Köpeklerin Sağlıklı Olabilmesi İçin Alması Gereken 10 Vitamin

Köpeklerin de insanlar gibi vitamin ve ek besinlere ihtiyaçları vardır. Sağlıklı yaşam sürmeleri ve hayat kalitelerinin artması için yavruluk döneminden itibaren köpeğinizin vitamin ve ek besin ihtiyacını doğru şekilde karşılamanız gerekir.

Sevimli patili dostunuzun daha sağlıklı yaşama sahip olması için aşağıda sıraladığımız vitamin ve ek besinlerle onları besleyebilirsiniz.

Köpeklerin İhtiyaç Duyduğu Vitaminler

Köpeğiniz ile daha uzun süre beraber kalmak ve aranızdaki iletişimin daha kuvvetli olabilmesi için ihtiyaç duyduğu vitaminleri zamanında vermeniz önemlidir. İşte köpeklerin ihtiyaç duyduğu vitamin listesi...

1) Beaphar Somolu Ve Omega 3 Destekli Köpek Vitamin Macunu

Beaphar Somolu Ve Omega 3 Destekli Köpek Vitamin MacunuKöpek tüy bakımı yapmak kadar tüylerinin daha parlak ve sağlıklı çıkması için vitamin vermeniz de önemlidir.

Bu konuda yardımcı olacak Omega 3 destekli köpek vitamin macunu, köpeğinizin tüy bakımında en büyük yardımcınız olacak.

Köpeklerde tüy dökülmesine karşı son derece etkili olan köpek vitamin macunu, içeriğindeki besin değerleriyle köpeğinizin tüm ihtiyaçlarını doğrudan karşılar.

Analitik Bileşenler

Ham protein %36, Ham selüloz %0, Ham yağlar %53, Ham kül %5, Kalsiyum %1.6, Fosfor %1.1, Sodyum %0.2, Magnezyum %0.05, Potasyum %0.3, Sülfür %0.1, Nem %3.4, Omega 6 % 4.4, Omega 3 %1.9, DHA %1.2, EPA %0.9 gibi birçok içeriğe sahip olan köpek macunu, en büyük destekçiniz olacak.

Ürünü İncelemek İçin Tıklayın

2) Beaphar Duo Active Multivitamin Paste Köpek Vitamin Macunu

Beaphar Duo Active Multivitamin Paste Köpek Vitamin Macunuİçeriğindeki multivitaminler sayesinde köpeğinizin sağlıklı şekilde gelişimini destekleyen Beaphar Duo Activite multivitamin paste köpek vitamin macunu, süt ve süt ürünleri, mineraller, tahıl, maya ve yağ oranı dengeli şekilde oluşturulmuş bir vitamin macunudur.

Köpeğinizi beslerken aynı zamanda metabolizmasının sağlıklı çalışması için kullanabileceğiniz köpek vitamin macunu, en büyük destekçiniz olacak.

Omega3, ham lif, Vitamin B1 370 gibi köpek sağlığını olumlu yönde etkileyen köpek macunu ile daha sağlıklı bir pete sahip olacaksınız.

Ürünü incelemek için tıklayın

3) Pharmax Chondro Maxi Eklem Sağlığı Köpek Vitamin Tableti

Pharmax Chondro Maxi Eklem Sağlığı Köpek Vitamin TabletiKöpeklerde genel olarak görülen eklem hastalıklarına karşı önlem almanıza yardımcı olan Pharmax Chondro köpek vitamini, köpeklerin eklem sağlıklarını korumaya yardımcı olan bir üründür.

büyük ırk köpeklerin kalça displazi, artrit gibi sağlık sorunlarına karşı son derece etkili bir ürün olması ile dikkat çekici olan Pharmax Chondro köpek vitamini, düzenli kullanımda beklediğinizden daha iyi etkiler sunar.

Ürünü incelemek için tıklayın

4) Beaphar Duo Active Junior Paste Yavru Köpek Macunu

Beaphar Duo Active Junior Paste Yavru Köpek MacunuYavru köpeklerin bağışıklık sistemini destekleyen özelliğe sahip olan Beaphar duo activite junior paste yavru köpek macunu, içeriği ile köpeğinizin sağlıklı şekilde gelişimini destekleyen bir üründür.

Sıvı ve katı yağlar, multivitaminler, mineraller, süt ve süt ürünleri, mayalar gibi köpek sağlığını destekleyen içeriklere sahip olan yavru köpek macunu, köpeğinizin büyüme evresinde en büyük yardımcınız olacak.

Yavru köpeklerin alması gereken güzel bir vitamin paste diyebiliriz.

Ürünü incelemek için tıklayın

5) Delibon Effective Multivitamin Köpek Vitamin Macunu

Delibon Effective Multivitamin 13 Vitamin Katkılı Köpek Vitamin MacunuSinir ve sindirim sistemini destekleyici özellikleri ile köpeğinizin gelişimini olumlu yönde destekleyen Delibon Effectivite multivitamin 13 vitamin katkılı köpek vitamin macunu, köpeğinizin bağışıklık sistemini destekleyen bir üründür.

Macun, yukarıda saydığımız özelliklerine ek olarak ödül amaçlı da verebileceğiniz bir üründür.

Eğitimde ya da veteriner hekime götürürken köpeğinizin daha istekli olabilmesi için Malt özü, Bitkisel yağlar, Maya, Bitkisel ürünler içeren köpek vitamin macunu, işinizi kolaylaştıracak bir üründür.

Ürünü incelemek için tıklayın

6) Spectrum Care Multivitamin Paste Köpek Vitamin Macunu

Spectrum Care Multivitamin Paste Köpek Vitamin MacunuKöpeğinizin sizinle daha uzun süre kalabilmesi, ona sağladığınız vitamin desteğine bağlıdır. Spectrum Care Multivitamin Paste Köpek Vitamin Macunu bu anlamda kullanabileceğiniz en iyi köpek vitaminlerinden biridir.

Sebze türevleri ,katı ve sıvı yağlar, maya içerikleri ile yaşlı ve nekahat dönemindeki köpeklerde olumlu sonuçlar bırakan vitamin ile köpeğinizin daha sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın

7) Royalist Glucosamine Köpekler İçin Kalça ve Eklem Sağlığı Destekleyici Tablet

Royalist Glucosamine Köpekler İçin Kalça ve Eklem Sağlığı Destekleyici TabletKöpekler için gerekli ek besinler ve vitaminler arasında yer alan kalça ve eklem destekleyici tablet, köpeklerde genetik olarak görülen eklem be kalça sağlığını güçlendirmeye yardımcı olan bir üründür.

Köpeğinizi dış etkenlerden korumaya yardımcı olan, eklem ve kalça sağlığını destekleyen Royalist Glucosamine eklem ve kalça sağlığı destekleyici tablet Glukozamin, MSM, kontrotin, vitamin C, kalsiyum ve magnezyum gibi önemli içeriklere sahip bir üründür.

 

Ürünü incelemek için tıklayın

8) Zoovital Biovital Deri ve Tüy Sağlığı Vitamin Macun

Zoovital Biovital Deri ve Tüy Sağlığı Vitamin MacunBazı köpeklerde tüy dökülme problemi daha fazla görülür. Özellikle mevsim geçişlerinde daha fazla görülen bu soruna karşı kullanacağınız deri ve tüy sağlığı vitamin macunu, köpeğinizin daha sağlıklı ve parlak tüylere sahip olmasını destekler.

Köpeklerin ihtiyacı olan vitamin ve ek besinleri içeren Zoovital Biovital orantılı yağ, mineral, vitamin desteği ile beklediğinizden daha fazla etki gösteren bir üründür. Maya, diyet lif ve diğer özel içeriklere sahip olan ürünü düzenli olarak kullandığınızda etkisini daha fazla görebilirsiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın

9) Beaphar Laveta Carnitin Sıvı Köpek Multi Vitamin

Beaphar Laveta Carnitin Sıvı Köpek Multi Vitamin 50 mlKöpeklerde tüy dökülmesi ve deri hastalıklarına karşı özel olarak geliştirilen Beaphar laveta carnitin sıvı köpek multi vitamini, köpeğinizin tüy dökme döneminde düzenli olarak kullanmanız durumunda, daha parlak ve sağlıklı tüylerin çıkmasını desteklemeye ek olarak dönemin daha hızlı ilerlemesini sağlar.

İçeriğindeki L-carnitin dokulardaki yağ asitlerinin oksidasyonuna yardımcı olan ürün, bu özellikleri sayesinde köpeğinizin daha sağlıklı tüy yapısına sahip olmasına katkıda bulunur.

İçeriğindeki dengeli vitamin, mineral ve diğer ek besinlerle köpeğinizin çok daha sağlıklı tüylere sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın

10) Pet Active Vitalidog Paste Yetişkin Köpekler İçin Vitamin Macun

Pet Active Vitalidog Paste Yetişkin Köpekler İçin Vitamin MacunKöpekler için özel olarak oluşturulan vitamin macun, dengeli vitamin kombinasyonu olarak oluşturuldu. Pet Active yetişkin köpekler için vitamin macunu, Vitamin , L-Karnitin, Dikalsiyum fosfat ve Biotin içeriği ile köpeğinizin iskelet sistemini korumaya yardımcı olur.

Düzenli olarak köpeklerin ihtiyaç duydukları vitamin ve ek besinlerin verilmemesi, ilerleyen dönemlerde köpeklerin iskelet sisteminde problemlerin oluşmasına neden olur. Pet Active Vitalidog Paste ile bu sorunun üstesinden çok rahat bir şekilde gelebilirsiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın

 

Köpeklere Neden Vitamin Verilir?

Köpeğinizi ne kadar düzenli ve doğru mamalarla beslerseniz besleyin, vitamin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmeleri için mutlaka ek besinlerle de takviye etmelisiniz.

Bazı ırk köpeklerde eklem rahatsızlıkları sıklıkla görülür. Ya da tüy dökme problemi gibi ciddi sorunlar görülür. Bu tip problemlerin önüne geçmenin en temel yolu beslenme ve doğru mama seçimi olsa da ek vitamin ve ek besinlerle de takviye edilmelidirler.

Köpekler İçin Vitamin Takviyesi Nedir?

Köpeklerin dengeli ve doğru beslenebilmeleri için yavruluk döneminden itibaren her dönem ek gıda ve takviyelere ihtiyaçları olur.

Büyümelerini ve gelişmelerini desteklemek, tüy sağlığını korumak, eklem problemlerinin önüne geçmek, sindirim sistemlerinin ve metabolizmalarının düzenli şekilde çalışmasını sağlamak için ek vitamin ve besinlere ihtiyaç duyulur. Bu ek vitamin ve besinler mamalarda bulunmayabilir ya da tam olarak karşılamayabilir.

Evcil köpekler için özel olarak üretilen macun formundaki vitaminler, yukarıda saydığımız problemleri engellemekle birlikte aynı zamanda gelişimlerini olumlu yönde etkileyen ek takviyelerdir.

Hangi Durumlarda Köpeklere Vitamin Takviyesi Verilir?

Köpek ırkına göre verilmesi gereken vitamin takviyesi, köpeğinizin enerji harcamasına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin koşucu ya da avcı bir köpeğiniz varsa harcadığı enerjiyi yerine koymak için mutlaka vitamin takviyesi vermeniz gerekir.

Bunlar haricinde, yavruluk döneminde daha hızlı gelişmesi, hamilelik döneminde harcadığı enerjinin yerine konulması için de yine vitamin takviyesi verilmesi gerekmektedir.

Köpeklere vitamin olarak ne verilmeli?

Vitamin olarak köpeklere, sindirim sistemi destekleyici vitaminler, tüy sağılığını destekleyici vitaminler, besin takviyesi gibi vitaminler ve ek besinler verilmelidir.

Köpeklere ek gıda ne verilir?

Köpeklere ek gıda olarak; havuç, muz, et ürünleri, marul, ıspanak ve balık gibi ek gıdalar verilebilir. Bunun haricinde hazır ek besinlerle de köpeğinizin sağlığını ve gelişimini destekleyebilirsiniz.

Köpek vitaminleri nasıl verilir?

Köpeklere vitamin verilirken her 10 kilograma 2-3 ml vitamin verilecek şekilde kullanılmalıdır. Oranlara dikkat edilerek verilmesi önemli bir konudur.

İlginizi Çekebilir:

Köpeğinizin Doğum Gününü Kutlamanın 10 Yolu

Köpek Sahiplenmenin Tüm Detaylarıyla Maliyet Listesi

Köpeklerde Ağrı Belirtileri ve Neden Olan Hastalıklar

Köpeklerle Yapabileceğiniz 10 Eğlenceli Aktivite

Köpeklerde En Çok Görülen 9 Davranış Bozukluğu

Puanla!
[Toplam: 3 Ortalama: 3.7]