Pomeranian köpek fiyatı

Pomeranian Cinsi Köpek Fiyatları

Sevimli yüz ifadesi ile her insanın kalbini kazanmayı başaran Pomeranian cinsi köpek fiyatları, köpek edinmek isteyenlerin en çok merak ettikleri konuların başında gelir. Biz de bu konuda sizin için yaptığımız fiyat araştırmalarını bu makalemizde sunmak istedik.

Farklı mizaç yapısı ile son derece sempatik bir köpek cinsi olan Pomeranian, Orta Avrupa'nın Pomeranya bölgesi adını alan Spitz tipi köpek cinsidir. Süs köpeği olarak bilinen köpek cinsi, Türkiye’de de bir hayli rağbet görmektedir. Yeni bir köpek edinmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında olması, fiyatlarının değişkenliğe uğramasını etkilemektedir.

Pomeranian cinsi köpek fiyatı, köpeğin yaşına, eğitimine ve sağlık durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte şehirlere göre de fiyat farklılıklarının olduğuna dikkat çekmemiz gerekir.

Türkiye’de Pomeranian Cinsi Köpek Fiyatları

“Pom” ya da uzun ismi ile Pomeranian köpek cinsi, sevecenliği ile dikkatleri üzerine çeken süs köpeğidir. Büyümeyen Köpek Cinsleri arasında yer alması, apartman dairesinde kolaylıkla beslenmesi ve bakımının diğer ırk köpeklere göre daha rahat olmasından dolayı, Pomeranianlar, diğer köpek cinslerine göre daha yüksek fiyatlara sahiptir.

Ortalama 12-16 yıl arasında yaşayan bu köpekler, Türkiye’de bir hayli alıcı bulmaktadır. Türkiye’de Pomeranian cinsi köpek fiyatı, yukarıda da belirttiğimiz gibi şehre göre, köpeğin yaşına göre, eğitim ve sağlık durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:Pug Köpeği Fiyatları Pug Cinsi

Pomeranian köpek cinsi, en pahalı köpekler arasında yer almaktadır. Irkın bazen nadir bulunması halinde fiyatlarının 8.000 dolar ile 30.000 dolar arasında değiştiği bile görülmektedir. Ancak genel olarak Pomeranian Cinsi Köpek Fiyatları, 5,200 dolar ile 15,000 dolar arasında değişmektedir.

Pomeranian Neden Farklı Fiyatlara Satılır?

Bazen köpeklerin değerinden çok daha düşük rakamlara satıldığına tanıklık edebiliyoruz. Bu da yeni köpek edinmek ve özellikle de köpek fiyatları hakkında fikri olmayanların kafasının karışmasına neden olmaktadır. Peki, neden bazı Pomeranian cinsi köpek fiyatları çok düşük dersiniz?

Pomeranian cinsi köpekler, yavruluk dönemlerinin ilk zamanlarında orijinalliği anlaşılabilir köpekler değildir. Ancak bu işin uzmanları çok rahatlıkla köpeğin orijinal olup olmadığını bilmektedir. Biraz da art niyet beslediklerinde, kısa sürede ellerinden çıkartmak için düşük fiyat vermektedirler. Eğer Pomeranian edinmeyi düşünüyorsanız, size vereceğimiz birkaç tüyo ile safkan bir Pomeranian sahibi olabilirsiniz.

Pomeranian Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Satış yapan kişinin referanslarını mutlaka inceleyin,
  2. Köpek ticareti yapmak yasal izinlere tabiidir. Yasal izin belgesi olmayan kişilerden Pomeranian satın almayın.
  3. Eğer kendilerine ait bir satış yeri ya da internet siteleri varsa, mutlaka müşterilerinin satıcı hakkında yaptıkları yorumları değerlendirin.
  4. Eğer köpek yavruluk dönemini geçmişse mutlaka sağlık kontrollerinin yapılıp yapılmadığını öğrenmek için karnesini isteyin.
  5. Yavruluk dönemini geçiren Pomeranian cinsi köpeklerin orijinalliği belge ile sabitlenebilmektedir. Eğer büyük bir köpek alacaksanız belgesini mutlaka isteyin.

Dünya Genelinde Pomeranian Cinsi Köpek Fiyatları

Pomeranyalı cinsi köpeklerin Alman Spitz gibi köpek cinslerinin kırmalarının pomeranian cinsi olarak satıldığını aklınızdan çıkartmayın. Bu nedenle ister Türkiye’de ister dünyanın başka bir yerinde Pomeryanlı bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız, dikkatli davranmanız gerekir. Yukarıda belirttiğimiz maddeleri göz önünde bulundurarak Pomeranian cinsi köpek alırsanız, çok daha sağlıklı sonuçlara ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Dünya genelinde Pomeranian Cinsi Köpek Fiyatlarıı da dönemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazen 50.000 dolar gibi uçuk rakamlarda bile köpek fiyatları ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumun sizi şaşırtmaması gerekir.

İlginizi Çekebilir: Köpek Oteli Fiyatları

En Uygun Pomeranian Cinsi Köpek Fiyatı

Köpek edinmek için aceleniz yoksa biraz daha zamanlama kavramına riayet etmenizi öneririz. Yaz mevsimi geldiğinde, küçük büyük herkes köpek edinmek ister ve bu da özellikle dünyanın en pahalı köpek cinslerinden olan Pomeranian cinsi köpeklerin fiyatlarının yükselmesine neden olur. Ancak bunun aksine kış aylarında köpek fiyatları düşer. Eğer zamanlama konusunda acil bir durumunuz söz konusu değilse, size önerimiz, kış aylarında en uygun Pomeranian fiyatı ile bir pomeryanlı satın alabilirsiniz.

Pomeranian En Belirgin Özellikleri

Yükseklik: 18- 30 cm  Enerji Seviyesi: Yüksek
Ağırlık: 1 - 3 Kg Başka Köpeklerle Geçinme: Düşük
Yaşam Süresi: 13 – 16 yaş Köken: Almanya
Cins Boyutu: Küçük (0-30) Çocuklarla Anlaşma: Çok iyi
Egzersiz İhtiyaçları: Orta Yabancılara Davranış: Mesafeli
Zekâ Düzeyi: Yüksek Koruma: Düşük
Tüy Dökme Miktarı: Sık  Eğitilebilirlik Düzeyi: Orta

Pomeranian Irkı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pomeranian cinsi köpeklerin en çok dikkat çeken yönleri, fiziki özellikleridir. Kafayla gömülü kulaklar, yüzünün yanlarında geniş gösteren tüyleri, kısa burnu ve deriyi göstermeyecek yoğunlukta iki katmanlı tüy yapısına sahip olan Pomeranian, yavru iken açık renkli olarak doğarlar. Fakat ilerleyen dönemlerde, renkleri koyu renge dönüşerek asıl rengini almaya başlar.

Farklı renklerde görülebilen Pomeryanlı köpek cinsinin genelde; beyaz, kiremit kırmızısı, turuncu, krem, taba, samur ve kahverengi renklerdedirler. Yuvarlak kafaları, küçük ve dik kulakları, yuvarlak gözleri ve küçük burunları ile son derece sempatik duran Pomeranian köpek cinsi, çok cılız köpek olmasına rağmen tüylerinin yoğun olmasından dolayı büyük görünürler.

Pomeranian köpekler, sempatik ve sevecen tavırları ile bilinse de bu cinsin son derece inatçı bir köpek olduğunu bilmeniz gerekir. Bazen agresif zamanlarına denk geldiğinizde, istediğini yaptırana kadar inatla hareket etmeye devam ettiğine şahit olabilirsiniz.

Son derece enerjik bir yapıya sahip olan Pom köpeği, apartman dairesinde kolaylıkla beslenebilir. Sahibine olan düşkünlüğü ve oyunculuğu nedeni ile akşama kadar sahibinin peşinden ayrılmak istemeyebilir.

Yürümeyi, koşmayı ve kendi başına hareket etmeyi seven büyümeyen köpek cinsi pomeranian sahibi iseniz dışarıda yürüyüşe çıktığınızda mutlaka tasması ile gezdirmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir:köpek eğitimi fiyatları

Pomeranian Bakımı

Düzenli olarak aşılarının yapılması ve tüy bakımından da rutin şekilde yapılması halinde sağlıklı yaşayabilen Pomeranian cinsi köpeklerin bakımları, biraz daha detay gerektirir. Özellikle yoğun tüy yapısına sahip olmalarından dolayı rutin olan köpek tarağı, köpek tüy toplama eldiveni vb. köpek eşyaları ile haftada en az iki defa tüy bakımı yapılması gerekir.

Köpek sahiplenmek için kopeksatis.com üzerinden ilanlara bakabilirsiniz.

Pomeranian Hakkında Sık Sorulan Sorular

Pomeranian yavrusu kaç TL?

Köpeğin yavruluk yaşına ve orijinalliğine göre fiyatları değişmektedir. Ancak orijinal bir Pomeranian yavrusunun ortalama fiyatı 4,500 ile 30 bin TL arasında değişmektedir.

Pomeranian evde beslenir mi?

Apartman dairesinde beslenebilecek en ideal köpek cinslerinden olan Pomeranian, ortama çok rahat bir şekilde uyum sağlar.

Pomeranian Boo havlar mı?

Küçük olmasına rağmen korkusuz bir yapıya sahip olan Boo köpekleri, özellikle kendinden büyük köpeklere karşı havlayabilir. Sahibi bir çocuk ise psikolojik sorunlar yaşayabileceği için yetişkinlerin beslemesi önerilmektedir.

Boo köpek bakımı zor mu?

Veteriner kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılması ve tüy bakımına dikkat edildiğinde bakımında zorlanılmaz.

Pomeranian kaç TL 2024?

Fiyatları, köpeğin yaşına ve sağlık durumuna göre değişmekle birlikte Boo köpek fiyatı 2024 listesinin ortalama 4.000 TL ile 30.000 TL arasında değiştiği görülmektedir.

Puanla!
[Toplam: 6 Ortalama: 4]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.