet ya da macun olarak üretiliyor. Eğer macun formu kedinizi tatmin etmiyorsa, hap formundaki ürünleri kullanabilirsiniz. Kimi maltlar yalnızca tüy yumağı oluşumuna karşı sindirime destek olmak amacıyla üretilmiştir.

Kimisi de kediniz için ekstra bir vitamin desteği sağlar. İçerikleri ve kullanım amaçları göz önünde bulundurularak alınmalıdır. Tabii ki en önemli dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de ürünün son kullanma tarihidir.

Tarihinin geçmemiş olmasına dikkat edilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Yutulan Tüylerin Kolaylıkla Atılmasını Sağlayan En İyi 4 Kedi Macunu

Malt Yemeyi Reddeden Kediler İçin Ne Yapılabilir?

Tüy yumağı başta olmak üzere kedinizin sindirim problemine çözüm olarak kedi maltı aldınız ve kediniz onu sevmedi mi? Piyasa da pek çok farklı aromatik tatlara bağlı, çeşitli maltlar vardır. Tavsiye üzerine satın alabileceğiniz ürünleri sırasıyla deneyerek kedinizin damak tadına uygun olan maltı tespit edebilirsiniz.

Malt, macun kıvamında olduğu için kedi maması ile kolayca karıştırılabilecek formdadır. Bu yüzden kedinize direkt olarak vermekte zorlanıyorsanız, mama içerisine doğru miktarda karıştırmak uygun olacaktır.

Tüylü dostlarımız kendisini sık sık yalıyor. Bunu bir avantaja çevirmek sizin elinizdedir. Bacağına ya da vücudunda en çok yalanmayı sevdiği alana kedi maltını sürerek doğrudan yalamasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Maltının Faydaları Nelerdir?

Kedi maltı kedi dostlarımız için son derece faydalı bir üründür. Öncelikli olarak kedilerin yuttuğu tüylerin sindirim sisteminde rahatsızlığa sebep olmasını engeller. Yutulan tüyler, midede sindirilemediği için kediler anatomik olarak ot yeme isteğine yönelir ve bu şekilde kusarak tüy yumağından kurtulur.

Bu süreç düşünüldüğü kadar kısa sürmez ve ağrılı olur. Kedi maltı sayesinde mide ağrıları ve tüy yumağı sorunu sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırılmış olur.

Kedi macunları sindirim sistemi bozukluklarının genelinde iyileşme sağlayıcı içeriğe sahiptir. Özellikle ishal olan veya tam tersi kabızlık yaşayan kediniz varsa kedi maltı sayesinde düzenli dışkılamaya sahip olabilirsiniz.

Peynirli, etli ve tavuklu içeriklere ek olarak vitaminler bakımından da zenginleştirilmiş içeriğe sahip olduğu için tüy ve deri sağlığı için de önemlidir. Bun bir de lezzet eklenirse, günde bir kez verebileceğiniz o hakkı ödül olarak kullanabileceğinizi unutmayın.

Kedi maltı içerisinde yer alan protein ve kalsiyum, kedinizin eklem ve kemik sağlığı için de destekleyici nitelik taşır. Kıvamlı ve yoğun macun kıvamı içerisinde süt ürünleri, sebze, meyve içerikleri ve çeşitli yağlar vardır.

Özellikle yavru ve yaşlı kedilerde eklem ağrılarınızı azaltır, kemikleri güçlendirir. Zengin içeriği kalp sağlığını korur. Üstelik bir de bağışıklık sistemini güçlendirir. Doğru doz ve uygun kalitede kullanılan ürünler kedinizin sağlığını doğrudan etkiler.

Kedilerde Tüy Yumağı Oluşumu Engellenir mi?

Kedilerde tüy yumağı oluşumunu engellemek adına kedinizin tüylerini düzenli tarayabilir ve temizliğini sağlayabilirsiniz. Tüylerin çok uzamasına imkan tanımadan taranan tüylerde kırılmalar ve dökülmeler meydana gelmez.

Kediler için özel tasarlanan fırça ve taraklar yardımıyla temizlik yapmak uygundur. Ayrıca mama kalitesi de önemlidir. İçeriği dengeli olan kedi mamaları tüyleri besler ve deri sağlığını destekler. Bu sayede dökülmeler azalır.

Kedi Maltı Ne Zaman Kullanılabilir?

Yavru kediler 6 aylık olana kadar neredeyse hiç tüy dökmezler. Bu yüzden tüy yumağı oluşumu da olmaz. 6 ay sonrasında kedi maltı tüketilmesi önerilmektedir.

Kedi Maltı Günde Ne Kadar Kullanılır?

Beslenme uzmanlarının önerilerine göre kedi maltı günde bir nohut tanesi büyüklüğünü geçmeyecek kadar, yaklaşık 1-2 gram, kullanılmalıdır. Tüylerini yalama sıklığı ve kabızlık gibi durumlarda miktar arttırılabilir.

Kedi Maltı Kullanmayan Kediye Ne Verilebilir?

Kediniz kedi maltını sevmediyse ve alışamadıysa kedi çimini deneyebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]