en iyi hamile köpek mamaları

Sağlıklı Anne ve Yavru İçin En İyi 5 Hamile Köpek Maması

Hamile köpeklerin beslenmesi, normal köpek beslenmesinden daha farklı olmalıdır. Hamilelik döneminde köpekler, daha fazla enerji ihtiyacı duyarlar ve bu enerjiyi karşılayabilmeleri için doğru bir Köpek maması tercih etmeniz gerekir.

Köpeklerde hamilelik dönemi, tipik olarak 9 hafta sürmektedir ve hamileliğin ilk dönemlerinde köpekler daha fazla beslenme ihtiyacı duyarlar. Hamileliğin son 2-3 haftasından itibaren köpeklerde kilo artışı görülmeye başlar.

Bu durum son derece doğal karşılanır. Hamileliğin son haftasına gelindiğinde ise köpeğinizde iştah kaybı görmeniz de yine normal karşılamanız gereken bir durumdur.

Köpeğin iştahının kesilmesi, yavrusunu doğurmaya ramak kaldığını gösterir.

Hamile veya emziren köpeklerin daha fazla enerjiye ihtiyaçları olur. Bunu sağlamak da sizin göreviniz.

En iyi hamile köpek maması seçiminde bulunmanız, köpeğinizin yeteri kadar enerji almasını sağlarken aynı zamanda gereksiz kilo almasını da önlemeye yardımcı olacaktır.

Yazımızın devamında, köpeğiniz için seçtiğimiz ve köpek sahiplerinin de tavsiye ettikleri en iyi hamile köpek maması seçeneklerini sunacağız.

İşte emziren ve hamile köpekler için en iyi köpek maması önerileri...

Sıra Marka İçeriği Kullanıcı Puanı
1 Bozita Geyik 10/9.9
2 Felicia Kuzu 10/9.9
3 Royal Canin Kümes Hayvanları 10/9.5
4 Mera Hindi 10/9.7
5 LaVital Kuzu 10/9.5

Yavru beklediğiniz hamile köpeğiniz için seçtiğimiz en iyi hamile köpek maması seçeneklerini değerlendirerek en iyisine karar verin.

İşte değerlendirdiğimiz en iyi hamile köpek mamaları…

1) Bozita Hamile Köpek Maması

Bozita Tahılsız Yavru ve Emziren Büyük Irk Yavru Köpek Maması 12 KgDünya genelinde bilinirlik kazanmış köpek maması markaları arasında yer alan Bozita, hamile köpeklere özel olarak ürettiği mamaları ile pet sahiplerinin en çok tercih ettikleri isimlerden biridir.

Geyik içeriği ve içeriğindeki dengeli protein ve vitaminleri ile köpeğinizin beslenmesini dengeli bir şekilde sağlar.

Hem hamile köpekler hem de emziren köpekler için ideal içeriklerle hazırlanan Bozita hamile köpek maması, omega 3, omega 6 ve C vitamini dengesi ile köpeğinizi doğru şekilde beslemenize yardımcı olacak en iyi hamile köpek maması çeşitlerinden biridir.

Ürünü Detaylı İncele

2) Felicia Hamile Köpek Maması

Felicia Düşük Tahıllı Hipoalerjenik Kuzu Etli Orta ve Büyük Irk Yavru Köpek MamasıSevimli köpeğinizin getireceği yavrularına daha iyi bakması için beslenmesinde kullanabileceğiniz en iyi hamile köpek maması markalarından biri de Felicia’dır.

Sahip olduğu besin değerleri ile hamilelik döneminde köpeğinizin daha sağlıklı şekilde beslenmesine yardımcı olacak köpek maması, pet sahipleri tarafından da tercih edilmektedir.

Köpeğinizin sağlıklı bir şekilde yavrusunu dünyaya getirmesi ve emzirme döneminde de iyi bir şekilde yavrusunu beslemesi için özel olarak hazırlanan ve omega3, omega 6 ve dengeli yağ oranları ile tasarlanan Felicia hamile köpek maması, tercih edebileceğiniz en iyi hamile köpek maması çeşitlerinden biridir.

Ürünü Detaylı İncele

3) Reflex Plus Hamile Köpek Maması

Reflex Plus Mother&Baby Kuzu ve Pirinçli Yavru Kedi MamasıKöpek sahiplerinin en çok tercih ettikleri köpek maması markalarının başında Reflex Plus gelir. Reflex Plus, ürettiği eşsiz mama seçenekleri ile tüm köpekler için en ideal seçimleri sağlamaktadır.

Gebelik dönemindeki dişi köpeklerin sağlıklı bir şekilde yavrularını dünyaya getirebilmeleri için doğru şekilde ve kaliteli köpek mamaları ile beslenmeleri gerekir.

Reflex Plus hamile köpek maması, bu konuda beklentilerinizi karşılayabilecek isimlerden biridir.

Dengeli içeriği ile petinizin hamilelik döneminde beslenmesine yardımcı olmanız için en iyi şekilde tasarlanan Reflex Plus hamile köpek maması, içerik kalitesi ile hamilelik dönemini köpeğinizin daha rahat şekilde tamamlamasına yardımcı olacaktır.

Ürünü Detaylı İncele

4) Mera Hamile Köpek Maması

Mera Pure Sensitive Puppy Hindili Yavru Köpek MamasıHem fiyat uygunluğu hem de içerik kalitesi ile köpek maması markaları arasında bilinirlik kazanan Mera, hamile köpekler için özel olarak ürettiği mama seçenekleri ile pet sahiplerinin tercih ettikleri isimlerden biridir.

Dengeli olarak hazırlanmış içeriği, vitamin ve mineral takviyesi ile gebelik dönemini rahat atlatmalarına yardımcı olan Mera hamile köpek maması önereceğimiz en iyi markalardan biridir.

Hamilelik döneminde köpeğinizin enerji ihtiyacını doğru şekilde karşılamanız, doğum ve doğum sonrasında daha sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Bu nedenle tercih ettiğiniz mamanın özellikle vitamin ve ek besinler konusunda hamile köpeklere destek olması gerekir.

Mera hamile köpek maması, gebelik dönemi dikkate alınarak hazırlanmış mama seçeneklerine sahiptir.

Ürünü Detaylı İncele

5) La Vital Hamile Köpek Maması

Lavital Küçük Irk Kuzu Etli Yavru Köpek MamasıEn kaliteli köpek maması markaları arasında yer alan La Vital, hamile köpeklere özel olarak tasarladığı mamaları ile pet sahiplerinin tavsiye ettikleri bir mama markasıdır.

Köpeğinizin hamilelik ve emzirme döneminde ihtiyaç duyacağı enerjiyi sağlayan köpek maması, vitamin, mineral ve ek besinler açısından son derece zenginleştirilmiş bir mamadır.

Köpeğinizin gebelik sürecinde ona destek olmanız önemlidir.

Özellikle de beslenmesine dikkat etmeniz, daha sağlıklı bir şekilde doğum yapmasına yardımcı olur.

La Vital hamile köpek maması, içeriğindeki dengeli besin değerleri sayesinde hem anne köpeğin hem de yavru köpeğinizin sağlığını korumaya yardımcı olarak rahat bir hamilelik dönemi geçirmesine yardımcı olur.

Ürünü Detaylı İncele

Hamile Köpeklerde Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik dönemi, insanlarda olduğu gibi köpeklerde de zorlu bir süreçtir ve bu süreçte beslenme son derece önemlidir. Karnında bir yavru taşıdığı için özellikle hamileliğinin son dönemlerinde daha fazla beslenmeye ihtiyaç duyan köpekler için en iyi hamile köpek maması tercihinde bulunmak gerekir.

Hamile köpekler de tıpkı insanlar gibi yavrularını yedikleri besinlerle beslerler. Bu dönemde onlara ne kadar iyi bakarsanız, dünyaya getirecekleri yavrular da o kadar sağlıklı olacaktır. veteriner uzmanlar, hamile köpek beslenmesinde mama seçiminin önemli olduğunu bildirmektedir.

İlginizi Çekebilir: Lezzetli ve Besin Değeri Yüksek En İyi 10 Köpek Konservesi

Hamile Köpeklere Ne Verilmelidir?

Hamile köpeklerin beslenmesi, oldukça önemli bir konudur. Özellikle hamileliğin 4. Haftasından itibarn evde beslediğiniz köpeğinizin mamasına yavru köpek maması ilave etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Gerekli enerjiyi alabilmeleri için seçtiğiniz mamanın hamile köpekler için uygun olmasına dikkat etmeniz, hamileliğinin rahat şekilde geçmesi için içerik kalitesinin özel olarak hazırlanmış olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Hamile köpeğiniz büyük ırk olsa da hamilelik döneminde büyük ırklara özel köpek maması ile beslememeniz gerekir. Standart bir yavru köpek maması ya da hamile köpekler için hazırlanan özel mamaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Sağlıklı Büyümeyi Destekleyen En İyi 11 Yavru Köpek Maması

Hamilelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeklerin hamilelik dönemi, bazen zor şartlar altında geçebilir. Hamilelik döneminde köpeklerin mideleri, küçülmeye başlar.

Özellikle ilk 20 günden sonra bu daha da belirgin bir şekilde kendini gösterir. Dolayısıyla her zamanki beslenme periyodunu değiştirmeniz gerekir.

Hamilelik döneminde köpeğinize vereceğiniz mamanın et içeriğinin daha yüksek olması, protein ve enerji açısından daha zengin olması gerekir.

Bu yüzden hamile köpek beslenmesinde en iyi hamile köpek maması seçeneklerini değerlendirmeniz gerekir.

Hamile köpeklere normal mama verilir mi?

Hamile köpeklerde beslenme, normal köpeklere göre daha farklıdır. Bu nedenle normal köpek maması ile beslenmeleri doğru değildir.

En iyi hamile köpek maması hangisidir?

Piyasada çok sayıda hamile köpek maması bulunmaktadır. Özellikle açıkta satılan mamalardan kaçınmanız ve doğru bir markadan yana seçim yapmanız gerekir. Royal Canin, La Vital, Mera, Felicia ve Bozita markaları, en iyi içeriklere sahip köpek mamalarıdır.

Hamile köpeğe süt verilir mi?

Hamile köpeklerin beslenmesi, onlar için ideal olan mamalarla yapılmalıdır. Eğer beklenmedik bir durum ile karşılaşırsanız beslenme rutinini değiştirmek için mutlaka veteriner uzmana danışmanız gerekir.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Comments are closed.