Somon Balığı Yiyen Köpek

Omega ve Doğal Protein Deposu En İyi 5 Balıklı Köpek Maması

Balık ve mama ikilisi kullanıldığında akla her ne kadar kedi gelse de, köpek mamalarında da balığın vazgeçilmez bir besin kaynağı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Çünkü balık, sağlıklı bir protein kaynağıdır ve alternatif bir besin olan köpek mamalarında kullanılır. İçerisinde yer alan bazı faydalı yağlar da balığın köpekler için uygun olduğunu destekler nitelik taşıyor. Piyasada yer alan yaş veya kuru mama içerisinde dengeli miktarda yer alıyor.

Tüylü dostlarınıza sağlıklı bir yaşam vaat eden en iyi balıklı Köpek maması çeşitleri, kaliteli proteinler ile zenginleştirilmiştir. Tüm et proteinlerinde olduğu gibi balığın da köpekler için faydaları fazladır.

Köpeğinizde herhangi bir sebepten dolayı meydana gelen iltihaplanma gibi durumlarda balık içerisinde bulunan Omega 3 iyileştirici bir nitelik taşır. Üstelik balık kalorisi düşük ancak besleyicilik seviyesi yüksek bir besin kaynağı olduğundan köpekler için idealdir.

Somon başta olmak üzere pek çok balık çeşidi mamalar içerisinde yer almaktadır. A,B ve D vitaminleri, magnezyum, çinko ve potasyum da bilinen diğer zengin besinler arasındadır.

Özellikle kilo problemi yaşayan ve diyet yapan köpek dostlarınız için düşük kaloriye sahip olan balıklı köpek maması çeşitleri harika bir seçim olacaktır. Faydaları ile tercih edilen en iyi balıklı köpek maması çeşitlerini sizler için inceledik.

İlginizi Çekebilir: Nicky Köpek Maması Çeşitleri

1- Orijen Six Fish Tahılsız Balıklı Yavru Ve Yetişkin Köpek Maması

Orijen Six Fish Tahılsız Balıklı Yavru Ve Yetişkin Köpek MamasıOrijen Balıklı Köpek Maması, her ırktan ve yaştan köpekler için uygun bir mamadır. Mama içerisinde yer alan Omega 3 ve Omega 6 sayesinde köpek dostlarınızın deri ve cilt sağlığının korunması hedeflenmiştir.

Pasific sardalyası, barlam balığı, somon, uskumru, pisi balığı, kaya balığı ve dil balığı gibi balık çeşitleri farklı sebze ve meyveler ile birleşerek zengin bir lezzet sunuyor.

Orijen Balıklı Köpek Maması içerisinde bulunan ürünler, köpeklerin damak zevklerine uygun olarak hazırlandığı için dostlarımız tarafından sevilerek tercih edilir.

Karbonhidrat oranının düşük olması, protein yönünden zengin olması, köpeğinizin tüylerinin daha parlak ve canlı olmasını destekler.

Bunun yanı sıra kemik gelişiminin, kas ve eklemlerinin de güçlendiği kanıtlanmıştır. Kullanıcı yorumlarında tam puan alan mamayı mutlaka deneyin.

Ürünü Detaylı İncele

2- Acana Puppy Tahılsız Tavuk ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Acana Puppy Tahılsız Tavuk ve Balıklı Yavru Köpek MamasıAcana Pasifica Balıklı Köpek Maması, balık oranının %60'lara kadar arttırıldığı bir üründür. Zengin ve sağlıklı deniz ürünlerinin meyve ve sebzeler ile harmanlandığı bu mamalar, katkı maddesi ve GDO içermez.

Protein açısından zengindir. Kalorisi ve yağ oranı düşük olması, içerisinde tahıl bulunmaması ve besin değeri yüksek olması köpekler için uygundur.

Taze balıklar içeriklerinden oluşan Acana Balıklı Köpek Maması, somon, dil balığı ve ringa balığı gibi balık çeşitleri ile harmanlanmıştır.

Bunların yanı sıra patates, havuç, ıspanak ve bal kabağı gibi sebzelerin mamaya dengeli bir şekilde dahil edilmesi köpeklere muhteşem bir vitamin kazanımı sağlıyor.

Kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en büyük sebebi, mamanın sindirim sistemi dostu olmasıdır. Tüy ve deri sağlığını da olumlu yönden etkilediği için güvenle tercih ediliyor.

Ürünü Detaylı İncele

3- Mera Pure Sensitive Tahılsız Ringa Balık ve Patatesli Köpek Maması

Mera Pure Sensitive Tahılsız Ringa Balık ve Patatesli Köpek MamasıMera Balıklı Köpek Maması, köpeklerin enerjisini maksimum seviyede yüksek tutar ve onlara büyüme desteği sağlar.

Köpeğinize küçük bir mama tanesinden çok daha fazlasını vermek istiyorsanız hem protein hem vitamin hem de mineraller bakımından zengin olan özel formülle elde edilen bu mama ideal bir seçim olacaktır.

Mera Balıklı Köpek Maması, sevimli dostunuzun kas kütlesini korur, kemik ve kas gelişimini destekler.

Köpeğinizin formda kalmasını sağlar. Doyurucu içeriği sayesinde köpeğinizin sahip olması gereken kalsiyumu dengeler.

Aynı zamanda dişlerinde tartar oluşumunu da engeller.

Balık tüketimi demek tüy ve deri sağlığının korunması demektir. Köpeğinizin sağlıkla büyümesi için Mera mama çeşitlerinden deneyebilirsiniz.

Ürünü Detaylı İncele

4- Hills Ton Balıklı Yetişkin Köpek Maması

Hills Ton Balıklı Yetişkin Köpek Maması 2.5 KgHill's Balıklı Köpek Maması, özellikle ton balıklı içeriği ile köpekler tarafından çok sevilerek tüketiliyor. Mamanın içerisinde sindirim açısından yüksek kaliteli bileşenler vardır.

Özel formül edilerek hazırlanan mama, köpek dostunuzun üriner sistemini ve mesane sağlığını korumayı hedefler.

Bunun yanı sıra kalp sağlığını da olumlu destekler. İçerisinde tahıl yoktur ve eksiksiz bir beslenme rutini sunar.

Hill's Balıklı Köpek Maması, E vitamini, protein, kalsiyum ve Omega 6 bakımından zengindir.

Bu sayede dostunuzun deri sağlığının korunması sağlayabilir, tüylerinin parlaklığının artmasına destek olabilirsiniz. Yüksek kaliteli ton balığı, köpeğinizin kemik ve kas gelişimini destekler ve korur.

Dostunuzun çok daha sağlıklı ve mutlu bir geleceğe sahip olmasını istiyorsanız bu mamayı deneyebilirsiniz.

 

Ürünü Detaylı İncele

5- Pro Plan Balıklı Köpek Maması

Pro Plan Somonlu Yetişkin Köpek MamasıPro Plan Balıklı Köpek Maması Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri bakımından zengin, somon içerikli bir üründür. Somon dışında içerisinde pek çok balık çeşidi de yer almaktadır.

GDO içermez. İçerisinde renklendirici ve yapay tatlandırıcı bulunmadığı için köpeğiniz mamadan birbirinden değerli ve besleyici besinleri alacaktır.

Pro Plan Somonlu Köpek Maması içerisinde bulunan glütamin amino asidi sayesinde dostunuzdaki sindirim sistemi hücrelerinin beslenmesi desteklenir.

Böylece onun yaşamı boyunca sağlıklı sindirim sistemine sahip olması sağlanır.

Aynı zamanda mamadaki kalsiyum oranı fazladır. D vitamini ve fosfor bileşenleri ile köpeğinizin kemik ve kas oluşumu desteklenir.

 

Ürünü Detaylı İncele

Balıklı Köpek Maması Köpekler İçin Faydalı mıdır?

Balık, içerisinde Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini barındırdığı için son derece önemli ve değerli bir besin kaynağıdır. Balıklı köpek maması çeşitleri içerisinde dengeli miktarda kalsiyum, protein, vitamin, Omega asitleri, mineral ve çeşitli sağlıklı bileşenler mevcuttur. Doğru ve düzenli beslenme ile köpeklerin sağlıklı olması desteklenir.

Balıklı köpek maması köpeğin yaşına göre verilmesi uygun olan mama çeşididir. Çünkü temel ihtiyaçlara göre beslenme sağlanmalıdır. Özellikle içerisinde somon bulunan mamalar, Omega yağları açısından çok zengindir.

Bu da köpeğinizi bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek olur. Aynı zamanda vücut direnci de yükseltilmiş olur.

Balığın köpekler için faydası saymakla bitmez. Bilinen en önemli faydalarından bir tanesi de deri ve tüy sağlığını korumasıdır. Tüylerin parlak olması sağlanmış olur. Derilerde varsa oluşan yaraların çabuk iyileşmesi desteklenir.

İltihaplanma gibi durumlarda yaraların çabuk iyileşmesi sağlanır. Tüm bunların yanı alerji durumlarının en az göründüğü besin kaynağıdır.

Balıklı köpek maması, köpeklerin diyet döneminde de çok önemli bir yere sahiptir. Mide bağırsak rahatsızlığı yoksa ve herhangi bir alerjik reaksiyon göstermiyorsa diyet döneminde balıklı mama tüketimi köpekler için çok faydalıdır.

İlginizi Çekebilir: Köpeklerin Sağlıklı Olabilmesi İçin Alması Gereken 10 Vitamin

Köpekler Pişmiş Balık Yiyebilir mi?

Köpeklerin pişmiş balık yemesi faydalıdır. Balık tek başına son derece besleyici ve faydalı bir besin kaynağıdır. Buğulanmış, ızgarada ya da haşlanmış balık olarak köpeklerin tüketmeleri uygundur.

Köpeklerin çok fazla balık yemesi kilo alımı gibi sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle beslenme düzeyi dengeli olarak ayarlanmalıdır. Porsiyonlar günlük veya haftalık dengelenmelidir.

Balık pişirilirken içerisine herhangi bir yağ veya baharat eklenmemesine dikkat edilmelidir. Aynı zamanda tamamen pişmiş olması ve kılçıklarının iyi ayıklanmış olması da önemlidir.

İçerisinde ton balığı olan mamalar, cıva bakımından yoğun olduğundan dengeli verilmeli, duruma göre hiç verilmemelidir. Balıklı köpek maması yanı sıra pişmiş balık vermek isteyenler öğünlere göre ürün seçebilirler.

Balık iyi pişmemişse ya da çiğse asla köpeklere verilmemelidir. Çünkü içerisinde salmonella ve listeria gibi zararlı bakteriler mevcuttur. Bunlar da direkt olarak köpeğinize geçer ve sağlığını risk altına sokar.

Yalnızca onun değil sizin de sağlığınız risk altına girer. Nasıl mı? Köpeğiniz bu bakteriyi aldığında tükürük ile size de bulaştırabilir. Bu da bağışıklığın zayıflamasına ve bazı hastalıklara sebep olur.

Köpeklerin Sevdiği Balık Türleri Nelerdir?

Köpek mamalarında en çok kullanılan balıklar içerisinde somon, okyanus beyaz balığı, walleye, ringa balığı, pisi balığı, kaya balığı ve arctic char gibi türler vardır. Kılıç balığı ve ton balığı da az oranda mamalarda kullanılmaktadır.

Oranın az olmasının sebebi bu tür balıkların köpekler için zararlı olan cıva içermesidir. Bu ağır metal dostlarımız için son derece tehlikelidir. Bu nedenle ton balığı ya da kılıç balığı yerine daha kısa ömürlü olan diğer türlerin harmanlandığı mamalar tercih edilebilir.

Köpekler Hangi Pişmiş Balıkları Yiyebilir?

Köpeklerin başlıca yiyebilecekleri pişmiş balıklar; somon, hamsi, alabalık, istavrit gibi balıklar olabilir. Balıkların kılçıksız olmasına ve dengeli pişmesine dikkat edilmelidir.

Her Köpek Balık Yer mi?

Genellikle tüm köpekler balık sever. Ancak alerjik durumlar söz konusuysa köpeğin balıktan uzak durması gerekir. Yavru, yetişkin ve yaşlı köpekler balık yiyebilir.

En İyi Köpek Maması Markaları Nelerdir?

Köpek sahiplerinin en çok tercih ettiği en iyi köpek maması markaları; Pro Plan Balıklı Köpek Maması, Hill's Balıklı Köpek Maması, Acana Balıklı Köpek Maması, Royal Canin Balıklı Köpek Maması, N&D Balıklı Köpek Maması ve Orijen Balıklı Köpek Mamasıdır.

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Comments are closed.