fbpx
İyi Bir Avcı! English Setter Eğitimi ve Özellikleri

İyi Bir Avcı! English Setter Eğitimi ve Özellikleri

Diğer ev hayvanları, köpekler, çocuklarla çok iyi iletişim kuracaktır. Yabancılara karşı çok sıcak olmasa da çok fazla problem çıkartmaz ama tehlike sezerse insanları havlayarak uyaracaktır. Bu şekilde iyi bir bekçi köpeği özelliği taşımaktadır. Kökeni 1300’lere kadar uzanan bu köpek Water Spaniel, Spanish Pointer, Springer Spaniel ırklarından türemiştir. 1850 yıllarda popülerleşmiş ve popülerliğini günümüze kadar korumuştur. Sportif bir ırk olarak bilinir. Llewellin Setter ve Newfoundland Setter gibi birçok resmiyet kazanmamış alt türü vardır.

English Setter Eğitimi

 

Sabır, sevgi ve dikkatli bir şekilde eğitim alması gereken bir ırktır. Doğru bir köpek eğitimi ile pek çok farklı komutu öğrenebilir. Bir çok sorumluğu sırtlanabilir. Bu köpekler kuşlara karşı çok duyarlı olurlar avcılık içgüdüleri yüzünden kuşları direk yakalamak isteyecektir. köpek eğitimleri ile alakalı ayrıntılı bilgi almak ya da köpeğinize eğitim vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

English Setter Bakımı

Hafta içinde 2-3 kere fırçalanmak gerekecektir. Tüyleri güzel bir görünüm kazanabilmesi için düzenli aralıklarla kırpılması gerekecektir. Genel olarak Sağlıklı bir köpek ırkıdır.

English Setter Karakter Yapısı

Nazik, dost canlısı, zeki ve özel bir köpektir. Ne kadar her ortama uyum sağlayabilecek bir köpek olsa da inatçı bir yönü de vardır. İnsanlarla vakit geçirmeye ihtiyaç duyarlar ve insan bakımına da ihtiyaç duyacaklardır. Çiftlikler, çocuklu evler, avcılık ile uğraşan insanlar için çok uygundur. Dışarıda çok enerji dolu ama ev içinde sakin ve uysaldır.

English Setter Tüy Yapısı

Uzun, canlı renkli ve yumuşak tüylere sahiptir. Muhtemelen sahip olacağı renkler beyaz üzerine siyah ve ten rengi turuncu, ve ciğer rengidir. Beyaz doğarlar zamanla renk değiştirirler.

english-setter-ingiliz-setteri

English Setter Egzersiz İhtiyacı

Avlanma oyunları ve yakalama oyunlarını çok severler. Egzersiz olarak uzun yürüyüşler ve zorlu parkurlar içeren 1 saatlik bir program oluşturulmalıdır. Hareketli bir köpek olduğu için korunaklı bir bahçede serbest bırakılabilir.

English Setter Yaşam Ortamı

Gerekli seviyede yürüyüş, egzersiz programlarına uyulursa eğer apartmanda yaşayabilir.

 


Ev içinde yaşamaya uygun köpekler yazısını okumanızı öneriyoruz…


English Setter Karakter Özellikleri

Enerji DüzeyiYüksek
Egzersiz ihtiyacıYüksek
Oyunculukİyi
Başka köpeklerle geçinmeİyi
Başka petlerle geçinmeİyi
Çocuklarla anlaşmaÇok iyi
Yabancılara davranışİyi
EğitebilirlikOrta
Koruma özelliğiOrta

 

Daha önce ele aldığımız Köpekler Neden Yüzümüzü Yalar? yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara
Whatsapp Destek