En Popüler Süs Köpeği; Pekinez Eğitimi ve Özellikleri

En Popüler Süs Köpeği; Pekinez Eğitimi ve Özellikleri

Pekinez ırkı köpekler, süs köpeği olarak sınıflandırılmaktadır. Görüşünüşleri çok asil ve sevimlidir bundan dolayı da kadınlar tarafından çok fazla tercih edilirler. Eğer Pekinez köpek ırkından bir köpeği sahiplenmek istiyorsanız mutlaka safkan olduğuna dikkat etmelisiniz ayrıca köpek sahiplenirken mutlaka sağlıklı bir köpek bulabilmek için veterinerlerden yardım almalısınız.

Popüler olan ırklar çok fazla kontrolsüz üretildiği için sağlıksız köpekler ortaya çıkmakta ve bu köpekler hem kendileri için acılı bir şekilde yaşarken hemde sahiplerini oldukça üzmektedirler.

Eğer iyi bir Köpek Eğitimi süreci geçirirse diğer köpekler, diğer hayvanlar ve yabancı insanlarla iyi anlaşırlar ancak her zaman şüpheci köpeklerdir. Çok fazla bunaltılmak istemezler bundan dolayı bebekli ve çocuklu aileler için çok fazla önerilmezler. En fazla görülen renkleri ise; kırmızı, altın, samurdur.

Pekinez

Pekingese Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi konusunda profesyonel insanlardan eğitim alması en doğru olanıdır. Köpek Eğitimi ile daha uyumlu daha iyi bir aile köpeği olacaktır. Bu ırk köpekler eğitilirken öncelik sabır ve sevgidir. Tüm köpeklerde olduğu gibi pozitif köpek eğitimi tercih edilmelidir. Çünkü diğer köpek eğitimi türleri köpeklerin psikolojik sağlığını olumsuz yönde etkiler. Pekinez,rahatına düşkün bir köpek ırkı olduğu için köpek eğitimi sırasında bunaltılmamalıdır.


  • Yaşam süresi: 13/15 yıl
  • Köken: Çin
  • Ağırlık 6-7 kg
  • Boy: 13-15 cm
  • Kullanım: Süs Köpeği

Pekingese Karakter Yapısı
Pekingese Karakter Yapısı

Pekingese Karakter Yapısı

Yabancılarla pek arası yoktur, her zaman havalı tavırlar sergiler ancak sahibi ile ayrıca bir dostluk kurar. Sahibi ile özel bir iletişim şekli vardır ama diğer insanlarla iletişim kurmak istemeyebilir. Pek çok küçük ırk köpekte gözlemlenen tek bir kişiye bağlanma eğilimi vardır. Çin İmparatoriçesi Dowager Cixi'nin dediği gibi "içinden geldiği gibi oynamasına; kendini tehlikeye atmamasına, diğer hayvanlarla iyi geçinmesine, şeytanları ısırmasına izin verin  " Ayrıca bilmelisiniz ki bu ırk köpekler horlamaktadır.

Pekingese Nerede Yaşayabilir?
Pekingese Nerede Yaşayabilir?

Pekingese Nerede Yaşayabilir?

Pekinez (Pekingese) ırkı köpeklerin çok fazla egzersiz ihtiyacı duymaz bundan dolayı apartman yaşamı onlar için çok uygundur. Bahçeli bir eviniz var ise onu bahçede serbest bırakmanız halinde çok mutlu olacaktır ama güvenliğinden emin olmalısınız. Sıcak havalara direk olarak maruz kalmaması gerekir. Sıcak mevsimlerde sık sık su içmesi gerektiğini unutmayın.

pekinez özellikleri
Pekingese Bakımı

Pekingese Bakımı

Gerçekten aşırı derecede bakım gerektiren bir ırktır. Küçük olduğu için zahmetsizdir yanılgısına asla düşmeyin çünkü tüy bakımı, diş ve tırnak bakımı ve pek çok konu da bakıma ihtiyaç duyar. Karın, bacak arasında yer alan tüyleri fırçalanmalıdır. Patilerinde ki fazla tüyler sık sık temizlenmelidir. Kürkü ve tüylerinin sağlığı için gerekli ve yeterli şekilde beslenmelidir. Küçük bir ırk olduğu için ömrü pek çok ırka göre daha uzundur ortalama olarak 15 sene yaşamaktadırlar. Ayrıca solunum problemleri ve diğer kalıtsal hastalıklara karşı kontrol için veterinere götürülmelidir.

Pekingese Egzersiz İhtiyacı

Pekinez (Pekingese) ırkı köpekler az egzersiz ihtiyacı ile bilinirler. Evet, az olan egzersiz ihtiyaçlarını ev içerisinde kendi kendine ya da sahibi ile oynayarak geçirebilir.

Pekingese Terrier Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Düşük
Egzersiz ihtiyacı Düşük
Oyunculuk Orta
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma Orta
Yabancılara davranış Orta
Eğitebilirlik Düşük
Koruma özelliği Düşük

Pekinez Tuvalet Eğitimi (Çiş Eğitimi)

Pekinez Tuvalet Eğitimi, tamamlanması birkaç hafta sürebilen bir süreçtir. İlk adım, Pekinezinizi dışarı çıkarmak ve onlara nereye gitmeleri gerektiğini öğretmenin doğal bir yolu olarak otu/çakılları kullanmaktır.

Köpeğinizin işini kolaylaştırmak için dışarıda işlerini yaparken onu ikramlarla ödüllendirmelisiniz. İkinci adım, köpeğiniz için doğru türde çöp kutusuna sahip olduğunuzdan emin olmak ve her zaman temiz olduğundan emin olmaktır. Son olarak, onlardan ne istediğinizi anlamaları için Pekinez cinsine karşı sabırlı ve tutarlı olmanız gerekir. Profesyonel hizmet için Pet Okulu tercih edebilirsiniz.

Pekinez Köpeği Besleyenler Bilmesi Gerekenler!

Pekingese Eğitiminin Temelleri - Her Pekingese Sahibinin Bilmesi Gereken Temel Komutlar Bu yazıda, her Pekingese sahibinin bilmesi gereken bazı temel komutların üzerinden geçeceğiz. Bu komutlar önemlidir çünkü siz ve köpeğiniz arasındaki sağlıklı ilişkinin temelidir.

İlk komut "otur" dur. Bu komut önemlidir çünkü köpeğinize ihtiyacınız olduğunda tek bir yerde kalmasını öğretir. İkinci komut "aşağı" dır. Bu komut aynı zamanda köpeğinize ihtiyaç duyduğunuzda yerde yatmayı öğrettiği için çok önemlidir. Üçüncü komut "kal" dır. Bu komut, köpeğinize ihtiyaç duyduğunuzda mevcut noktasından hareket etmemesini söyler. Bu yazıda ele alacağımız dördüncü ve son komut "gel" dir.

Neden Bir Pekingese(Pekinez) Eğitmelisiniz ve Onları Benzersiz Yapan Nedir?

Pekingese köpekleri küçük, kabarık ve sevimlidir. Aynı zamanda dünyanın en eski köpek ırklarından biridir. Bu köpekler Çin'de kraliyet ailesi için yetiştirildi, bu yüzden onlara böylesine muhteşem bir görünümleri var.

Pekinez köpekleri insanların etrafında olmayı sever ve sahiplerini her yerde takip eder. Bu onları çocuklu aileler veya biraz şirkete ihtiyaç duyan yaşlı insanlar için harika kılar. Ayrıca sahiplerine çok sadıktırlar ve onları memnun etmek için her şeyi yaparlar, bu nedenle yalnız yaşayanlar için de mükemmel evcil hayvanlardır. Ayrıca, bu köpeklerin çok fazla enerjisi vardır, bu nedenle her gün bol bol egzersize ihtiyaçları vardır!

Pekinez Irkı Köpeği İçin Doğru Tasma Seçimi

Tasmalar, köpek yetiştirmenin önemli bir parçasıdır. Evcil hayvanınızı güvende tutmak için kullanılırlar. Tasmalar ayrıca köpeğinizin kaybolması durumunda kimliğini belirlemenize yardımcı olur.

Peke'niz için doğru yakayı seçmek zor bir iş olabilir. Piyasada çok sayıda tasma vardır ve bunlar farklı şekil, boyut, renk, malzeme ve fiyatlara sahiptir.Bazı tasmalar belirli köpekler için uygun olmayabilirken, diğerleri belirli ortamlarda veya yaşam tarzlarında iyi çalışmayabilir. Tasma eğitimi köpeğiniz için önemlidir.

Aşağıda Peke'niz için doğru tasmayı seçmenize yardımcı olacak bir kılavuz bulunmaktadır:

- Tokalı mı yoksa çıt çıt mı kullanmak istiyorsunuz? Tokaları takmak daha kolay olabilir, ancak çıtçıtlar daha dayanıklıdır, bu nedenle daha uzun süre dayanır.
- Sen istiyor musun

Pekinez eğitimi konusunda destek almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 9 Ortalama: 4.4]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.