Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Apartman Köpeği! Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Bedenleri küçük olduğu için çocuklarla beraber bırakıldığında dikkat edilmelidir çünkü bu ırktan köpekler hassas olabilir. Ama genel olarak köpeklerle iyi anlaşırlar. Kedilerle anlaşabilen bu ırk büyük köpeklere karşı cesur olabilirler. Soğuk havalara uyum gösteremez, iç mekanlarda yaşaması uygun olan ırklardandır. Dişleri kesin, koyu gözler, dik ve v şeklinde kulakları vardır.

Bu ırkın tarihi 1800'lü senelere dayanmaktadır. İngilterenin kuzey bölgelerinde yer alan madende ki fareleri engellemek adına kullanılmıştır. Aynı zamanda çiftçiler bu köpeği porsuk ve tilki gibi küçük memeli hayvanları avlamak için kullanıldığı biliniyor. Bu ırkın tam olarak ebeveynleri bilinmiyor. Ancak tahminlere göre Skye ve Clydesdale gibi ırklar başta olmak üzere daha farklı terrier ırklar ile çiftleştirilme sonucu elde edildiği tahmin ediliyor.

Günümüze daha çok ev hayvanı olarak kullanılıyor. Ve bu yönde popülerliği günden güne artıyor.

Dikkat! Köpek sahibi olmanını sorumlulukları yazısını okumanızı öneriyoruz.

Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi

Akıllı ve hızlı öğrenim gösteren ırktır. İnatçı olabilirler bu durumda uzman köpek eğiticilerle çalışmanız en mantıklısı olacaktır. Köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi
Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi

Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi

Sürekli bakım isteyen bir köpek ırkıdır. Günlük olarak fırçalama ve her hafta ortalama 3 – 4 defa düzenli olarak yıkanması gerekiyor. Uzman pet kuaförleri tarafından traş edilmelidir. Tüyleri göz bölgesinden arındırılmalıdır. Daha iyi bakım için tüyler kısa kesilebilir.  Ömürleri ortalama olarak 15 senedir.

Biewer Yorkshire Terrier Karakteri
Biewer Yorkshire Terrier Karakteri

Biewer Yorkshire Terrier Karakteri

Ailelerine çok bağımlıdır ve aynı zamanda özgürlüğüne düşkün bir hayvandır. Akıllı, heyecanlı ve oldukça oyuncu olan bu köpek her zaman küçük bir çocuk gibi davranmaktadır. Tehlikeyi hissederse sürekli havlar.
Kendi gücünün farkında olmadan yaşayan aynı zamanda korku duymayan bir köpektir. her zaman türlü belaya girebilir. Bundan dolayı iyi bir Köpek Eğitimi alması çok önemli bir husustur. Çevrede bulunan pek çok hayvana özellikle köpeklere karşı aşırı derecede saldırgan olabilir. Köpek eğitimi konusunda inatçı olabilir ama eğitimler konusunda başarılıdır. Eğer gerçekten kızarsa fena bir şekilde ısırabilir.

Pop

Biewer Yorkshire Terrier Yaşam Ortamı
Biewer Yorkshire Terrier Yaşam Ortamı

Biewer Yorkshire Terrier Yaşam Ortamı

Biewer Yorkshire Terrier apartman hayatına uyum sağlayabilecektir. Evde çok haraketlidir. Sıcak evlerde yaşamak isteyeceklerdir. Yorkshire ırkından köpekler apartmanda beslemek için en uygun ırklardan biridir. Ev içerisinde çok gezgin, meraklı ve aktif olan bu ırk soğuk havalara karşı dayanıksızdır. Bundan dolayı kış aylarında özel kıyafetler giymeleri gerekebilir. Her zaman enerjik olduğu için başınıza türlü maceralar açabilir bu konuda dikkatli olmalısınız. Küçük olmasına karşın çok korkusuz olan bu ırka Köpek Eğitimi verilmesi gerekir. Küçük çocuklar yerine daha büyük çocuklarla iyi anlaşır. Çünkü bedenine, boyutuna saygı bekler. İnatçı olarak bilinseler de Köpek Eğitimi aldıklarında bir sorun ortada kalmayacaktır. Bu ırk en çok tuvalet eğitimi konusunda sorun çıkartıyor ancak uzman köpek eğiticileri bu sorunu kolayca aşmaktadır. Çok korumacı bir köpektir koruma iç güdüsü tetiklenirse gelecek dönemlerde büyük ölçüde sorun çıkartır. 

Biewer Yorkshire Terrier Egzersiz İhtiyacı
Biewer Yorkshire Terrier Egzersiz İhtiyacı

Biewer Yorkshire Terrier Egzersiz İhtiyacı

Bu ırk iç mekan da yaptığı hareketlerle egzersiz ihtiyacını karşılayabilir. Apartman hayatına adapte olabilirler ve bu konuda iyi olan köpeklerdendir. Ancak diğer tüm köpeklerde olduğu gibi sokak ve bahçe oyunlarını, yürüyüşlerini severler. Sokak etkinliklerinde mutlaka beden tasması takılması gerekir bilindiği üzere agresif ve saldırgan olabilen bu ırkın her zaman sahibi kontrolü altında olması gerekir.

Daha önce ele aldığımız köpek eğitimi İstanbul yazısını okumanızı öneriyoruz.

Biewer Yorkshire Terrier Tüyleri
Biewer Yorkshire Terrier Tüyleri

Biewer Yorkshire Terrier Tüyleri

İpek gibi pürüzsüz tüy yapısına sahiptir. Kafa tüyleri 2-3 ton farklı renge sahip olabilir. Astar tüyleri yoktur ve az tüy dökerler. Soğuk havalara karşı dayanıksız olan bu ırkın yaşam alanı soğuk olmamalıdır. Küçük olmasına rağmen hareketli olan bu ırk çok kirlenebilir. Bundan dolayı arada bir yıkanmalıdır.

Daha önce ele aldığımız Köpek bakımı ile alakalı yazıyı okumanızı öneriyoruz

Biewer Yorkshire Terrier Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Düşük
Egzersiz ihtiyacı Düşük
Oyunculuk Çok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma Çok iyi
Yabancılara davranış Orta
Eğitebilirlik İyi
Koruma özelliği Düşük

 

Daha önce ele aldığımız Bolognese Eğitimi ve Özellikleri,yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek Eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.