İngiliz Bulldog Eğitimi ve Özellikleri

İngiliz Bulldog Eğitimi ve Özellikleri

Diğer köpekler ve evde yaşayan farklı hayvanlarla vakit geçirmekten mutlu olurlar. Yabancılar karşı dikkatli olabilirler ve çocuklarla iyi anlaşırlar. İnce, yuvarlak bir yapıları vardır. Geniş, kısa bir ağız, sarkmış bir görüntüye sahip yüzü vardır. Sinirli ve gergin bir yüz ifadesi olsa da aksine heyecanlı ve oyun severdir. Bacakları ve kuyruğu kısa olan İngiliz Bulldogların bazen horladığına şahit olabilirsiniz.

İlk başlarda boğalarla yapılan dövüşlerde boy gösteren bu ırk böyle bir tarihe sahip olduğu için her zaman kavgaya meyillidir. Sahiplerinin yanlış eğitimlerinden dolayı saldırganlık özelliklerine sık sık rastlanmaktadır.

İngiliz Bulldog ırkından köpekler dünya genelinde pek çok ülkede popüler bir durumdadır. Bu ırk 1890 senesinde Amerikan Kennel Kulübüne ırk olarak kabul edilmiştir. Problemli bir tarihi olsa da İngiliz Bulldog ırkından köpekler günümüzde pek çok ailenin en iyi dostu konumundadır. Hırçın ve kızgın bir surat ifadesi olsa da iyi bir Köpek Eğitimi ile nazik bir hal alabilir.

Popüler Yazı => köpek hastalıkları
Popüler Yazı => Ev içinde beslenebilecek köpekler
Popüler Yazı => Köpekler evde ne kadar yalnız kalabilir? 

İngiliz Bulldog Eğitimi
İngiliz Bulldog Eğitimi

 

İlgili Evde yaşamaya en uygun ırklar yazısını okumanızı öneriyoruz.

İngiliz Bulldog Eğitimi

Eğitim sürecinde nazik davranılması gerekir sert tepkilere karşı kırılgan ya da inatçı olabilir. Küçük görevleri ve ödüllendirilmeleri sever. Köpek eğitimleri konusunda bizimle iletişim kurarak ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

İngiliz Bulldog Bakımı
İngiliz Bulldog Bakımı

İngiliz Bulldog Bakımı

Tüy döküm zamanlarında fırça ile tımarlanması gerekir ve kauçuk fırçalar tercih edilmelidir. Ömürleri ortalama olarak 8 ila 12 senedir. İngiliz bulldog ırkından köpeklerin dişleri fırçalama gerektirebilir aksi halde tartar olabilir. Kuyrukları ve yüz bölgesi temizlik krem veya losyonuna ihtiyacı olabilir.

Dikkat! Daha önce yayınlamış olduğumu Tuvalet Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz bu içerik ile konu hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İngiliz Bulldog Karakter Yapısı
İngiliz Bulldog Karakter Yapısı

İngiliz Bulldog Karakter Yapısı

Cesur, nazik, zeki ve çoğu zaman sıradan olan İngiliz Bulldog küçük bedeni ile hassas bir bünyeye sahiptir. Ailesine çok bağlanacaktır. Agresif gözükse de çok enerjik ve eğlencelidir. Sahiplerinin yanında olmaktan ve oyunlar oynamaktan keyif alırlar. Yalnız kalmak onları üzecektir ve dikkat çekmek için şımarmasına neden olacaktır. Köpek eğitimi almazsa ev içinde çok gürültülü olabilir. Zamanda aile köpeği olma konusunda daha fazla tercih olan İngiliz Bulldog'un sahiplenme sürecinden sonra iyi bir köpek eğitimine ihtiyacı vardır. Ailesi ile birlikte vakit geçirmekten memnun olacaktır. Eğer sert bir davranış sergilerseniz muhtemelen yanı sertlikte bir tepki görürsünüz. Diğer pek çok ırk köpekler gibi yalnız kalmaktan hoşlanmamaktadır.

İngiliz Bulldog Tüyleri
İngiliz Bulldog Tüyleri

İngiliz Bulldog Tüyleri

Tüy yapısı düz ve kısadır. Parlak bir görüntüye sahip tüylerinin rengi genel olarak kahve tonlarıdır. Üzerinde farklı benek yada lekeler olabilir.


Daha önce ele aldığımız Köpek tuvalet eğitimi nasıl verilmelidir? yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimi konusunda bilgi almak adına hemen iletişim kurabilirsiniz.


Bulldog Köpek Görünümü
Bulldog Köpek Görünümü

Bulldog Köpek Görünümü

Kendinden emin ve asil bir duruşa sahip olan İngiliz Bulldog ırkı köpekler orta boy ırklar kategorisinde yer almaktadır. Kafa yapısı büyüktür hatta büyük kafalı olması karakterinin en önemli parçasıdır. Diğer pek çok ırktan kendini ayıran özelliği ise ağır ve yüz bölümüdür. Kısa burun yapısı bu köpeğin sıcak havalardan rahatsız olmasına neden olur. Sıcak havalarda sık sık su içmesi gerekir.

İngiliz Bulldog Egzersiz İhtiyacı
İngiliz Bulldog Egzersiz İhtiyacı

İngiliz Bulldog Egzersiz İhtiyacı

Apartman yaşamına en uygun köpeklerden olan İngiliz Bulldog ırkı çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar. Sağlam kemik yapısı ve kas yapısı için yeterli oranda dinlenmesi gerekir. Uzun koşulara ayak uyduramaz ve yükseklerden atlaması pek mümkün olamaz. Apartman hayatına uyum sağlayacaktır.

İngiliz  Bulldog Yaşam Ortamı

İngiliz Bulldog için apartman hayatı çok uygundur. Ev içerisinde çok hareketli olmayacaktır. Bahçesiz evlerde de mutlu bir yaşam sürmesi mümkündür. Bu köpek her zaman bir insanın bakımına ihtiyaç duyacaktır bundan dolayı dışarıya terk edilmemelidir. Bulldog ılık iklim köpeğidir, sıcak veya soğuk iklimler yerine ılık iklimlerde keyifli bir yaşam geçirecektir. Eğer Bulldog eğitimi hakkında bilgi sahibi değilseniz Köpek Eğitimi sayfasını okuyarak konu ile alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bulldog Köpek Bakımı
Bulldog Köpek Bakımı

Bulldog Köpek Bakımı

Diğer pek çok köpek ırkında olduğu gibi İngiliz Bulldog ailesininde her zaman özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Her zaman sağlıklı bir şekilde yaşaması için bakımları zamanında yapılması gerekir, bu konuda köpek kuaförlerinden destek almanızı öneriyoruz. Senede bir iki kez yıkanması gerekir. Buruşmuş olan derisinin özel losyonlarla bakımı gerekir aksi durumlarda tahriş olabilir. Ağız enfeksiyonları için arada bir fiş fırçalama işlemi gerçekleştirilebilir. Mama konusunda ise mutlaka kaliteli ve hayvansal gıdalarla beslenmesi önerilir.

İngiliz Bulldog Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Çok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinme Düşük
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma İyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Orta

Daha önce ele aldığımız Chihuahua Eğitimi ve Özellikleri yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.