English Setter Eğitimi

İyi Bir Avcı! English Setter Eğitimi ve Özellikleri

Diğer ev hayvanları, köpekler, çocuklarla çok iyi iletişim kuracaktır. Yabancılara karşı çok sıcak olmasa da çok fazla problem çıkartmaz ama tehlike sezerse insanları havlayarak uyaracaktır. Bu şekilde iyi bir bekçi köpeği özelliği taşımaktadır. Kökeni 1300’lere kadar uzanan bu köpek Water Spaniel, Spanish Pointer, Springer Spaniel ırklarından türemiştir.

1850 yıllarda popülerleşmiş ve popülerliğini günümüze kadar korumuştur. Sportif bir ırk olarak bilinir. Llewellin Setter ve Newfoundland Setter gibi birçok resmiyet kazanmamış alt türü vardır.


Çok nazik bir ırk olan İngiliz Setter, iyi niyetli ve iyi bir dost olabilecek bir köpektir. Çocuklarla arası çok iyidir özellikle olgun çocuklarla çok iyi anlaşır.

Köpek Eğitimi alması durumunda komutları hızlı bir şekilde kavrayacak ve sahibi ile arasında inanılmaz bir ortak dil oluşacaktır. Sahibinin sevgisini her zaman görmek isteyecek olan bu ırkın yalnız kalma durumlarında pek çok köpekte olduğu gibi olumsuz sonuçlar yaşaması muhtemeldir.

Köpeklerde tuvalet eğitimi konusunda amatör insanlar biraz zorlansa da bizim gibi profesyonel köpek eğitimi firmaları bu konunun üzerinden kolayca gelebilmektedir.

İngiliz Setter ırkından köpekler çok iyi bir bekçi köpeğidirler ancak asla iyi bir koruma köpeği olamazlar. Kendi başlarına buyruk olmaları ile bilinen bu ırk gezmekten çok hoşlanır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kazarak yada atlayarak kaçabilirler.


İngiliz Setter Fiziksel Özellikleri

Irk Boyutu :Büyük Boy

Yükseklik : Erkek Ortalama 61 - 68 cm Dişi 59 - 66 cm

Ağırlık Erkek Ortalama 20 – 35 Kg Dişi 20 – 35 Kg

Ortalama Yaşam : 10- 12 yıl


English Setter

English Setter Eğitimi

Sabır, sevgi ve dikkatli bir şekilde eğitim alması gereken bir ırktır. Doğru bir Köpek Eğitimi ile pek çok farklı komutu öğrenebilir. Bir çok sorumluğu sırtlanabilir. Bu köpekler kuşlara karşı çok duyarlı olurlar avcılık içgüdüleri yüzünden kuşları direk yakalamak isteyecektir. Köpek eğitimleri, ile alakalı ayrıntılı bilgi almak ya da köpeğinize eğitim vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

English Setter Bakımı
English Setter Bakımı

English Setter Bakımı

Hafta içinde 2-3 kere fırçalanmak gerekecektir. Tüyleri güzel bir görünüm kazanabilmesi için düzenli aralıklarla kırpılması gerekecektir. Genel olarak Sağlıklı bir köpek ırkıdır. Tüyleri biraz uzun olduğu için dolaşma ihtimalina karşı dikkat edilmesi gerekir. Tüy dökme dönemlerinde bu ırkın daha fazla kürk bakımına ihtiyacı vardır özellikle evinde yaşıyorsa. Konforu için parmak arasında ki tüyleri kırpılmalıdır. İngiliz Setter Irkı bir köpek ile daha konforlu bir birliktelik için köpek eğitimi ve köpek bakımı konusunda bilgilendirilmenizi öneriyoruz.

English Setter Karakter Yapısı

Nazik, dost canlısı, zeki ve özel bir köpektir. Ne kadar her ortama uyum sağlayabilecek bir köpek olsa da inatçı bir yönü de vardır. İnsanlarla vakit geçirmeye ihtiyaç duyarlar ve insan bakımına da ihtiyaç duyacaklardır. Çiftlikler, çocuklu evler, avcılık ile uğraşan insanlar için çok uygundur. Dışarıda çok enerji dolu ama ev içinde sakin ve uysaldır.

English Setter Tüy Yapısı
English Setter Tüy Yapısı

English Setter Tüy Yapısı

Uzun, canlı renkli ve yumuşak tüylere sahiptir. Muhtemelen sahip olacağı renkler beyaz üzerine siyah ve ten rengi turuncu, ve ciğer rengidir. Beyaz doğarlar zamanla renk değiştirirler.

English Setter Egzersiz İhtiyacı

Avlanma oyunları ve yakalama oyunlarını çok severler. Egzersiz olarak uzun yürüyüşler ve zorlu parkurlar içeren 1 saatlik bir program oluşturulmalıdır. Hareketli bir köpek olduğu için korunaklı bir bahçede serbest bırakılabilir.


Daha önce ele aldığımız köpek sahiplenmeden önce sorumluluklarını öğrenin yazısını mutlaka okumanızı öneriyoruz.


English Setter Yaşam Ortamı

Gerekli seviyede yürüyüş, egzersiz programlarına uyulursa eğer apartmanda yaşayabilir. Apartmanda daha uyumlu yaşaması için öncelikle temel itaat eğitimi almasını öneriyoruz. Eğer Köpek eğitimleri, hakkında bilgi almak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Daha önce ele aldığımız Ev içinde yaşamaya uygun köpekler yazısını okumanızı öneriyoruz.


English Setter Karakter Özellikleri

Enerji Düzeyi Yüksek
Egzersiz ihtiyacı Yüksek
Oyunculuk İyi
Başka köpeklerle geçinme İyi
Başka petlerle geçinme İyi
Çocuklarla anlaşma Çok iyi
Yabancılara davranış İyi
Eğitebilirlik Orta
Koruma özelliği Orta

Daha önce ele aldığımız Köpekler Neden Yüzümüzü Yalar? yazımızı okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimleri ile alakalı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Puanla!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

Mail adresin yayınlanmayacak.