nicky köpek maması

Köpek Otellerinde Nicky Köpek Maması Çeşitleri Değerlendirmesi

Köpek sahibi olarak en büyük probleminiz mama seçimi değil mi? Onun sağlığı için mama seçimi yaparken en iyisini yapmak zorundasınız, sağlığı, gelişimi ve uzun ömürlü olmasının temeli mamadan geçer çünkü. Köpek barınakları olan bir aile olarak nicky köpek mamaları üzerinde kazandığımız deneyimleri sizlere sunmak istiyoruz.

Aşağıda köpek maması içeriği nasıl olmalıdır bölümünü inceleyerek sevimli dostunuz için en iyi köpek mamasını seçme konusunda yardım alabilirsiniz.

nicky köpek maması

Nicky Köpek Maması Çeşitleri

Nicky Kuzulu / Pirinçli Köpek Maması Nicky Somonlu Köpek Maması
Nicky Kuzulu / Pirinçli Köpek Maması Nicky Tavuklu Etli Köpek Maması
Nicky Kuzulu / Pirinçli Yavru Köpek Maması

Nicky Kuzulu / Pirinçli Köpek Maması (Yüksek Proteinli)

Köpeğinizin beslenmesine yardımcı olacak en iyi köpek maması seçeneklerinden biri olan Nicky kuzulu pirinçli köpek maması, kaliteli içeriği ile petinizin beslenmesinde yardımcı olacak mama, içerisinde; buğday, mısır, işlenmiş hayvansal protein, buğday kepeği, bonkalit, hayvansal yağ, pirinç, işlenmiş kuzu proteini, kurutulmuş şeker pancarı, ciğer aroması, tuz, bira mayası, koruyucular ve antioksidanlar köpeğinizin sağlıklı beslenmesine yardımcı olacak içeriklerdir.

Nicky kuzulu pirinçli köpek maması kullanıcı yorumlarını da incelediğimizde mama ile ilgili olumlu görüşlerin çok fazla olduğunu görebiliyoruz. kendi deneyimlerimizin sonucunda da mamanın kaliteli olduğunu söyleyebiliriz.


Nicky Kuzulu / Pirinçli Köpek Maması (Düşük Proteinli)

Dostumuzun beslenmesine özen gösteren bir aile olarak Nicky kuzulu pirinçli düşük proteinli köpek maması üzerinde de bir incelemede bulunduk. Ailemizin düşük proteine ihtiyacı olan sevimli bir dostumuz için seçtiğimiz mama, içerik kaliteli olarak son derece iyidir. Buğday, mısır, işlenmiş hayvansal protein, buğday kepeği, bonkalit, hayvansal yağ, pirinç, işlenmiş kuzu proteini, kurutulmuş şeker pancarı, ciğer aroması, tuz, bira mayası, koruyucular ve antioksidanlar içeriklerine sahip olan mama hakkındaki görüşlerimizin olumlu olduğunu söyleyebiliriz.

Tabi ki Nicky köpek maması hakkında sadece kendi gözlemlerimizle de yetinmedik. Aynı zamanda bizim gibi köpek severlerin mama hakkındaki görüşlerini de internet sitelerinden incelediğimizde, bizimle aynı görüşte olan çok sayıda pet sahibinin olduğunu söyleyebiliriz.


Nicky Kuzulu / Pirinçli Yavru Köpek Maması (Düşük Proteinli)

4 aylık sevimli petimizin fazla kilo problemi olmasından dolayı veterinerimiz düşük proteinli bir mama vermemizi önerdi. Biz de diğer petlerimizde kullandığımız gibi yine Nicky köpek maması seçmeye karar verdik. Özel olarak tasarlanan içeriğe sahip olan Nicky kuzulu pirinçli yavru köpek maması üzerinde karar verdik. Düşük proteinli olmasından dolayı ve markanın kaliteli olduğunu bildiğimizden dolayı bu seçeneği tercih ettik ve iyi ki de etmişiz…

Köpeğimiz kısa sürede yeniden eski haline gelmeyi başardı. Tabi ki tek etkenin mama seçimi olmadığını söylememiz gerekir. Aynı şekilde bakımlarına da dikkat ederek gözlemledik ve sonucun gerçekten harika olduğunu söyleyebiliriz. İçeriğinde buğday, mısır, işlenmiş hayvansal protein, buğday kepeği, hayvansal yağ, pirinç, mısır glüteni, işlenmiş kuzu proteini, şeker pancarı, ciğer aroması, tuz, bira mayası, peynir altı suyu, keten tohumu, koruyucular ve antioksidanlar bulunan mama, her anlamda petimizin ihtiyaçlarını karşıladı.


Nicky Somonlu Köpek Maması

Yetişkin köpek sayımızın da fazla olduğu bir barınağa sahip olduğumuz için onların da sağlığını en iyi şekilde korumak, köpek maması seçiminde dikkatli olmak zorundayız. Bu nedenle sık dokuyup ince eleyerek Nicky somonlu köpek maması üzerinde karar verdik.

Yeni sahiplendiğimiz yetişkin köpeklerimiz için kullandığımız köpek maması, lezzet olarak da içerik kalitesi olarak da petlerimizin hoşuna gitti. Başka mamalarla kıyaslama yapmak istediğimizde tek kelime ile köpeklerimiz reddetti. Bu nedenle bu mama çeşidini de kullanmanızı öneririz.


Nicky Tavuklu Etli Köpek Maması

İçeriği buğday, mısır, işlenmiş hayvansal protein, buğday kepeği, bonkalit, hayvansal yağ, kurutulmuş şeker pancarı, ciğer aroması, tuz, bira mayası, koruyucular ve antioksidanlar ile zenginleştirilen Nicky tavuklu etli köpek maması, son dönemlerde en çok tercih edilen en iyi köpek maması çeşitleri arasında değerlendiriliyor.

Deneyimlerimizin sonucunda bizim de mama hakkında olumlu görüşlere sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Çünkü mama, köpeğin sağlığına zarar verecek zararlı etkenlerden uzak durularak üretilmiş ve buna ek olarak düzenli şekilde beslediğinizde faydalarının bir hayli olduğunu görebiliyorsunuz.


Nicky Köpek Maması Fiyatı

Nicky köpek maması fiyatları 325 TL ile 530 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar 15 Kg maması için geçerlidir. Uygun fiyata alabileceğiniz en kaliteli mamadır.

 • Nicky Adult Tahıllı Kuzu ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg   325,66 TL
 • Nicky Adult Tahıllı Yüksek Proteinli Kuzu ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg  364,28 TL
 • Nicky Adult Tahıllı Tavuklu Yetişkin Köpek Maması 15 Kg  351,57 TL
 • Nicky Adult Tahıllı Somonlu Yetişkin Köpek Maması 15 Kg  407,20 TL
 • Nicky Puppy Tahıllı Kuzu ve Pirinçli Yavru Köpek Maması 15 Kg 389,70 TL
 • Nicky Puppy Tahıllı Yüksek Protein Kuzu ve Pirinçli Yavru Köpek Maması 15 Kg   530,85 TL

Köpek Maması İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Yukarıda öneri olarak sizlere sunduğumuz köpek maması çeşitleri, kendi deneyimlerimiz sonucunda elde ettiğimiz veriler ışığındadır. Ancak bunun dışında bir mama seçecekseniz ya da ilk defa köpek ediniyorsanız aşağıdaki kurallara dikkat ederek mama seçiminde bulunmanız, sevimli dostlarınızın sağlığı açısından en iyisi olacaktır. İşte köpek maması seçerken dikkat edilmesi gerekenler…

 1. Mamanın et oranına dikkat edin. Seçeceğiniz mamanın en az %30 et oranına sahip olması gerekir.
 2. Mama seçimi yaparken mümkün mertebe tahılsız köpek maması seçmeye özen gösterin. Çünkü tahıllı köpek mamalarında glisemik oranı yüksek mısır ve pirinç hammaddeleri olabiliyor. Bu da köpeklerde obezite, şeker hastalığı gibi ciddi problemlere neden olabiliyor.
 3. Mama seçimi yaparken hayvansal ürünler bölümünde “kümes hayvanı ve türevleri ya da kümes hayvanları unu şeklinde bilgiler yer alan köpek” şeklinde ibareler bulunan mamalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü bu mamalar gagadan kemiğe kadar öğütülmüş bölgelerden elde edilmektedir.
 4. Köpek maması seçerken glutensiz mama olmasına dikkat etmelisiniz. Gluten, köpekler için zararlı olabiliyor.
 5. Renklendirici, tatlandırıcı ilave edilmiş mamalardan uzak durun.
 6. Köpek maması seçerken soyalı olmamasına dikkat edin. Soyalı köpek mamaları, köpeklerde kalp ritim bozukluğundan birçok hastalığa neden olabilmektedir.
 7. Köpek maması seçerken, köpeğinizin yaşını, cinsini, kısır olup olmadığına göre seçim yapmanızı öneririz.
 8. A, B1, D vitamini içerikli mamaları seçmeye özen gösterin.

Nicky köpek mamasını buradan https://www.petzzshop.com/nicky satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz;

En iyi Yavru Köpek Mamaları

Yavru Köpekler İçin ND Mamaları

Puanla!
[Toplam: 19 Ortalama: 4.3]