Kedi Tüy Yumağı Önleyici

Yutulan Tüylerin Kolaylıkla Atılmasını Sağlayan En İyi 4 Kedi Macunu

Kediniz için her şeyin en iyisini düşünenlerdenseniz en iyi tüy yumağı önleyici besinleri de mutlaka incelemelisiniz. Çünkü kediler için de sağlıklı ve mutlu bir yaşam, onun midesine girecek olan doğru ve kaliteli bir besinle mümkün olur.

"Kedi macunu" olarak da bilinen kedi maltı, koyu bir renk ve kıvamda, diğer besinlere göre daha yoğun bir besin kaynağıdır. Kedi macunu sayesinde tüy yumağından kaynaklanan problemlerin önüne geçilmesi mümkündür.

Kedi maltlarının içerisinde yüksek lif, protein, kalsiyum ve destekleyici besinler mevcuttur. Bu içerikler sayesinde hem kedilerin sağlıklı beslenmesi desteklenir hem de tüy yumaklarının dışkılama ile atılması sağlanır. Kalp sağlığının korunması, kemik ve eklem gelişiminin artması gibi olumlu koşullar da sevimli dostunuz için sağlanmış olacaktır.

Kediler kendilerini yalayarak temizlerler. Kedi tüyleri yutulduğunda çoğunlukla, mide bağırsak sistemini geçemez ve bir takım sorunlara sebep olur. Doğada bunun çözümü mevcuttur. Kediler çim ve ot yiyip kusarak ağrılarını geçirebilirler. Ancak kedilerin bu süreci daha sağlıklı geçirmesi ve rahatsızlıkların önüne geçilebilmesi için kedi maltları tercih edilebilir. Peki, kediniz için en iyi kedi maltı hangisidir?

İlginizi Çekebilir: Köpeklerin Acil Olarak Müdahale Edilmesi Gereken 13 Durum

1- Trixie Kedi Maltı

Trixie Kedi MaltıTrixie Kedi Maltı, lezzetli olmasının yanı sıra, sindirime yardımcı olan ve hızlandıran muhteşem bir üründür. Bir yandan metabolizmayı düzenlerken diğer yandan kedinizin yediklerini iyi hazmetmesini sağlar.

Tüylü dostunuzun yalarken yutmuş olduğu tüylerin topaklanmasını ve dışarı kolayca atılmasını sağlar. İçerisinde şeker yoktur.

Kedi maltı sayesinde kedilerin kendilerini temizlerken yuttukları tüyleri kusarak dışarı atmaları desteklenir. Trixie kedi maltı sayesinde kedinizin dışkılaması çok daha düzenli olur.

Kıvamı diş macunu gibi olduğu için kolay açılıp kapanan kapaklıdır. İlk açıldığında yağ gelmesi normaldir. Serin bir yerde muhafaza edilebilir.

Ürünü Detaylı İncele

2- Zoo Vital Biovital Kedi Macunu

Zoovital Biovital Deri ve Tüy Sağlığı Vitamin Macun 100 grZoo Vital Biovital Kedi Macunu, deri ve tüy sağlığını güçlendiren bileşenler içeren bir macundur. İçerisinde bulunan B2 vitamini sayesinde tüylerin dökülmesini yavaşlar.

Sinir hücrelerini korumakla beraber kedilerin hafızalarını güçlendirir. Tırnak dayanıklılığını arttıran macun sayesinde bağışıklık, üreme ve sinir fonksiyonları gelişir.

Zoo Vital Biovital Kedi Macunu içerisinde bulunan selenyum, vücudun hastalıklara ve strese karşı direncini arttırır. Diyet lifleri, kedinizin bağırsak sağlığını destekler.

Kedilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayan bu ürün kullanıcılardan tam not almıştır.

Ürünü Detaylı İncele

3- GimCat Malt Soft Ekstra Kedi Macunu

Gimcat Malt Soft Extra Tüy Yumağı Attıran Kedi Macunu 20 grGimcat Kedi Macunu içeriğinde bulunan saf ve doğal aromatik özü sayesinde yutulan tüylerin mide ve bağırsakta sorun çıkarmasını önler.

Yüksek kaliteli malt özleri ve içerisindeki doğal yağlar sayesinde tüylü dostunuzun yuttuğu tüy yumakları ve diğer sindirilemeyen bileşenlerin doğal yollarla vücuttan atılması desteklenir.

Gimcat Kedi Macunu içerisindeki diyet lifler, bağırsakta bulunan bakteriler için de iyi bir besin kaynağıdır. İyi bakterilerin artışı sayesinde kedilerin bağırsak hareketleri artar ve düzene girer.

Direkt olarak ya da mama içerisinde kedilere verilebilir.

Ürünü Detaylı İncele

4- Trixie Cheese Kedi Macunu

Trixie Kedi Maltı, Çim ve Taurinli 100Gr.Trixie Cheese Kedi Macunu, oluşan tüy yumaklarının yutulması sonrasında kedilerin sindirim sisteminden geçişini kolaylaştıran bir üründür.

Parlak ve güçlü tüy yapısını desteklemenin yanı sıra içerisinde bulunan biotin ilavesi ve peynir lezzeti ile vazgeçilmez bir kedi macunu olma özelliği taşır. Sindirime yardımcı olur, sindirimi hızlandırır ve muhteşem bir metabolizma düzenleyicidir.

Tüylerin kolayca dışarı atılmasını sağlayan Trixie Cheese Kedi Macunu, düzenli kullanımda kedilerin kusmasını önler. Dışkı ile atılım desteklenir. Kedilerin rahatlamasını sağlayan bu ürün, kullanıcı dostudur.

İçerisinde şeker yoktur. Tercihe göre ödül olarak kullanılabilir.

Ürünü Detaylı İncele

5- Miamor Cream Peynirli Kedi Maltı

Miamor Cream Malt Ve Peynir Özlü Sıvı Kedi Ödülü 6x15 GrMiamor Cream Peynirli Kedi Maltı, kedilerin tüy topaklarını rahatça vücuttan atmasını destekleyen bir üründür. Düşük kalorilidir. İçerisinde koruyucu, şeker ve renklendirici yoktur.

Ürün, kediler için harika besleyici bir özellik taşır. Et, sebze, malt, süt ve süt ürünlerinden oluşur. Peynirli olması kedilerin beğenisi arttırmaktadır.

Günlük bir nohut tanesi olarak verilmesi halinde düzenli kullanımda kedilerin tüylerindeki topaklanmanın rahatlıkla sindirilip, atılmasını sağlar.

Tüylerin parlak olmasını destekler. Paket, uzun süre bekletmeden kullanılmalı ve güneş almayan yerde muhafaza edilmelidir. Taze ve düzenli kullanım, kedinizi daha çok sağlıklı ve mutlu eder.

Ürünü Detaylı İncele

Kediler tüy Yumağını Nasıl Atarlar?

Kediler kendilerini temizlemek için yalarken, tüy yutabilir. Bu tüyler sindirim sistemi sırasında bütünleşir ve tüy yumakları haline gelir. Bu da kedilerde bazı sindirim bozukluklarına yol açabilir. Genellikle bir tüy yumağı belli bir büyüklüğe ulaştığında kusma ile kedi tarafından dışarı atılır. Bu kediler için olumsuz ve rahatsızlık veren bir durumdur.

Sindirimi rahatlatıp tüylerin rahatlıkla vücuttan atılmasını sağlamak için kediler için üretilen maltlardan satın almak iyi bir çözüm olabilir. Piyasada bulunan en iyi tüy yumağı önleyici kedi maltlarını inceleyebilirsiniz.

Tüy Yumaklarının Oluşumu Nasıl Engellenir?

Tüy yumaklarının oluşumu tüylerden kaynaklandığı için kedilerin temizliğinin düzenli yapılması bu durumun önüne geçebilir. Yavru ya da yetişkin fark etmez, kedilerin düzenli olarak taranması tüylerin çok uzamadan ya da dökülmeye maruz kalmadan birikmemesini destekler.

Kedilerin tüylerini taramak için kullanılan fırçaların türü önemlidir. Fırça konusunda veteriner hekimlerden tavsiye alabileceğiniz gibi yapacağınız araştırmalarla en iyi ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzun dişli, kısa dişli, plastik ya da metal pek çok tarak ve fırça modeli piyasada yer alıyor. Kedilerin tüy yapısına ve özelliğine uygun alınan fırçalarla yapılan düzenli temizlik sayesinde tüy yumağı önlenebilir.

İlginizi Çekebilir: Saldırgan Köpeğe Yaklaşmanın 8 Önemli İpucu

Kedi Maltı Faydalı Bir İçeriğe Sahip midir?

Kediler günlük olarak kendini temizler ve bu esnada tüy yutabilir. Sindirim sırasında oluşan tüy yumaklarını dışarı atmada onlara yardımcı olan en önemli ürünlerden bir tanesi kedi maltıdır. Bunun yanı sıra ishal, kabızlık ve yeme problemleri gibi pek çok sindirim sorunlarını ortadan kaldırmaya yarayan doğal bir forma sahiptirler.

Kedi maltı içerisinde kediler için özel olarak hazırlanan lezzetli içeriler vardır. Midede ya da sindirim sisteminde meydana gelen tüy yumağının atılımına yardımcı olacak bir besin kaynağıdır. Ancak kediler için doğru dozda ve doğru kalitede kullanılması önemlidir. Bu durum sağlığı doğrudan etkiler.

Kedi maltlarının içerikleri benzer ürünlerden oluşur. Görünümü ise bal gibidir. Kıvamlı ve yoğundur. Mide ve bağırsak sistemini doğrudan koruyan kıvamlı malzemelerle tasarlanmıştır. Malt özü, süt ürünleri, maya ve bitkisel yağlar ile kedilerin tüy yumağını kolay atması desteklenir.

Kedi Maltı Neden Kullanılmalıdır?

Kedi maltının kullanılmasının en büyük sebebi, kedilerin yuttuğu tüylerin sindirim sistemine zarar vermesini engellemektir. Bu sayede kedilerin midesinin rahatlaması sağlanır. Çünkü kediler tüyleri yuttuklarında onlarda iştahsızlık ve mide ağrıları meydana gelebilir. Bu belirtiler ve uzayan süreç, kedileri yorar ve uzun süre kendilerini rahatsız hissetmelerine sebep olur.

Kedi maltı kullanıldığında ağrılı süreç azalır ve hatta düzenli kullanımda ağrılar ortadan kalkar. Tüylerin doğal olarak dışarı atılması desteklenir.

Kedi maltı ya da diğer adı ile bilinen kedi macunları, tüylü dostlarınızın tüy yapılarının ve derisinin sağlıklı olmasına da yardımcı olur. Maltların tadı onların sevebileceği içeriklerden oluştuğu için günün belli aralıklarında ödül maması olarak da kedilere belirli dozlarda verilebilir. Alınacak maltın kalitesi ve lezzeti kediniz için önemlidir.

İçerisindeki kalsiyumlar eklem ve kemik sağlığını korurken, protein özellikle yavru kedilerin büyüme ve gelişmesini olumlu destekler. Kalp sağlığını korumanın yanı sıra bağışıklık sistemini de korur.

Kedi Maltı Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Uzun tüylü kediler için haftada 4 kez, kısa tüylü kediler için haftada 2 kez kullanımı uygundur.

Tüy Yumaklarının Önlenmesinde Beslenme Önemli midir?

Yapılan araştırmalara göre içerisinde yüksek lif içeren kuru mamalar, bağırsaklarda tüy yumaklarının oluşumunu azaltmaktadır.

En İyi Kedi Maltı Markaları Nelerdir?

Trixie Kedi Maltı, Zoo Vital Biovital Kedi Maltı, Trixie Peynirli Kedi Maltı, Gimcat Malt Soft Kedi Maltı ve Miamor Cream Peynirli Kedi Maltı en iyi kedi maltı markalarının başında geliyor.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]