Bolognese Eğitimi ve Özellikleri

Bolognese Eğitimi ve Özellikleri

Bolognese ırkı genel olarak neşeli, akıllı ve ailesine bağlıdır. Ev içinde onlarla beraber hareket ederek sahiplerinin peşinden ayrılmazlar. Sürekli havlayan ırklardan olmayan Bolognese sadece tehtidlere havlayarak uyarırlar. Oyuncudur, oyunlar sırasında sevecen olmak için ellerinden gelenleri yaparlar. Bolognese çok iyi bir arkadaş olacaktır. Bologneseler’de gözler koyu, çene bölümü yuvalar, dişler ise keskindir.

İlginizi Çekebilir! Yavru Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Bolognese Eğitimi

Bolognese ırkı insanları mutlu etmeyi seven köpeklerdir bundan dolayı köpek eğitimi almaları kolaydır. Özellikle küçük dönemlerinde sahiplerinin sözünü çok dinleyerek iyi eğitim alırlar bu noktada köpek eğitimi için en iyi dönemlerde ergenlik dönemlerine girmeden önceki dönemler diyebiliriz. Köpek eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Bolognese Bakımı

Bolognese köpek ırkına mensup hayvanlar sık sık bakım isteyen kürke ve tüylere sahiplerdir. Tüyleri aylık düzenli olarak tımar ister. Tüyleri kesilmemelidir. Bolognese ırkından köpekler genelde 12-14 yıl yaşarlar. Bu ırkın göze çarpan fazla sağlık problemi yoktur.

Bolognese Karakter Yapısı

Bolognese dost canlısı bir ırk olmakla birlikte insanlarla ve diğer petlerle arkadaşlıklar yapmaktan keyif alırlar. Küçük yapısından dolayı çocuklarla yalnız kalmaması Bolognese ırkından köpeklerin sağlığı için önemlidir. Aile ile vakit geçirmek onlar için çok keyifli aktivitelerdendir. Tanışmadığı inşalara karşı soğuk olurlar ama asla saldırmazlar. Yalnız kalmayı sevmezler.

Bolognese Tüy Yapısı

Bolognese’in diğer köpeklerden farklı kürke sahip olduğu bilinir. Tüm vücudu uzun tüylerle kaplıdır. Kabarık ve düz olan tüyleri kafa kısmında daha kısadır. Bolognese’in kürkü asla kesilmemelidir. Çünkü astar kürk denilen iç kürkü yoktur. Rengi ise tamamen beyazdan oluşur üzerinde leke veya gölgelendirme yoktur.

Bolognese Apartmanda Yaşayabilir mi ?

Bologneseler apartmanda yaşayabilirler.

Bolognese Egzersiz İhtiyacı

Bolognese ırkı kapalı alanda da enerjisini atacak kadar haraket edebilir bundan dolayı apartmanda yaşaması mümkün olan ırklardandır. Ancak tabi ki diğer tüm köpekler gibi dışarı çıkmak ve bahçede oyunlar oynamak onu mutlu edecektir.

Bolognese Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukOrta
Başka köpeklerle geçinmeOrta
Başka petlerle geçinmeOrta
Çocuklarla anlaşmaOrta
Yabancılara davranışOrta
Eğitebilirlikİyi
Koruma özelliğiOrta

Daha önce ele aldığımız Border Collie Eğitimi ve Özellikleri  yazısını okumanızı öneriyoruz ve Köpek eğitimi ile alakalı destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Hemen Ara
Whatsapp Destek