Meyveli Köpek Maması

Doping Etkili En İyi 6 Meyveli Köpek Maması

Meyveler direkt olarak tüketildiği kadar mamalar içerisinde yer alırken dahi son derece faydalıdır. İçerisinde pek çok vitamin, mineral ve antioksidan vardır. Pek çok meyve faydalı olsa da köpekler için zararlı olan hatta onları zehirleyebilen riskli meyveler de vardır. Bu içeriklerin özenle araştırılıp, köpeğin alerji riski göz önünce bulundurularak satın alınmalıdır.

köpek mamaları içerisinde kullanılan meyveler hem doğal bir koruyucu hem de antioksidan olarak bilinir. En çok da kanseri önleyen faydaları mevcuttur. Köpeklerin bağışıklık sistemini güçlü tutar.

Meyveler aynı zamanda köpekler için harika bir “ödül” olarak da değerlendirilebilir. İçerisinde bulunan lif ve vitaminler ile köpeğinizin kolay dışkılamasını destekleyebilir ve sindirim sisteminin rahat çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Sizler için en iyi meyveli köpek maması markalarını araştırdık. Siz de inceleyerek dostunuz için en uygun içerikteki mamayı tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Köpekler İçin Güvenli Meyveler Hangileridir?

1- N&D Prime Elmalı Küçük Irk Meyveli Köpek Maması

N&D Prime Domuzlu ve Elmalı Küçük Irk Köpek MamasıN&D Domuzlu Elmalı Köpek Maması vahşi sürülerden elde edilen organik yaban domuzu eti ve elmanın harmanlanması ile lezzetlendirilmiş bir üründür.

Kırmızı et olarak son derece yüksek değerlere sahiptir. İçerisindeki elma, köpeğinizin direncini arttırır, kaliteli yaşam sürmeleri için vitamin desteği sağlar.

N&D Domuzlu Elmalı Köpek Maması aynı zamanda içerisinde kurutulmuş kemiksiz tavuk eti, havuç ve bezelye gibi besinlerle zenginleştirilmiştir.

Köpeğiniz meyveli mama sayesinde karbonhidrat olmadan, protein ve yağlardan enerji ihtiyacını karşılar.

İçerisinde GDO, katkı maddesi ve yapay tatlandırıcı bulunmamaktadır.

Önemli enerji kaynağı olan yağlar ile köpeğinizin günlük enerji ihtiyacını karşılar.

Ürünü Ayrıntılı İncelemek İçin Tıklayın

2- Acana Grasslands Tahılsız Kuzu Etli Ve Meyveli Yetişkin Köpek Maması

Acana Grasslands Tahılsız Kuzu Etli Ve Meyveli Yetişkin Köpek MamasıAcana Yetişkin Meyveli Köpek Maması köpek dostlarımız için özel olarak üretilen meyveli köpek mamasıdır. Tüy ve deri yapısını destekleyen ve aynı zamanda sindirim sistemini de koruyan besinler ile harmanlanan bir üründür.

Kuzulu ve balıklı içeriği sayesinde köpeğiniz yemek yerden oldukça keyif alacaktır. Tahıl içermeyen bu köpek maması, köpeğinizin gelişimini ve kondisyonunu en üst düzeyde tutmaya yardımcı olur.

Acana Yetişkin Meyveli Köpek Maması yetişkin bir köpeğin gün içerisinde alması gereken besinleri tam olarak karşılayabilmektedir.

İçerisinde bulunan Omega yağları sayesinde köpeğinizin tüylerinin ve deri sağlığının desteklenmesi sağlanır. Köpeğinizin sindirim sistemini zorlaştırmayacak, koruyucu ve renklendirici madde içermediğinden kullanıcılar tarafından sevilerek tercih edilmektedir.

Ürünü Ayrıntılı İncelemek İçin Tıklayın

3- N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta ve Büyük Irk Meyveli Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Orta ve Büyük Irk Meyveli Köpek MamasıN&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Köpek Maması kılçıksız buğday, az miktarda yulaf ve narın buluşmasıyla hazırlanan düşük kalorili bir tam mamadır.

GDO'suz tavuk eti bulunan mama içerisinde yüksek kalitede besinler mevcuttur. Köpeklerin en sevdiği meyvelerden olan nar sayesinde vitamin depolaması sağlanır.

Nar, köpeğin biyolojik değerini arttırır. %95 oranında da sindirim sistemini destekler.

N&D Düşük Tahıllı Tavuklu Narlı Köpek Maması köpek dostlarımızın en önemli enerji kaynağıdır. Meyveli mama, uygun beslenme için gerekli tüm besinleri içerisinde barındırır.

Bu sayede köpeğinizin ne kadar sağlıklı bir yaşam sürdüğüne şahit olabilirsiniz.

Yaşamsal fonksiyonların düzgün ve sistemli bir şekilde devam edebilmesi için günlük vitamin ihtiyacını karşılar.

Ürünü Ayrıntılı İncelemek İçin Tıklayın

4- N&D Ocean Balıklı ve Portakallı Meyveli Köpek Maması

N&D Ocean Balıklı ve Portakallı Meyveli Köpek MamasıN&D Portakallı Balıklı Köpek Maması içerisinde taze ringa balığı mevcuttur. Kurutulmuş tam yumurta, havuç, bezelye, tatlı bezelye, balık yağı ve en önemlisi portakal lezzetiyle harmanlanmış bir üründür.

Bu mamayı köpeğiniz için ihtiyaç dahilinde diyet mama olarak tüketebileceğiniz gibi normal bir öğün için de güvenle kullanabilirsiniz.

N&D Portakallı Balıklı Köpek Maması sertifikalı çiftliklerden elde edilen taze hayvansal gıdalardan oluşmaktadır.

İçerisinde portakalın yanı sıra kurutulmuş elma ve kurutulmuş nar da mevcuttur.

Meyvelerin içerisinde bulunan vitamin, mineral ve lifler sayesinde köpeğinizin sindirim sisteminin de düzgün çalışması desteklenir.

Ürünü Ayrıntılı İncelemek İçin Tıklayın

5- Schesir Tavuk ve Ananaslı Meyveli Köpek Maması

Schesir Tavuk ve Ananas Konserve Köpek MamasıSchesir Tavuk ve Ananaslı Köpek Maması köpeğinizin seveceği lezzetli içerikler ile bütünleşmiş konserve mama çeşitlerindendir. % 100 doğal malzemeler kullanılması ile üretilmiştir.

İçerisinde bulunan ananas sayesinde köpeğiniz hem faydalı şeker almış olur hem de damak tadında hoş bir lezzet kalır. Gerçek meyve parçaları ile hazırlanan bir mamadır.

Schesir Tavuk ve Ananaslı Köpek Maması önemli oranda vitamin ve protein içerir. Bu yüzden gelişimini sürdüren köpeklerinizin sağlıklı olması desteklenmiş olur.

Gün içerisindeki enerji ihtiyacını bu konserve ile alabilirler.

Ananas ve tavuğun birleşimi ile köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi amaçlanmıştır.

Ürünü Ayrıntılı İncelemek İçin Tıklayın

6) Schesir Tavuk ve Papayalı Meyveli Köpek Maması

Schesir Tavuk ve Papaya Konserve Köpek MamasıSchesir Tavuklu Papayalı Köpek Maması içerisinde gerçek meyve parçalarının tavuğa eşlik ettiği eşsiz bir köpek konservesidir.

En iyi tavuk parçaları ile hazırlanan bu mama, %100 doğal meyve parçaları ile zenginleştirilmiştir. Meyveler ve tavuk sayesinde gelişimleri için önemli olan vitamin, mineral ve protein desteği sağlanmış olur.

Schesir Tavuklu Papayalı Köpek Maması içerisinde ek tatlandırıcı ve renklendirici madde yoktur. Seçilen kaliteli malzemeler içerisinde %2 oranında da pirinç mevcuttur.

Her ırktan köpek dostumuz için uygun içeriklerle hazırlanmıştır. Yetişkin köpeklerin tüketmesi için uygun olan bir üründür.

Eğer siz de köpeğiniz için meyveli bir konserve maması arıyorsanız bu ürünü mutlaka denemelisiniz.

Ürünü Ayrıntılı İncelemek İçin Tıklayın

7- N&D Ocean Morina Balığı ve Kavunlu Meyveli Köpek Maması

N&D Ocean Morina Balığı Balkabağı ve Kavunlu Yavru Köpek MamasıN&D Somonlu Kavunlu Köpek Maması hayvansal proteinin büyük bir kısmını içerisinde bulunan morino balığı ve somondan alır.

Balık ile en çok bütünleşen meyvelerden bir tanesi de kavundur.

Hem köpekler için faydalı hem de lezzetli bir mamadır. Mama içerisinde yaklaşık % 30 protein, % 18 faydalı yağ ve % 27 oranında karbonhidrat vardır.

N&D Somonlu Kavunlu Köpek Maması tüm ırktan köpekler için uygun olarak formül edilmiştir. Kullanıcıların % 95'i tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

İçerisinde bulunan omega yağları sayesinde köpeğinizin tüy ve deri sağlığı da desteklenmiş olur.

Ürünü Ayrıntılı İncelemek İçin Tıklayın

8- Acana Puppy Small Tahılsız Tavuklu ve Balıklı Meyveli Köpek Maması

Acana Puppy Small Tahılsız Tavuklu ve Balıklı Küçük Irk Yavru Köpek MamasıAcana Tavuklu Balıklı Meyveli Köpek Maması içerisinde elma, armut ve yaban mersini gibi faydalı meyveler bulunuyor.

Tahılsız formülle hazırlanan bu ürün, küçük ırk köpeklerin ağız yapısına uygun tanelerden hazırlanmıştır.

Zengin içerik listesine sahip olan bu ürün sayesinde köpeklerin gün içerisinde alması gereken vitamin, mineral ve protein dengesi sağlanmış olur.

Acana Tavuklu Balıklı Meyveli Köpek Maması %31 protein oranına sahiptir.

Tahılsız olarak harmanlanan besin maddeleri, taze balık eti ve ringo balığından oluşuyor.

Hayvansal protein ve yağlar sayesinde köpek dostlarımızın kas ve kemik gelişimleri de doğrudan desteklenmiş oluyor.

Ürünü Ayrıntılı İncelemek İçin Tıklayın

Meyveler Köpekler İçin Faydalı mıdır?

Meyveler köpekler için hem faydalı hem de tehlikelidir. Bazı meyveler sağlıklı bir yaşam için son derece katkı sağlarken bazıları da onların zehirlenmesine sebep olabiliyor. Köpeğiniz için satın alacağınız mamaların içeriklerinin temiz olması önemlidir.

İçerisinde kurutulmuş, taze ya da farklı işlem görmüş elma, armut, papaya, kavun, karpuz, şeftali, yaban mersini, çilek ve muz gibi meyveler bulunabilir.

Meyveler antioksidan bakımından zengindir. Bu sayede köpeklerin sindirimlerine yardımcı olurlar. Aynı zamanda içerisinde A, B, C vitamini bol miktarda mevcuttur. Armut, elma gibi meyveler lifli oldukları için sindirim sistemi dostu olarak bilinir.

Köpeklerin kolay dışkılamasını destekler. Mama içerisinde ya da küp küp doğranarak köpeklere ödül olarak da ikram edilebilir. Kavun, karpuz ve ananas, şeker bakımından zengin meyvelerdir. Direkt olarak verilebilir.

Ancak içerisinde bolca şeker olduğunun unutulmaması gerekir. Meyveler sağlıklı olsa da dengeli miktarda köpeklere verilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Saldırgan Köpeğe Yaklaşmanın 8 Önemli İpucu

Meyveler Köpekleri Zehirler mi?

Köpek dostlarımız için meyvelerin zararları da sıkça konuşuluyor. Onların sindirim sistemleri oldukça hassas yapıdadır. Bu yüzden bazı meyveler sindirim sistemini kolayca bozabilir ya da böbrek rahatsızlıklarına sebep olabilir.

Bazı meyveler ise sindirilmesi güçtür. Bazıları ise alerjik reaksiyonların meydana çıkmasına sebep olur. Alerjileri ortaya çıkaran meyvelerden bir tanesi avokadodur. Bu alerji belirtileri ishal ve kusma olarak görülebilir.

Üzüm bağırsakları çalıştıran faydalı bir meyvedir. Ancak köpek dostlarımızda böbrek rahatsızlıklarına sebep olabiliyor. Hindistan cevizi çoğunlukla mamalar içerisine dahil edilmez.

Ancak yine de ödül maması gibi bir mama almayı düşünüyorsanız içeriğine dikkat etmeniz önerilir. Çünkü Hindistan cevizi nöbetlere sebep olabilen bir meyvedir.

Bazen de yalnızca meyveler değil, meyvelerin tohumları köpekler için riskli oluyor. Hurma tohumu da bunlar arasında yer alıyor. Vücut sıcaklıklarının yükselmesi ve ishal gibi durumlar ile karşı karşıya kalınabiliyor.

Aynı şekilde şeftali, kiraz, elma ve erik her ne kadar köpeklerin sevdiği tatlardan olsa da çekirdekleri zararlıdır. İçerisinde siyanür bulunduğu için dostlarımıza hayati risk oluşturur. Meyve verirken ya da meyveli kuru ya da yaş mama alırken içeriğine mutlaka dikkat edilmelidir.

Köpekler Hangi Sebzeleri Tüketebilir?

Sebzeler köpekler için çok faydalıdır. Köpeklerin tüketebileceği başlıca sebzeler; havuç, salatalık, yeşil fasulye, ıspanak, bezelye, kabak, brokoli ve kerevizdir.

Köpekler Çiğ Sarımsak Yiyebilir mi?

Sarımsak pişmiş ya da çiğ her hali ile zararlıdır. Köpeklerde kırmızı kan hücrelerinin tahribatına sebep olur.

Pişmiş Patates Faydalı mıdır?

Yeşil olgunlaşmamış ya da çiğ patates köpekler için zararlıdır. Köpekler ancak pişmiş patates tüketebilirler.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]