Apartma Köpeği! Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Apartma Köpeği! Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi ve Özellikleri

Bedenleri küçük olduğu için çocuklarla beraber bırakıldığında dikkat edilmelidir çünkü bu ırktan köpekler hassas olabilir. Ama genel olarak köpeklerle iyi anlaşırlar. Kedilerle anlaşabilen bu ırk büyük köpeklere karşı cesur olabilirler. Soğuk havalara uyum gösteremez, iç mekanlarda yaşaması uygun olan ırklardandır. Dişleri kesin, koyu gözler, dik ve v şeklinde kulakları vardır.

Dikkat! Köpek sahibi olmanın sorumlulukları yazısını okumanızı öneriyoruz…

Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi

Akıllı ve hızlı öğrenim gösteren ırktır. İnatçı olabilirler bu durumda uzman köpek eğiticilerle çalışmanız en mantıklısı olacaktır. Köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Biewer Yorkshire Terrier Eğitimi

Sürekli bakım isteyen bir köpek ırkıdır. Günlük olarak fırçalama ve her hafta ortalama 3 – 4 defa düzenli olarak yıkanması gerekiyor. Uzman pet kuaförleri tarafından traş edilmelidir. Tüyleri göz bölgesinden arındırılmalıdır. Daha iyi bakım için tüyler kısa kesilebilir.  Ömürleri ortalama olarak 15 senedir.

Biewer Yorkshire Terrier Karakteri

Ailelerine çok bağımlıdır ve aynı zamanda özgürlüğüne düşkün bir hayvandır. Akıllı, heyecanlı ve oldukça oyuncu olan bu köpek her zaman küçük bir çocuk gibi davranmaktadır. Tehlikeyi hissederse sürekli havlar.

Biewer Yorkshire Terrier Yaşam Ortamı

Biewer Yorkshire Terrier apartman hayatına uyum sağlayabilecektir. Evde çok haraketlidir. Sıcak evlerde yaşamak isteyeceklerdir.

Biewer Yorkshire Terrier Egzersiz İhtiyacı

Bu ırk iç mekan da yaptığı hareketlerle egzersiz ihtiyacını karşılayabilir. Apartman hayatına adapte olabilirler ve bu konuda iyi olan köpeklerdendir. Ancak diğer tüm köpeklerde olduğu gibi sokak ve bahçe oyunlarını, yürüyüşlerini severler.

Biewer Yorkshire Terrier Tüyleri

İpek gibi pürüzsüz tüy yapısına sahiptir. Kafa tüyleri 2-3 ton farklı renge sahip olabilir. Astar tüyleri yoktur ve az tüy dökerler.

Biewer Yorkshire Terrier Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiDüşük
Egzersiz ihtiyacıDüşük
OyunculukÇok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaÇok iyi
Yabancılara davranışOrta
Eğitebilirlikİyi
Koruma özelliğiDüşük

 

Daha önce ele aldığımız Bolognese Eğitimi ve Özellikleri  yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek