Pro Plan Köpek Maması Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Pro Plan Köpek Maması Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Pro Plan Neden Tercih Etmeliyim? Köpeğim için hangi pro plan besin değerlerine sahip mamayı tercih etmeliyim ? ve benzeri sorularınız için aşağıdaki içerikleri okumanızı önermekteyim.

Purina Pro Plan Markası

Purina Markası  serüvene 1927 yılından bugüne evcil hayvan mamaları üretimi ve satışı yapmakta olan bir firmadır. 1986 yılında ise PRO PLAN Markası doğuyor.

Neden Pro Plan Markalı Mama Almalıyım?

 • Pro Plan Yetişkin köpeklerde beyin fonksiyonlarını arttırdığını kanıtlamış bir mamadır. Özel besin karışımları sayesinde.
 • Pro Plan Bağırsak Sağlığı konusunda kendini kanıtlamıştır.
 • Kedilerin ve köpeklerin yaşamını uzattığını kanıtlamıştır.
 • Moleküler şekilde beslenme uygulayan ilk markadır.
 • Hipoalerjenik diyet mamasını ilk tanıtan markadır.
 • Gastrointestinal Hastalığına iyi gelen mamayı geliştirmiştir.

Pro Plan Köpek Maması Çeşitleri

Pro plan maması en çok tercih edilen çeşitler

 • Somonlu
 • Kuzu Etli
 • Tavuklu

Yavru Pro Plan Köpek Maması Çeşitleri


1-) Zengin Somon Eti İçeriği ile Küçük & Mini Yavru Hassas Ciltprolan somanlu

Yavru köpeklerde hassas deri ve cilde sahip köpekler için tercih edilen mama türüdür. Küçük ırklarda sağlıklı beslenmesi ve büyümesi için ihtiyaç duyulan tüm besin değerlerini içermektedir.

 

Bu ürünü satın almak için tıklayınız.


2-) Medium Puppy Sensitive Skin OPTIDERMA® Zengin Somon Eti İçeriğiyavru somanlu proplan

Orta boy yavru köpekler için en çok tercih edilen pro plan markalı köpek maması. Sağlık büyümesi için uygun besin değerlerine sahiptir. Emziren anneler için de tercih edilen kuru köpek mamasıdır.

Bu ürünü satın almak için ilgili kategoriden bakabilirsiniz.

https://www.petzzshop.com/proplan-kopek-mamasi

 


3-)Medium Puppy Sensitive Digestion OPTIDIGEST® Zengin Kuzu Eti İçeriğiproplan kuzu yavru

Pro plan kuzu etli maması evcil hayvan sahipleri tarafından çok tercih edilmektedir. Besin değerleri ve analiz tablosu aşağıda yer almaktadır. Emziren evcil hayvanların bu besini tüketmesinde hiç bir sorun yoktur.

PRO PLAN® Medium Puppy Sensitive Digestion OPTIDIGEST®, yavru köpeğinizin sağlıklı büyüme için ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini içerir. Gestasyon ve emziren anneler için de uygundur.


4-) Büyük Yavru  Zengin ; Tavuk Eti İçeriğiyavru ve büyük ırk

Yavru büyük ırk köpeklerde besin değerlerine göre en çok tercih edilen markalardan proplan maması çeşidi. Bilimsel olarak formüle edilmiş kuru köpek mamamsıdır.

En büyük özelliği emziren köpeklerinden bu mamayı kullanabilmesidir.

Mamalar hakkında tüm sorularınızı yorum olarak bizlere gönderebilirsiniz.


Daha önceki yazımızda sizler için en çok tercih edilen köpek maması markalarını listelemiştik. En çok tercih edilen köpek mamaları


Proplan En İyi 5 Yetişkin Köpek Maması

Yetişkin köpekler için üretilen ve en çok tercih edilen en iyi 5 yetişkin köpek maması içerikleriyle birlikte aşağıda detaylıca incelenmiştir.

1-) Proplan Kuzu Etli Medium Yetişkin Köpek Maması

Pro Plan Kuzu Etli Yetişkin Köpek Maması

Bu köpek maması orta ırk köpekler tarafından tercih edilen popüler yetişkin köpek mamalarından biridir. Proplan tarafından üretilen bu mama orta ırk köpekler için özel bir içeriğe sahiptir. Proplan köpek maması her zaman köpeklerin ihtiyacı olabilecek besinleri sağlama amacıyla özel formüle edilmektedir. Proplan medium yetişkin köpek maması da bu bağlam da üretilmiş besin değeri yüksek bir köpek mamasıdır. Proplan kuzu etli yetişkin köpek mamasının öncelikli amacı sindirim hassasiyetidir ve içeriği tamamen buna göre düzenlenmiştir.,

Proplan Kuzu Etli Medium Yetişkin Köpek Maması içerik bakımından en göze çarpan; kuzu eti, mısır, kurutulmuş hayvan proteini gibi çeşitli besinlere sahiptir. Besin değeri bakımından oldukça zengin olan mama aynı zamanda sindirim hassasiyeti bulunan köpekler için de oldukça tercih edilen bir köpek mamasıdır.


2-) Pro Plan Duo Delice Sığır Etli Köpek Maması

proplan sığır etliPro plan yetişkin köpek maması çeşitlerinden en iyilerinden biri de " Pro Plan Duo Delice Sığır Etli Köpek Maması " olarak bilinmektedir. Yetişkin köpekler için özel olarak üretilen " orta ve büyük " ırk için özel formüle edilmiş bir köpek mamasıdır. Sığır etli içeriği ile köpeğinizin ihtiyacı olan hayvansal gıda bu mama sayesinde sorunsuz şekilde sağlanmaktadır. Pro Plan Duo Delice Sığır Etli Köpek Maması evcil dostumuzun damak tadı ve sindirim hassasiyeti için büyük katkı sağlayan tam besinli bir köpek mamasıdır. Yetişkin köpeğinizin hazımsızlık ya da halsizlik durumları mevcutsa bu mama tercih edilebilecek En iyi köpek maması çeşitlerinden biridir.

Pro Plan Duo Delice Sığır Etli Köpek Maması içerik olarak; sığır eti, buğday, mısır, kanatlı hayvan proteini, hayvansal yağlar, pirinç, yumurta, sakatat gibi köpeğinizin günlük besin ihtiyacını kolayca karşılayabilecek bir köpek mamasıdır. Pro Plan Duo Delice Sığır Etli Köpek Maması içeriği özel formüle edilmiştir.


3-) Pro Plan Adult Small Mini Kuzu Etli Köpek Maması

pro-plan-adult-small-kuzu-etli-kopek-mamasiProplan tarafından üretilen " Pro Plan Adult Small Mini Kuzu Etli Köpek Maması " küçük ırk köpekler için özel olarak formüle edilmiş bir içeriğe sahiptir. Küçük ırk köpeklerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde özel olarak üretilmiş bir yetişkin küçük ırk köpek mamasıdır. İçerik bakımından oldukça zengin olan Pro Plan Adult Small Mini Kuzu Etli Köpek Maması ile küçük ırk köpeğinizin kemik ve beyin gelişimine yardımcı olabilir ve aynı zamanda sindirim hassasiyeti için de çok faydalı bir köpek mamasıdır.

Küçük ırk köpeğe sahipseniz Proplan tarafından üretilen Pro Plan Adult Small Mini Kuzu Etli Köpek Maması tercih edebileceğiniz en iyi mamalardan biridir. Pro Plan Adult Small Mini Kuzu Etli Köpek Maması içerik olarak; Kuzu, pirinç, mısır gluteni, tam tahıllı buğday, kümes hayvanları yan ürün yemeği (glukozamin doğal kaynak), karışık tokoferol (E vitamini formu), yulaf unu, arpa, kurutulmuş pancar küspesi, balık unu ile korunmuş hayvansal yağ gibi çeşitli besinler içermektedir.


4-) Pro Plan Kısırlaştırılmış Yetişkin Diyet Köpek Maması

pro-plan-light-sterilised-kopek-mamasiKısırlaştırılmış yetişkin köpekler için özel olarak üretilen " Pro Plan Light Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Diyet Köpek Maması " köpeğinizin kısırlaştırılmış döneminde ihtiyacı olan besinleri sağlayabilecek özel formüle edilmiş bir yetişkin köpek mamasıdır. Kısır köpekler için özel formüle edilen bu mama ile köpeğinizin bu döneminde günlük olarak ihtiyacı olan besin değerlerini sağlayabilecek bir mamadır. Pro Plan Light Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Diyet Köpek Maması içerik bakımından tavuğa yoğunlaşan özel bir köpek mamasıdır. İçeriğindeki sağlıklı tahil sayesinde besinlerin çok daha kolay sindirilmesini sağlar. Aynı zamanda sağlıklı kilo korunmasına da yardımcı olabilmektedir.

Pro Plan Light Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Diyet Köpek Maması içerik olarak; Kurutulmuş kanatlı proteini, buğday, mısır, tavuk eti (% 14), kurutulmuş pancar küspesi, soya unu, mısır grizi, pirinç (% 4), gluten, sakatat, balık yağı, mineraller, hayvansal yağ içeriğine sahiptir. İçerikten de anlayabileceğiniz gibi kısırlaştırılmış yetişkin köpekler için diyet mamalarından biridir.


5-) Proplan Large Lamb Kuzu Etli Büyük Irk Köpek Maması

pro-plan-buyuk-irk-kuzu-etli-yetiskin-kopek-mamasiProplan köpek mamaları arasında büyük ırklar için özel olarak üretilen " Proplan Large Lamb Kuzu Etli Büyük Irk Köpek Maması " ile büyük ırk köpeğiniz için sağlıklı bir beslenme sağlamanız mümkündür. Büyük ırk köpeklerin diğer ırk köpeklere göre çok daha farklı besin ihtiyaçları bulunabilmektedir. Proplan yetişkin köpek maması olarak üretilen ve büyük ırk köpekler için olan " Proplan Large Lamb Kuzu Etli Büyük Irk Köpek Maması " bu konuda yeterli desteği sunmaktadır. Büyük ırk köpek maması olarak özel formüle edilen Proplan Large Lamb Kuzu Etli Büyük Irk Köpek Maması ile köpeğinizin sağlıklı ve dengeli bir beslenmeye sahip olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Proplan Large Lamb Kuzu Etli Büyük Irk Köpek Maması içerik olarak; Somon (% 20,00), kurutulmuş hayvansal protein, mısır, mısır gluten unu, pirinç (% 11,00), mısır grizi, hayvansal yağlar, sakatat, kurutulmuş pancar küspesi, mineraller içeriğine sahiptir.


Proplan Köpek Maması Nasıl?

Proplan köpek maması, köpeklerin ihtiyacı olan günlük besin değerini en optimal düzeyde sağlayan bir köpek mamasıdır. Proplan köpek maması en çok satılan ve tercih edilen mamalar arasında yer almaktadır. Proplan yavru, yetişkin ve yaşlı köpek maması olarak üretilmektedir. Her ırk için özel olarak üretilen proplan köpek maması ile köpeğinizin sağlıklı beslenmesine yardımcı olabilecek bir köpek maması markasıdır.

Proplan köpek mamasında öne çıkan bazı özellikler;

 • çeşitli ırklara özel üretilen mamalar
 • sindirim hassasiyetini destekler
 • deri ve tüy bakımı
 • kısırlaştırılmış köpeklere özel içerikli mamalar

gibi çeşitli avantajları bulunan Proplan köpek maması evcil hayvan sahipleri tarafından çok tercih edilen bir köpek maması markasıdır. Sitemizde yer alan proplan köpek maması ile ilgili bilgilerle sizlerde köpeğiniz için uygun olan mamaları tercih edebilirsiniz.

Somon Etli Beslenme Tablosu

Vücut ağırlığı (kg) g/gün g/gün
1.5-3 ay 4-5 ay
1 50 50
5 55-85 85-70
10 75 - 115 120-140

Somonlu Pro Plan Analiz Değerleri

Ana besin değerleri* Kuru
Nem 8.0%
Protein 32.0%
Yaş 21%
- Omega-6 Yağ Asitleri 2.3%
- Omega-3 Yağ Asitleri 1)
- DHA 0.6%
- EPA+DHA 0.83% 0.86%
Karbonhidrat 30%
Ham lif 2.0%
Kalsiyum 1.4%
Forfor 1)
Çinko 22.3 mg/100 g
Vitamin A 25666 IU/kg
Vitamin D3 1824 IU/kg
Vitamin B (total) 330 mg/kg
Vitamin E 486 mg/kg
Vitamin C 70 mg/kg
Metabolik enerji (ME)1 3.9 kcal/g

İnternet üzerinden toptan kedi ve ye köpek maması satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Toptan Kedi ve Köpek Maması PetzzShop.Comda

Pro Plan Maması Kullanan Evcil Hayvan Sahiplerinin Yorumları

Kemal Ulker

En çok ettiğimGayet güzel bir mama markası .4 yaşında Labrador'um seve seve tüketiyor.Kilo bazında da avantajı olduğu için tercih edilebilir.

Rahmi

Memnun olduğumuz bir marka.

Elmas

iki ayda bir aldığımız ürün en iyi mamalardan biri ürün

Berna Dişli

8 aylık pitbull rednose bayıla bayıla yedi, kızım ve ben son derece memnunuz.

Semih Karayel

2 tane cocker cinsi köpeğim var ikiside severek yiyorlar .

Erdinç Bilge

Köpeğim severek yiyor tavsiye ederim

Proplan köpek maması kaliteli mi?

Evet, proplan köpek mamaları genellikle kullanıcıları tarafından kaliteli mama olarak belirtilmiştir. Proplan içeriği incelendiğinde de kaliteli bir besin kaynağı olduğu görülmektedir.

Proplan maması nasıl alınır?

Köpeğiniz için uygun bir Proplan köpek maması almak istiyorsanız internet üzerinden bu alışveriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Proplan köpek maması fiyatları ne kadar?

Proplan köpek mamaları fiyat aralığı 50 TL - 400 TL olarak değişmektedir. Proplan köpek maması satan e-ticaret sitelerinden bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.