Minyatür Pinscher Eğitimi, Bakımı ve Özellikleri

Minyatür Pinscher Eğitimi, Bakımı ve Özellikleri

Minyatür Pinscher, ev yaşamı için ideal köpeklerden, küçük bedeni ile zarif ve atletik bir görüntüye sahiptir. Zayıf bir görüntüsü olsa da uzun boynu, belirgin kaslarıyla atletik bir ırktır. Kedimsi bir kuyruğu ve patisi vardır ve ince bacaklara sahiptir.

Kuyruk yapısı düz ve uzun olmasıyla bilinir. Geniş, yumuşak kulakları sarkmış şekilde kafasının üstünde pozisyon alır. Tüy yapısı ise sert, kısa, bakımlı olursa parlak ve düzdür. kızıl, siyah, kızıl tonları ve kahve tonlarında olabilir.

Bu köpeğin en dikkat çekici özelliği minyatür bir Doberman gibi görünmektedir. Küçük bedeninin farkında olmadan çok cesur olan bu ırk çok iyi bir bekçi köpeğidir. Ev içinde yaşaması için uygun olan ırklardandır ancak iyi bir Köpek Eğitimi alması çok önemlidir.

Bu ırk küçük ama karakteri pek çok ırktan daha zor olan bir ırktır. Yeni köpek sahibi olacak insanlar için doğru bir tercih olmayacaktır.

Köpek eğitimi ile bazı saldırganlık ve agresiflik durumu engellense bile bu ırk genel olarak zor ve uğraştırıcı olabilir. Eğer köpekler konusunda deneyimli bir kişiyseniz bu ırkla çok iyi dostluk kurabilirsiniz bundan asla şüpheniz olmasın. Eğer bir Pinscher sahiplenecekseniz sosyalleştirme ve köpek eğitimi onun için hayati öneme sahiptir.

Yoksa kendine zarar vermesi muhtemeldir. Kendinden çok büyük köpeklere saldırma eğilimi gösterebilir.

Popüler Yazı => İstanbul'da ki köpek barınaklara nerededir?
Popüler Yazı => Temel İtaat Eğitimi Nedir Nasıl Uygulanır?
Popüler Yazı => Sibirya kurdu eğitimi ve özellikleri
Popüler Yazı => Köpek Eğitimi Maltepe

Bu küçük ırk köpek günümüzde ev içi yaşam için uygun köpekler arayan insanlar için tercih sebebi.


Minyatür Pinscher Fiziksel Özellikleri

Reh Pinscher, Zwergpinscher, Miniature Pinscher isimleriyle de anılmaktadır.

Irk Boyutu : Oyuncak (oyuncak olarak adlandırılması ne acı)
Yükseklik : Erkek 25 – 30 cm Dişi 25 – 30 cm
AğırlıkErkek 4 – 6 Kg Dişi 4 – 6 Kg
Minyatür Pinscher Kaç Yıl Yaşar?  13/15 yıl


Minyatür Pinscher Eğitimi, Bakımı ve Özellikleri
Minyatür Pinscher Eğitimi, Bakımı ve Özellikleri

Minyatür Pinscher Kökeni

Bu ırkın ilk belirtileri 1600’lü yıllara dayanır. 1900 yıllarında Almanya’da popülerliğini yitirmeye başlar ancak diğer Avrupa ve dünya ülkelerinde gittikçe popüler bir köpek olmaya devam etmektedir. Daha sonra ABD’ye götürülen bu köpek orada popülerliğini katlamış ve 1929 yılında Amerikan Kennel Kulübü ile tescil sahibi olmuştur.

Günümüzde köpek sahiplenecek olan insanlar genelde ev ve apartmana uyumlu köpekler tercih ettiğinden günümüzde Pinscher ırkından köpekler pek çok ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır.


ilgili yazı! Evde köpekler ne kadar yalnız kalabilir? yazısını okuyarak köpekler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Minyatür Pinscher Eğitimi, Bakımı ve Özellikleri
Minyatür Pinscher Eğitimi, Bakımı ve Özellikleri

Minyatür Pinscher Bakımı

Tüyleri kısa ve sert olduğu için tüylerinin bakımı oldukça kolaydır. Düzenli olarak haftada 3-4 kere tüyleri fırçalanırsa parlak ve bakımlı bir tüy yapısına sahip olabilir ve bu şekilde ölü tüylerden arındırılmış olacak. Ancak bu ırk bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız bu köpekler soğuk havalara karşı dayanıksızdır.

Minyatür Pinscher Egzersizleri

Bedeni küçük olsa da çok enerjik olan Pinscher ırkı köpeklere düzenli olarak egzersiz uygulanmalıdır. Apartman yaşamına uygundur ama gerekli egzersizleri ertelememek gerek. Avcı bir içgüdüye sahiptir. Bundan dolayı av oyunları ile vakit geçirebilir.


ilgili yazı! Evde beslemek için en uygun ırklar yazısını okuyabilirsiniz.


Minyatür Pinscher Karakteri

  • Enerji dolu, atik, ve sevimli bir karakteri vardır. Bekçi ve korumacı bir karakteri vardır.
  • Ailesine çok bağlıdır.
  • Korkusuz olması sayesinde pek çok büyük köpeğe baş kaldırabilir bundan dolayı sosyalleştirme eğitimi almalıdır.
  • Güçlü bir ağız-çene yapısı vardır dişleri keskindir.
  • Yabancılara karşı havlama, hırlama gibi davranışlar sergileyebilir.
  • Yabancıların onları sevmesinden memnun olmayacaktır.
  • Çocuklarla yalnız kalmamalıdır, çocukların onu oyun olarak görüp sert hareketler yapmasına karşın ısırabilir.
  • Kendi isteklerini yerine getirmek için devamlı sahibini zorlayacaktır bu konuda baskın bir karakter olmalı ve köpeğinize sözünüzü dinletmelisiniz, kolay yola gelir.
Minyatür Pinscher Eğitimi, Bakımı ve Özellikleri
Minyatür Pinscher Eğitimi, Bakımı ve Özellikleri

Minyatür Pinscher Eğitimi

Küçük olmaları sizi yanıltmasın çok zekilerdir. Eğitimler konusunda uzman bir köpek eğitici ile çalışırsanız kolayca eğitim alabilir. Köpek eğitimi için en uygun zaman 2-5 ay arasındadır.

Kemirme davranışını çok gösterebilir bundan dolayı evinizi köpeğinize göre düzenlemeniz önerilir. Hem onun sağlığı hem de eve zarar vermemesi için bu önemlidir.

Erkek bireyler, dişi Pinscher bireylerine göre daha zor eğitim alabilir.  Bilinmesi gereken bir diğer noktada havlamayı çok severler bundan dolayı apartman ve ev içinde havlaması komşularınızı rahatsız edebilir bu konuda da eğitim söz konusu olabilir.

Daha önce ele aldığımız İstanbul köpek barınakları yazısını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri hakkında destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz

Puanla!
[Toplam: 7 Ortalama: 4.1]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.