Sakarya Köpek Eğitim Merkezi

Sakarya Köpek Eğitim Merkezi

Özellikle yavru köpeklere verilen eğitimlerle dikkat çeken Sakarya Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde, ırk ya da yaş fark etmeksizin her köpek için kaliteli hizmetler sunulmaktadır. Köpek eğitiminde deneyimli ve alanında profesyonel eğitmenlerin desteğine başvurmak hem sağlıklı hem de pratik sonuçlar doğurmaktadır.

Evde ya da bahçede bakmak istediğiniz için sahiplendiğiniz köpeklerin doğuştan iyi huylara ve davranışlara sahip olmasını beklemeniz yanlıştır. Köpekler yavruluk dönemlerinden itibaren kaliteli eğitimler alarak daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda yaşamını sürdürebilmektedir.

Yavru köpekler, kardeşleri ile oyun oynarken genellikle birbirlerini oyun amaçlı ısırmaya alışmıştır. Bu alışkanlığın kalıcı olmaması ve köpekteki saldırgan huyların yerini daha sakin davranışların alması için yavru köpek itaat eğitimi gibi yöntemlere başvurulmalıdır.

İşte bu tür eğitimler sayesinde apartmanda veya müstakil evde köpek bakma hususu daha pratik bir hal alabilmektedir. Köpek bakımını maksimum konforda yapabilmek için çeşitli eğitimlerin köpekler henüz yavruluk dönemindeyken verilmesi önemlidir.

Köpek Eğitim Yöntemleri

Pek çok köpek eğitmeni olduğunu iddia eden kişi, köpek eğitiminde fiziksel şiddet ve benzeri cezalandırma yöntemleri uygulamaktadır. Bu tür teknikler hem hayvan haklarına karşı hem de hayvanın psikolojisinde derin travmalar yaratabilecek davranışlar olduğu için kesinlikle uzak durulmalıdır. En teknik ve onaylanan Köpek eğitim yöntemi, ödüllendirme üzerine kurulan sistemlerdir. Köpeklerde istenen ve beklenen tüm iyi davranışlar görüldüğü anda ivedi bir şekilde ödüllendirme yapılmalıdır.

Yavru ya da yetişkin olması fark etmeksizin köpeklerin eğitimi sırasında ödüllendirme metotları iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Ya sesli ve komutlu bir şekilde ödüllendirici davranış gösterme ya da ödül mamaları kullanmaktır. Bu alanda sertifika sahibi köpek eğitim uzmanları, genellikle her iki tekniğin de azar azar kullanılmasını tavsiye etmektedir. Böylelikle köpekler yavruluk dönemlerinden itibaren ideal davranışları kazanarak alışkanlık haline getirip daha sağlıklı bir yaşam sürebilecektir. Örneğin köpek tasma eğitimi de hem köpeklerin hem de sahiplerinin daha konforlu bir yürüyüş yapmasını sağlayacaktır.

Profesyonel Köpek Eğitimleri

Yavru köpeğinizin davranışları hakkında herhangi bir endişeniz bulunuyorsa ve köpeğinizin davranışlarında problem görüyorsanız, bu alanda uzman köpek eğitmenlerinden profesyonel destek almanız tavsiye edilmektedir. Çünkü yavru köpeklere bu dönemde öğretilen her şey, o köpeğin ileride büyüdüğü zaman normal bir davranış göstermesine yardımcı olacaktır.

Yavru köpeklerde de profesyonel eğitimler sunulabilmesi için öncelikle gerekli sertifikalara sahip olunmasına dikkat edilmelidir.

Yavru köpeklerin olgunlaştıklarında sosyal ve eğitimli olabilmeleri için profesyonel yaklaşım metotları ile eğitilmeleri gereklidir.

Türkiye’nin dört bir yanındaki hayvan severler, apartmanda veya müstakil evlerinde köpek beslemeden önce bu tür eğitimlere önem vermelidir. Aksi halde köpeğin hırçın ve saldırgan olmasının yanı sıra ev içinde de huzursuz davranışlarda bulunması kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple Sakarya Köpek Eğitim Merkezi gibi profesyonel mekanlarda istenilen eğitim en uygun koşullar altında köpek sahipleri için sunulmaktadır. Irk, yaş ve cins fark etmeksizin tüm köpeklerin profesyonel bir şekilde eğitilmesi önemlidir.

 

Yavru Köpek Eğitiminde Bilinmesi Gerekenler

Köpek eğitiminde öncelik mutlaka yavruluk döneminde olan köpeklere verilmelidir. Çünkü köpekler doğumdan sonraki erken yaşlarda hem oyunculuk yönleri ağır bastığı hem de meraklı oldukları için bazı davranışları çok daha kolay bir şekilde öğrenip benimseyebilmektedir. Yavru köpek eğitiminde köpek sahiplerine tavsiye edilen bazı eğitim metotları ve detaylar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Yavru köpeğinizin sosyalleşmesine yardımcı olmak,
  • Sosyalleşmeyi çabuk ve etkili biçimde başlatmak,
  • Diğer insanlar ve diğer evcil hayvanlar ile iletişimini güçlendirmek,
  • Temel itaat, tuvalet, tasma ve yürüyüş eğitimlerini vermek,
  • Köpek eğitimini her iki taraf için de eğlenceli ve keyifli hale getirmek,
  • Köpeğin tüm iyi davranışlarını anında ödüllendirmek

İşte bu tür detaylar sayesinde köpek eğitimi istenen seviyede tamamlanabilmektedir. Hiçbir köpek ne kendini insan sandığı ne de insanları köpek sandığı için bu ayrımın üzerine iyi gidilmesi gerekmektedir. Köpekler biz insanların onlardan farklı bir canlı olduğunun farkındadır. Bu yüzden köpek temel itaat eğitimi, köpeğin sahibini tanıması ve onun komutlarına uyum sağlaması açısından çok önemli bir eğitim türüdür.

Köpek Eğitim Merkezi Fiyatları

Yavru köpeklerin eğitiminde erken yaş avantajının iyi bir şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir. Oyuncu ve meraklı olan tüm yavru köpekler iyi davranışların ödüllendirildiğini çok daha kolay ve pratik bir şekilde öğrenip kendi yaşamına uygulayabilmektedir. Ancak köpek eğitimlerinde mutlaka fiziksel darbede bulunmaktan kaçınılmalı ve köpeklerin ruhsal yaşamlarında travma yaratabilecek herhangi bir olumsuz harekette bulunulmaması gerekmektedir. Bu yüzden köpek eğitim merkezi ve uzmanı seçilecekken bu detayın da mutlaka göz önünde bulundurulup atlanılmaması gerekmektedir.

Köpek eğitimlerinde temel itaat eğitimi dışında, tuvalet, tasma yürüyüş havlama ve daha pek çok detaylı eğitim metodu bulunmaktadır. Köpek eğitim merkezi fiyatları, tüm bu eğitimlerin içeriği ve uzunluğu gibi detaylar kapsamında değişiklik gösterebilmektedir. En uygun fiyatlı köpek eğitimleri sayesinde, köpeklerin yavru, ırk ve cins farkı olmadan eğitilmesi sağlanabilmektedir. Profesyonel anlamda bir köpek eğitiminde uzman ışığına ve bakış açısına ihtiyaç duyulmaktadır.

Erken Dönemde Köpek Eğitiminin Önemi

Yavru köpeklerin eğitimi, pratik ve hızlı şekilde sonlanan bir süreç olduğu için eğitimin her aşamasında önem taşımaktadır. Oyun oynayarak ve iyi davranışın ödüllendirilmesi sayesinde yavru köpeklerin olumlu davranışları pekiştirmesi sağlanabilmektedir. Bu alanda gerekli sertifikaları almış olan ve köpek eğitiminde uzmanlaşmış eğitmenlerin farklı metotlar uyguladıkları görülmektedir. Ancak yöntemler farklılık gösterse de sonuçta etkili ve istenen eğitim düzeyi yakalanabilmektedir.

Sakarya Köpek Eğitim Merkezi bünyesinde de tecrübeli köpek eğitim uzmanları bulunduğu için istenen sonuçlara kısa sürede ulaşılabilmektedir.

Köpekler nerede kalıyor?

Sakarya aköpek oteli tesisimizde köpekler gün içinde isterlerse bahçede açık havada isterlerse içeride kapalı alanda vakit geçirebilirler. Geceleri ise içeride konforlu yataklarında uyumaktadırlar.

Köpeğimin mamasını kendim mi getireceğim?

Her köpeğin beslenme durumu farklı olduğu için köpek oteli tesisimiz bu konuda sorumluluk almamayı tercih etmemektedir. Köpekle birlikte getirilen köpek mamaları köpeğin beslenmesine uygun olarak köpeğe sunulmaktadır.

Sakarya Köpek Eğitim Fiyatlar Ne Kadar?

Bu konu tamamen köpeğinizle yaşadığınız soruna ırkına ve diğer bilgilere göre değişmektedir. İletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Köpeğimi Getirirken Yanında Neler Getirmeliyim?

Aşı Karnesini ve Mamasını Yanında Getirmelisiniz.

Puanla!
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.