Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri

Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri

Yavruluk dönemlerinde sosyalleştirildiğinde diğer köpekler, ev hayvanları ve çocuklarla iyi anlaşırlar. Çocuklarla oyunlar oynarken dikkat edilmelidir küçük oldukları için çocuklar Pomeranian ırkından köpekleri oyuncak sanarak sert davranabiliyorlar. Yabancılara sıcak davranmazlar ama alıştıktan sonra onlarında kucaklarına atlayıverirler.

Köpek eğitimi gereklidir pek çok Pomeranian sahibi küçük olduğu için Köpek Eğitimi gereksiz diye düşünüyor ama aslında bu ırk köpeklerde tuvalet eğitimi, itaat eğitimi gibi eğitimler gereklidir.

Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri
Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri

Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri

Irk Boyutu : Oyuncak

Yükseklik : Erkek 18 – 30 cm Dişi 18 – 30 cm

Ağırlık Erkek 1 – 3 Kg Dişi 1 – 3 Kg

Ortalama Yaşam : 13–16 yıl


Pomeranian Boo Eğitimi

Akıllı, kurnaz ve sevimli olan Pomeranian Boo köpekleri eğitim alma konusunda hevesli köpeklerdir. Aslında sadece köpek eğitimi için değil her şey için hevesli köpeklerdir. Ailesi ile vakit geçirmeyi severler. Bu köpeklerin alması gereken eğitimlerden biride ayak altında dolaşmama eğitimi olmalıdır çünkü bu köpekler çok küçük bir yapıdadır bundan dolayı üzerine basabilirsiniz. Köpek Eğitimi konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pomeranian Boo Tuvalet Eğitimi?
Pomeranian Boo Tuvalet Eğitimi?

Pomeranian Boo Tuvalet Eğitimi?

8 haftalık döneme ulaşan tüm Pomeranian ırkı köpekler tuvalet eğitimi alabilirler. Köpeklerde tuvalet eğitiminde öncelikle Pomeranian köpeğimize evimizin her yerine bu işi yapmamaları gerektiğini öğreteceğiz. Bunun için göz önünde bir noktayı tuvalet noktası seçebilirsiniz ki tuvalet eğilimi gösterdiğinde hemen onu tuvalet noktasına götürebilesiniz. İlk zamanlar iyi bir gözlemci olmalısınız.

Tuvalet alanında onu tuvaletini yapmaya teşvik edecek kelimeler söyleyebilirsiniz. “çiş”, “hadi”, “tuvalet”  şeklinde kelimeler olabilir. Yemeklerden sonra, oyun saatlerinden sonra mutlaka köpeğinizi tuvalet noktasına götürün. Tuvalet alanında işini halledince ona ödül maması vererek zamanla bu yaptığının iyi bir şey olduğunu anlamasını sağlayabilirsiniz.

İstenmeyen Yerlere Dışkı Yaparsa Ne Yapmalısınız?

Köpeğiniz küçüklük dönemlerinde bunu sık sık yapabilir sizin sabırlı olmak dışında bir çareniz yok bunu unutmayın.  Köpeğiniz istenmeyen bir yere tuvaletini yapınca sesinizi aşırı yükseltmeyen "hayır" ve el işaretleri ile bunun yanlış olduğunu belirtin. Asla şiddet yada bağırma gibi davranışları tercih etmeyin. Yaptığı alanı kimyasallar ile temizleyin. Aksi durumlarda o alandan kokusunu alacak ve tekrar tekrar oraya yapacaktır.


Köpek Tuvalet Eğitimi Konusunda ayrıca bilgi almak adına köpek tuvalet eğitimi yazısını okuyabilirsiniz.


Pomeranian Boo Bakımı
Pomeranian Boo Bakımı

Pomeranian Boo Bakımı

Tüylü ve tüysüz farklı türde pomeranian ırkı köpeğe rastlanabilir. Haftada bir kez tüyleri tımarlanması onun tüylerini parlak ve bakımlı gözükmesini sağlar. Diş bakımı önemlidir köpekler için olan fiş fırçası ve diş macunu alınıp dişleri fırçalanmalıdır. Ve bu işlem en az haftada 1 kez tekrar edilmelidir.

Genizlerine su kaçması nedeniyle hapşırmaları tehlikelidir hapşırırken boğazına masaj yapılmalıdır. İyi şartlarda yaşayan Pomeranian ırkından köpekler 20 sene yaşarlar ama genel olarak ortalama 15 sene ömürleri olur.

Pomeranian Boo Karakter Yapısı

Hevesli, enerji dolu, sevgiye muhtaç, aile düşkünü, iyi bir öğrenci şeklinde tanımlanabilir. Yabancılara ve şüphelilere havlarlar. Bekçilik içgüdülerine sahiptir. Enerji dolu olduğu için ev içinde sağa sola çok koşuşturur. Dik bir kafa yapısına, küçük v şeklinde kulaklara sahiptir, badem gibi küçük gözleri vardır ve size istediğini yaptırmak için gözlerinize bakabilir. Chihuahua ırkından köpeklere biraz benzerlik gösterir. Tüm bedeni uyumlu bir orana sahip olması gerekir.

Pomeranian Boo Tüy Yapısı
Pomeranian Boo Tüy Yapısı

Pomeranian Boo Tüy Yapısı

İki kat kürkü vardır, alt kısım kalındır, üst kısım ise kabarık tüylerle kaplıdır. Ten rengi, kahve rengi, turuncu, krem, sade, samur kısaca pek çok renklerde olabilirler. Bu ırk köpeklerin erkekleri yılda sadece bir kere tüy döküm dönemi yaşarken dişiler ise yılda 2 kere ve doğum dönemlerinde de tüy dökebilirler.

Tüy bakımı çok önemlidir, kirli bir Pomeranian ırkından köpek gergin ve sinirli olabilir. Dönem dönem tüyleri uzman pet kuaförleri tarafından kesilebilir özellikle yaz dönemlerinde tüyleri kısaltılabilir. Pomeranian’ın ırkından köpekler kış dönemlerinde, soğuktan korunması için kıyafet giydirilmesi gerekebilir.

Pomeranian Boo Egzersiz İhtiyacı

Küçük, kısa park gezintileri onu mutu eder, ancak iç mekan köpeği olduğu için ev oyunları egzersiz ihtiyacını karşılamaya yeter. Bahçe oyunları onun sosyalleşmesi ve farklı ortamları tanıması için önemlidir. Pomeranian eğitimi için sosyalleştirme önemli bir konudur bunun için sosyal ortamlara küçüklük dönemlerinden itibaren alıştırılmalıdır.

Pomeranian Boo Yaşam Ortamı
Pomeranian Boo Yaşam Ortamı

Pomeranian Boo Yaşam Ortamı

Bu ırk köpekler tamamen apartman ve ev içi yaşama uygundur. Ev içinde çok hareketli olabilir, onun için oyuncaklar almanız gerekebilir. Balkonunuzdan dışarı havlayabilir. Bir Pomeranian Boo ırkından köpekle daha sağlıklı bir birliktelik yaşamak için mutlaka köpek eğitimi, tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi almasının gerekli belirtmekte fayda olacaktır.

Pomeranian Boo Tarihi

Pomeranian ırkının ataları Greenland kızak köpekleridir. İsminin anlamı Pomeranya köpeği olan bu köpeğe ismini veren bölge ise günümüzün Almanya ve Polonya bölgelerinde yer alan Baltık denizinin kuzey bölgesinde yer alır. Bu popüler köpek tüm gelişimini orada gerçekleştirmiştir.

Pomeranian Boo Küçük bedeni ve yumuşak tüyleri ile resmen küçük bir oyuncak köpeği anımsatmaktadır. Üretildiği bölgeden ilk olarak İngiltere'ye ithal olmuştur. İlk başlarda 9-14 kg ortalamasına sahip olan bu ırk zaman içerisinde farklı değişiklikler yaşamıştır. Kraliçe Charlotte  ve Kraliçe Victoria bu ırkın 1700'lü yıllarda popüler olmasını sağlamıştır.

Amerikan Kennel Kulübü tarafından 1900 senesinde kabul edilmiştir. Irk diğer pek çok köpek ırkının aksine küçülmeye ve daha tatlı bir hal almaya devam etmiştir. Son zamanlarda Pomeranian Boo ırkı köpekler dünyanın en popüler köpekleri olarak bilinmektedirler.

Pomeranian Sahiplenmek İçin Uygun Musunuz
Pomeranian Sahiplenmek İçin Uygun Musunuz

Pomeranian Sahiplenmek İçin Uygun Musunuz

Daha önce köpek bakımı tecrübesi olmayanlar, köpekleri için özel bahçeleri olmayanlar ev içerisinde köpeğine bakacak olanlar için Pomeranian Boo ırkı köpekler çok uygundur.

Pomeranian köpekleri için en uygun yaşam alanı ev içidir dış alanlarda sağlıklı bir şekilde yaşamaları mümkün değildir.  Eğer köpeğinizle her gün defalarca sokağa çıkmak yürüyüş, egzersiz ve tuvalet ihtiyacını gidermesini sağlamak sizin için zor bir durumsaPomeranian tam size göre olacaktır.

Sadece evin içinde sağa sola koşarak enerjisini atabilir. Eğer tuvalet eğitimi konusunda destekte alırsanız evde belirlenen bölgelerde ihtiyacını görür. Oyuncak gibi görünse de Pomeranian Boo ırkından köpekler asla oyuncak değildir. Köpek bakmanın sorumluğunun farkında olmayan küçük çocuklara hediye edilmeye uygun değillerdir.

Pomeranian Boo Irkından Köpeklerin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Olumlu

 • Bakımları kolaydır.
 • Yürüyüş, egzersiz ihtiyaçlarını evde görebilir bundan dolayı dışarı çıkması gerekmez.
 • Zeki, sosyal ve enerjiktir bu nedenle köpek eğitimi konusunda başarılıdır.
 • Çocuklarla çok iyi anlaşırlar.
 • Seslere karşı çok duyarlı köpeklerdir. Ev içinde bekçilik yapabilirler riskli durumlarda sahiplerini uyarırlar.

Olumsuz

 • Temel itaat eğitimi almalıdır yoksa çok yüksek sesli sürekli havlar.
 • Günlük bakımı ve taraması çok önemlidir, sürekli bakım ister.
 • Korkusuz bir yapısı vardır. Kendinden büyük köpeklere havlayabilir.
 • Eğer sahibi küçük çocuklarsa psikolojik sorunlar yaşayabilir.
 • Çok hassas bir yapıda olan Pomeranian köpekleri kolay bir şekilde sakatlanabilir.
 • Yazın sıcaktan kışın ise soğuktan çok hızlı bir şekilde etkilenir.

ilgili yazı! Evde beslemek için en uygun ırklar yazısını okumanızı öneriyoruz.


Pomeranian Irkından Köpekler İnatçı Olabilir
Pomeranian Irkından Köpekler İnatçı Olabilir

Pomeranian Irkından Köpekler İnatçı Olabilir

Küçük ve çok tatlı bir köpek olan Pomeranian ırkından köpekler oldukça enerjik, eğlenceli ve zekidir. Ama bu köpeğin tatlı görüntüsü arkasında pek göze çarpmayan inatçılık özellikleri vardır. Bu özel ırk özellikle diğer köpeklere karşı gerçekten inatçı ve agresif olabilirler.

Oyuncaklarını paylaşması gerekirse tatlı görüntüsü altından bir canavar çıkabilir. Ama Pomeranian ırkı köpeklerin diğer köpeklerde pek görülmeyen bir özelliği vardır. Bir Pom ırkı köpeğin en iyi arkadaşı bir kedi olabilir yani kedilerle çok iyi anlaşabilir. Çocuklara karşı ise asla tahammülü yoksa küçük bedeninin sürekli ellenmesi ve sıkıştırılmaktan nefret ediyor.

Kendi sahibine karşı sevgi dolu olacağından şüphe etmemelisiniz. Bu saydığımız özellikler genel olarak Pomeranian ırkı köpeklerin karakterinde gözlenen özelliklerdir. Ancak her köpeğin karakteri eşsizdir bundan dolayı tüm Pomeranian ırkı köpekleri bu özelliklere sahip olmayabilir.

Pomeranian Boo Isırır Mı?

Küçük ırk köpeklerde en çok yaşanan davranış problemlerinden birisi ısırma davranışıdır. Tüm küçük köpeklerde gözlemlenebilen bu davranış Pomeranian ırkı köpeklerde daha az görülebilir ancak bu sorunla karşılaşma durumunda Köpek Eğitimi ile birlikte bu davranış tamamen ortadan kaldırılabilir.

Bu davranışı tamamen ortadan kaldırmak için küçüklük döneminden itibaren sosyalleştirme süreçlerine girmesi gerekir. Ayrıca evinize küçük çocuklar varsa Pomeranian'ı bunaltmamaları konusunda uyarmanız gerekir eğer kalabalık bir ortamda bunalırsa ısırma eğilimi gösterebilir.

Pomeranian Boo Fiyatları
Pomeranian Boo Fiyatları

Pomeranian Boo Fiyatları

Köpeklerin satılması bizce doğru değil ama bazı köpekleri barınaktan sahiplenmek pek mümkün olmuyor. Bu köpeklerden biriside Pomeranian'dır. Pomeranian Boo ırkı köpek sahibi olmak isteyen insanlar köpek eğitimi firması olduğumuz için bizlere sık sık Pomeranian Boo Fiyatları nedir şeklinde sorular iletmektedir. Bu konuda bizim ilk olarak önerimiz köpek sahiplenmeden önce mutlaka köpek barınaklarına bakılması 2. önerimiz ise bir köpek sahiplenmeden önce  köpek sahibi olmanın sorumluluklarının farkında olmaları olmaktadır.

Pek çok insan bir hevesle sahiplendiği köpeğini bir süre sonra barınaklara yada sokağa terk ederek köpeklerde kapanması zor kalp kırıklıkları yaratıyor. Eğer herkes bu konuda bilinçli bir hale gelirse köpek terk etme gibi sorunların ortadan kalkmasını sağlayabiliriz. Gelelim Pomeranian Boo fiyatlarına bazı web sitelerde bu ırk köpekleri ücretsiz olarak sahiplendirenler olsa da bulmak gerçekten zor.

Pomeranian Boo fiyatları genel olarak 4.000TL ile 30.000TL gibi bir ortalamaya sahiptir. Tabi ki Pom'un fiyatını fiziksel özellikleri ve üye olduğu aile belirlemektedir.

Pomeranian Boo Çocuklarla İyi Anlaşır mı?

Daha önce ki paragraflarda çocuklarla ilişkisinden biraz bahsetmiştik ancak çocuklu aileler için bu konuyu ayrı bir başlıkta tekrar yazmak istedik.

Pomeranian Boo küçük çocuklarla pek iletişim kurmayı, oyun oynamayı sevmez bazı durumlarda eğer ki çok bunalırsa onlara saldırabilir. Bu nedenle küçük çocuklara bu ırk köpekler çok fazla önerilmemektedir. Ancak daha büyük ve daha akıllı çocuklarla çok iyi bir arkadaşlık ilişkisi kurabilir.

Pomeranian Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Orta
Egzersiz ihtiyacı Orta
Oyunculuk Çok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinme Düşük
Başka petlerle geçinme Düşük
Çocuklarla anlaşma Çok İyi
Yabancılara davranış Mesafeli
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Düşük

Pomeranian Boo Eğitiminde İndirim Var Mı?

Pomeranian Boo Irkına Özel %30 Pet Okulu Müşterilerine İndirimimiz Mevcuttur.

Pomeranian Boo Evde Beslenir Mi?

Evde Beslenmesi en yaygın köpek türlerinden biridir. Rahatlıkla Evde besleyebilirsiniz.

Yavru Pomeranian Tuvalet Eğitimi Yapılıyor Mu?

Yavru Pomeranian köpeğiniz 3 aylık olduktan sonra bizlerle iletişime geçerek tuvalet eğitimi ve temel itaat eğitimi hizmeti verebiliriz.

Pomeranian Boo Bakımı

Tüylü ve tüysüz farklı türde pomeranian ırkı köpeğe rastlanabilir. Haftada bir kez tüyleri tımarlanması onun tüylerini parlak ve bakımlı gözükmesini sağlar.

Daha önce ele aldığımız Köpekler Nasıl Yıkanır? yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.