fbpx
Labrador Retriever Eğitimi ve Özellikleri

Labrador Retriever Eğitimi ve Özellikleri

İnsanlar, diğer köpekler, çocuklarla iyi anlaşabilen, iyi niyetli bir köpektir. Çok akıllı bir bekçi olamazlar onun yerine insanlarla iyi geçinmeyi tercih ederler. Anlamlı bakan gözlere, büyük bir buruna sahiptir.

Labrador Retriever Eğitimi

Hızlı öğrenme kabiliyetine sahiptir, temel itaat ve ileri itaat eğitimlerini kolayca alabilir. Küçüklük dönemlerinde tasma eğitimi verilmesi şarttır. Frizbi ve Flyball gibi köpek sporlarını öğrenebilirler. Köpek eğitimleri konusunda uzman insanlarla çalışmanız her zaman daha verimli sonuçlar almanıza ve köpeğinizle uzun bir birliktelik geçirmenizi sağlayacaktır. Köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Labrador Retriever Bakımı

Çok fırçalanma gerektiren ırklardan değildir haftada 1 kere tımarlanmak onun için yeterlidir sadece tüy döküm dönemlerinde bu sayı haftada 2-3’e çıkabilir. kalça ve dirsek displezyasına yakalanma riski diğer büyük köpeklerde olduğu gibi bu ırkta da dikkat edilmelidir. 10-12 yıl arasında ömürleri vardır.

Labrador Retriever Karakter Yapısı

Uyum köpeğidir. İtaat etmek ve her yere uyum sağlamak Labrador’un işidir. Bundan dolayı dünyanın her yerinde insanlara arkadaşlık yaparlar. Vefalı yapısı ve sosyal oluşu ile oyuncu bir yapısı vardır. Atletiktir.

Labrador Retriever Egzersiz İhtiyacı

Bedenleri büyük olduğu için çok egzersize ihtiyaç duyarlar. Yakalama ve kovalama oyunlarını severler. Uzun yürüyüşler ve farklı oyunlar ile onları mutlu edebilirsiniz. Labrador çok aktiftir.

Labrador Retriever Yaşam Ortamı

Labradorlar yeterli egzersizleri sağlandığında her yerde mutlu ve uyumlu bir yaşam sürer. Avcı iç güdüleri olduğu için bir bahçede oyunlar oynamak onları mutlu edecektir. Ilık iklim köpeğidir. Doğru eğitimleri alırsa eğer mutlu bir şekilde apartmanda yaşayabilir.

Labrador Retriever Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiYüksek
Egzersiz ihtiyacıYüksek
OyunculukÇok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaÇok İyi
Yabancılara davranışİyi
Eğitebilirlikİyi
Koruma özelliğiOrta

Daha önce ele aldığımız en iyi köpek mamaları yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Ara
Whatsapp Destek