Pati ver komut eğitiminde önemli olan pati vermeyi öğretirken, elinizi uzattığınız zaman köpekten yüksek durmayın. Aynı seviyede sizin yüzünüze bakabilecek bir yükseklikte kalın. Köpek eğer çalışmadan sıkılırsa onu daha fazla bunaltmayın ki gelecek eğitimler başarılı geçsin.

 


Köpek hayır komutu ile alakalı yazdığımız yazıyı okuyarak konu ile alakalı daha ayrıntılı olarak bilgi alabilirsiniz.


Köpek pati ver eğitimi 2. adım
Köpek pati ver eğitimi 2. adım

Köpek pati ver eğitimi 2. adım

Köpek eğitimlerinde aşama aşama beklentiyi yükselterek daha iyi verim alınabilir. Bunun için köpek pati ver komutu eğitiminin 2. aşamasında daha detaylı ve daha fazla beklenti içerisinde olacağız.

  1. Eğitimin 2. adımında da köpekle aynı seviyede oturmanız gerek.
  2. Yine aynı şekilde komutunuz ile elinizi ona uzatın.

Köpek ilk anlamda bu davranışınıza anlam veremeyecektir. Hiç bir şekilde karşılık vermezse eğer onun bacaklarına dokunarak elinizi tekrar komut ile birlikte ona uzatın. Bu süreçte çok fazla ona yüklenmeyin. Sabır ve zamanla köpeğiniz pati verme komutunu öğrenebilir.

Eğer komut ile birlikte köpek patisini kaldırırsa patisini tutun ve daha önceden alışkın olduğu kelimelerle onu övün, ödül mamasını verin ve onu daha fazla sıkmadan serbest bırakın. Eğer dirseğine ve dizine dokunduğunuzda patisi hala kalkmadı ise siz patisini elinize alın, övme ve sevme kelimeleriyle ona ödül mamasını sunun.