Melez Köpek Eğitimi

Melez Köpek Eğitimi

Sokakta yaşayan köpeklerin sahiplenilmesi durumunda gündeme gelen Melez Köpek Eğitimi, her zaman olduğu gibi sertifikalı ve deneyimli köpek eğitmenleri tarafından yapılabilecek uygulamalar arasındadır. Ancak deneyimli eğitmenlerden profesyonel destek alarak siz de sokaktan sahiplendiğiniz yavru veya yetişkin köpeğinizin eğitimini tamamlayabilirsiniz.

Barınaklara ve ormanlık alana terk edilen binlerce köpek hayatta kalma mücadelesi verirken siz de bunlardan birini sahiplenerek can dostunuzla mutlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Bilindiği üzere köpek eğitimlerinde melez olmayan yani safkan ırklar daha kolay ve başarılı şekilde eğitilebilirler.

Safkan köpeklerin sahiplerine itaat etme özellikleri daha fazladır. Fakat bu durum sokak köpeklerinin veya melez köpeklerin eğitilmeyeceği anlamına gelmez. Eğer doğru yaklaşım ve pozitif eğitim teknikleri uygulanırsa, melez köpeklerin ideal ve başarılı şekilde eğitilmesi de mümkün olacaktır. köpek temel itaat eğitimi sürecinde pozitif yaklaşımların benimsenmesi çok önemlidir.

melez köpeklerde eğitim

Melez Köpekler Eğitilebilir Mi?

Sokakta yaşayan köpekler genellikle yavruluk döneminden itibaren olumsuz durumlar ve davranışlar ile karşılaştıkları için insanlara ve diğer hayvanlara karşı agresif bir tutum içine girebilirler. Bazı melez köpeklerde agresifliğin aksine çekingen bir tutum görülebilir.

Melez köpek özellikleri bu şekilde değişiklik gösterebilir. Aşırı ürkek köpeklerin kendilerini güvende hissetmedikleri anlarda bile agresifleşip ısırma eğilimi gösterdikleri unutulmamalıdır. Dolayısıyla bu tür köpeklerin sahiplenme sürecinde ilk olarak rehabilitasyon sürecinden geçilmesi çok faydalı olacaktır.

Melez köpeklerin eğitiminde rehabilitasyon süreci de bu alanda deneyimli ve tecrübeli köpek eğitmenlerinin gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Pet Okulu bünyesinde görev yapan ve her biri uzmanlık sertifikalarına sahip olan köpek eğitmenlerimiz, safkan ırkların dışında melez köpekler için de kaliteli eğitimler vermektedir.

Uygun fiyatlarla bu tür eğitimlerden yararlanarak sokaktan sahiplendiğiniz köpeğin daha uysal ve itaatkar olmasını sağlayabilirsiniz.

Temel rehabilitasyon eğitimlerinden geçmeyen köpeklerin sahiplenilmesi hem köpeğin sahibi için hem de evde yaşayan diğer kişilerin sağlığı için tehdit yaratabilmektedir. Dolayısıyla mutlaka profesyonel eğitmenlerin desteğine başvurulmalıdır.

Sokak Köpeği Sahiplenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Melez köpeklerinin doğuştan gelen özellikleri veya sonradan yaşadığı kötü deneyimler karakterleri üzerinde farklı etkiler yaratabilir.

Melez köpek yavruları, eğitim için en ideal yaşta sayılırlar. Barınaktan ya da sokaktan bir köpek sahiplenmek istediğinizde öncelikle hayvanın hareketlerini gözlemlemeniz ve buna bakarak seçimde bulunmanız tavsiye edilir. Çünkü sahiplenmek istediğiniz köpeğin yavru veya yetişkin olması fark etmeksizin insancıl ve diğer arkadaşları ile geçinebiliyor olması gerekir. Saldırgan ve agresif tutumlu köpeklerin sahiplenilmesi beklentilerin tersi bir etki yaratacaktır.

Bu yüzden sokak köpeği sahiplenirken veya barınaklardan köpek alırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur köpeğin uysal ve geçinebilir davranışlara sahip olmasıdır.

Köpeğin rengi, tipi, cinsiyeti ve boyutları gibi kriterler mutlaka ikinci plana atıldıktan sonra dikkate alınmalıdır. Çünkü sokaktan ya da barınaktan seçilen köpeğin aile içinde yaşayabilecek karaktere sahip olması renginden ya da cinsinden çok daha önemlidir. Bu konuda doğru seçimi yapmakta zorluk çekiyorsanız melez köpek eğitimlerinde profesyonel kalitede hizmet veren deneyimli köpek eğitim uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Melez Köpekler Nasıl Eğitilir?

Sokak köpeği ya da melez köpekleri eğitmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Köpek eğitim yöntemlerine başlamadan evvel bu hususların göz önünde bulundurulması gerekir. Bunlardan ilki sahiplenilen melez köpeğin hem fiziksel hem de ruhsal açıdan son derece sağlıklı olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle melez köpeğin psikolojisinin durumuna dikkat edilerek ona uygun seçeneklerde eğitimlere başlanmasında fayda vardır.

Melez Köpek Eğitimi uygulamalarında korkan ve sahibine ya da diğer insanlara karşı güven duymayan köpeğe hiçbir şey öğretilemez. Bu yüzden öncelikle korku engelinin aşılması gerekir.

Köpeğin eğitim sürecine başlamadan önce duyduğu korku ve tedirginliği yenmek için onunla bol bol vakit geçirilmesi gerekir. Tüm köpekler için geçerli olan bu unsur özellikle melez köpeklerin eğitiminde çok daha önemlidir. Bu yüzden köpeğin yani dostunuzun güvenini kazanmak için beraber vakit geçirin, zaman zaman elinizden beslenmesini sağlayın ve yanında olumsuz bir davranışta bulunmayın.

Bu konuda profesyonel destek alabilmek için baş vurabileceğiniz en popüler seçeneklerden biri de Pet Okulu olacaktır. Burada görev yapan deneyimli ve alanında uzman köpek eğitmenlerinin desteğini alarak melez köpek eğitiminde ilk aşama olan güven duygusunu başarılı bir şekilde tesis ederek diğer alternatif yöntemlere geçiş yapabilirsiniz.

Melez Köpek Eğitim Yöntemleri

Melez köpek cinsleri arasında fark etmeksizin bütün ırklardan köpeklere öncelikle güven duygusu aşılanmalıdır. Köpeği korkutacak ve onu tedirgin edecek davranışlardan kaçınarak dostluğunu kazanmak önemlidir. İlk adımı başarılı bir şekilde geçtikten sonra günlük hayatta kolaylık sağlayacak birkaç basit komutu öğrenmeye başlayabilir.

Melez köpeğin eğitiminde gel, otur, kalk, git gibi basit komutlar eğitime başlama sürecinde ilk dikkat edilmesi gereken komutlardır. Eğer köpek de bu süreçten zevk alıyor ve öğrenmeye niyetli bir tutum sergiliyorsa işiniz çok daha kolay olur. Ancak köpek ne yaptığının pek farkında değil ve yeni şeyler öğrenmeye istekli değilse umudunuzu kaybetmeden profesyonel destek almanız tavsiye edilir.

Basit numaraların melez köpek eğitiminde yeri oldukça farklıdır. Melez köpekler sahiplerinin güvenini kazandıktan sonra öğrenme heveslerini arttırabilirler. İşte bu pozitif yaklaşımlar sayesinde melez köpek eğitimi sürecinde uygulanabilecek pek çok farklı yöntem de gündeme gelebilecektir.

Melez köpeğin tasma ile tanışma süreci de profesyonel bir yaklaşım gerektiren bir durumdur. Çünkü sokakta veya barınakta tasma takma alışkanlığı olmayan melez köpeklerin bu durumdan hoşnut kalmaması gayet normaldir. Ancak bu sürecin de alıştırılarak ve deneyimli köpek eğitmenlerinin gözetimi altında tamamlamakta fayda vardır.

Melez Köpek Eğitim Merkezi

Melez köpeklerin eğitimi sırasında eğitmenin veya köpek sahibinin de çok sabırlı olması şarttır. Çünkü safkan ırklardan ziyade melez köpeklerin eğitimi çok daha sabır isteyen ve sürecin pozitif tamamlanmasını gerektiren bir yöntemler bütünüdür.

Şımarık köpek eğitimi gibi durumlarda da köpek eğitim merkezine başvurmak ve burada görev yapan profesyonellerden yardım almak çok önemlidir. Sokakta ya da barınakta yaşayan melez köpeklerin eğitiminde en çok tercih edilmesi gereken teknikler muhakkak ödüle dayalı eğitim modelleridir.

Pozitif ve ödüllendirici yaklaşım benimsendiği durumlarda yetişkin köpek eğitimi de istenen seviyede tamamlanabilir. Genellikle yavruluk döneminde yapılması gereken bu eğitimlerin her yaşta uygulanabilir olmasında deneyimli köpek eğitmenlerinin üzerine büyük görevler düşmektedir.

Hatta bazı ırklar melezlendiği durumda sert mizaçlı ve kendi kafasına göre hareket etmeyi seven köpekler meydana getirebilir. Sahiplenilen köpeğin agresif olmamasına rağmen az itaatkar davranması da sık görülebilen bir sorundur. İşte bu yüzden sertifikalı ve deneyimli köpek eğitim uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. d

Uygun Fiyatlı Melez Köpek Eğitimi

Güvenilir hizmet alarak sokaktan ya da barınaktan sahiplendiğiniz köpeğinizin temel itaat eğitimlerini tamamlamasını istiyorsanız Pet Okulu merkezimizden destek alabilirsiniz.

Yılın sadece belirli dönemlerinde değil 365 gün boyunca başarılı ve verimlilik odaklı hizmet sağlayan ekibimiz sayesinde melez köpeklerin de ideal şekilde eğitilmesi mümkün olmaktadır. Her ırktan ve cinsten Melez Köpek Eğitimi için bütçenizi yormayan koşullar ile profesyonel destek alabilirsiniz.

Online Eğitim hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0 530 399 63 53 iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.