fbpx
Kucak Köpeği! Bichon Frise Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Kucak Köpeği! Bichon Frise Irkı Eğitimi ve Özellikleri

Bichon Frise ırkı diğer insanlarla ve köpeklerle özellikle de çocuklarla çok iyi arkadaş olurlar. Havlamayı ve oyunlar oynamayı sever, oyunlar sırasında ufak ısırmalar gerçekleştirirler. Aile için çok iyi ev arkadaşı olurlar. Evin için sürekli hareketli ve heyecanlı bir olacaktır.  Kısa ve kabarık kürkü ile tatlı köpek ırklarındandır. Keskin dişlere, küçük ağza, uzun boyuna sahiptir. Burun ve dudakları koyu renklere sahiptir. Sevimli bir görüntüsü olan bu ırk, utangaç ve ürkek bir karaktere sahiptir her zaman narin ve yumuşak davranılmalıdır. Yüksek sesle ve sert bir şekilde müdahale etmek onu üzecektir. Uzun süre boyunca yalnız kalmaktan nefret eder, uzun yalnızlıklardan sonra psikolojik olarak ayrılık kaygısı çeker ve hasta olabilir. Yalnız kalmaya uygun değildir.

Bichon Frise Eğitimi

Çok akıllı olan Bichon Frise Eğitim konusunda pek zorlanmaz. Bir çok komutu öğrenebilirler. Erkek bireyler, dişilerden daha hızlı öğrenim sergiler. Evde köpek eğitimi uygulamak zordur, bundan dolayı uzman köpek eğiticilerinden destek almak gerekecektir. Bu eğitim süreci yavruluk dönemlerinde başlatılmalıdır. Köpek eğitimi konusunda her türlü soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkat! Tuvalet Eğitimi yazısını okumanızı öneriyoruz…

Bichon Frise Bakımı

Her ay tüyleri kesilmelidir, iki günde bir fırçalanmalıdır.  Ayak ve kulak bölgeleri arada sırada traş edilmelidir. Bitlere karşı alerjileri olabilir. Yaşam süreleri ortalama olarak 13-16 yıllar arasındadır. Tek seferde 4-5 yavru verecektir.

Bichon Frise Karakter Yapısı

Bu ırk fazlaca hassas, sıcak, sevecen ve ortama uyumludur sahipleri ile oyunlar oynamayı seven Bichon Frise gerçekten hayat dolu ve mutludur. Onu mutlu etmek kolaydır sadece vakit ayırmanız gerekir.

Bichon Frise Yaşam Ortamı

Apartman köpekleri kategorisinde yer alır, ev içinde yaşamalıdır, tüy dökmemektedir. İnsanların arkadaşlığı ve yol göstericiliğine çok gerek duyarlar.

Bichon Frise Egzersiz İhtiyacı

Günlük olarak egzersiz yapmaya ihtiyaçları vardır. Küçüklerdir ama dış mekanlarda oyunlar oynamaya meraklı ve isteklidirler. Yürüyüş arkadaşı olmak için ideal bir köpektir. Bahçe de sıçramaya bayılırlar. Apartman yaşamına adapte olmaları sayesinde pek çok hayvan sever onları ev arkadaşı olarak tercih eder.

Bichon Frise Tüy Yapısı

Beyaz renkli ve iki katmanlı tüy yapısına sahip olan Bichon Frise alt katmanda ipek gibi yumuşak  tüylere sahipken üst katman kalın ve kıvır kıvır bir biçimdedir. Kabarık görünüşü olan tüyleri dokununca yaylanır. Renk olarak sarımtırak, krem gölgelere sahip olabilir daha sonra bu gölgeler solacaktır. Alerjisi olan insanların tercih edebileceği ırklardan olan Bichon, tüy dökmez. İki farklı türde tarama uygulanabilir; kaniş gibi kısa veya uzun, yuvalak bir görüntü sağlanacak kesimler uygulanabilir.

Bichon Frise Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıDüşük
OyunculukÇok oyuncu
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaİyi
Yabancılara davranışİyi
EğitebilirlikYüksek
Koruma özelliğiDüşük

 

Daha önce ele aldığımız Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek