yavru-kopek-mamasi-nasil-secilir

Yavru Köpekler İçin İdeal En İyi 5 ND Yavru Köpek Maması [⭐️TIKLA]

Yavru köpeklerde beslenme oldukça önemli bir detaydır. Gelişim çağında olan yavru köpeklerin günlük alması gereken besinler en sağlıklı şekilde karşılanmalıdır ki yetişkin dönemine sağlıklı bir şekilde geçiş yapılabilsin.

petokulu.com olarak bu sayfamızda da yavru köpekler için en ideal köpek maması markalarından biri olan " ND " markasının yavru köpeklere özel üretmiş olduğu 5 köpek mamasını detaylı şekilde inceleyeceğiz.

ND Mama Nasıl Bir Marka?

ND İtalyan " Farmina " markasına ait bir kedi ve köpek maması üreticisidir. İtalyan bir aile tarafından kurulan ND markası kedi ve köpekler için özel formüle edilen mamalar üretmektedir. ND mama markası dünyaca ünlü bir mama firmasıdır ve özellikle ülkemizde ND Köpek Maması çeşitleri oldukça fazla tercih edilmektedir.

ND markası hem kedi hem de köpekler için özel mamalar üretmektedir. Kedi ve köpekler için özel formüllerle üretilen mamalar ile evcil dostunuzun ihtiyacı olan besin ihtiyacı sağlıklı şekilde karşılanmaktadır. Bu yazımızda ise sizlere ND yavru köpek maması çeşitleriyle ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız.

Yazımızın devamında yavru köpekler için mama seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden ve en iyi 5 nd yavru köpek mamasını sizlere detaylıca aktaracağız.

Yavru Köpek Maması Seçiminde 5 Altın Kural

Yavru köpekler için mama tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu başlık altında sizlere en önemli 5 noktayı kısa kısa aktaracağız.

1-) Köpeğinizin Irkı

Bildiğiniz üzere köpek mamaları çeşitli ırklara özel olarak üretilmektedir. Her ırk için özel olarak içeriği formüle edilmiş mamalar vardır ve ND yavru köpek maması çeşitlerinde de bu mevcuttur. Yavru köpeğiniz için mama seçerken köpeğinizin ırkı oldukça önemlidir. ND tarafından küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk olarak 3 çeşit ırk için özel yavru köpek mamaları üretilmektedir. Bu sadece ND'ye özel bir durum değildir. Proplan markası için de bu geçerli bir durumdur.

kopek-irki

Köpeğinizin ırkına özel olarak üretilmiş mamaları tercih etmeniz sağlıklı bir beslenme için oldukça önemlidir. Çünkü köpeklerin ırklarına göre ihtiyaç duyduğu beslenme stili değişmektedir. Sizlerde yavru köpeğinizin ırkına göre mama seçimini yaparak daha doğru bir tercih yapabilirsiniz.

2-) Özel Hassasiyetler

Köpekler arasında değişiklik gösteren çeşitli hassasiyetler olabilir. Kısırlaştırılmış, sindirim hassasiyeti, tüy dökme, çeşitli alerjiler vb. birçok hassasiyet mama tercihinde büyük rol oynamaktadır. Özellikle yavru döneminde olan köpeklerde bu durum çok daha fazla önemlidir.

Köpek maması tercih ederken köpeğinizin hassasiyetlerine tam olarak hakim olmanız gerekir. Bu nedenle veteriner tavsiyesi de almanız çok doğru bir yaklaşım olacaktır. Eğer köpeğinizin özel bir hassasiyeti varsa ve bunu bilmiyorsanız yanlış bir mama tercihi olumsuz sonuçlara yol açabilir.

yavru-kopek

3-) Köpeğinizin Yaşı

köpek mamaları çeşitli yaşlardaki köpekler için özel olarak üretilmektedir. Bildiğiniz üzere köpekler yavru, yetişkin ve yaşlı olarak 3 ayrı yaş grubuna ayrılmıştır ve bu yaş gruplarının dönemlik besin ihtiyaçları değişmektedir. Bu nedenle mama tercihi yaparken köpeğinizin yaşı çok önemlidir.

Yavru köpeklerde gelişimi destekleyecek mamalar seçilirken, yaşlı köpeklerde ise mevcut metabolizmayı sağlıklı şekilde ilerletecek ve yaşlılığı sağlıklı şekilde tamamlayacak içerikte mamalar tercih edilmektedir. Bu her yaş grubu için değişmektedir ve mama tercih ederken köpeğinizin yaş aralığına uygun mamalar tercih etmeniz gerekir.

4-) Fiziksel Aktivite

Özel olarak formüle edilen köpek mamaları her zaman köpekler için en ideal şekilde üretilmektedir. Bu nedenle köpekler için çeşitli özelliklere sahip mamalar vardır. Köpeğiniz için mama alırken köpeğinizin günlük fiziksel aktivitesi de çok önemlidir. Çünkü çok enerjik bir köpeğin tüketmiş olduğu enerjiyi mamadan geri alabilmesi için içeriğinin zengin olması gerkelidir. Mama ile gerekli besini alamazsa bu köpeğinizin gelişimini olumsuz etkiler.

5-) Dengeli Besin Değerleri

Köpek maması seçerken en önemli detaylardan biri de içeriğinde bulunan besinlerin dengeli şekilde kullanılmasıdır. Proplan ve ND gibi büyük mama üreticileri uzmanlar tarafından özel olarak formüle edilmiş mamalar üretmektedir ve köpeğiniz için en ideal besin değerlerini dengeli şekilde sunmaktadır. Köpeğinizin günlük besin ihtiyacını karşılayabilecek, dengeli besin değerlerine sahip mamalar ile sağlıklı beslenme sağlamanız mümkündür.

nd-mama-petzzshop

En İyi 5 ND Yavru Köpek Maması

Aşağıda ND markası tarafından üretilen en iyi 5 yavru köpek maması ürün detaylarıyla birlikte listelenmiştir. ND mamalar ile ilgili tüm ürünlere ve detaylara ulaşmak için " https://www.petzzshop.com/n-d sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

1-) ND Düşük Tahıllı Orta ve Büyük Irk Yavru Köpek Maması

orta ve büyük ırk nd mamaOrta ve Büyük ırk köpekler için özel olarak üretilen bir yavru köpek mamasıdır. Yavru dönemlerinde olan köpekler için en ideal besin değerlerine sahiptir. Yavru köpeklerin gelişimini destekleyen ve özel formüle edilen içeriği sayesinde köpeğinizin gelişimi dengeli şekilde sağlanacaktır. ND tarafından üretilen yavru köpek maması köpeğinizin gelişimini destekleyecek içeriğe sahiptir. Bu sayede sağlıklı ve dengeli bir beslenmeyi köpeğinize sağlamanız mümkündür.

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Orta ve Büyük Irk Yavru Köpek Maması içindekiler; Taze Kemiksiz Tavuk Eti,(% 20) Kurutulmuş Tavuk Eti,(% 20) Kılçıksız Buğday (% 10) Yulaf (% 10) Tavuk Yağı Kurutulmuş Bütün Yumurta Taze Ringa Balığı Kurutulmuş Ringa Balığı Hidrolize Proteinler Kurutulmuş Şeker Pancarı Küspesi Balık Yağı Sebze Bezelye Lifi Kurutulmuş Havuç Kurutulmuş Yonca İnulin Fructooligosaccharides Mannan- Oligosakkaritler Nar Tozu (% 0.5) Kurutulmuş Elma Ispanak Tozu Psyllium (% 0.3) Tozu Frenk Üzümü Kurutulmuş Tatlı Portakal Toz Yaban Mersini Sodyum Klorür Kurutulmuş Bira Mayası Zerdeçal Kökü (% 0.2) Glukozamin Kondroitin Sülfat Kadife Çiçeği Özü (Lutein Kaynağı).


2-) ND Prime Orta ve Büyük Irk Tahılsız Yavru Köpek Maması

nd-prime-tavuklu-orta-ve-buyuk-irk-tahilYavru köpekler için özel olarak üretilen orta ve büyük ırk nd köpek mamasıdır. Tahılsız bir içeriğe sahiptir. Tahılsız köpek mamaları da çok tercih edilen mamalar arasında yer alır. 12 aya kadar yavru köpeklere özel olan N&D Prime Tavuklu Orta ve Büyük Irk Tahılsız Yavru Köpek Maması ile köpeğinizin sağlıklı bir beslenmeye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Yüksek kaliteli meyve ve sebzelere sahip bir içeriği bulunmaktadır.

N&D Prime Tavuklu Orta ve Büyük Irk Tahılsız Yavru Köpek Maması içindekiler; Taze kemiksiz tavuk (28%), kurutulmuş tavuk eti (27%), patatesler, tavuk yağı, kurutulmuş tüm
yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı eti, balık yağı, bezelye bitkisel lif, kurutulmuş havuçlar,kurutulmuş şifalı bitki unu, inulin,fruktooligosakkarid, mannan‐oligosakkaritler, nar tozu (0.5%), kurutulmuş elma, ıspanak tozu, pisilyum (0.3%), Frenk üzümü tozu, tatlı portakal tozu, toz yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).


3-) ND Prime Küçük Irk Tahılsız Yavru Köpek Maması

nd-prime-tavuklu-kucuk-irk-tahilsiz-yavruKüçük ırk yavru köpek maması olan " N&D Prime Tavuklu Küçük Irk Tahılsız Yavru Köpek Maması " özel olarak formüle edilen köpek mamalarından biridir. Yine aynı şekilde tahılsız bir köpek mamasıdır. Yavru köpeğinizin günlük olarak ihtiyacı olan besinleri bu mama ile kolayca karşılamanız mümkündür. Uzun dönemde doğru bir şekilde kullanımda olumlu geri dönüş alan yavru köpek sahipleri oldukça fazladır.

ND Prime Küçük Irk Tahılsız Yavru Köpek Maması içindekiler; Taze kemiksiz tavuk (28%), kurutulmuş tavuk eti (27%), patatesler, tavuk yağı, kurutulmuş tüm yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı eti, balık yağı, bezelye bitkisel lif, kurutulmuş havuçlar,kurutulmuş şifalı bitki unu, inulin,fruktooligosakkarid, mannan‐oligosakkaritler, nar tozu (0.5%), kurutulmuş elma, ıspanak tozu, pisilyum (0.3%), Frenk üzümü tozu, tatlı portakal tozu, toz yaban mersini, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).


4-) ND Düşük Tahıllı Küçük Irk Yavru Köpek Maması

nd-dusuk-tahilli-kuzu-etli-kucuk-irk-yav-47bbDüşük tahıllı içeriği ile yavru köpekler için özel olarak üretilen ND Düşük Tahıllı Küçük Irk Yavru Köpek Maması özel olarak formüle edilen bir içeriğe sahiptir. Uzman doktorlar tarafından özenle seçilen içeriği ile yavru köpeklerin sağlıklı bir şekilde gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Yavru köpeklerde doğru beslenme yetişkin dönemlerinin de sağlıklı şekilde geçmesine yardımcı olacaktır.

ND Düşük Tahıllı Küçük Irk Yavru Köpek Maması içindekiler; Taze kemiksiz kuzu eti (%20), kurutulmuş kuzu eti (%18), kılçıksız buğday (%10), yulaf (%10), kurutulmuş tam yumurta, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, hayvansal yağ, balık yağı(ringa balığı), kurutulmuş pancar küspesi, bitkisel bezelye lifi, kurutulmuş havuç,kurutulmuş yonca, inulin, fruktooligosakkaritler, maya özü (mannan- oligosakkarit kaynağı), kurutulmuş yaban mersini (%0.5), kurutulmuş elma, kurutulmuş nar, kurutulmuş tatlı portakal, kurutulmuş ıspanak, fisilyum (%0.3), sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü(%0.2), glukozamin, kondroitin sülfat.


5-) ND Ancestral Grain Orta ve Büyük Irk Yavru Köpek Maması

nd-dusuk-tahilli-kuzu-etli-orta-ve-buyukND tarafından orta ve büyük ırk yavru köpekler için üretilen düşük tahıllı bir köpek mamasıdır. Yavru köpeklere özel olarak formüle edilmiştir. Bu sayede yavru dönemlerinde olan köpekler için dengeli beslenme sağlamaktadır. Düşük tahıllı içeriği ile de köpeğinize uygun şekilde üretilmiştir. Orta ve büyük ırk köpeklerin günlük olarak ihtiyacı olan besinler ND Ancestral Grain Orta ve Büyük Irk Yavru Köpek Maması sayesinde karşılanabilmektedir.

ND Ancestral Grain Orta ve Büyük Irk Yavru Köpek Maması içindekiler; Taze kemiksiz kuzu eti (%20), kurutulmuş kuzu eti (%20), kılçıksız buğday (%10), yulaf (%10), tavuk yağı, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, kurutulmuş tam yumurta, kurutulmuş pancar küspesi, balık yağı(ringa balığı), bitkisel bezelye lifi, kurutulmuş havuç,kurutulmuş yonca, tavuk kıkırdağı (glukozamin ve kondroitin sülfat kaynağı), inulin, fruktooligosakkaritler, maya özü (mannan- oligosakkarit kaynağı), kurutulmuş yaban mersini (%0.5), kurutulmuş ıspanak, fisilyum (%0.3), kurutulmuş elma, kurutulmuş tatlı portakal, kurutulmuş nar, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü(%0.2).

Puanla!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Comments are closed.