fbpx
Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri

Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri

Yavruluk dönemlerinde sosyalleştirildiğinde diğer köpekler, ev hayvanları ve çocuklarla iyi anlaşırlar. Çocuklarla oyunlar oynarken dikkat edilmelidir küçük oldukları için çocuklar Pomeranian ırkından köpekleri oyuncak sanarak sert davranabiliyorlar. Yabancılara sıcak davranmazlar ama alıştıktan sonra onlarında kucaklarına atlayıverirler. Köpek eğitimi gereklidir pek çok Pomeranian sahibi küçük olduğu için köpek eğitimi gereksiz diye düşünüyor ama aslında bu ırk köpeklerde tuvalet eğitimi, itaat eğitimi gibi eğitimler gereklidir.


ilgili yazı! Ev Yapımı Köpek Mamaları Neyden Yapılır ? yazısını okumanızı öneriyoruz.


Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri
Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri

Pomeranian Boo Eğitimi

Akıllı, kurnaz ve sevimli olan Pomeranian Boo köpekleri eğitim alma konusunda hevesli köpeklerdir. Aslında sadece köpek eğitimi için değil her şey için hevesli köpeklerdir. Ailesi ile vakit geçirmeyi severler. Bu köpeklerin alması gereken eğitimlerden biride ayak altında dolaşmama eğitimi olmalıdır çünkü bu köpekler çok küçük bir yapıdadır bundan dolayı üzerine basabilirsiniz. Köpek eğitimi konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pomeranian Boo Bakımı

Tüylü ve tüysüz farklı türde pomeranian ırkı köpeğe rastlanabilir. Haftada bir kez tüyleri tımarlanması onun tüylerini parlak ve bakımlı gözükmesini sağlar. Diş bakımı önemlidir köpekler için olan fiş fırçası ve diş macunu alınıp dişleri fırçalanmalıdır. Ve bu işlem en az haftada 1 kez tekrar edilmelidir. Genizlerine su kaçması nedeniyle hapşurmaları tehlikelidir hapşururken boğazına masaj yapılmalıdır. İyi şartlarda yaşayan Pomeranian ırkından köpekler 20 sene yaşarlar ama genel olarak ortalama 15 sene ömürleri olur.

Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri
Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri

Pomeranian Boo Karakter Yapısı

Hevesli, enerji dolu, sevgiye muhtaç, aile düşkünü, iyi bir öğrenci şeklinde tanımlanabilir. Yabancılara ve şüphelilere havlarlar. Bekçilik içgüdülerine sahiptir. Enerji dolu olduğu için ev içinde sağa sola çok koşuşturur. Dik bir kafa yapısına, küçük v şeklinde kulaklara sahiptir, badem gibi küçük gözleri vardır ve size istediğini yaptırmak için gözlerinize bakabilir. Chihuahua ırkından köpeklere biraz benzerlik gösterir. Tüm bedeni uyumlu bir orana sahip olması gerekir.

Pomeranian Boo Tüy Yapısı

İki kat kürkü vardır, alt kısım kalındır, üst kısım ise kabarık tüylerle kaplıdır. Ten rengi, kahve rengi, turuncu, krem, sade, samur kısaca pek çok renklerde olabilirler. Bu ırk köpeklerin erkekleri yılda sadece bir kere tüy döküm dönemi yaşarken dişiler ise yılda 2 kere ve doğum dönemlerinde de tüy dökebilirler. Tüy bakımı çok önemlidir, kirli bir Pomeranian ırkından köpek gergin ve sinirli olabilir. Dönem dönem tüyleri uzman pet kuaförleri tarafından kesilebilir özellikle yaz dönemlerinde tüyleri kısaltılabilir. Pomeranian’ın ırkından köpekler kış dönemlerinde, soğuktan korunması için kıyafet giydirilmesi gerekebilir.

Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri
Beklenen Yazı! Pomeranian Boo Eğitimi ve Özellikleri

Pomeranian Boo Egzersiz İhtiyacı

Küçük, kısa park gezintileri onu mutu eder, ancak iç mekan köpeği olduğu için ev oyunları egzersiz ihtiyacını karşılamaya yeter. Bahçe oyunları onun sosyalleşmesi ve farklı ortamları tanıması için önemlidir. Pomeranian eğitimi için sosyalleştirme önemli bir konudur bunun için sosyal ortamlara küçüklük dönemlerinden itibaren alıştırılmalıdır.

Pomeranian Boo Yaşam Ortamı

Bu ırk köpekler tamamen apartman ve ev içi yaşama uygundur. Ev içinde çok hareketli olabilir, onun için oyuncaklar almanız gerekebilir. Balkonunuzdan dışarı havlayabilir.


ilgili yazı! Evde beslemek için en uygun ırklaryazısını okumanızı öneriyoruz.


Pomeranian Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiOrta
Egzersiz ihtiyacıOrta
OyunculukÇok Oyuncu
Başka köpeklerle geçinmeDüşük
Başka petlerle geçinmeDüşük
Çocuklarla anlaşmaÇok İyi
Yabancılara davranışMesafeli
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiDüşük

 

Daha önce ele aldığımız Köpekler nasıl yıkanır yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek