köpek makas tıraşı

İstanbul Köpek Tıraşı Fiyatları | 2024 Pet Kuaförü Hizmeti

Köpeklerin belirli periyodlarla tüylerinin makinayla yada makasla kesilme işlemi olarak bilinen köpek tıraşı, her ırk için doğal yaşam koşullarına ve kürk yapısına göre farklılıklar gösterirken hemen her patili dostumuzun rutin ihtiyaçları arasında yer alıyor.

Yalnızca profesyonel pet kuaförleri tarafından yapılması gereken köpek tıraşı, köpeğin davranışlarına göre hareket etmek, köpeğin rahatsız olacağı hareketlerden kaçmak ve köpeğin ürkmesine neden olacak davranışlardan uzak durmak gibi bir takım uzmanlık gerektiriyor.

Kolay bir iş gibi görünse de kesinlikle en iyi köpek kuaförü hizmeti sunan bir firmada yapılması gereken köpek traşı, İstanbul köpek kuaförü ve pet tıraş hizmetleri alanında bilindik bir isim haline gelen Petzz Kuaför tarafından deneyimli ustaları ile köpek tıraşı konusunda destek alabileceğiniz bir adres.

İstanbul köpek kuaförü ve pet tıraşı hizmeti alarak sevimli dostlarınızın daha rahat etmelerini sağlayabilir; pire, parazit ve deri problemlerinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Randevu Al: (0216) 464 34 34

İstanbul Köpek Tıraşı Fiyatları 2024

Köpek tıraşı fiyatları 2024 pet kuaför listelerine baktığımızda; ırk, büyüklük, kesim tekniği, ustalık ve ekstra bakım hizmetleri göz önüne alındığında köpek makine tıraşı fiyatı 200 TL ile 600 TL arasında iken köpek makas tıraşı fiyatı 280 TL ile 900 TL arasında Köpek Traşı Fiyatları değişiklik gösteriyor.

Köpek Traşı Fiyatları

Irk Makine Tıraşı Makas Tıraşı
Alman Kurdu 850 TL 1150 TL
Chow Chow 1000 TL 1400 TL
Rottweiler 850 TL -
Pomernian 600 TL 750 TL
Poodle 600 TL 820 TL
Saint Bernard 600 TL 900 TL
Pekinez 600 TL 750 TL
Golden 750 TL 900 TL
Cocker 680 TL 780 TL
Beagle 550 TL -
Pug 430 TL -
Doberman 850 TL -
Shih Tzu 600 TL 820 TL

Köpeği sakinleştirmek ve tıraşa ikna edebilmek için sevdiği bir oyuncağını yanınızda getirebilirsiniz. Oyuncak unutulmuşsa sevilen bir ödül maması da iş görecektir.

Köpek Tıraşı Nasıl Yapılır?

Köpek tıraşı, makas ya da makineyle yapılır. Köpek kuaförü ustaları, köpeğin tüy yapısına göre, köpek sahibine de danışarak hangi tür tıraşı yapacaklarına karar verir.

Alınan karar neticesinde köpekler tıraş edilir. Ancak her köpek için aynı tür tıraş uygun olmayabilir. Örneğin, tüyleri çok sert olan Leonberger cinsi köpekler makas tıraşı olamayabilir. Ya da Basenji cinsi bir köpek ise makine tıraşı olamayabilir.

Köpeklerde makine tıraşı genelde köpeklerin tüylerini kısaltmak için uygulanır. Eğer köpeğiniz yaz koşullarına daha hassas bir cins ise tüylerinin kısalması gerekiyorsa makine tıraşı olmalıdır.

Köpeklerde makas tıraşı daha çok estetik amacıyla kullanılır. Köpeğinizin herhangi bir mevsimsel bir sorunu yoksa tüylerine makas ile şekil verebilirsiniz. Gösterişli dostunuz artık baloya hazır!

1. Köpek Makas Tıraşı

Makas tıraşı köpeklerin süs tıraşıdır diyebiliriz. Tüylere şekil vermek ve tüylerin yapısında değişiklik yapmak için köpek makas tıraşı kullanılır. Tüylerin boyutunda büyük bir kısalma olmaz.

Özel bir işlem olduğu için bu işi gerçekten iyi bilen pet kuaför seçmenizde fayda var. Minik dostumuz her ne kadar sevimli olursa olsun makas tıraşının tatlılığına tatlılık katacağına eminiz.

Köpeğinizin küçük ve çok sakin olduğunu düşünüp hiç bir tecrübeniz yokken makas tıraşı işine el atmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bu düşünce ile her gün onlarca kişinin dostlarını tıraş etmeye çalışıp sonunda Petzzkuaför'den randevu aldıklarını biliyor muydunuz?

Köpek makas tıraşı için gereken malzemeler;

  • Demir yada metalden yapılmış 9 inç'ten 5 inç'e kadar aralıkları olan, güzel kesen ve tüyleri çekmeyen kaliteli bir Tarak.
  • Piyasada "felik makas" olarak bilinen, kuaförlerin "ara makası" diye hitap ettiği metal ve güzel bir makas.
  • Düz ve kaymayan bir zemin kesinlikle şart. Zemin üzerindeki kaplamanın köpeğinizin patilerine karşı dayanıklı olması da gerekir.
  • En önemlisi köpeğin cinsini bilen ve sizi tanıyan bir yardımcınızın olması.

Köpek makas tıraşı nasıl yapılır?

Köpeğinizin ve sizin sabrınızın sınırının dolmayacağından eminseniz, yaptığınız tıraşın köpeğinize yakışıp yakışmayacağı konusunda karar verdiyseniz, bu işten başarılı bir şekilde ayrılacağınızı düşünüyorsanız artık başlayabiliriz!

Petzzkuaför: (0216) 464 34 34

2. Köpek Makine Tıraşı

Makine tıraşını tercih edeceklerin kesinlikle bilmesi gereken ilk şey makine tıraşının amacı tamamen tüyleri kısaltmaktır. Yaz aylarında kalın bir kürk köpekler için gerçekten işkence olacaktır. Bu nedenle özellikle sıcak hava koşullarını tolere edemeyen köpek cinsleri için tıraş bir sorumluluktur.

Köpeğinizi ve kendinizi yormadan, strese sokmadan bu işi yapamayacağınızı düşünüyorsanız hala bir petkuaföre gitmek iyi bir seçenek olabilir. Uzman kadrosuyla petkuaförler sizlere seve seve yardımcı olacaklardır. Köpeğinizin derisinde ve tüylerinde herhangi bir hastalık yada sorun varsa kesinlikle uzman bir petkuaför köpeğinizi tıraş etmelidir.

Köpek makine tıraşı için gerekli malzemeler;

  • Köpeğin tüy yapısına uygun köpek tıraş makinesi seçmeniz gerekir. Makinenin tüy çekmediğine, bıçaklarının sağlıklı çalıştığına ve köpeğinizi tıraş ederken sizi zorlamayacağına emin olun.
  • Kopan tüylerin hepsini düşürmek için köpeğinizin tüy yapısına uygun taraklar edinmeniz gerekir.
  • Tüyleri tıraş sehpasından aşağı atmak için küçük bir fırça, dış yer yüzeyini temizlemek içinde büyük bir temizlik fırçası gereklidir.

Köpek makine tıraşı nasıl yapılır?

Bir makine ve bir taraktan oluşan köpek tıraş takımı sizi bu işin kolay olduğuna inandırabilir. Ancak köpeğin tıraş esnasında kaçması, makinenin bozulması, elektriklerin kesilmesi gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Köpekleri Tıraş Etmenin Püf Noktaları

Köpek tıraşı, cinsine ve tüy yapısına bağlı olarak makas ile ya da köpek tıraş makinesi ile yapılır. Köpek kuaförü ustaları, köpek tıraşının kesinlikle evde yapılmamasını önerirler.

Her ne kadar sahiplerine düşkün bir yapıları olsa da özellikle ilk defa köpek tıraşı yapıldığında, ürkme, korkma ile birlikte saldırgan tavırlar sergileyebilirler ve bu da köpek ile sahibi arasında iletişim bağlarının zayıflamasına neden olur.

Köpek tıraşında dikkat edilmesi gerekenler:

1. Köpeğinizin tüy yapısını iyi tanıyın

Köpeğinizin kürkü size tıraşı nasıl yapacağınız konusunda ilk bilgiyi verecektir. Köpeğinizin tüyleri kalın ve uzunsa işiniz gerçekten zor olabilir. İstediğiniz şekil için gerekli kısalık yoksa makasla kısaltmanız gerçekten çok uğraştırıcı olacaktır.

Köpeğinizin tüyleri kısa ve yumuşaksa işiniz biraz daha kolay olacaktır. İstediğiniz şekli verebilmeniz daha mümkündür.

2. Tüylerini güzelce tarayın

Tıraş öncesinde köpeğinizin tüylerini güzelce taramalısınız. Topaklaşmış ve birbirine geçmiş tüyler tıraş sonrasında çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

3. Tüyler kirliyse yıkayın

Köpeğin tüyleri karman çorman olmuşsa, topaklı ve kıtıklıysa kesinlikle tıraş öncesi güzelce temizlemeniz gerekir. Bu hem kesme işlemini yaparken size rahatlık sağlayacak hem de tıraş sonrasında sırıtacak tüylerden de kurulmuş olacaksınız.

4. Tüyler ıslaksa kurutun

Islak tüyler makas ve tarak için büyük dezavantaj olacaktır. Sürekli tıraşınızın bölünmesini ve tüy temizlemekle uğraşmak istemezsiniz.

5. Makası ve tarağı test edin

Almış olduğunuz makas ve tarağı köpeğinizin görünmeyen bir bölgesinde test etmelisiniz. "Makasın kesimi nasıl? Köpeğin tüylerini çekiyor mu? Elinize rahatsızlık veriyor mu?" gibi soruların cevaplanması için önemlidir.

Ayrıca yapacağınız bir kesim hatasının da en başta önüne geçmiş olursunuz.

6. Tıraş pozisyonuna geçin ve makineyi test edin

Tıraş yapılacak sehpanızın kaymaz ve patilere dayanıklı olduğuna emin olun. Köpeğinizi sehpaya koyun, tıraş makinenizi çalıştırın ve köpeğinizin görünmeyen bölgesinde test edin.

7. Köpeğinizi tıraşa başlayın

Köpeğinizi tıraş sehpasına alın ve yardımcınızın köpeği sabit tutabildiğinden emin olun. Makas ve tarakla kombinasyonlu olarak aklınızdaki şekli vermeye çalışın. Güzel! Her şey yolundaysa tıraşı bitirmemeniz için bir neden yok!

İstanbul'da En İyi Köpek Kuaförü: Petzz Kuaför

köpek kuaförü istanbul

İstanbul'da en çok tercih edilen köpek kuaförü isimleri arasında yer alan Petzz Kuaför, pet sahipleri tarafından olumlu yorum almış, işinde başarılı ustaları ile yaz ve kış dönemlerine özel köpek tıraşı hizmetleri sunmaktadır. İstanbul'da en iyi köpek kuaförü adreslerinden biri haline gelen Petzz Kuaför ile köpeğinizi incitmeden ve rahatsız olmadan tıraş olmasını sağlayabilirsiniz.

Köpeğin tüy yapısına göre bazı cinslerde tıraş zorunlu bir durumdur. Bazı köpeklerde ise tıraşa ihtiyaç duyulmamasına rağmen tüy sağlığının korunması ve sahibinin de tercihine göre tıraş edilebilir. Köpekler, sahipleri ile zaman içerisinde daha iyi iletişim kurabilirler. Bu da evde köpek tıraşını kolaylaştırır.

Fakat yine de çok zor bir işlem olduğundan evde köpek tıraşı yapmak yerine köpek kuaförü ve pet tıraşı hizmetleri sunan bir kurumdan destek alınması daha sağlıklıdır. Periyodik köpek bakımında önemli bir yere sahip olan konulardan biri de tüy bakımıdır. Köpek tıraşı da tüy bakımı konusu kapsamında değerlendirilir.

İstanbul köpek kuaförü ve pet tıraş hizmetleri alanında uzun zamandır faaliyetlerine devam eden Petzz Kuaför ustası Uğur Bey; "köpek tıraşı yapmadan önce köpeğin karakter yapısını bilmek ve buna göre hareket etmek önemlidir" diyor.

Çalışma saatleri: 

Perşembe 09:00–19:00
Cuma 09:00–19:00
Cumartesi 09:00–00:00
Pazar 09:00–00:00
Pazartesi 09:00–19:00
Salı 09:00–19:00
Çarşamba 09:00–19:00

İletişim

  • Telefon (0216) 464 34 34
  • Web Site: petzzkuafor.com
  • Adres: Altayçeşme, Bağdat Cad. Dostlar Apt No:313/A, 34843 Maltepe/İstanbul

Konum Bilgisi

Köpek Kuaförü Fiyatları

Köpek tıraşı fiyatları köpeğin cinsine ve tüy yapısına göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle köpek kuaföründen randevu alırken bu önemli hususları belirtmeniz gerekmektedir.

Güncel köpek kuaför fiyatları 2024

Köpeğin cinsi Makine Tıraşı Fiyatı Makas Tıraşı Fiyatı
Alman Kurdu 850 TL 1150 TL
Chow Chow 1000 TL 1400 TL
Rottweiler 850 TL -
Pomernian 600 TL 750 TL
Poodle 600 TL 820 TL
Saint Bernard 600 TL 900 TL
Pekinez 600 TL 750 TL
Golden 750 TL 900 TL
Cocker 680 TL 780 TL
Beagle 550 TL -
Pug 430 TL -
Doberman 850 TL -
Shih Tzu 600 TL 820 TL

Köpek makas tıraşı nedir?

Köpek makas tıraşı bahsettiğimiz gibi lüx bir işlemdir. Köpeklerde sadece tüylere form vermek amacıyla uygulanır. Her ne kadar kolay bir işlem gibi görünse de büyük bir tecrübe ile yapılması mutlu sonuçlar vermesini sağlayacaktır.

Köpek makine tıraşı nedir?

Makine tıraşı bazı çok ve uzun tüylü cinslerde estetik görünüm içinde kullanılabilir. Kuyruk uçları, kafa ve çevresi genelde daha fazla tüylü bırakılır.

Köpek tıraşı zararlı mı?

Köpek tıraşı; köpekler için beslenme, egzersiz ve eğitim kadar önemli olup kesinlikle zararlı değildir. Özellikle sıcak havalarda köpeklerin derisinde daha fazla problem olabileceği için uzmanlar, bu dönemlerde daha kısa periyotlarda köpeklerini tıraş etmelerini önermektedir. Yani köpek tıraşı zararlı değil, aksine faydalıdır.

Köpek tıraşında narkoz kullanılır mı?

Köpek tıraşında narkoz kullanılması veterinerler tarafından kesinlikle yanlış olduğunu belirtilmektedir. İstanbul köpek kuaförü ve pet tıraş hizmetleri sunan Petzz Kuaför ustaları, köpek tıraşı noktasında cinsine göre edindikleri deneyimler sayesinde tıraş öncesi narkoz kullanmamaktadır.

Ne kadar süreyle köpeğimizi tıraşa getirmeliyiz?

Köpek Kuaföründe çalışan ustaya danışarak veya köpeğinizin tüy yapısına göre buna karar vermeniz gerekmektedir.

Puanla!
[Toplam: 12 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.